Profile

Cover photo
Verified name
3,844 followers|1,569,422 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Pinned

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
 
مصاحبه ویژه اسکای نیوز بخش عرب زبان با رضا پهلوی، ریاست شورای ملی ایران ـ زیر نویس فارسی، فروردین ۱۳۹۴ 
An exclusive interview on Sky News arabia,
April 2015
افق ایران Ofoghirantv​ شورای ملی ایران​
#irannc #شورای_ملی_ایران
 ·  Translate
مصاحبه شاهزاده رضا پهلوی با اسکای نیوز عربی #iran #irantalk #irannc #Ofoghirantv #افق_ایران #شورای_ملی_ایران
91
12
‫نیما اهورایی‬‎'s profile photoAzita Ghobadi's profile photoDjemila Newton's profile photomehrdad ghobadipasha's profile photo
36 comments
 
+farid sepahpour​ زیبا و دلنشین وحقیقت رو گفته ممنون از شعرتون
 ·  Translate
Add a comment...

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
 
زمان انتخاب، پیرامون پیامدهای توافق هسته ای - ۳ مرداد ۱۳۹۴
‫#زمان_انتخاب 
+OfoghIran Tv  #irannc   #iranncorg  
+شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد 
 ·  Translate
59
9
keyarash bakhshi's profile photoBabak Mehrzad's profile photoAli Ranjbar's profile photo‫آزادی ایران‬‎'s profile photo
9 comments
 
درود بر شاهزاده انشاالله 120 سال زنده باشی 
 ·  Translate
Add a comment...

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
73
8
‫نیما اهورایی‬‎'s profile photoBabak Mehrzad's profile photoDjemila Newton's profile photoAzita Ghobadi's profile photo
4 comments
 
درود بر شاهزاده سرزمین ایران
شاد زی و شادکام باشی
 ·  Translate
Add a comment...

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
 
 مردم بزرگوار ایران،

ماراتن مذاکرات هسته ای پس از گذشت بیش از یک دهه همچنان در وین در جریان است. دو سوی مذاکره کننده درتلاش هستند که نتیجه را به مثابه پیروزی برای جبهه خود وانمود سازند. این  مذاکرات غیر شفاف که پشت درب های بسته انجام می شود، آینده کشورمان -را تحت الشعاع خود قرار داده است. برهمین اساس، شورای ملی ایران نکات زیر را به آگاهی شما هم میهنان گرامی می رساند. 

چنانچه برهمگان آشکار است جمهوری اسلامی ازهمان روزهای نخست استقرار در کشورمان تا به امروز، هیچ سیاست و توجهی در راستای منافع ملت ایران نداشته است. بدین سان، شورای ملی ایران با تاکید بر منافع ملت ایران و با هدف واگذاری حاکمیت ملی به ملت ایران تشکیل شده است،. در همین راستا، شورای ملی ایران در مورخه ۳۰ فروردین ۹۴، نامه ای را خطاب به سران کشورهای ۵+۱ ارسال، و در آن نامه از سران این کشورها درخواست نمود تا پیشنهادات زیر را در روند مذاکرات خود با رژیم جمهوری اسلامی، مد نظر قرار دهند:
• شفافیت کامل در مذاکرات هسته ای،
• لغو یا کاهش تحریم ها مشروط به اعتلای حقوق بشر در ایران،
• در صورت دست یابی به توافق، تمامی پول های مسدود شده، می بایست زیر نظر سازمان های بین المللی در داخل کشور هزینه گردد، تا از سرمایه گذاری آن مبالغ در پشتیبانی از گروه های تروریستی و سیاست های ماجراجویانه رژیم جمهوی اسلامی در منطقه جلوگیری شود،

در اینجا لازم است تا شورای ملی ایران جهت آگاهی ملت بزرگوار ایران، مواضع  خود را به روشنی یادآور گردد:
یک) شورای ملی ایران، رژیم جمهوری اسلامی را به دلیل سیاست های تنش زا در جهان تنها مسوول وضع تحریم ها علیه ایران می داند و این رژیم را به شدت محکوم می کند. پر واضح است که تحریم های وضع شده بسیار مخرب بوده، و خسارت های جبران ناپذیری را به ملت ایران وارد نموده  است.
دو) شایان یادآوری است که از یک سو، در صورت شکست این مذاکرات و «عدم دستیابی به توافق» بر سر برنامه هسته ای جمهوری اسلامی، احتمال حمله نظامی به کشورمان افزایش می یابد.
از سوی دیگر، دستیابی به یک «توافق ناقص» نیز می تواند خطر جنگ و حمله نظامی به کشورمان را بالا برد، چه آنکه رژیم جمهوری اسلامی با سو استفاده از چنین توافقی، برنامه های مشکوک خود را ادامه خواهد داد و خطر جنگ نیز بعد از مدت زمانی کوتاه، همچنان به صورت جدی مطرح خواهد شد. 
بر همین اساس، شورای ملی ایران با ابراز نگرانی شدید از بحرانی شدن شرایط امنیتی کشورمان، از هر کنشی که به لغو یا کاهش تحریم ها برای بهبود وضع معیشتی ملت ایران منجر گردد، مشروط به مفاد زیر استقبال می نماید:
الف)  این توافق می باید رژیم جمهوری اسلامی را مجبور به گردن نهادن و احترام به تمامی قطع نامه های شورای امنیت سازمان ملل نماید.
ب) شورای ملی ایران دگربار تاکید می ورزد که تمامی محتوای این قرارداد، می بایست منتشر گردد، تا مردم ایران اطمینان یابند که خدشه ای به استقلال و تمامیت ارضی میهنمان ایران وارد نشده است.
ج) شورای ملی ایران دگربار تاکید می ورزد که می بایست اموال بلوکه شده ای که آزاد می شود، در داخل کشور و در جهت منافع مردم ایران هزینه گردد. و حتی اگر سازمان ملل امکان نظارت لازم، و اطمینان حاصل نمودن از این مهم را ندارند، شایسته است که مردم ایران خود با دقتی دو چندان، نحوه هزینه شدن این اموال را زیر نظر داشته باشند، چه آنکه در غیر این صورت، مجددا رژیم این اموال را صرف آتش افرزوی در کشورهای دیگر می کند، و مجددا ایرانمان را به سوی جنگی خانمان سوز خواهد برد.
د) جامعه بین المللی نباید نقض حقوق بشر در ایران، نقض آزادی های فردی، و نقض آزادی های بیان و اندیشه، و نقض آزادی های اجتماعی، و حمایت رژیم جمهوری اسلامی از تروریسم بین الملل را فراموش کند و باید موارد یادشده نیز در طی مذاکرات، مد نظر قرار گیرند. هر چند که شواهد مثبتی به چشم می خورد که حاکی از دغدغه جامعه جهانی در این باره است.
شورای ملی ایران، ضمن تاکید بر لزوم حفظ استقلال و تمامیت ارضی ایران، رژیم جمهوری اسلامی را مسوول تمامی خسارات وارده به اقتصاد کشور و غرور ملی ایرانیان می داند، و تصریح می کند که تا زمان وجود این رژیم، شاهد بحران های این چنینی خواهیم بود. 
روزگاری نه چندان دور، نام ایران در عرصه جهانی مترادف اسطوره های تاریخ و فرهنگ کشورمان بود، در حالی که بیش از سه  دهه است که به واسطه اعمال رژیم جمهوری اسلامی، نام ایران یادآور تاسیسات بمب اتم، حمایت از تروریسم، سلاح کشتار جمعی شده است. با ابراز تاسف از این فاجعه تاریخی که بر سر کشورمان آمده است، برماست که دست در دست هم تلاش خود را در دست یابی به آنچه که شایسته هر ایرانی است، متمرکز کنیم. 
شورای ملی ایران، در راستای برون رفت از این چرخه معیوب و گذر بدون خشونت از نظام آپارتاید مذهبی جمهوری اسلامی، همه تلاش خود را در جهت ارايه یک بدیل و گزینه سکولار و دمکراتیک به ملت بزرگوار ایران به کار بسته است.

 پاینده ایران
رضا پهلوی
ریاست شورای ملی ایران
 ·  Translate
شورای ملی ایران، در راستای برون رفت از این چرخه معیوب و گذر بدون خشونت از نظام آپارتاید مذهبی جمهوری اسلامی، همه تلاش خود را در جهت ارايه یک بدیل و گزینه سکولار و دمکراتیک به ملت بزرگوار ایران به کار ;بسته است.
104
17
‫نیما اهورایی‬‎'s profile photoBabak Mehrzad's profile photoAzita Ghobadi's profile photoDjemila Newton's profile photo
32 comments
 
+حمید حیاتی حمی ی ی ی ید دلبندم اون داریوش بزرگ بود که در کتیبه بیستون این دعا از اون نوشته شده. حمید دلبندم افتراح نه افترا
 ·  Translate
Add a comment...

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
56
10
Parinaz aryana's profile photoAzita Ghobadi's profile photoDjemila Newton's profile photomehrdad ghobadipasha's profile photo
 
درود بر شرف شما
درود بر خاندان پهلوی
درود بر مادر، مام ميهن بانو فرح پهلوی نازنین
درود بر پادشاه کنونی ما رضا دوم پهلوی

گروه مبارز، (آریایی بله، اعراب نه)
هدف ؛ خرافه زدایی ازايران آریایی
روش مبارزه ؛ چاپ اعلامیه و بیانیه های ضد خرافات مذهبی و اخوندیسم
و تحویل درب منازل مسکونی
لطفاً حمایت کنید بخاطر آزادی ایران حمایت کنید بخاطر آزادی بانوان ایرانی حمایت کنید بخاطر آزادی ایران آریایی حمایت کنید، ما بحمایت شما نیاز داریم
لاین با نام(آریایی بله، اعراب نه)
mdoulati888@gmail.com
👆 👆 👆 👆 👆 👆 👆 👆 
http://line.me/ti/p/VEmcPr6VFt
👆 👆 👆 👆 👆 👆 👆 👆 👆 👆
https://plus.google.com/104630108287025546724
👆👆👆👆👆👆👆👆👆👆
 ·  Translate
Add a comment...

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
 

اگر خمینی نبود، امروز ایران، کشور پیشرفته ای در رده کره ی جنوبی بود
‫#‏۷ایام‬ 
او از مراسم بدرقه جنازه ی پدر در قاهره یادآوری کرد: که چطور مصری ها برای خداحافظی با او در صف بودند
شاهزاده رضا پهلوی به 7 أیام:
اگر خمینی نبود، امروز ایران، کشور پیشرفته ای در رده کره ی جنوبی بود.
زمانی که او از کشورش خارج شد تا تحصیلاتش را ادامه دهد، نمی دانست که این آخرین باری خواهد بود که هوای وطنش را استنشاق می کند، و با تلخی شدید، او و خانواده اش که بر ایران بیش از 50 سال سلطنت کردند، شاهد دگرگونی غم انگیزی چهره ی میهن شان در سه دهه ی اخیر شدند.
شاهزاده رضا پهلوی دوم، فرزند ارشد شاه فقید ایران محمدرضا پهلوی، از همسر سومش، ملکه ی پیشین فرح پهلوی، با (مجله ی مصری) 7أیام (=هفت روز)، از خاطراتش از دوران قبل از شروع انقلاب اسلامی در ایران در سال 1979م، سخن گفت، هنگامیکه در ایالت تکزاس آمریکا، تحصیل می کرد. هم چنین درباره سختی ها ورنج خود و خانواده اش از حوادث ایران، و از دست دادن برادر و خواهر که نتوانستند غم وغصه مهاجرت را تحمل کنند.
پهلوی دوم، تشییع جنازه ی با شکوه پدرش در خیابان های قاهره را به یاد می آورد. که همراه رئیس جمهوری فقید مصر محمد أنور السادات و رئیس جمهوری فقید آمریکا ریچارد نیکسون در صف جلو حرکت می کردند. و تجمع مصری ها برای بدرقه با پادشاه فقید را به یاد می آورد. او هم چنین از اوضاع مملکت، و از فشار رژیم خمینی بر ملت ایران، نیز سخن گفت. اینکه او و طرفدارانش تلاش می کنند تا ایران دوباره به جاده مدرنیسم و ارزش های انسانی و مدنی و برقراری حقوق بشر برای تمام ملت ایران سوق داده شود، که خود بر منطقه تأثیر مثبتی خواهد داشت.

عالية قاسم (مصاحبه کننده)
- حضرت والا، در شروع انقلاب اسلامی در ایران، شما در ایالات متحده آمریکا بودید. خاطرات شما پس از شنیدن گزارش ها درباره آن اتفاقات چیست؟
آخرین باری که از کشور خارج شدم، در ماه ژوئن سال 1978م، یک روز بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان بود. حدوداً 6 ماه قبل از خارج شدن پدر و مادرم از ایران. در آن زمان در پایگاه نیروی هوائی آمریکا در شهر لوبوک در ایالت تگزاس دوره پرواز می دیدم. اخبار ایران را مرتب دنبال می کردم، و چندین بار با پدر و مادرم صحبت کردم. آنها سعی می کردند، به نحوی مرا نگران نکنند، و ذهنم از آموزش و تمرین پریشان نشود. در آن وقت آشکار نبود که آینده برای همه ی ما چه چیزی بهمراه خواهد داشت. در واقع همه ی ما از اینکه کشورمان به اینجائی که رسیده، ناراحت هستیم.
- خانواده ات در آن روزها بسیار رنج بردند، در حال حاضر آن لحظات را چگونه به یاد می آوری؟
بسیار سخت است که تمام جزئیات وجریاناتی که 36 سال پیش اتفاق افتاد را به یاد آورد، هرچه بود بر ما بسیار سخت گذشت، نه فقط بر خانواده، بلکه بر کسانیکه همراه ما بودند، و هزاران نفری که مجبور شدند برای فرار از اعدام ها به خارج از کشور مهاجرت کنند. از جمله اعدام افرادی که از کودکی می شناختم، همانند نخست وزیر أمیر عباس هویدا، و بسیاری از وزرا و فرماندهان و مقامات دولتی که از سوی خمینی محکوم به اعدام شدند. ماه های اول تبعید، سفر از یک کشور به کشور دیگری که نمی دانستیم مقصد ما کجا خواهد بود، و بالاتر از همه بیماری پدرم، سخت ترین لحظات آن دوران بود.
- می شود برای ما بفرمائید چطور خانواده شما توانست از این بحران عبور کنند؟ و به نظر شما آیا پس از این همه سال، آیا توانستند از آن عبور کنند؟
با اندوه فراوان، دو تن از خانواده ام، یعنی، شاهزاده لیلا پهلوی و علیرضا پهلوی را از دست دادیم، آنها نتوانستند بار این غم بزرگ را تحمل کنند، وخود را بطور کامل با اوضاع وفق دهند. اما نسبت به شخص خودم، این موضوع کاملاً متفاوت بود، چون پس از درگذشت پدرم، موقعیت من در میان نیروهای مخالف رژیم ایران تحکیم شد. در آن زمان تازه 20 سالگی ام را تمام کرده بودم، و تمرکز من بر متحمل شدن مسؤولیت ویژه ای بود، که با افزایش خواسته های بسیاری از هموطنانم، توانستم بر فشارهای روانی، غلبه کنم. درست است که همه ی ما بطور شخصی متأثر شدیم، اما نیروی محرکه ی من، از سال 1980م، زمانیکه در قاهره مبارزه را آغاز کردم، همانا ایران و سرنوشت کشورم بود، که فکرم را به خود مشغول می داشت.
- روزگارتان را در تبعید چگونه می گذرانید؟ و آیا برای فرزندانتان، که بعد از انقلاب به دنیا آمدند، از اوضاع ایران صحبت می کنید؟
همانطوریکه قبلاً گفتم، در آغاز، در کمپین مخالفت با رژیم ملایان که از دین به عنوان ابزار و پوششی استفاده می کند، مشغول بودم، به هدف تحقق آزادی برای ایران از طریق نظامی سیاسی، که اساس آن دموکراسی مدنی پارلمانی باشد که قانون اساسی آن بر پایه اعلامیه ی جهانی حقوق بشر باشد. در حال حاضر من رئیس شورای ملی ایران برای انتخابات آزاد هستم، شورائی که تلاش می کند تا یک فضای سیاسی بوجود آورد تا بتوان انتخابات آزاد و سالم را در ایران برگزار کرد، و در نتیجه ملت ایران بتواند سرنوشت خود را تعیین کند. اما فرزندانم، آنها با فعالیتهایم نیز آشنا هستند، و در عصر اینترنت و فیس بوک و دیگر وسایل ارتباطات جمعی، به خوبی به آنچه که در کشور ما می گذرد، اطلاعات گسترده ای دارند. هم چنین مقداری از وقتم را برای جا انداختن حقوق شهروندی و از مسائلی که دارای اهمیت زیادی هستند، صرف می کنم؛ همانند تکامل تفکر در داخل ایران بویژه میان جوانان.
- مهمترین خاطراتتان در مورد مصر چیست؟
خاطرات نخست من بر می گردد به سفر رسمی ام از بازگشائی دوباره کانال سوئز، و نخستین ملاقات رسمی با رئیس جمهوری فقید محمد انور السادات وهم چنین معاون رئیس جمهوری وقت، حسنی مبارک. پرزیدنت سادات طبق معمول با مهربانی خود بسیار مرا تحت تاثیر خود قرار داد. بعداً با دعوت پرزیدنت فقید سادات در سال 1980م، خانواده م در قاهره مستقر شدند. در مصر نه فقط از سوی پرزیدنت سادات، حتا از سوی ملت مصر، امنیت و استقبال گرمی را احساس کردیم. و با بسیاری از افراد ملاقات داشتیم و دوستی هائی برقرار کردیم. در آن اوقات سخت و دشوار همه ی ما سپاسگزار همدردی بی آلایش بسیاری از مصریان بودیم. چگونه می توانم روزی را فراموش کنم که پدرم در مسجد الرفاعی در قاهره در حالی به خاک سپرده می شد، که مصریان زیادی در دو سوی راه، و پشت سر پیکر پدرم حرکت می کردند، تا با او خدا حافظی کنند. این خاطره تا پایان عمر با ما خواهد بود.
- همانگونه که می دانید روابط میان مصر وایران در این سه دهه اخیر در تنش است، اگر شما در مسؤولیت تصمیم گیری می بودید، این روابط چگونه می بود؟
در زمان حکومت پدرم، ایران پایبند به تحقق ثبات و صلح در منطقه بود، و مصر با ایران که روابط دوستانه ای با اسرائیل داشت، در ارتباط بود، با این همه ایران در جنگ مصر علیه اسرائیل از بازگرداندن سینا به کشور، حمایت و پشتیبانی کرد. پدرم از پرزیدنت سادات در تصمیمش برای برقراری صلح با اسرائیل نیز پشتیبانی کرد. ایران با تمام همسایگانش روابط بسیار خوبی داشت، بجز عراق که در زمان حکومت صدام حسین، تنشی داشت. این روابط با آنچه که امروز در سیاست های نظام ولایت فقیه مشاهده می شود، قابل مقایسه نیست. سیاست این رژیم ایجاد تنش و کشمکش در منطقه و هم چنین دخالت در امور داخلی بسیاری از کشورهاست. در تمام کشمکش های مختلف منطقه و یا موارد خرابکاری و تندروی ها، می توانید انگشتان این رژیم را در آن مشاهده نمائید، از افغانستان و عراق گرفته تا یمن و سوریه. متأسفانه به علت سیاست های تنش زای این نظام در حال حاضر کشمکشی جدید بین شیعه و سنی آغاز شده است. شکی نیست آینده ای که برای ایران تصور می کنم، این است که ایران به راه مدرنیسم و مبادی مدنی و حمایت از حقوق بشر برای تمام شهروندان، باز گردد، که تأثیر مثبتی در منطقه خواهد داشت. مصر وایران از جمله قدیمی ترین تمدن های کره خاکی هستند، لذا طبیعی و منطقی است که میان این دو تمدن باستانی بهترین روابط وجود داشته باشد، من شکی ندارم که اکثریت مصری ها همان ارزش ها و آرمان هائی را برای کشورشان آرزو دارند که ما هم برای کشورمان داریم.
- اوضاع فعلی ایران چگونه می بینید؟ و چگونه این رژیم مذهبی بر جامعه ایران تأثیر گذاشته؟ آیا گروه ها و احزاب ایرانی مخالف، می توانند عامل فشار بر رژیم باشند؟
از دید اکثریت عظیمی از محرومین ملت ایران، این رژیم مدتهاست که مشروعیت سیاسی و دینی خود را از دست داده است، و تنها بعلت سرکوب و ارعاب شدید بر جا مانده است. از سوی دیگر تمام جنایات رژیم که به رژیم اسلامی ملقب است مسأله ی دین که از تابوی های سنتی در جامعه ی ما به شمار می رفت را به شکست دچار کرد.
امروز بسیاری از بخش های سیاسی و سازمان های جامعه مدنی ایران، برای مبارزه ی مشترک با رژیم متحد شده اند، وشکی نیست با کمپینی منسجم با یکدیگر در نافرمانی مدنی، به همراه پشتیبانی لازم بین المللی، می تواند پایانی برای این رژیم متصور بود.
- نظر شما نسبت به نقش رژیم ایران در ناآرامی های سوریه چیست؟
استراتژی این رژیم همانا صادر کردن ایدئولوژی خود در منطقه وفراتر از منطقه، آنهم با تکیه بر بوجود آوردن عدم ثبات، از طریق تندروی و تروریسم می باشد. لذا این رژیم نیاز به نمایندگان و هم پیمانانی همانند حزب الله و بسیاری از گروه ها که زیر نظر سپاه پاسداران هستند و همچنین رژیم های معینی همانند رژیم اسد را دارد. رژیم حاکم بر ایران، بلیون ها دلار برای پشتیبانی از رژیم اسد خرج کرده است. این مبلغ هنگفت می توانست در مناطق مورد نیاز کشور هزینه شود. امیدواری رژیم این است که برای بقای خود به دنبال عقب راندن نیروهای آمریکائی و هم پیمانانش از منطقه باشد. که در این صورت نیازی به بمب اتمی برای تسلط بر منطقه نخواهد داشت.
- روابط میان رژیم فعلی ایران و ایالات متحده را چگونه می بینید؟
در سال 1978م، رئیس جمهوری امریکا جیمی کارتر، تصمیم گرفت که از روند انقلاب خمینی پشتیبانی کند، تفکر دولت آمریکا این بود که (کمربند سبز) و یا کمربندی اسلامی برای مهار تهدید گسترش کمونیسم در منطقه ایجاد کند، اما نتایج این کار معکوس بود، و پس از آن کارمندان سفارت آمریکا در تهران به گروگان گرفته شدند، که پایان روابط سیاسی بود. دولت های متعاقب آمریکا سعی کردند با اصول عقلانی و گفتگو، رژیمی که از آغاز شعار مرگ بر آمریکا می داد را باخود همراه کنند. این شعار به علت داشتن کینه ای نسبت به آمریکا نبود، بلکه فلسفه ی فکری خود رژیم، وعاملی برای بقای او بود، که با غرب دشمنی داشته باشد، چون هدف او تسلط بر جهان زیر چتر ایدئولوژی دینی است که با ارزش های حقوق بشر ولیبرال جهان غرب همخوانی ندارد. در نتیجه از اینکه تغییری در رفتار این رژیم بوجود آید، توقعی است بی جا. اما متأسفانه این طور به نظر می رسد که آمریکائی ها هم چنان آرزو دارند، تغییری در رفتار این رژیم صورت گیرد، بدون اینکه درک کنند که راه حل نهائی و یگانه، همانا تغییر رژیم است. این رژیم هم چنان با ترفندی، به بازی دادن آنها ادامه می دهد، هم چنانکه در سه دهه ی گذشته انجام داده است، تا اینکه به زیان و ناامیدی بسیاری از هم پیمانان اروپائی و خاورمیانه منتهی گردید.
بااین وجود، هم چنان امیدوارم که بتوانیم در تغییر تفکر ودرک آمریکائی ها درباره ی مسائل منطقه کمک کنیم، وآنها را قانع کنیم که راهی را برای ملت ایران بگشایند. اینکه تعامل آنها تنها با نظام و نمایندگان آنها نباشد و هم چنین کانالی برای گفتگو با نهادهای دموکراتیک و مدنی در ایران گشوده شود.
- آیا هنوز روابطی با ایرانیانی که در ایران هستند، دارید؟ آنها اوضاع را چگونه توصیف می کنند؟

در سال های اخیر ارتباط با هواداران در ایران ، از رؤوس فعالیت هایم بوده است. و با هموطنانم در ایران بطور مرتب در ارتباط هستم، با بسیاری از بخش های مختلف جامعه، از جمله کنشگران مدنی و سیاسی و مدافعان حقوق بشر و وکلای دادگستری و روزنامه نگاران و زندانیان سیاسی تماس دارم.
آنچه که می توانم درباره اوضاع داخل ایران بطور خلاصه بگویم این است که در تمام زمینه ها اوضاع ایران اسف انگیز است، چه در اقتصاد، چه بهداشت و چه درمحیط زیست و بسیاری دیگر از مشکلات. همه اینها بعلت عدم کارائی نظام در اداره کشور و رواج فساد در ارگان های دولتی است.
- در مورد مسأله سلاح اتمی جمهوری اسلامی ایران، چرا به نظر شما رژیم فعلی ایران اصرار دارد تا به سلاح اتمی دستیابی داشته باشد؟
داشتن سلاح اتمی، به رژیم توانائی خواهد داد تا تسلط خود را بر منطقه گسترش دهد، بدون اینکه با نیروهای نظامی غرب و یا بقیه ی کشورهای منطقه درگیری داشته باشد. نیاز به یادآوری نمی باشد که دسترسی جمهوری اسلامی به سلاح های هسته ای، خود منجر به گسترش و افزایش این نوع سلاح ها در منطقه خواهد شد. چنین سرنوشتی مطلقاً نه برای همسایگان ما و نه برای جهان آزاد و نه حتا برای روس ها قابل قبول نمی باشد.
- اگر در سال 1979م در ایران انقلاب نمی شد، ایران امروز را چگونه تصور می کنید؟
بگذار تصوری را ترسیم کنم که قرار بود ایران امروز در رده کره جنوبی باشد و نه اما، امروز که ما در رده کره شمالی هستیم.
- آرزوهایتان و آرمانهایتان برای کشورتان ایران چیست؟
همه تلاش من بر پایه رهبری کمپینی در مبارزه برای دستیابی به دموکراسی پارلمانی مدنی در ایران است. در چنین شرایطی ایران می تواند به راه پیشرفت و مدرنیسم باز گردد. آرزو دارم که ایران پیشرو روند برقراری ثبات و صلح و آزادیخواهی و حقوق بشر در منطقه باشد.
 ·  Translate
132
16
keyarash bakhshi's profile photoAzita Malek's profile photoAzita Ghobadi's profile photoDjemila Newton's profile photo
69 comments
 
+Hasan Ebadi حیف اینجا نمیشه مگرنه عکس مقام اوزما رو با وافور واست میزاشتم تا حساب کار دستت بیاد
چی باعث شده اینجوری اتیش بگیری پسرم کاش اون روز که ورق برمیگرده بازم شماها بچشه بسیجیهای کونی اینجوری بلبلی کنید
بخدا قسم پتیگاه بسیج سر کوچه ی ما همشون کونین و من نسفشونو کردم شماها کونده پرو هستید کسکشای کمبود دار
حرف حق کونتونو میسوزونا 
 ·  Translate
Add a comment...
Have them in circles
3,844 people
Vod Ka (DЯ)'s profile photo
Nima Zabihi's profile photo
SaRa hiRkan's profile photo
m roshany's profile photo
‫سید رضا روحانی اصفهانی‬‎'s profile photo
D. H.J's profile photo
Ramin bastami pour's profile photo
Vahab Sharifi's profile photo
Mehdi Momeni's profile photo

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
 
جسم خسته تو را روزی به خاک ‫#‏آلاشت‬ باز خواهیم گرداند.
سی و پنج سال گذشت به یاد همه پدرانی که در سکوت و غربت و به دور از خاک وطن چشم از جهان فرو بستند . نام تو که برای وطن زیستی بر زبان ها جاودان می ماند.
رضا پهلوی
‪#‎MohammadـReza_Pahlavi‬
 ·  Translate
160
16
mohamadreza gnm's profile photoBabak Mehrzad's profile photoAdam Vahava's profile photo‫آزادی ایران‬‎'s profile photo
58 comments
Aa Fa
 
با سلام و درود فراوان 
روح و روانش شاد این مرد ایران دوست و ایرانی دوست
 ·  Translate
Add a comment...

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
 
گفتگو در مورد #توافق #هسته‌ای #ایران و غرب با بی بی سی برنامه ۶۰ دقیقه
۳۱ تير ۱۳۹۴ برابر با ۲۲ ژوئيه ۲۰۱۵
https://goo.gl/pYavdU 
 ·  Translate
52
6
Farshid “‫شاهرخ‬‎” Mamadi's profile photoParinaz aryana's profile photoAzita Ghobadi's profile photokeyarash bakhshi's profile photo
11 comments
 
+سعید *** اسطوردوم نبودی کجا بودی.لامصب طرفدارای اعلی حضرت بدجور داریوش گوش میدن و توهمشون بالاست
 ·  Translate
Add a comment...

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
 
#WhoIstheRealThreat  
 
به کارزار «چه کسانی تهدید واقعی هستند؟ » بپیوندید

در طی مذاکرات گروه ۵+۱ با جمهوری اسلامی و درگیری های لفظی نمایندکان این نظام، هشتک زیر در فضای مجازی از سوی آنها همه جا منتشر شده است

#هرگز یک ایرانی را تهدید نکنید

NeverThreatenAnIranian#

جمهوری اسلامی همواره برای منافع نظام خود از ملت ایران همیشه سوءاستفاده کرده است. در اینجا برای تحمیل خواسته های خود در توافقی که نمی تواند برمبنای منافع ملی ما باشد، خود را با ملت ایران در یک رده می گذارد و از نام بزرگ ملت ایران استفاده سیاسی می کند.
برهمین اساس، شورای ملی ایران، از شما درخواست می کند تا پوسترهای زیر که نمایانگر جنایات این رژیم برای ملت ایران است را با هشتک
#WhoIsTheRealThreat 
منتشر کنیم. تا باردیگر به همگان یادآور شویم:

۱. چه کسی تهدید واقعی است؟
۲. حکومت ایران و ملت ایران یکی نیستند

پاینده ایران
شورای ملی ایران

#WhoIstheRealThreat  

Join the ‘Who Is the Real Threat campaign’?

During the 5+1Nuclear talks, representatives of the Islamic Republic of Iran published numerous messages on Twitter, Facebook and on other virtual platforms under the hashtag #NeverThreatenAnIranian which solely reflect the regime’s perspective for its long term survival. 

The theocratic regime of Iran lacks the political legitimacy and does not represent the interests of the people of Iran. 

The Iran Nation Council seeks your support for publishing and sharing images of gruesome murders, mass killings, prisoners and victims of the theocratic regime of Iran under the hashtag #WhoIsTheRealThreat to remind everyone who the real victims are and that the theocratic regime of Iran does not represent the people’s interests.

Long Live Iran

Iran National Council
 ·  Translate
78
11
Azita Ghobadi's profile photokeyarash bakhshi's profile photoDjemila Newton's profile photomehrdad ghobadipasha's profile photo
20 comments
 
+M orang
برگرد شاه، برگرد شاه
کشتی ملاهای وطن عیبی نداره
کردی زندان صدها مشنگ عیبی نداره 
 ·  Translate
Add a comment...

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
 
تلاش بین المللی برای لغو تمامی اتهامات عنوان شده علیه #محمد_مقیمی 
 ·  Translate
86
10
Siamak Esfandiari's profile photoRousseaue East's profile photo‫نیما اهورایی‬‎'s profile photoAzita Ghobadi's profile photo
18 comments
 
ببخشید منظورم توهین به روحانی و اشراف زاده نبود. منظورم تو تو پاکی ظاهر امروزشون تاثیر داشتن.
.
خودم دیدم که ادمایی هر قومی به جز خودشون رو زشت می دونن.
می گن فلانی دلاک .اون یکی گونی پاره تن می کنه و ...
به خاطر همینا باهاشون وصلت نمی کنن.
البته خوشحالم که اون دلاک و ... به جایی رسیدند .
جالب اینه که خودشون تمام سرمایشون رو از دست دادند.
البته توهیناشون که هنوزم میبینم و ....

 ·  Translate
Add a comment...

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
 
#LetWomenGotoStadium    
تا برابری زن با مرد در قانون اساسی نوین و درهمه سطوح به مبارزه خود ادامه می دهیم
#زنان_ورزشگاه   
 ·  Translate
126
13
Babak Mehrzad's profile photokeyarash bakhshi's profile photoAzita Ghobadi's profile photoDjemila Newton's profile photo
61 comments
 
+M Doulati ariayi اعلی حضرتا طرفدارانت چی میزنن
 ·  Translate
Add a comment...

Reza Pahlavi

Shared publicly  - 
 
پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر آمریکا را به تمامی هم میهنانم و به ویژه بلند قامتان تیم ملی شاد باش می گویم.
هرچند که جمهوری اسلامی با بی احترامی نسبت به بانوان ایرانمان، از حضور آنها در سالن مسابقه ممانعت کردند، ولیکن این پیروزی مدیون همه زنان و مردان ایران است که به رغم همه این مشکلات در کنار هم و دست در دست هم برای سربلندی ایران تلاش می کنند.
پاینده ایران
@‎IranVolleyball‬‪@usavolleyball‬ @FIVBWorldLeague‬
 ·  Translate
140
9
Parinaz aryana's profile photoBabak Mehrzad's profile photoAzita Ghobadi's profile photoDjemila Newton's profile photo
21 comments
12 34
 
+مرتضی پرکان پیشرررررررررررررررررررررررفت ! ای بابا اونا دزد بودن ایناهم دزدن این یه ذره ساخت و سازشونم اینه که دهن مردم رو ببندن بگه اره ما داریم کار انجام میدم از زمان قاجار به این طرف مملکت مارو یه مشت دزد گرفته ،از شاهزاده ها تا اقازاده ها ،از اونایی که بااسم اریایی و کوروش دزدی میکردن و از اینایی که با اسم اسلام و اماما دارن دزدی میکنن ،همشون به فکر جیب خودشونو و بچه هاشون بودن ،پیشرفت کجا بود همش پسرفت داشتیم هرچی از طول و عرض این کشور کم شد هرچی از غرور و بزرگی این کشور و مردمش کم شد پس طرف هیچکدومو نگیرن ،دلتون به حال خودتونو و مردم خودتون بسوزه نه چهارتا دزد که فقط چشم به دنبال نون و مال مردم بدبخت این مملکت دارن
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have them in circles
3,844 people
Vod Ka (DЯ)'s profile photo
Nima Zabihi's profile photo
SaRa hiRkan's profile photo
m roshany's profile photo
‫سید رضا روحانی اصفهانی‬‎'s profile photo
D. H.J's profile photo
Ramin bastami pour's profile photo
Vahab Sharifi's profile photo
Mehdi Momeni's profile photo
Contact Information
Contact info
Email
Story
Tagline
Reza Pahlavi - An Advocate for Democracy and Human Rights
Introduction

Reza Pahlavi was born in Tehran, Iran on October 31, 1960 to the late Shah of Iran and Empress Farah Pahlavi. As Crown Prince of Iran and the oldest of four siblings, he left Iran at the age of 17 for air force training, during which time the establishment of the clerical regime in Iran prevented his return to his homeland. Despite being forced to live in exile, Reza Pahlavi’s commitment and patriotic duty to Iran endures.

After leaving Iran, Reza Pahlavi completed his higher education with a degree in political science from the University of Southern California. An accomplished jet fighter pilot, Reza Pahlavi completed the United States Air Force Training Program at the Reese Air Force Base in Lubbock, Texas. During the Iran-Iraq War, Reza Pahlavi volunteered to serve his country’s military as a fighter pilot, but was declined by the clerical regime.

For over thirty years, Reza Pahlavi has been a leader and advocate of the principles of freedom, democracy and human rights for his countrymen. He maintains constant contact with his compatriots both inside and outside the country. Pahlavi travels the world meeting with heads of state, legislators, policy-makers, interest groups and student groups speaking about the plight of Iranians under the Islamic regime in Iran. He consistently speaks out against the widespread abuse and oppression of the Iranian people and calls for the establishment of a secular democracy in Iran. Since the fraudulent elections of 2009, Pahlavi's singular message of solidarity and unity for a secular and democratic Iran has taken on a new air of urgency.

In addition to numerous articles, Reza Pahlavi has written three books, on the state of affairs in Iran: Gozashteh va Ayandeh (Kayhan Publishing, 2000); Winds of Change: The Future of Democracy in Iran (Regnery, 2002); and IRAN: L’Heure du Choix [IRAN: The Deciding Hour] (Denoël, 2009).

Reza Pahlavi has lived in exile since 1978. He married Yasmine Etemad-Amini on June 12, 1986. They have three daughters: Noor Pahlavi (born April 3, 1992), Iman Pahlavi (born September 12, 1993), and Farah Pahlavi (born January 17, 2004).

Yasmine is a graduate of The George Washington University School of Law with a Doctorate in Juries Prudence. She was admitted to the Bar and practiced for ten years as a lawyer, for the Children’s Law Center, as a legal advocate for at-risk youth. Yasmine also founded the Foundation for the Children of Iran (FCI) in 1991. FCI, a non-profit foundation, provides complex, life saving, free health care services to indigent Iranian children.

Reza Pahlavi's siblings include his sister Farahnaz Pahlavi (March 12, 1963), brother Ali-Reza Pahlavi (April 28, 1966-January 4, 2011), and sister Leila Pahlavi (March 27, 1970 – June 10, 2001), as well as half-sister, Shahnaz Pahlavi (October 27, 1940).