Profile

Cover photo
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
117 followers|64,601 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
Na te warsztaty warto pójść już na I roku studiów! Im wcześniej rozpoczniemy przygotowania do wejścia na rynek pracy, tym więcej korzyści (i mniej zaskoczeń!) dla nas ;-)

Biuro Karier Studenckich zaprasza wszystkich studentów na warsztaty: "Jak uniknąć niespodzianek na rynku pracy?" już w czwartek, 12 stycznia.

Rezerwacja miejsc drogą mailową: kariera@up.lublin.pl W temacie należy wpisać: „Jak uniknąć niespodzianek na rynku pracy”, a w treści imię i nazwisko, rok i kierunek studiów oraz numer telefonu.
 ·  Translate
Jak uniknąć niespodzianek na rynku pracy. 12 stycznia 2017. Sala Konferencyjna AGRO II ul. Akademicka 15, godz. 14.30 - 15.30. „Jeśli chcesz być tam, gdzie nigdy nie byłeś, musisz iść drogą, którą nigdy nie szedłeś. Jeśli chcesz osiągnąć to, czego nigdy nie miałeś, musisz robić to, czego nigdy nie ...
1
Add a comment...
 
Życzenia Świąteczne od Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dla wszystkich studentów, doktorantów, pracowników i przyjaciół Uczelni. 
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Miło nam poinformować, że Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu uzyskał pozytywną ocenę Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. w zakresie spełnienia wymagań dotyczących realizacji szkolenia „Asystent Systemu Zarządzania Jakością” w ramach kierunku studiów stacjonarnych II stopnia zarządzanie jakością w produkcji roślinnej.

Na podstawie zawartej umowy studenci będą mogli, po zakończeniu szkolenia (które będzie się odbywało w ramach programu studiów w/w kierunku) uzyskać certyfikat „Asystent Systemu Zarządzania Jakością”.

Więcej informacji na stronie WOiAK

#szkolenie #asystentszj 
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu Uczelni JM Rektor wręczył wyróżnienia za najlepsze projekty przygotowane przez naszych pracowników, doktorantów i studentów na Lubelski Festiwal Nauki

Na zdjęciu laureaci (kierownicy projektów) naszych najlepszych projektów na Lubelski Piknik Naukowy:

od lewej:

lek. wet. Grzegorz Kalisz (III miejsce za projekt Futrzasta niedziela: bezpłatne porady dla zwierzaków, prezentacja ambulansu weterynaryjnego)

dr hab. Katarzyna Dzida (I miejsce za projekt Ziołowy zakątek: warsztaty i prezentacje na temat ziół)

mgr inż. Seweryn Malawski (II miejsce za projekt W moim ogrodzie: pamiątkowe zdjęcia na tle kompozycji przedstawiającej Dworek Ziemiański i warsztaty)

Serdecznie gratulujemy pomysłów i realizacji!


#festiwalnauki #UPL #nauka 
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Studentów I roku witamy na Uczelni!

Relacja z inauguracji roku akademickiego:
www.up.lublin.pl/relacje/?rid=8632
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Z dniem dzisiejszym Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt zmienia swoją nazwę na: Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki.

Nowa nazwa lepiej odzwierciedla aktualnie prowadzone na Wydziale badania naukowe i kierunki studiów, które od 1998 roku - kiedy to zmieniono nazwę Wydziału z Zootechnicznego na Biologii i Hodowli Zwierząt - uległy zmianie: przede wszystkim rozszerzono zarówno profil badawczy jak i edukacyjny.

Siedziba dziekanatu jak i adres korespondencji pozostają bez zmian.


#biologia #studia

 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Pozdrawiamy i zazdrościmy wszystkim studentom ;-)


 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Pierwszy śnieg na kampusie!

#lublin #kampusUPL
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
#polishforforeigners

Spotkanie dotyczące bezpłatnych zajęć z języka polskiego dla obcokrajowców odbędzie się w czwartek - 13.10.2016 o godz. 19.00 w sali 234, budynek CIW, ul. Głęboka 28.

Warto! Kurs trwa przez cały rok - dwa semestry.

Zapraszamy wszystkich obcokrajowców studiujących na UP w Lublinie!
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
#naukadlapraktyki

Wrzesień to dla większości studentów ostatni miesiąc wolnego przed rozpoczęciem roku akademickiego, lecz dla wielu jest to pora, w której odbywa się sesja poprawkowa. Nieodłącznym elementem towarzyszącym sesji (nie tylko poprawkowej) są nerwy. Jak z nim walczyć za pomocą diety?


Stres można zdefiniować, jako reakcję organizmu na wszelkie bodźce psychologiczne, emocjonalne, umysłowe a także fizyczne. Osoba zestresowana zaczyna się czuć zmęczona, staje się nerwowa, a jej układ odpornościowy ulega osłabieniu. Mogą pojawić się również problemy z zasypianiem. Długotrwałe napięcie nerwowe może prowadzić do pogorszenia funkcjonowania naszego organizmu oraz powodować ciężkie stany chorobowe.

Doskonałym lekarstwem w walce ze stresem jest dieta bogata w witaminy (z grupy B, C, E), makroelementy (magnez, wapń, potas), oraz mikroelementy (jod, miedź).

Szczegóły i dalsza część artykułu na naszej stronie:
http://www.up.lublin.pl/nauka-w-praktyce/?form=default&rid=8414


#stres #walczymyzestresem #dieta #poradniadietetyczna


 ·  Translate
1
Add a comment...
 
#‎naukadlapraktyki‬

Podobno na weekend ma wrócić cieplejsza pogoda, jeśli tak, to przyda Wam się artykuł w naszym cyklu "Nauka dla praktyki" o tym, jak powinna wyglądać nasza dieta latem - czyli co pomaga przetrwać upały i co warto wprowadzić do jadłospisu.

Na przykład, czy wiecie, że "Ciekawym sposobem na ochłodzenie ciała jest wypicie gorącej herbaty. Spożywanie bardzo zimnych napojów w celu schłodzenia przyniesie tylko doraźną ulgę, a w rzeczywistości uruchomi w organizmie termo genezę, po czym nastąpi natychmiastowe ogrzewanie ciała od środka."

Ponadto naukowcy sugerują, że lato sprzyja redukcji masy ciała, a efekty są szybsze i skuteczniejsze niż w przypadku diet rozpoczynanych zimą ;-)

Artykuł przygotowany przez Poradnię Dietetyczną Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
i dostępny na naszej stronie:
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Samorząd Studencki zaprasza na Campus!

Przejazd Lublin-Łazy-Lublin: gratis!


 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
Praktyczne wykształcenie
Introduction
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie jest wieloprofilową uczelnią, w której integrują się nauki rolnicze, biologiczne, weterynaryjne, techniczne i ekonomiczno-społeczne. Tradycje uniwersyteckie uczelni sięgają 1944 roku.

Kształcenie i badania naukowe prowadzi w trzech kluczowych dla człowieka dziedzinach życia:
• techniki, technologie i organizacja wytwarzania żywności;
• kształtowanie i ochrona środowiska życia człowieka;
• zdrowie, zdrowy styl życia.

Pełna oferta naukowo-badawcza dla podmiotów zainteresowanych współpracą znajduje się na stronach uczelni.
Contact Information
Contact info
Email