Profile

Cover photo
363 followers|150,619 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Tabnak

Shared publicly  - 
 
#تیم‌ملی‌والیبال‌ایران با پیروزی مقتدرانه برابر تیم والیبال #لهستان، به دور نهایی #لیگ‌جهانی‌والیبال راه یافت.
#بچه‌ها‌مچکریم
 ·  Translate
15
1
پاراف آی آر's profile photoIran Film's profile photo
2 comments
 
دزدان حرفه ای ...یک عده ادم حکومتی و بازاری دلار را مثلا کاذب هزار دلار می خرند از خودشان بعد به خودشان ۱۵۰۰ می فروشند مقدار خریدوفروش این دلار در طول مثلا ۲۴ ساعت در کل بازار تهران ۱۰۰۰۰ هزاردلار است...پس در طول ۲۴ ساعت دلار ۱۰۰۰تومانی را ۱۵۰۰تومان افزایش داده اند در طول این یک هفته سروصدای کمی می شود در نشریات وابسته به خود انها نه رسانه ازاد که سردبیر رسانه ازاد در زندان اوین ۲۰ سال اب خنک بخورد.. نه بازرسی نه کارشناسی...پس دلار شد ۱۵۰۰ تومان فردا کنسرو و دارو و پتو و یخچالی که وارد کرده اند توسط خود دولتی ها.. با دلار زیر ۱۰۰۰تومان را می فروشند ۱۵۰۰ تومان بعداز ۳ ماه باز دلار ۱۵۰۰ تومان را خودشان به خودشان می فروشند ۲۰۰۰تومان...و شما ملت گیج هستید یعنی چه...باز یخچال داخل انبار ۱۰۰۰تومانی را با دلار ۲۰۰۰تومانی فاکتور می زنند ...و شما ملت بدبخت بدون دادگاه بدون نشریه ازاد بدون پلیس مستقل مثل کانادا
 ·  Translate
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
حساب زبان انگلیسی #توئیتر منتسب به وب‌سایت رهبر #انقلاب همراستا با روز جهانی #موسیقی یا همان 21 ژوئن، اقدام به انتشار فرازهایی از یکی از سخنرانی‌های مهم رهبر انقلاب داشته که بیشتر تمرکز را در‌ موسیقی داشته و تصویری خاص از نگاه رهبری را به موسیقی به تصویر می‌کشد؛ تصویری که نه تنها موسیقی ایران را در حدود شرع تحسین می‌کند، بلکه بخشی از موسیقی غربی را نیز انسان‌ساز و حتی زمینه‌ساز تحولات بزرگی چون انقلاب‌های بزرگ تعبیر می‌کند.
 ·  Translate
3
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
معوقات #بانک مرکزی در دولت پیش حداقل 22 هزار میلیارد تومان است!
انتشار فهرست چند ده هزار دلاری معوقات بانکی در روزهای گذشته که نام برخی ‌‌مسئولان سرشناس #دولت دهم را هم در بر می‌گرفت ـ هر یک مبالغ کلانی #بدهی داشتند ـ ما را بر آن داشت تا به سراغ فردی برویم که این فهرست را دیده و از انتشار آن در رسانه‌ها نیز استقبال کرده است.
ادامه در تابناک: http://www.tabnak.ir/fa/news/406975
 ·  Translate
8
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
#شاهین_نجفی این بار #برهنه روی صحنه ظاهر شد!
به گزارش «تابناک»، کمتر کسی است که با رفتارهای ناهنجارش او را نشاسند. به قول خودش «شر» است! زمان طولانی از دوره‌ای نگذشته که شاهین نجفی، آهنگ‌های گوشخراشش را با الفاظی جنسی همراه کرد و به امام علی النقی (ع)، امام دهم #شیعیان و سپس امام زمان به عنوان اعتقاد مذهبی دویست میلیون انسان توهین‌هایی کرد که طبیعتاً از سوی هیچ روشنفکری آزادی بیان تلقی نمی‌شود، چرا که عقلانیت حکم می‌کند، آزادی بیان را #آزادی توهین و تحقیر و... متصور نشد.
این مطلب را در تابناک بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/406462
 ·  Translate
6
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
ایران و همگروهایش صاحب زشت‌ترین پیراهن‌های جام‌جهانی شدند !

از آنجا که این روزها موضوع پیراهن تیم ملی برای ما بسیار مهم شده، بد ندیدیم نگاهی به گزارش این وب‌سات بیندازیم و ببینیم یوزپلنگ آفریقایی که به جای یوز ایرانی روی پیراهن تیم ملی به ما قالب شده، تا چه میزان نظر کارشناسان این وب‌سایت را جلب کرده و در رنکیگ زشت‌ترین پیراهن‌های جام‌جهانی چه جایگاهی به دست آورده است.
http://www.tabnak.ir/fa/news/402599
#جام_جهانی
 ·  Translate
4
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
ریحانه بهبودی در مطلب ارسالی برای «نگاه شما» نوشت:

تهران سندرم خانه گرفتهاست. درد  بی درمانی که همچون یک غول دستو پایش را دراز می کند و به همه جا سرکمی کشد. سرکی که همچون یک زلزله همه چیز را تخریب می کند. حیاط، حوض، کوچه، محله، درخت، سایه، کنج، دنج، پرنده، آب، پیاده راه، سکوت همه فرشته های بی بازگشت شهر ما هستند که به آسمان پر کشیده و دیگر به این غار شلوغ و پر دم و دود باز نمی گردند. خانه خانه خانه خانه، این رویش قارچ گونه خانه است. هیچ مانعی نمی تواند سدی باشد بر سیل قارچ گونه این پدیده. نه مصوبه های نه چندان جدی شورای شهر، نه درختان تنومند صد ساله و دویست ساله، نه ارتفاع بالای 1400 متر نه حتی کوچه های باریک کمتر از شش متر. زور ساخت و ساز به همه چیز می چربد، با چربی ساخت و ساز می توان سبیل هر ایها الناسی را چرب کرد.

در کشور ما اگر هر کسب و کار دیگری با هزاران مانع و چالش و کاستی روبه روست، این صنعت نه چندان پاک ساخت و ساز است که همچنان با صورتی سرخ و سفید و سلامت در صدر ایستاده و صورتش را از سر افتخار و خوشی و سرخوشی بالاگرفته است. هر اتفاقی هم که در شهر بیفتد باز هم تیرآهن های برهنه از سر و کول هم بالا می روند و کامیون های حمل سیمان سربالایی های 45 درجه بالا شهر را هن و هن می پیمایند و باغ های چند ده ساله یک شبه برای این امر مهم قلع و قمع می شوند. فروش تراکم بزرگ ترین سهم را در درآمد شهرداری ها دارد و حالا در مورد شهر تهران باید ببینیم که چند صد هزار واحد جدید باید ساخته شود تا هزینه پروژه های عمرانی و ساختمانی، فرهنگی و اجتماعی و زیباسازی در بیاید. همه پروژه هایی که پزش را به دوست و بیگانه می دهیم. این یک معادله جدی است.

شهر ما با ساختار بیمار اقتصادی اش یک روز بدون فروش تراکم تبدیل به یک بی آبرویی مطلق خواهد شد. یعنی شهر بدون فروش دیوانه وار تراکم به معنای شهر پر از زباله، شهر پر از موش، شهر بدون رفتگر، شهر بدون ماشین های مکانیزه و شهربدون عناصر بصری رنگارنگ و بیلبوردهای بزرگ با شعارهای قشنگ خواهد بود. این معادله جدی با هیچ کس و هیچ چیزنمی تواند شوخی داشته باشد. رنگ و بوی محله های قدیمی، حوض های آبی پر از ماهی، درخت های چنار سایه انداز، پرندگان خوش آواز، اقاقی های شکوفه ریز، سکوت یک بن بست بیست ساله، میراث تاریخی و فرهنگی وکمبود جای پارک ماشین همه این های شوخی های بی مزه ای هستند برای این اقتصاد بسیار سخت کوش و بی تعطیلات. پسماندهای عمرانی و ساختمانی شهر تهران سرنخی است نمایانگر و آشکار از ابعاد این کسب و کار پر سر و صدا که کمتر کسی از احوالش مطلع است. این پسماندها که همان نخاله های ساختمانی هستند در یک نظام قابل تحسین به سرعت از سطح شهر ناپدید و به محل دفن نهایی شان، گود آبلعی، منتقل می شوند.

اگر همیشه مسئولین و پژوهشگران و کاربلدان پسماند از اعداد و ارقام 7000 تنی پسماند شهری تهران گریان و نالان اند، این میان اعداد و ارقامی گم شده اند که حتی بازگو کردنش ممکن است ما را به وحشت بیندازد. تردد کامیون های حمل کننده پسماندهای عمرانی و ساختمانی حاصل از تخریب، نوسازی و ساخت و سازهای روزانه تهران به حدی زیاد است کهمحموله آن ها نه بر حسب وزن که بر حسب «متر مکعب» محاسبه می شود. بدین معنا که اگر حتی 5 ثانیه برای توزین روی باسکول هر کامیون ورودی به مجتمع پردازش و دفع آبعلی اختصاص دهیم صفی از کامیون های بی نوا تشکیل خواهد شد که هزاران متر مکعب دی اکسید کربن را در حلق ما فرو خواهند کرد. شهر تهران روزانه حدود 40.000 متر مکعب پسماند عمرانی و ساختمانی تولید می کند. با تخمین عدد نسبی چگالی این پسماندها تولید وزنی  معادل 29.000 تن در روز خواهد بود.

بدین معنا که ما روزانه بخش عظیمی از شهرمان را در گود آبعلی انبار یا به عبارتی دفن می کنیم.این میزان معادلپر کردن حجم ورزشگاه صد هزار نفری آزادی در مدت یک سال و سه ماه است. و حالا شوخی بزرگ این جاست که تمام درآمدهای مرتبط با ساخت و سازهای شهری تهران اعم از فروش تراکم و جریمه تخلفات و غیره باید صرف ارتقای کیفیت زندگی شهروندان تهرانی بشود. یک مصداق خنده دار و همزمان گریه دار این داستان وضعیت بده و بستان درخت است. در شهر پولکی تهران شما می توانید همه درختان ملک خصوصی تان را قطع کنید یا آن ها را به شکل ریاکارنه ای بخشکانید تنها کافی است که پولش را بدهید. یک باغ با انبوه درختان میوه و غیر میوه می تواند یک شبه با خاک یکسان شده و هزینه درختان قطع شده به سادگی به حساب شهرداری تهران واریز می شود تا با هزینه آن در اسفند ماه هر سال نهال های رایگان میان شهروندان توزیع شود و یا خود شهرداری در گوشه و کنار بلوارهانهال های نحیفی بکارد که معلوم نیست از هر ده عدد پنج عدد آن ها تا بهار سال دیگر تهران ما را تاب بیاورند. این معادله مضحک اکسیژن است. حتی 100 نهال هم نمی تواند جای یک درخت کهنسال عملیات معجزه آسای فتوسنتز را به انجام رساند و مهم تر از همه زمانی است که برای ما از دست رفته است.

همیشه به تبلیغات شهرداری تهران توجه کنید: «نهالی به سی سال گردد درختی». اگر به واحد فضای سبز شهرداری ناحیه محل سکونت تان بروید و کمی بیش از حد پرس و جو کنید متوجه خواهید شد که یک بانک اطلاعاتی عظیم از درخت های قطع شده و خشک شده و مبلغ واریزی آن ها موجود است. شما دست تان به هیچ جا بند نیست چون مالک حق دارد و شهرداری هم پولش را گرفته است. بنابراین اگر درخت خانه همسایه را خیلی دوست می داشتید و در پروژه عمرانی جدید نگران قطع شدنش هستید تنها گوش های تان را بگیرید تا صدای قطع شدنش را نشنوید و چشم های تان را ببنیدید تا بعد از قطع شدندش ساز و کار یادآوری ذهن تان را خاموش کرده باشید.

و البته جالب این جاستکه شهرداری شهر ما یک پروژه ساخت و ساز را که در آن منفعتی نصیب مالک و البته شهرداریتهران می شود به هر نفع عمومی ارجح می داند. نفع عمومی یعنی درختان کاشته شده در فضای عمومی خیابان، یعنی حق پیاده راه برای عابرین و ایضا حق آمد و شد برای خودروسواران ودر نهایت حق آسایش و آرامش برای همسایگان. پایمال شدن این حق تا چه اندازه از ضعف قوانین و مقررات و ضوابط است و تا چه اندازه عرف کردن یک بی قانونی در تخصص شهرسازان است. بسیاری از این پروژه ها حتی فضای پیاده راه را هم اشغال کرده اند و تنها به زمین خود قانع نبوده اند. یعنی یک عابر پیاده از زیاده خواهی شهرداری ها و البته مالکینو بساز و بفروش ها حتی نمی تواند مسیر کوتاهی را با اطمینان خاطر در پیاده راه بگذراند چون اساساً همان سی چهل سانتیمتر مخصوص عابرین هم اکنون تبدیل به توالت فرنگی ساختمان شده است. درختان گذری زخمی و نمیه خشکیده خیابان نشان می دهد که شهرداری تهران حتی حاضر است از حق مردم فضل و بخشش کند تا هزینه بیشتری دریافت کند. و در نهایت سر و صدای بی وفقه پروژه های عمرانی و سیل بی پایان کامیون های حمل مصالح و چرثقیل های دست قیچی که شب هنگام شهر ما را ترسناک و البته آلوده می کنند.

تغییر بافت فرهنگی و اجتماعی، تغییرهای ناگهانی خط آسمان شهری، ناسازگاری واحدهای همجوار، افزایش حجم آمد و شد، گسترده شدن بی ضابطه مرزهای شهر، آلودگی منظر، آلودگی صوتی همه و همه از برکات نه چندان خوشایند سندرم خانه هستند. تنها کافی است یک بار از خیابان اصلی باهنر (نیاوران) عبور کنید تا ریشه های شک در شما هم دوانیده شود که آیا این شهر است که در آن چند پروژه عمرانی در حال ساخت است و یا این جا یک کارگاه تمام نشدنی ساختمانی است که در آن چند خانه هنوز پابرجاست.  رقم28.000 پروانه ساختمانی صادر شده برای ساختمان های پنج طبقه و بیشتر در آمارنامه شهر تهران نشان می دهد که این شک و شبهه پر بی راه نیست. تنها کافی است که حصارهای نارنجی و مشکی محله تان را که روی آن یک پارچه زیبا زده شده و متمدنانه از همسایگان محترم بابت مزاحمت های احتمالی عذر خواهی شده است بشمارید. همان حصار های فلزی نارنجی و مشکی که انگار این روزها نماد هویت متغیر و بی رحم تهران شده اند. حصاری به رنگ خطر نه برای پیاده روها بلکه برای هویت شهر تهران.
#تهران #تابناک
 ·  Translate
8
asad hooshmand's profile photo
 
Ko gooshe shenav! 
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
بازگشت #تیم‌ملی به کشور همراه با #کی‌روش
دیدن تصاویر بیشتر: http://www.tabnak.ir/fa/news/411582

همچنین بخوانید:
#حاج‌رضایی: #کی‌روش باید بماند!
http://www.tabnak.ir/fa/news/411430
 ·  Translate
11
Reza N's profile photoMohsen Mortazavi's profile photo
2 comments
 
Jn b n id
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
نمایندگان #مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری از اقدامات پیشگیرانه در‌ باروری و رشد جمعیت کشور، طرح افزایش نرخ باروی و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت را در مجلس شورای اسلامی تدوین کرده‌اند. قرار است این طرح پس از گذراندن مراحل قانونی خود در کمیسیون‌های مربوطه، در نشست علنی آینده مجلس مطرح شود.
به گزارش «#تابناک»، در این طرح، نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای جلوگیری کردن افراد جامعه از پیشگیری باروری و بارداری، اقدامات تنبیهی‌ دو تا چهار سال #حبس را برای این افراد در نظر گرفته‌اند!
نظر شما در این رابطه چیست؟
ادامه این گزارش را در تابناک بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/410180
 ·  Translate
5
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
پیروزی شیرمردان #والیبال #ایران در برابر تیم والیبال #ایتالیا در مسابقات لیگ جهانی 2014 بر همه ایرانیان مبارک باد 
#تابناک
 ·  Translate
16
4
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
یک منبع امنیتی #عراقی امروز سه‌شنبه گفت: گروه مسلح موسوم به دولت اسلامی در عراق و شام، توانست کنترل فرودگاه شهر #موصل و نیمی از این شهر را به دست گیرد.
به گزارش «#تابناک»‌ به نقل از رسانه‌های عراقی، یک منبع امنیتی عراقی گفت: گروه #داعش، کنترل فرودگاه موصل را به دست گرفت.
اخبار درگیری های به وجود آمده در #عراق را در تابناک بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/406985
 ·  Translate
4
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
توفان عظیمی که در روزهای اخیر تهران را درنوردید و توفان‌های پسینی که در مداومت با این حادثه طبیعی رخ داد، درآمد کلانی برای نصابان دیش ماهواره در پایتخت به وجود آورد که ابعاد واقعی این پدیده را بیش از پیش برای مسئولان امر مشخص می‌سازد؛ ابعادی که می‌توان با گردش مالی پنج میلیاردی به عنوان یک تخمین حداقلی از گردش مالی این حوزه درک کرد.
ادامه این خبر را در تابناک بخوانید: http://www.tabnak.ir/fa/news/406690
 ·  Translate
5
Mahdi Alaei's profile photo
 
طوفان
 ·  Translate
Add a comment...

Tabnak

Shared publicly  - 
 
ظریف به اروپایی‌ها: نیامده‌ام کشورم را در معرض حمله شما قرار دهم

عراقچی تأکید کرد: در منطقه‌ ‌رژیم صهیونیستی و عربستان‌ به دنبال جنگ هستند، چون از قدرت گرفتن جمهوری اسلامی ترسیده‌اند و چون زور این را ندارند ‌با جمهوری اسلامی بجنگند، ‌می‌کوشند آمریکا را به جنگ با ایران وادارند.
http://www.tabnak.ir/fa/news/402739
#جوادظریف
 ·  Translate
6
Add a comment...
Story
Tagline
تابناک همه جا با شماست. مهمترین اخبار در سریعترین زمان
Introduction
صفحه رسمی و غیر رسمی وب سایت خبری تحلیلی تابناک!
http://tabnak.ir
Links