Profile

Cover photo
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
47 followers|15,896 views
AboutPostsCollectionsPhotosVideos

Stream

 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. Tradycje eksperymentu połączone z promocją książki autorstwa Katarzyny Bazarnik "Liberature. A Book-bound Genre"oraz polską premierą poematu Zenona Fajfera pt. Zegar bezczasowości.
Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Jagiellońskiej, 20 stycznia o godzinie 18.00.
http://wydawnictwouj.blogspot.com/2017/01/tradycje-eksperymentu.html

 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Japońskie potwory, duchy, upiory, fantastyczne istoty, ponadnaturalne zjawiska i inne stwory - YOKAI. Już w marcu będziecie mogli bliżej je poznać dzięki książce "Yokai.Tajemnicze stwory w kulturze japońskiej"
http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2918,strona,Yokai__br_Tajemnicze_stwory_w_kulturze_japonskiej,katid,37.html
Patronami książki są Magazyn Torii, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” oraz Japonia-Online
#japonia #yokai #kulturajapońska
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
7 grudnia w saloniku literackim na ul. Jasnej w Warszawie odbyło się zorganizowane przez Komisję Europejską w Polsce spotkanie z Ioaną Pârvulescu, laureatką Europejskiej Nagrody Literackiej za książkę "Życie zaczyna się w piątek". Dziękujemy za udział w spotkaniu!

 ·  Translate
1
Add a comment...
Największą trudnością przed jaką stają rodzice, terapeuci, czy nauczyciele w kontaktach z dziećmi ze spektrum, nie są wielkie problemy, skomplikowane hasła, tylko zwykła codzienność. Drobne zachowania i manifestacje dzieci, n...
1
Add a comment...
 
"Japoński poeta stworzył krótką opowieść o mężczyźnie, kobiecie i kocie, która zafascynowała czytelników na całym świecie i którą, z powodu mojej fascynacji wszystkim co japońskie, koniecznie chciałam przeczytać. Książka jest tak wspaniała!"
https://szczere-recenzje.pl/takashi-hiraide-kot-ktory-spadl-nieba/5351/ #recenzja #powieśćjapońska #literaturajapońska #takashhiraide #kot #koty #książka
 ·  Translate
Japoński poeta stworzył krótką opowieść o mężczyźnie, kobiecie i kocie, która zafascynowała czytelników na całym świecie i którą, z powodu
1
Add a comment...
 
Zastanawiałeś się kiedyś, jak reaguje Twój mózg na muzykę, której słuchasz? Dlaczego pewne melodie potrafią cały dzień tkwić w Twojej głowie, a innych nie znosisz?
Sting, David Byrne i inni artyści polecają "Zasłuchany mózg"!
http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2825,strona,Zasluchany_mozg_Co_sie_dzieje_w_glowie_gdy_sluchasz_muzyki,katid,269.html
#nauka #książka #literaturapopularnonaukowa #muzyka
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie pt. Kobiety na narodowej scenie połączone z promocją książki autorstwa Moniki Kwaśniewskiej "Pytanie o wspólnotę. Jerzy Grzegorzewski i Jan Klata". W rozmowie udział wezmą: Jolanta Janiczak, Joanna Krakowska, Weronika Szczawińska, Katarzyna Waligóra (prowadzenie).
Piątek, 20 stycznia o godzinie 18.00 w Massolit Books & Cafe.
http://wydawnictwouj.blogspot.com/2017/01/kobiety-na-narodowej-scenie.html
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Zapraszamy! www.wuj.pl
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Fascynujący i niepokojący obraz starości, kobiecości i upojenia został odnaleziony i zaprezentowany przez autorów niniejszej książki. Bez wątpienia mamy tu do czynienia z pozycją wybitną, a także pod wieloma względami nowatorską...
Anty-Beatrycze. Studia nad kulturową historią obrazu pijanej i szalonej staruchy
http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2873,strona,Anty_Beatrycze,katid,269.html
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Zapraszamy na promocję książek: „Powieść irlandzka w XIX wieku. Szkice” oraz “History, Memory, Trauma in Contemporary British and Irish Fiction”.
https://www.facebook.com/Wydawnictwo.UJ/photos/a.274934219225473.82147.152861778099385/1278398922212326/?type=3&theater
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Przygoda z muzeum, która stała się dla autorki pasją w poszukiwaniach badawczych, może stać się również zachętą dla każdego, kto odkryje dla siebie „czar” muzeów i muzealiów, urok sztuki i jej wielostronne oddziaływanie.
http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2838,strona,Edukacja_muzealna__muzea_dla_dzieci_i_mlodziezy,katid,38.html
#muzea #edukacjamuzealna #książki
 ·  Translate
1
Add a comment...
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego's Collections
Collections Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego is following
View all
Contact Information
Contact info
Phone
12-663-23-80
Email
Fax
12-663-23-83
Address
Wydawnictwo UJ ul. Michałowskiego 9/2 31-126 Kraków
Story
Tagline
Wydawnictwo UJ to jedno z najważniejszych polskich wydawnictw naukowych o zasięgu międzynarodowym.
Introduction
Naszą misją jest rozpowszechnianie polskich osiągnięć naukowych na całym świecie,  a także udostępnianie naukowcom i studentom w Polsce  wysokiej jakości treści naukowych i dydaktycznych,  z zachowaniem najwyższego poziomu merytorycznego  i edytorskiego wydawanych publikacji.
Jesteśmy przekonani, że wykorzystanie nowych technologii cyfrowych stanowi szansę rozwoju polskiej nauki i umożliwia przekazywanie jej treści szerokim kręgom odbiorców.
Jednym z priorytetów naszego wydawnictwa jest publikowanie wersji elektronicznych książek i czasopism, aktywna ich dystrybucja  w międzynarodowych sieciach sprzedaży oraz zapewnienie ich obecności w najważniejszych naukowych bazach danych na świecie.