Profile cover photo
Profile photo
Ohňostroje Soptík
13 followers
13 followers
About
Posts

Post has attachment
Hovorčovice 2017

Již více jak 20 let jezdí Soptík se svými kouzelnými ohňostroji do Hovorčovic. Původně byl lampionový průvod a ohňostroj konán na výročí 28. října, posléze byl termín změněn na 17. listopad.
Letošní ročník byl mimořádně vydařený, krásné, lehce větrné počasí, na půlku listopadu a slibovanou studenou frontu celkem příjemná teplota, spousta dětí s lampiony mnoha barev, velikosti a tvarů, velmi pěkný ohňostroj. Tak se pěkně uvelebte a vychutnejte si i vy tu krásnou večerní atmosféru.

Post has attachment
Svatováclavské posvícení na Stochově

Letos se ohňostroj mimořádně podařil, jedinou vadou na kráse byl nízký tlak a tak se kouř držel nízko a částečně ohňostroj zadýmil. Leč větru a dešti neporučíš, buďme rádi že obří mrak, který ukazovaly radary, nás pouze lehce líznul (na rozdíl od Moravy, kde cedilo celý den) a začalo pršet až cestou domů.
Tak se mrkněte na ohňostrůjek a kochejte se.

Post has attachment
Sokol Hostouň – 90 let

Rok se s rokem sešel a fotbalisté Sokola Hostouň opět postoupili. Klub navíc slavil 90 let od založení a tak na oslavě Soptík se svým ohňostrojem nemohl chybět. Vše se vydařilo, pár jiskérek si sice sedlo až na zem, ale tráva, ač totálně suchá, přežila, navíc vše bylo jištěno místní jednotkou hasičů.
Tak se pokochejte a za rok zase ve stejnou dobu na stejném místě.

Post has attachment
Horní Bezděkov

Svatební ohňostroj v Areálu Botanika, uprostřed vyprahlého golfového hřiště, na přání se střílelo už v půl desáté, takže si všichni nasadili sluneční brýle …

Post has attachment
Brandýsek 2017

Již dvanáctý ročník (jak alespoň tvrdí pořádající Military klub Brandýsek, to to ale letí …) bojové ukázky, částečně rekonstruující závěrečné boje 2. světové války u obce, se odehrál tradičně na bojišti u bývalé vodárny. Soptík samozřejmě byl (ostatně jako každý rok) přítomen, byť tentokrát se v rámci své rekonvalescence pouze kochal a nechal tak vše dělat svého kolegu Petra. Ten vše velmi pěkně připravil a celá akce se vydařila, byť organizátoři neschválili námi navrhovaná vylepšení, například závěrečné zapálení kulis. Škoda, možná byla letošní ukázka vzhledem k připravované směrnici EU o zbraních ukázkou poslední a příště budou povoleny pouze luky a šípy …
V sestřihu efektů je k vidění série ohňových výbuchů po náletu letadla, nějaký ten výbuch imitující dopad dělostřeleckých granátů a nějaké ty čmoudíky.
Pokud se Vám plánovaná reklasifikace historických a znehodnocených či muzejních zbraní také nelíbí, můžete kluby vojenské historie v jejich protestu podpořit.

Post has attachment
Předsilvestrovská Kačice 2016
 
Jeden předsilvestrovský extrémně pěkný ohňostroj v extrémně hnusném počasí -  ukrutnej fičák, déšť, prostě hnus humus. Ale nakonec se vše v dobré obrátilo, přestalo pršet, spokojenost převeliká, prostě jako ve vánoční pohádce. Video sestříháno, točeno z boku ohňostroje, takže úžasné vějíře moc nevyzněly.

Post has attachment
Adventní ohňostroj v Červeném Újezdě 2016
 
Tak opět po roce začal advent, vánoce jsou opravdu blízko.
Soptík tradičně odpálil svůj skvělý ohňostrůjek v nedalekém Červeném Újezdě. Letos poprvé po letech na jiném místě, neb původní se pomalu plní novými domky a střílet tam již moc nešlo. Báječné místo u fotbalového hřiště bylo od původního vzdálené tak 200 metrů, ale i to asi bylo pro některé moc a tak diváků přišlo méně, o to více prý nadávali ti, co nedorazili.
Ale jinak vše dopadlo skvěle, počasí letos celkem přálo, tak si dejte něco dobrého, pusťte si ohňostroj a vychutnávejte atmosféru nastávajících svátků.
Hodně pohody a dny bez stresu přeje Soptík

Post has attachment
Svatováclavské posvícení na Stochově
 
Po roce zase na střeše kulturního domu na Stochově, tradiční ohňostroj k zakončení celodenního programu svatováclavského posvícení. Letos ve spolupráci s Frantou z hradecké sekce, zvláštní poděkování Honzovi za rychlé dovezení brýlí pro Soptíka a též sady laufů, kteréžto Soptík jaksi pozapomněl doma naložit.
Před ohňostrojem malá ochutnávka Ivan Hlas tria, které nám k přípravě pěkně vyhrávalo.

Post has attachment
Brutus – Roztoky u Křivoklátu 2016
 
Tradiční, v pořadí letos druhé Roztoky u Křivoklátu s pravou bigbeatovou kapelou Brutus, tam samozřejmě Soptík nesměl chybět. Tedy Soptík zrovna chyběl, neb je poslední dobou nějakej nachcípanej, tak jel Honza a na mobil točila Petra (sem si toho stromu v záběru fakt nevšimla …). Akce vydařená, kupodivu nepršelo, ani to překvapivě nebylo moc zakouřené, byť je Berounka na plivnutí daleko, Honza veškerou munici nacpal nahoru brutálně rychle, takže to mobil místy ani nestíhal, krásná práce. Ou jé!

Post has attachment
Svatební Zichovec
 
Zatímco hradecká sekce byla na akci v hotelu La Park, Soptík střílel v Zichovci jako zpestření svatebního veselí. Příjemný večer, úžasná atmosféra, pro všechny spousta dobrot, zajímavé novinky jako pivobus nebo dvanáctistupňový svatební speciál, ohňostroj se vydařil, po návratu domů jsme ještě poseděli a se všemi vychutnávali černý třináctistupňový zichovecký speciál, co více si přát. Tak hodně štěstí, přátelé.
Wait while more posts are being loaded