Profile cover photo
Profile photo
Stowarzyszenie Marksistów Polskich
2 followers -
Oficjalna strona Stowarzyszenia Markistów Polskich (SMP) na G+
Oficjalna strona Stowarzyszenia Markistów Polskich (SMP) na G+

2 followers
About
Posts

Post has attachment
Jeśli Wasz kot nie ma jeszcze pomysłu co może przeczytać podczas długich grudniowych wieczorów, może zainteresuje się dzisiejszą – przygotowaną na 51. tydzień grudnia 2017 roku – aktualizacją na stronie Centrum Badań i Studiów Marksistowskich!
Add a comment...

Post has attachment
Malutkie kroki naprzód zawsze nastrajają optymistycznie, więc za ciosem na stronie SMP zagregowaliśmy kolejne teksty autorstwa członków Stowarzyszenia (choć w tym wypadku: jednego członka) oraz teksty nawiązujące do tego, co na stronie SMP można już było przeczytać. I tak mamy kolejne 3 felietony Janka Kurowickiego ("publiknięte" w ostatnim miesiącu na strajku.eu), oraz polemiczny artykuł konserwatywnego liberała Andrzeja Walickiego z tekstem Marka Zagajewskiego (jako, że starszy to tekst, damy bezpośredni odnośnik, by łatwiej było...: http://smp.edu.pl/czy-mozna-mowic-o-komunizmie-politycznym/) Prosiłoby się o to, by takie zagajone dyskusje miały swój ciąg dalszy, ale chyba na ten czas idzie tylko o tym pomarzyć. W każdym razie przeczytać warto i samemu swoją opinię wyrobić.
Add a comment...

Bardzo dobra i długo oczekiwana wiadomość! Dziś nadeszła z Sądu Okręgowego w Warszawie decyzja o zarejestrowaniu tytułu naszego "głównego" czasopisma teoretycznego - "Studia Marksistowskie"! Nie ma więc już żadnych przeszkód formalno-prawnych, by móc zacząć pracować nad pierwszym numerem :)
Add a comment...

W ramach odnawiania kontaktów międzynarodowych SMP zaczęliśmy dziś zacieśniać relacje z marksistami z Włoch i Szwajcarii. Tak, tak... Nie tylko zegarki, czekolada i banki. Marksizm jest z definicji ruchem międzynarodowym i prądem ideowym ponad granicami. W końcu do zdobycia jest cały świat, a jak to uczynić inaczej jak nie w koordynacji z marksistami z każdego kraju na globie?
Jeśli znacie sensowne ośrodki marksistowskie w innych niż Polska krajach - piszcie :) Na pewno do nich zapukamy.
Add a comment...

Nowości, nowości, nowości! Ogłaszamy wszem i wobec, że lipcowa premiera "Teologii kieszonkowej" Holbacha nie będzie jedynym wydarzeniem wydawniczym ze stajni SMP! Równolegle prowadzone i bardzo zaawansowane są prace nad 524 stronicową książką pt. "O niekapitalistyczną alternatywę", będącą wyborem najlepszej i najwartościowszej publicystyki z "Przeglądu Krytycznego" (ostatnio dla Was zdigitalizowanego, co przyczyniło się właśnie do koncepcji wydania książki...) I tutaj drobne ogłoszenie: JEŚLI MAS OCHOTĘ POMÓC NAM PROWADZONYCH PRACACH, SZCZEGÓLNIE NA ODCINKU WIZUALNO-GRAFICZNYM, ZAPRASZAMY DO KONTAKTU - NAJWIĘKSZYM PROBLEMEM W TWORZONYCH PRZEZ NAS KSIĄŻKACH JEST OPRAWA GRAFICZNA OKŁADEK ;-) Zgłoszenia mailem lub na g+ (jak wolicie, heh)
Add a comment...

Post has attachment
Prace nad wydaniem książki barona Holbacha "Teologia kieszonkowa" już na półmetku! Będzie lektura na wakacje :) Przy okazji dwa słowa wyjaśnienia: czerń nieuchronnie kojarzy nam się z chrześcijaństwem i teologią - stąd wybór jego na okładkę; układ okładki zaś nawiązuje bezpośrednio do wyglądu okładki pierwszego francuskiego wydania "Teologii", które ukazało się w 1767 r. Tym samym honorujemy Holbacha, jak również wolę polskiego tłumacza "Teologii" - profesora Jarosława Ładosza - który chciał, by właśnie tak to wyglądało
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Impresje wspomnianego Janka Kurowickiego nt. "wydarzeń czerwcowych 1989 roku": http://smp.edu.pl/transformacja-jako-wieczna-farsa/ Czytajcie i dawajcie znać czy są to także Wasze odczucia?
Add a comment...

Post has attachment
Dla wszystkich, co jeszcze nie wiedzą - ukazała się w sprzedaży nowa książka prof. Kurowickiego!
Add a comment...

Post has attachment
Długo oczekiwany dzień - ukończyliśmy prace nad archiwaliami "Przeglądu Krytycznego"!
Add a comment...

Post has attachment
By nieco o sobie przypomnieć, trochę materiałów z dawnych lat - od wczoraj do odnalezienia na stronie SMP 8 zdigitalizowanych numerów "Przeglądu Krytycznego". Wiele tekstów i dziś aktualnych, i wciąż przyprawiających o rumieńce...
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded