Profile

Cover photo
Strana svobodných občanů
1,144 followers|1,903,331 views
AboutPostsPhotos

Stream

 
Čtvrt století budujete firmu, daří se vám, máte spokojené zákazníky, platíte daně, splňujete veškeré právní náležitosti a těšíte se do důchodu, když tu najednou zásahem finanční správy přijdete o všechno. To je následek babišovského pohledu na svět „všetci kradnú“.

Svobodní považují princip, kdy odběratel ručí za odvod daní dodavatele, za nespravedlivý, a odmítají snahu finanční správy vybírat daně i za cenu likvidace poctivých firem.
 ·  Translate
Petr Václav starší je majitelem firmy Elektra PV, která provozuje nejpopulárnější e-shop roku 2015 levneelektro.cz. Ten ale v týdnu skončil kvůli problémům s Finanční správou. V rozhovoru vysvětluje, kde podle něj nastaly potíže a co se bude dít dál.
23
5
David Karban's profile photoJiří Zeman's profile photoVáclav Panenka's profile photoDalibor Musil's profile photo
10 comments
 
+David Karban Já se bavím zase a jen o reverse charge. Osud jednoho podnikatele je, s veškerým respektem k jeho porušeným právům, až druhořadý. Daleko důležitější je zastavit vadný postup státu. Stát by měl vystartovat po tom, kdo vyinkasoval vratku DPH, což pravděpodobně nedělá, protože ta je nedobytná, naopak stíhá fungující firmu, která v tom může/nemusí být nevinně, a která nemá kam utéct. Uvidíme, v tomto jednom případě, hádám, že stát zaplatí v arbitráži nemalou částku za zmaření investic. Stát: tedy vy, já a další... A podívejte se na DVTV, specialista právník zabývající se touto oblastí odhaduje "40% všech obchodů s DPH je takových, kde někdo v dodavatelském řetězci nezaplatil DPH. Pokud to stát bude stíhat tímto způsobem, zůstane spálená země".
 ·  Translate
Add a comment...
 
Dominik Stroukal z Ludwig von Mises Institut CZ & SK: „Nejhorším aspektem zásahů do života lidí je jejich nenávratnost. Jakmile jednou zavedete EET, nikdo ho nezruší, protože se bude argumentovat, že by všichni začali neodvádět berně. Chcete zrušit zákaz kouření v restauracích? Potom chcete, aby všechny byly kuřácké. Na to, že tomu tak nebylo ani před zákazem, už si nikdo nevzpomene.“
 ·  Translate
ROZHOVOR – Uprchlická krize, bruselská byrokracie, možný brexit na obzoru, nejisté ekonomické prognózy. Existuje schůdné řešení problémů, které se na Evropu valí snad ze všech stran? Zajímavý pohled na současné dění nabízí v rozhovoru pro EuroZprávy.cz ekonom Dominik Stroukal, předseda think-tanku Ludwig von Mises Institut.
13
2
Ondřej Čertík's profile photoJaromír Rozmara's profile photoMichael ŠOUREK's profile photoRenata Matoušková's profile photo
9 comments
 
Bože, v jakém krásném inovativním světě žije?
 ·  Translate
Add a comment...
 
Kvůli zbytečné byrokracii už ani nepůjde jednou za čas prodat víno z vlastního sklepa.
 ·  Translate
Tradice otevřených sklepů v jihomoravských Hustopečích je v ohrožení. Na vinaře se zaměřily úřady a rozdávají pokuty. Vinaři zvažují, že sklepy už při oblíbených akcích znovu neotevřou, čímž oslabí turistický ruch ve městě.
9
1
Add a comment...
 
"Evropská unie už není neškodná byrokratická instituce, která si libuje v hloupostech, jako jsou správné míry okurek a gendrová školení. Nyní migrační politika EU ohrožuje naši svobodu a bezpečnost," napsal předseda Svobodných Petr Mach.
 ·  Translate
Ing. Petr Mach, Ph.D. – Europoslanec a předseda Svobodných
21
5
Add a comment...
 
Ve Zlínském kraji mají Svobodní a Soukromníci (SaS) 9,2 procenta, v Pardubickém 5,2 procenta a ve Středních Čechách je to rovných 5 procent. Zajímavé jsou i výsledky Svobodných v Královéhradeckém kraji, kde mají 5,6 procenta a v Plzeňském kraji, kde mají 5,8 procenta.
 ·  Translate
23
1
Add a comment...
 
Zatím sedm krajských sdružení se dohodlo na společné kandidátce se Soukromníky. Královéhradecký lídr, RNDr. Jan Šebelík, nastínil připravovaný program: „ Stát, který má bobtnající byrokracii a buduje mohutný aparát s armádou nepotřebných úředníků, nechává žít občana v právní džungli, nepodporuje mladé rodiny, snaží se šmírovat občana na každém kroku a hází klacky pod nohy malým podnikatelům, nemá smysl. Svobodní jsou rozhodně proti zneužívání státu. “
 ·  Translate
18
2
Dalibor Musil's profile photo
 
Jsem taky proti zneužívání státu. Zkuste přepis vozu se ztraceným malým TP, potkáte tolik lidí vykonávající zbytečnou práci, počínaje úředníky na straně státu jak v místě vašeho bydliště, tak i v místě bydliště původního majitele (ty potkáte vícekrát), pokračujíc přes zprostředkovatele co vás mají toho všeho ušetřit, zaměstnance stanic STK, policajty, strážníky, a v neposlední řadě i zákonodárce, co to vymysleli.
 ·  Translate
Add a comment...
 
„EU se podařilo vychovat úplně novou generaci politiků, a ti nejsou schopni komunikovat s běžným občanem, protože nikdy nic takového nemuseli dělat. Stačilo jim pouštět si Ódu na radost a vzájemně si zatleskat, jak se jim zase podařilo něco skvěle zregulovat.“
 ·  Translate
15
1
Add a comment...
45
9
Dalibor Musil's profile photoNeil Dudman's profile photoZdeněk Šmejkal's profile photoTomáš Paulíček's profile photo
7 comments
 
Ještě 2, 3 hnízda a můžeme :-)
 ·  Translate
Add a comment...
 
Pamatujete, když vám vloni pojišťovny zdražily povinné ručení kvůli novému fondu na techniku pro hasiče? Tak díky vašemu příspěvku bude mít policie Octavie za 1,3 milionu za kus na měření rychlosti.
 ·  Translate
Nové policejní speciály na silnici nepoznáte. Nemají typickou uniformu s nápisy a pruhy, ale jsou prošpikované tou nejmodernější výbavou. K padesáti octaviím, které policie převzala v prosinci loňského roku, dnes přibylo dalších 35.
26
10
Matěj Čičák's profile photoTomáš Myšík's profile photo
2 comments
 
a to že je to z toho fondu je známé? nevím to, ptám se. pokud ano, tak mi to přijde - zvláště ve světle posledních "policejních" událostí - dosti zvláštní...
 ·  Translate
Add a comment...
 
"Nejvyšší ústavní činitel navrhne znárodnit firmu a nikoho to nevzrušuje. Ministr financí obchází zákony a zneužívá veřejné peníze a nikoho to nevzrušuje. Nenechme to opět dojít tak daleko. Má smysl bránit svobodu a demokracii. Má smysl usilovat o to, aby stát zase respektoval svobodu jednotlivce a soukromý majetek," říká lídr Svobodných v Pardubickém kraji.
 ·  Translate
11
3
Tomáš Kobr's profile photoHans Krejci's profile photo
2 comments
 
+Tomáš Kobr Presne, masu, chte nechte! Je to asi 2 mesice, co jsem psal "Svobodnym" at si zjednodusi politicky program. Je dlouhy jak tyden pred vyplatou/vyplacenim davek a bezny "kobliho zrout a pivo pic" ho nebude cist, a kdyz uz, tak ho nejspis nepochopi. Bylo mi oznameno, ze bude zestrucnen. K tomu, bohuzel, nedoslo dodnes. Mozna na strankach chteji mit cele zneni, ale i tak bych to zkratil. Je to smutne, ale je treba ziskat si volice a to idealne necim, cemu rozumi.
 ·  Translate
Add a comment...
 
„Důvodem pro spojení je blízký politický program a víra, že společně budeme silnější. V krajském zastupitelstvu bude naší společnou snahou úsilí za účelné používání peněz z rozpočtu kraje. Doufám, že v případě dobrého volebního výsledku dokážeme mít politický vliv na dění v našem kraji a znemožníme, aby kraj vedli sociální demokrati nebo dokonce komunisti,“ komentoval dohodu Jiří Pánek ze Svobodných.
 ·  Translate
7
Add a comment...
 
Svobodní ze Zlínského kraje pořádají tradiční akci před finančními úřady, tentokrát se Stranou soukromníků ČR, koaličním partnerem do nadcházejících krajských voleb.

Svobodní a Soukromníci zpříjemní lidem návštěvu finančního úřadu, tématem je Jsme na jedné lodi. Všichni, kteří se zastaví u našeho stolku dostanou placku, budou si moc vyplnit skutečné přiznání a samozřejmě od nás dostanou oblíbenou čokoládku.
 ·  Translate
20
Zdeněk Král's profile photoRostislav S.'s profile photo
2 comments
 
Čokoládku? Nezdravou pochutinu? Jo? Beztrestně? Bezregulačně? Jo? 
Posvítit si na vás! 
 ·  Translate
Add a comment...
Story
Tagline
svoboda, odpovědnost, spravedlnost, demokracie
Introduction
Strana svobodných občanů (Svobodní)

 • Vyrovnáme státní rozpočet ihned. Nejsme líní hledat úspory v rozpočtu. Jakými úsporami chceme rozpočet vyrovnat se dozvíte zde a zde
 • Současný dluh způsobuje 80 mld. ročně úroků a to číslo stále roste. Je nutné to zastavit ihned!
 • Zabráníme skrývání státního zadlužování (vydávání dluhopisů samotnými úřady, projekty PPP)

 • Zrušíme 7 druhů daní, které jsou mimořádně nákladné na výběr: daň dědickou, daň darovací, daň z převodu nemovitosti, silniční daň, daň z plynu, daň z elektřiny a daň z uhlí. Státu by se je vyplatilo nevybírat
 • Sjednotíme sazby DPH na 15%
 • Po vyrovnání rozpočtu zrušíme daň z příjmu fyzických osob. Jak lze na toto zrušení ušetřit se dozvíte zde
 • Daň z nemovitosti změníme na obecní daň

 • Nebudeme z veřejných zdrojů ani zákonem podporovat žádný druh výroby energie
 • Vyřešíme průšvih se solárními elektrárnami, jak to uděláme se dozvíte zde
 • Nebudeme schůzovat nad "globálními výzvami" ani reagovat na "problémy 21. století", budeme řešit životní prostředí na úrovni lokálních externalit

 • Internet vnímáme jako svobodný prostor a poslední místo, které dokazuje, že laissez faire funguje lépe než regulace
 • Odmítáme jakékoliv zásahy státu do sítě, která vznikla dobrovolným propojením počítačů
 • Nesouhlasíme se současným pojetím autorského práva
 • Zrušíme autorské poplatky

 • Budeme prosazovat nezávislost České republiky
 • Odstraňování bariér pro nás má smysl. Politické řízení z Bruselu nikoliv
 • Budeme usilovat o vstup do EFTA (ESVO)

 • Korupce je nevyhnutelným důsledkem byrokracie a jediným účinným nástrojem boje s ní je rušení byrokracie
 • Nebudeme úřady slučovat, budeme ty zbytečné rovnou rušit - čerpáme z www.nechtenasbyt.cz/urad/
 • Odmítáme agenty provokatéry - to je jen další prostor pro korupci

 • Zajistíme, aby každý mohl provozovat volné živnosti bez nutnosti zařizování živnostenského listu
 • Umožníme uzavírat svobodné pracovní smlouvy těm, kterým nevyhovuje zákoník práce
 • Zrušíme povinnost placení si nemocenského pojištění
 • Převedeme úřady práce na telefon a internet. Kamenné jsou drahé a stejně lidem práci neumí najít.
 • Zrušíme povinnost podnikatelů platit DPH dříve, než jej dostanou zaplaceno.

Kompletní politický program

Contact Information
Contact info
Email