Profile cover photo
Profile photo
taraz khabar
546 followers
546 followers
About
taraz's posts

Post has attachment
نشست تخصصی «گره اقتصاد ایران کجاست؟»
دنیای آینده، دنیای تحریم‌هاست
پیغامی: تحریم‌ها کامل هم رفع شود تازه می‌شویم مجارستان /توکلی: اشرافی‌گری مسئولان چه ربطی به تحریم‌ دارد؟ /راغفر: استراتژی توسعه اقتصاد نداریم /منطقی: تحریم بهترین شرایط برای توسعه فناوری‌های کلیدی است /خاندوزی: مقابله با تحریم نیاز به حربه اقتصادی دارد نه دیپلماسی. 
   
#اقتصاد_ایران   #تحریم   #مذاکرات  
http://www.taraznews.com/content/112948
PhotoPhotoPhoto
2015-06-08
3 Photos - View album

Post has attachment
پرونده اقتصاد و مهدویت
ما قرص نان ز گندم شهر تو می خوریم
چرخد ز آسیاب شما روزگار ما....
#اقتصاد   #مهدویت   #عصر_ظهور  

پرونده اقتصاد و مهدویت را از دست ندهید...
http://www.taraznews.com/archive/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87%20%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%20%D9%88%20%D9%85%D9%87%D8%AF%D9%88%DB%8C%D8%AA
PhotoPhotoPhoto
2015-02-21
3 Photos - View album

Post has attachment
برخورد سخت امام زمان (عج) با تارکین مالیات اسلامی
چرا پرداخت مالیات فریضه است؟
آن گونه که در روایات آمده است، تارکین مالیات اسلامی و مانعین از پرداخت زکات در عصر ظهور حضرت مجازات سنگین در انتظارشان خواهد بود.

 تراز: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با مردم آذربایجان با تأکید بر اینکه یکی از راههای قطع وابستگی بودجه به درآمد نفت، تکیه بر درآمد حاصل از مالیاتِ تولید و تجارت است، فرمودند: برخی سرمایه‌داران کلانی که از دادن مالیات خودداری و فرار می‌کنند مرتکب جرم می‌شوند زیرا کشور را به پول نفت بیش از پیش وابسته می‌کنند و زمینه‌ساز بروز مشکلات بیشتر می شوند. ایشان همچنین موضوع مالیات را بسیار مهم و دادن مالیات را یک فریضه دانستند.
با مطالعه در خصوص برنامه های امام زمان (عج) به نکات جالبی دست می یابیم. یکی از این نکات درباره مالیات است. شاید کمتر کسی به ذهنش خطور کند که حضرت در زمینه مالیات بسیار دقیق و سختگیر باشد. آری، از جمله اقدامات و برنامه های اقتصادی حکومت حضرت مهدی (عج) که نقش مؤثری در ایجاد رفاه و آسایش اقتصادی و خشکاندن ریشه های فقر و محرومیت در کل جهان دارد؛ اخذ مالیات اسلامی و توزیع عادلانه آن، در بین افراد مستمند، بیمار و مستحق خواهد بود. این نکته نشان می دهد وقتی رهبر معظم انقلاب پرداخت مالیات را یک فریضه می دانند بی دلیل نیست.

سه نکته:
* برخورد سخت با تارکین مالیات
آن گونه که در روایات آمده است، تارکین مالیات اسلامی و مانعین از پرداخت زکات در عصر ظهور حضرت مجازات سنگین در انتظارشان خواهد بود. تا جایی که برخی روایات مجازات قتل هم برای این کار در شرایطی تعیین شده است!

** رانت بازی تعطیل!
از امام صادق(ع) نقل شده است که: «هنگامی که مهدی آل محمد(ص) قیام کند، قطایع از میان می رود و دیگر اقطاعی در میان نخواهد بود».
اما قطایع چیست؟ زمین هایی از اراضی خراجی است که از راه امتیاز، به نزدیکان حکام و سلاطین؛ داده می شود و این گونه بذل و بخشش های خودسرانه، موجب تشکیل طبقه ی ممتاز در جامعه می گردد.

* گناه نکنید تا باران فراوان را شاهد باشید
اگر راهکارهای مطرح شده عصر ظهور، در شرائط فعلی نیز، رعایت شود، یقینا خیلی از مشکلات و نارسایی های فعلی از جمله مشکلات اقتصادی جهان، مرتفع خواهد شد. و فاصله های عمیق و آزار دهنده ی طبقاتی از بین خواهد رفت. برای مثال در روایات آمده که مردم آن دوران به دلیل گناه نکردن شاهد باران های فراوان و در نتیجه رونق کشاورزی و زراعت خواهند بود.
#اقتصاد   #مهدویت   #امام_زمان_عج   #بازار   #بازار_اسلامی  
http://www.taraznews.com/content/111979
Photo

Post has attachment
7/ آمریکا و ۱+۵ هم روزی خور امام زمان (عج) هستند!
جابر بن عبدالله انصارى از پیامبر اکرم (ص) پرسید: آیا شیعه در زمان غیبت از فیوضات امام زمان (عج) بر خوردار مى شوند؟ فرمود: آرى، قسم به پروردگارى که مرا به پیامبرى برانگیخت از وى نفع مى برند و از نور ولایتش کسب نور مى کنند، همچنان که از خورشید استفاده مى کنند...
http://www.taraznews.com/content/112031


برخورد سخت امام زمان (عج) با تارکین مالیات اسلامی
6/ چرا پرداخت مالیات فریضه است؟
آن گونه که در روایات آمده است، تارکین مالیات اسلامی و مانعین از پرداخت زکات در عصر ظهور حضرت مجازات سنگین در انتظارشان خواهد بود.
 
سخاوت؛ ویژگی دوران ظهور
5/ محصولات زراعی، عمده ترین اقتصاد عصر ظهور
چون آسمان سخاوت خویش را به همه جهانیان نشان می دهد و برکات بر زمینیان نازل می شود و زراعت هم متوقف بر نزولات آسمانی است لذا بیشترین رونق اقتصادی به زراعت مربوط می شود.
 http://www.taraznews.com/content/111821

سفارش قرآن به وفای به عهد
4/ داستان کفاشی که کفش امام زمان (عج) را پینه نمی‌زد!
روزی حضرت به حجره کفاشی او تشریف آوردند در حالی که او مشغول کفاشی بود. پس از دقایقی حضرت فرمودند: «سید عبدالکریم، کفش من نیاز به تعمیر دارد ، برایم پینه می زنی؟»

شكوفايي اقتصاد در عصر ظهور به مدد امدادهای الهی
3/ بارش باران بی نظیر در ماه رجب قبل از ظهور!
راز گشوده شدن درهای رحمت الهی به روی مردم در عصر ظهور ايمان و تقواى عمومى جامعه و مودت و دوستی حقیقی نسبت به اهل بیت علیهم السلام است.
 http://www.taraznews.com/content/111598

شاخصه های عدالت اقتصادی مهدوی
2/ عدالت حتی با انسانهای فاجر
یکی از کارهایی که در نظام مهدوی صورت خواهد گرفت بحث فضاسازی برای عدل است. به گونه ای که همه افراد درون جامعه و همه اقوام و ملل و پیروان همه ادیان آسمانی و آیین های بشری مشمول آن بشوند.
 
مقصود از عذاب نزدیک چیست؟
1/ قحطی و گرانی در آخرالزمان!
رسول خدا (ص) فرمودند: مراد از «العذاب الادنى‏»، مصيبت ها، بيماریها و رنج هايى‏ است كه انسان در دنيا به آن گرفتار مى شود.

#مهدویت   #اقتصاد   #بازار_اسلامی   #امام_زمان_عج   #عصر_ظهور  
http://www.taraznews.com/archive/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87%20%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%20%D9%88%20%D9%85%D9%87%D8%AF%D9%88%DB%8C%D8%AA
PhotoPhotoPhotoPhoto
April 20, 2015
4 Photos - View album

Post has attachment
توهم در مورد میزان درآمدهای نفتی معضل بزرگ اقتصاد ایران
قدیری ابیانه در گفتگوی تفصیلی با تراز تصریح کرد : در حقیقت اقتصادی ایران اقتصاد استراحتی است. بیشترین تعطیلات مناسبتی، کمترین ساعت مفید کاری، پایین‌ترین سن بازنشستگی در دنیا، مصرف‌گرایی و اسراف بیش‌ازحد از ویژگی‌های اقتصاد کشور ما است.

http://www.taraznews.com/content/110568
#پول_نفت   #اقتصاد_ایران  

Post has attachment
تقویم، پوستر/ قطب نما داشته باش...
تقویم خرداد مناسب برای دسکتاپ و عکس زمینه
www.taraznews.com/content/105286

#تقویم     #اقتصاد_اسلامی   #خرداد 
Photo

Post has attachment
پیامبر (ص) چه مشاغلی را برای زنان مناسب می داند؟
زنان فراوانی در صدر اسلام در زمان پیامبر گرامی و ائمّه اطهار علیهم السلام به فعالیت های اقتصادی اشتغال داشتند و ائمّه اطهار علیهم السلام نه تنها آنان را از کار و تلاش نهی نمی کردند، بلکه در برخی موارد، لحن سخن یا طرز برخورد پیامبر یا امام با زنان شاغل به گونه ای بود که تشویق به ادامه کار نیز از آن استفاده می شود.
http://www.taraznews.com/content/110359

حکم افزایش بهای اجناس و خدمات در ایام خاص
حکایت مغازه دار با انصاف و دو نوشابه با دو قیمت!
نکته دیگری که در پاسخ مراجع بود، رعایت انصاف است. حضرت علی (ع) به امام حسن (ع) وصیت کردند که فرزند آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند. وقتی شما دوست ندارید دیگران در حقتان بی انصافی کنند چرا خودتان بی انصافی می کنید!؟
--------
تراز:  یکی از موضوعاتی که در سال های اخیر بیش از گذشته مورد ابتلای در جامعه است بحث سوء استفاده برخی از کسبه و اصناف در ایام و موقعیت های خاص است. یعنی فلان گروه از تجار وقتی می بینند جنسی کمیاب شده آن را تا جایی که ممکن است گرانتر می فروشند؛ گروه دیگر از یک اتفاق ویژه در کشور یا در دنیا بهره برداری مادی نموده و تا جای ممکن شرایط را بر مردم سخت می کنند. برای نمونه در ایام پیاده روی اربعین مطلبی را تحت عنوان "حرام خوری در پیاده روی اربعین" نوشتیم. آنجا اشاره شد که برخی رانندگان با سوء استفاده از شرایط بوجود آمده کرایه هایشان را تا چند برابر بالا برده اند و عاشقان حرم حسینی نیز چاره ای نداشتند تا بپذیرند.

در همین رایطه استفتاء زیر از دفاتر مراجع پرسیده شده است:
«من خانه ای دارم که به مسافران اجاره می دهم، گاهی در ایام شلوغ، مسافران حاضرند تا چند برابرِ قیمت واقعی آن را بپردازند. آیا گرفتن این مبالغ جایز است؟»
پاسخ مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:
حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی):
«در صورتی که به حد اجحاف نرسیده و با رضایت اشخاص باشد، اشکال ندارد و اگر در این زمینه مقرراتی وجود دارد، باید مراعات شود.»
حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):
«مقدار سود شرعاً نسبت مشخصی ندارد اما بهتر است مراعات انصاف بشود و از مؤمن بیش از مقدار نیاز سود گرفته نشود.»
حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مد ظله العالی):
«در صورتی که حکومت اسلامی نرخ خاصی را تعیین کرده باشد باید به همان شکل عمل شود، در غیر این صورت بستگی به توافق و تراضی طرفین معامله دارد. ولی سزاوار است مسلمانان انصاف را در هر حال رعایت کنند، و به سود عادلانه قانع باشند.»
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی(مد ظله العالی):
«با رضایت افراد و مطابقت با قوانین مانعی ندارد.»
                                                ***
سه نکته:
* سود شرعی چقدر است؟
این سؤال غلط است زیرا به طور کلی در قوانین اسلامی برای کالاها و خدمات قیمت یا سود مشخصی تعیین نشده است و اینکه مثلاً می گویند سود شرعی ده درصد یا کمتر و بیشتر است مبنایی ندارد. ولی حکومت (چه اسلامی باشد و چه غیر اسلامی) با در نظر گرفتن شرایط و اوضاع و احوال قوانینی را وضع می کند که رعایت آنها واجب است.

* باید رضایت قلبی باشد
در استفتاء فوق دو نکته مورد اتفاق مراجع بود که رعایت آن دو لازم است؛ یکی رعایت قوانین و مقررات موجود است. مثلاً سازمان اتوبوسرانی برای ایام نوروز با توجه به یکطرفه بودن مسافران درصدی به کرایه ها می افزاید ولی بیشتر از آن جایز نیست. دوم اینکه به حد اجحاف نرسد و مورد رضایت باشد. البته ممکن است بگویند اگر راضی نیستند نخرند یا نیایند ولی ممکن است فردی قلباً راضی نباشد ولی مجبور باشد و چاره ای نداشته باشد. در این صورت ولو آن فرد در ظاهر راضی است ولی شما مرتکب کار حرام می شوید.

* حکایت مغازه دار با انصاف و دو نوشابه با دو قیمت
نکته دیگری که در پاسخ مراجع بود رعایت انصاف است. حضرت علی (ع) به امام حسن (ع) وصیت کردند که فرزند آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند. وقتی شما دوست ندارید دیگران در حقتان بی انصافی کنند چرا خودتان بی انصافی می کنید!؟
یادم می آید یکبار دو عدد نوشابه از مغازه محلمان خریدم. موقع حساب کردن دیدم که دو قیمت متفاوت دارند در حالی که هر دو از یک شرکتند. تعجب کردم و پرسیدم. پاسخ او بسیار مرا خوشحال کرد و فهمیدم می شود در هر شرایطی و با هر ظاهری حلال ناب خورد و مال شبهه ناک وارد اموال نکرد. گفت یکی از این نوشابه ها خرید قبل است و یکی جدید. آن قبلی چون خریدش ارزانتر بوده بالطبع فروشش هم ارزانتر است و من نگذاشتم با هم مخلوط شوند تا مبادا حلال و حرام نشود!

www.taraznews.com/content/109749

Post has attachment
گزارش تراز از دلایل زیان دهها هزار میلیاردی سهامداران
چه کسی مقصر نابسامانی‌های امروز بورس تهران است؟ + جدول و نمودار
به جرات می توان گفت که دولت یازدهم بورس تهران را در بهترین وضعیت خود در سال ۱۳۹۲ تحویل گرفت، اما بررسی ها نشان می دهد که دولت نه تنها با بی تدبیری باعث از دست رفتن اعتماد سهامداران به این بازار شد بلکه میزان نارضایتی سهامداران در این بازار نیز به شدت افزایش یافته است.
#بورس_تهران   #بازار_سرمایه  
http://www.taraznews.com/content/109776
Photo
Photo
2015-05-11
2 Photos - View album

آیه ای که دست منافقین داخلی و دشمنان خارجی را رو می کند
این ضرب المثل را مسئولین بخوانند!
تراز: امروز هم هر دوی این رفتارها را مشاهده می کنیم! از یک طرف دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب ما دائماً بر شیپور جنگ و تهدید نظام و زور و تحریم اقتصادی می دمند و در طرف مقابل نیز عده ای در داخل کشور مرتباً بر طبل ناامیدی می کوبند...
#تحریم  
http://www.taraznews.com/content/109484
Wait while more posts are being loaded