Profile

Cover photo
Verified name
Bronisław Komorowski
118,314 followers|10,303,786 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

 
Obiecuję, że jeśli wygram, wciąż będę szukał tego, co łączy. To czasami trudne, ale warto – powiedział Bronisław Komorowski nawiązując do hasła "Sosnowiec łączy" podczas niedzielnej wizyty.
 ·  Translate
8
Sławomir Żynel's profile photoŁukasz Russa's profile photoAnna Brakoniecka's profile photoStanislaw Zuk's profile photo
12 comments
 
a wzrok juz nie ten ;p
 ·  Translate
Add a comment...
 
10 maja bądź z nami i zagłosuj na Bronisława Komorowskiego :)
 ·  Translate
29
3
Mariusz Borkiet's profile photoJerzy Piekarski's profile photoMarek k's profile photoZbigniew Kobiela's profile photo
37 comments
 
+Jerzy Głażewski Ile zgody i pojednania scieka z panski postow to sie po prostu w glowie nie miesci.
 ·  Translate
Add a comment...
 
Takie spotkania są dobrym powodem do okazania wdzięczności strażakom, którzy stoją na straży naszego codziennego życia i zdrowia oraz do podziękowania za działania na rzecz kształtowania postaw obywatelskich, współodpowiedzialności i aktywności.

To niezwykły sygnał, że właśnie dzisiaj strażacy lecą do zagrożonego Nepalu, aby w imieniu całej Polski zaznaczyć nasze zaangażowanie na rzecz nieszczęścia, które spotkało tak wielu ludzi. I za to strażakom dziękuję – mówił Bronisław Komorowski podczas VII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Strażaków.
 ·  Translate
32
2
Andrzej Kowalski's profile photoJanusz Szpineta's profile photoJerzy Chmielewski's profile photomateusio's profile photo
5 comments
 
Komorowski zdobył szczyt górski w Polsce. Kin Jong Un również zdobył szczyt górski w Korei Północnej. Przypadek? Nie sądzę.
 ·  Translate
Add a comment...

Bronisław Komorowski

Shared publicly  - 
 
Żegnamy człowieka wielkiego formatu, jednego z ojców naszej wolności. Jego życie, choć splecione z nieraz dramatyczną historią Polski XX wieku, do końca pozostawało świadectwem zasady, którą sam głosił - że warto być przyzwoitym. Jego odejście to ogromna strata. Dziękuję za wszystko, Panie profesorze.
 ·  Translate
124
10
Natalia Nuutinen's profile photoRODM Szczecin's profile photoKrystyna Sztukiecka's profile photoMariusz Leszek Olchowik's profile photo
110 comments
 
PANIE PROFESORZE,BYŁ PAN MOIM NAJWIĘKSZYM AUTORYTETEM,DLACZEGO PAN NAS NIE OSWOIŁ Z TĄ MYŚLĄ,ŻE KIEDYŚ PAN NAS OSIEROCI.....
 ·  Translate
Add a comment...
 
W najbliższych dniach trafi do Państwa list, w którym proszę o poparcie mojej kandydatury w wyborach prezydenckich. 10 maja wybierzmy zgodę i bezpieczeństwo. Wybierzmy Polskę spokojną i zdolną do współpracy :)

https://popieramkomorowskiego.pl/list.pdf
 ·  Translate
45
1
Łukasz Russa's profile photoJan Czechyra's profile photoLucyna Siring's profile photoBronislaw Baranski's profile photo
38 comments
 
Chcę Polski wolnej od zwyrodniałych, nieludzkich ustaw, od domorosłych lichwiarzy, wyprzedających nasz kraj,od widoku ludzi, którzy codziennie pod moimi oknami, szukają "utrzymania" na śmietnikach, od katofaszystów, od cwaniaków nadzianych tanią pracą innych a upokarzających tych,którzy klepią biedę nie z własnej winy, egoistów itd. Dajcie sobie jeszcze te podwyżki na nasz koszt i... spadajcie do pracy... za granicą. Na was zagłosują tylko tacy sami zdrajcy narodu, jak wy!
 ·  Translate
Add a comment...

Bronisław Komorowski

Shared publicly  - 
 
Odpowiednie dać rzeczy słowo - zobaczcie najnowszy spot :)
 ·  Translate
21
2
Jadwiga Kopczynska's profile photoJerzy Kowalczyk's profile photoMagdalena Kucharczyk's profile photoValerii Lipanov's profile photo
34 comments
 
+Jadwiga Kopczynska Proszę podziwiać tą Polskę dalej tylko z dużej litery, a będzie godniejsza do podziwiania.
 ·  Translate
Add a comment...
Have them in circles
118,314 people
Laura A.'s profile photo
andrzej taxiketrzyn's profile photo
bartek majcherski's profile photo
konrad michalski's profile photo
Radosław Stempin's profile photo
wiktoria ratajczak's profile photo
Łukasz Bochenek's profile photo
Rena Dąbrowska's profile photo
Daniel Ryszawa's profile photo
 
Zagłosuj 10 maja. Wybierz Bronisława Komorowskiego :)
 ·  Translate
27
2
Sławomir Żynel's profile photoJerzy Głażewski's profile photoBłażej Gruchalski's profile photoZbigniew Kobiela's profile photo
39 comments
 
Brawo Sławek.
Add a comment...
 
Wielkie gotowanie śląskiego żuru i spotkanie z mieszkańcami w Parku Śląskim - tak wyglądała wizyta Bronisława Komorowskiego w Chorzowie  :)
 ·  Translate
20
Kamil Ciężar's profile photoTomasz Borsuk's profile photoJerzy Niewiadomski's profile photoMarian Dworog's profile photo
9 comments
 
Barbapapy
Add a comment...
 
Co łączy polskich szczypiornistów i polskich sadowników? Są najlepsi na świecie! Wizyta w gospodarstwie sadowniczym i bramka rzucona Sławomirowi Szmalowi - zobaczcie videoblog z 24 kwietnia :)

‪#‎jedzjabłka‬
 ·  Translate
16
1
Jadwiga Kopczynska's profile photoMaciej Zachaś's profile photoTomasz Borsuk's profile photoДмитрий Малашеня's profile photo
6 comments
 
to szczypiornisci nie porypali ci sie z pilkarzami analfabeto?
 ·  Translate
Add a comment...
 
Kolejnym przystankiem na trasie Bronkobusa był Komorów. Prezydent odwiedził gospodarstwo państwa Bankiewiczów, które jest dobrym przykładem sukcesu polskiej wsi :)
 ·  Translate
24
1
Artur Jansen's profile photoTereska “Zmorowska” Boro's profile photoCezary Borowski's profile photoPatryk L's profile photo
6 comments
 
lol
Add a comment...

Bronisław Komorowski

Shared publicly  - 
 
Zaczynamy chat z naTemat.pl, mamadu.pl i ASZdziennik.pl :) Oglądajcie na żywo pod tym adresem: http://nietylko.natemat.pl/140303,bronislaw-komorowski-kontra-grupa-natemat-dyskusja-z-prezydentem-jakiej-jeszcze-nie-bylo
 ·  Translate
16
Lucyna Siring's profile photoBronislaw Baranski's profile photoBartek Gaa's profile photoLech Gluth's profile photo
8 comments
 
do bartek gaa : głupców nie sieją !
Add a comment...
 
Innowacyjna gospodarka, wsparcie dla młodych ludzi, polskie gry komputerowe, Google i start-upy. Zobaczcie podsumowanie wideo mojej debaty z innowatorami :) 
 ·  Translate
22
Andrzej Mazur's profile photoStan Szaranowicz's profile photoSonia Wilaszek's profile photoBartek Gaa's profile photo
15 comments
 
+Sonia Wilaszek ty się lepiej dziecko dodawaniem i mnożeniem dalej zajmij ;) 
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have them in circles
118,314 people
Laura A.'s profile photo
andrzej taxiketrzyn's profile photo
bartek majcherski's profile photo
konrad michalski's profile photo
Radosław Stempin's profile photo
wiktoria ratajczak's profile photo
Łukasz Bochenek's profile photo
Rena Dąbrowska's profile photo
Daniel Ryszawa's profile photo
Story
Tagline
Oficjalna strona kandydata na Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego
Introduction
Bronisław Komorowski urodzony 4 czerwca 1952 roku w Obornikach Śląskich k. Wrocławia, w rodzinie inteligenckiej o silnych tradycjach ziemiańskich i niepodległościowych. Absolwent XXIV LO im. Cypriana Norwida w Warszawie i Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Działacz opozycji antykomunistycznej; parlamentarzysta; minister Obrony Narodowej; Marszałek Sejmu RP.

Ukończył XXIV LO im. Cy......priana Norwida w Warszawie. Już jako licealista zaangażował się w działalność opozycyjną, brał udział w manifestacjach, m.in. w czasie wydarzeń marcowych w 1968 roku. Pierwszy raz został aresztowany w grudniu 1971 roku.

Uczestniczył w akcjach pomocy dla poszkodowanych robotników Radomia i Ursusa w 1976 roku. Współpracował z Komitetem Obrony Robotników i Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Organizował manifestacje patriotyczne.

Był drukarzem, dziennikarzem, kolporterem i wydawcą prasy podziemnej. W ciągu wielu lat działalności opozycyjnej był wielokrotnie aresztowany i represjonowany, w stanie wojennym był internowany.

Obronił pracę magisterską na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W 1977 roku pracował w Zespole Prasy PAX, a w latach 1980-1981 w Ośrodku Badań Społecznych NSZZ "Solidarność" Regionu Mazowsze. Od września 1982 roku był redaktorem niezależnego, podziemnego pisma "ABC" (Adriatyk – Bałtyk – Morze Czarne).

W okresie stanu wojennego i później, do 1989 roku, wykładał historię w niższym seminarium duchownym w Niepokalanowie.

Działalność państwowa po 1989 roku

Od 1991 roku do 2010 roku, był posłem kolejnych kadencji Sejmu. Pracował w Komisji ds. Polaków poza granicami kraju oraz w Komisji Obrony Narodowej; następnie w Komisji Spraw Zagranicznych.

Od 1997 do 2000 roku przewodniczył sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Od 2001 roku był zastępcą przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej oraz członkiem Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

W październiku 2005 roku został wybrany na wicemarszałka Sejmu V kadencji. W listopadzie 2007 r. został wybrany na Marszałka Sejmu VI kadencji.

Poselski mandat złożył 8 lipca 2010 roku w związku z wyborem na urząd Prezydenta RP.

W latach 1989-1990 był dyrektorem gabinetu Aleksandra Halla w Urzędzie Rady Ministrów.

W latach 1990-1993 - w rządach Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Hanny Suchockiej - był wiceministrem obrony narodowej ds. wychowawczo-społecznych.

W latach 2000-2001, w rządzie Jerzego Buzka, był ministrem Obrony Narodowej.

Należał do Unii Wolności, w której pełnił m.in. funkcję sekretarza generalnego, następnie do Stronnictwa Konserwatywno-Ludowego, w którym był m.in. wiceprzewodniczącym.

Od 2001 roku był członkiem Platformy Obywatelskiej, pełnił funkcję przewodniczącego Regionu Mazowsze. W czerwcu 2006 roku został wiceprzewodniczącym partii.

W wyniku tragicznej śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku, jako Marszałek Sejmu RP, w oparciu o przepisy Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, wykonywał obowiązki Prezydenta RP. Funkcję tę sprawował do 8 lipca 2010 roku, kiedy to zrezygnował ze stanowiska marszałka Sejmu.

Wygrał wybory prezydenckie 4 lipca 2010 r. Urząd objął składając przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym 6 sierpnia 2010 r.

Ubiega się o reelekcję na urząd Prezydenta RP.