Profile cover photo
Profile photo
semih ciplak
41 followers -
Bizi izlemeye devam edin
Bizi izlemeye devam edin

41 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Yeniden başlıyoruz
Uzun bir ara verdik işlerimizden dolayı. İlgilenemedik burasıyla. İşlerimizi yoluna koyamasak bile artık yeniden bir şeyler karalamaya başlayacağız, bakalım neler olacak. Artık daha genel ve sadece belli konulara odaklanmadan bir şeyler paylaşacağım. Öncede...

Bundan sonra buralardayız #nofacebook

Post has shared content
Dünya Çevresindeki Uzay Çöpleri

1950'li yıllardan bu yana Dünya'nın çevresini bilim adına kirletiyoruz. Kabul etmek gerekir ki, bunların bir çoğu gerçekten bilim ve insanlık adına yapıldı. Ancak bugün geldiğimiz noktada Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilen astronotlar bile belirli hesaplamalar yapılarak bu çöplerin arasından geçiyor.

Hali hazırda Dünya yörüngesinde 27 bin km hızla dönen 20 binden fazla gereksiz atık var. Bunlar astronot kıyafetleri, uydu parçaları, roket parçaları ve astronotların uzay boşluğuna düşürdüğü şeyler.

Bu konu hakkında hazırlanan bir animasyon ise Dünya'nın çevresinin ne halde olduğunu adeta gözler önüne seriyor. Durum aslında sanıldığındam da kötü ancak birkaç aydır bu durumun farkında olan ve bu çöplerin temizlenmesine yardımcı olacak projeler de konuşulmuyor değil. Bekleyip göreceğiz.


http://www.haberuzay.com/2015/12/dunya-cevresindeki-uzay-copleri-video.html
Animated Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded