Profile

Cover photo
portal onkologiczny ZWROTNIK RAKA
20 followers|26,207 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

 
12 stycznia 2017 roku swoją działalność zainaugurowało Forum Raka Płuca.
"Na świecie pojawiły się już nowe terapie, które umożliwiają poprawę wyników leczenia oraz podnoszą jakość życia chorych, do tej pory nie mających szans na uratowanie. Tymczasem w Polsce nowoczesne leczenie nie jest refundowane. Pragniemy wykorzystać moment i zmienić złą sytuację naszych chorych. Polska Grupa Raka Płuca zdecydowała się powołać do życia Forum Raka Płuca" – tłumaczy prof. dr hab. n. med. Rodryg Ramlau, Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca.

więcej o FORUM RAKA PŁUCA: http://www.zwrotnikraka.pl/inauguracja-forum-raka-pluca-ramlau/
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski - Kierownik I Kliniki Radioterapii i Chemioterapii Centrum Onkologii w Gliwicach opowiada na temat nowoczesnych metod leczenia nowotworów regionu głowy i szyi.
więcej na: http://immuno-onkologia.pl/category/baza-wiedzy/nowotwory-glowy-szyi/
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
O immunoterapii w hematoonkologii na przykładzie szpiczaka plazmocytowego opowiada prof. dr hab. Krzysztof Giannopoulos, Oddział Hematologiczny Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Więcej na: http://immuno-onkologia.pl
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
W dniu 16 czerwca 2016 roku odbyło się spotkanie prasowe poświęcone tematyce uroonkologii zorganizowane przez Fundację im. dr Macieja Hilgiera. Jednym z zaproszonych gości był prof. Cezary Szczylik - kierownik Kliniki Onkologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, który zaprezentował dane dotyczące możliwości leczenia zaawansowanego raka nerki  i zwrócił uwagę na trudności w dostępnie do nowoczesnych leków dla polskich pacjentów.
więcej: http://immuno-onkologia.pl/category/baza-wiedzy/rak-nerki-nerkowokomorkowy/
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Niedrobnokomórkowy rak płuca - choroba przewlekła? Prof. Rodryg Ramlau podczas AKADEMII IMMUNOONKOLOGICZNEJ w Łodzi
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
W dniach 5-8 maja 2016 roku w Warszawie odbył się międzynarodowy kongres (SIS World Congress) poświęcony kompleksowemu podejściu do leczenia raka piersi i wyzwaniom stojącym przed diagnostyką tego nowotworu. Podczas konferencji odbyła się oficjalna prezentacja nowego urządzenia do badania piersi BRASTER.

Marcin Halicki, Prezes Zarządu BRASTER S.A. prezentuje nowe urządzenie do samodzielnego wykrywania patologii piersi oraz opowiada o planach spółki na 2016 rok.

więcej: http://www.zwrotnikraka.pl/braster-tester-diagnostyka-raka-piersi/
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Redakcja portalu onkologicznego Zwrotnik Raka z dumą ogłasza listę tegorocznych laureatów ONKOLOGICZNEJ TOP DZIESIĄTKI 2016. 🏆🏆
To już trzecia edycja naszego plebiscytu, w którym wyróżniamy najcenniejsze i najciekawsze projekty, inicjatywy oraz trendy związane z tematyką onkologiczną mijającego roku:
http://www.zwrotnikraka.pl/onkologiczna-top-dziesiatka-2016-zwrotnik/
 ·  Translate
Już po raz trzeci redakcja portalu Zwrotnik Raka ogłosiła laureatów plebiscytu ONKOLOGICZNA TOP DZIESIĄTKA 2016. Listę komentuje redaktor Jarosław Gośliński
2
Modern Cancer Diagnostics's profile photo
 
Onkologiczna Top 10 to bardzo potrzebny plebiscyt. #TheTurningPointInCancerFight
 ·  Translate
Add a comment...
 
"Rak jajnika - podstępny nowotwór (objawy i genetyka)" - ppłk. dr hab. n. med. Lubomir Bodnar, Klinika Onkologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie.

Materiał zrealizowany przy okazji inauguracji II edycji kampanii DIAGNOSTYKA JAJNIKA organizowanej przez Kwiat Kobiecości (O9.2016)
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
dr Radosław Zagożdżon z Zakładu Immunologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego opowiada na temat immunoterapii nowotworów (immunoonkologia) oraz przedstawia Projekt Stream.
Nagranie zrealizowane podczas Międzynarodowej Letniej Szkoły Immunoonkologii (27.06.2016)
więcej na: http://immuno-onkologia.pl/
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Urządzenie Braster służy do samodzielnego badania piersi w celu wczesnego wykrycia zmian nowotworowych w piersiach kobiet. Aparat Braster do wykrywania raka piersi został opracowany przez polskich naukowców, a na rynek trafi pod koniec 2016 roku.
więcej informacji: http://www.zwrotnikraka.pl/braster-tester-diagnostyka-raka-piersi/
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
W czwartek 28 kwietnia 2016 odbyła się prezentacja raportu Obraz raka płuca w Polsce – leczenie farmakologiczne dziś i jutro przygotowanego przez firmę HealthQuest, którego celem jest analiza farmakologiczna leczenia raka płuca w Polsce

Prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski z Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie opowiada na temat korzyści związanych z zastosowaniem u pacjentów z rakiem płuca immunoterapii.

- W raku płuca immunoterapia w tej chwili ma zastosowanie w leczeniu chorych w stadium uogólnionym (z przerzutami i progresją choroby nowotworowej). Immunoterapia raka płuca dotyczy chorych nie tylko na raka gruczołowego, ale także płaskonabłonkowego. Immunoterapia w porównaniu ze standardową chemioterapią cechuje się dłuższym okresem utrzymywania się korzyści terapeutycznej leczenia. Lepsza jest też jakoś życia chorych. To co już wiemy, pozwala nam zmniejszyć działania niepożądane związane z zastosowaniem immunoterapii. (...) Myślę, że immunoterapia ma duże szanse w niedalekiej perspektywie wejść do leczenia chorych we wcześniejszych stadiach raka płuca, czyli jako leczenie uzupełniające po operacji chirurgicznej oraz jako leczenie konsolidujące efekty radykalnej radioterapii. Takie badania są obecnie prowadzone. Miejmy nadzieję, że wyniki będą pozytywne."

więcej: http://www.zwrotnikraka.pl/obraz-raka-pluca-w-polsce-raport-healthquest/
http://immuno-onkologia.pl/category/baza-wiedzy/rak-pluca/
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
http://www.zwrotnikraka.pl/
Introduction

Portal onkologiczny ZWROTNIK RAKA powstał w 2012 roku. Nasze zainteresowania, zdobyte wykształcenie oraz osobiste doświadczenia wpłynęły na to, że postanowiliśmy stworzyć przyjazny, profesjonalny i merytoryczny serwis internetowy, za pośrednictwem którego użytkownicy znajdą rzetelne informacje oraz najświeższe doniesienia z zakresu leczenia onkologicznego, profilaktyki antynowotworowej oraz psychoonkologii.

Celem i filozofią działalności portalu onkologicznego ZWROTNIK RAKA jest promowanie antyrakowego stylu życia, wspieranie pacjentów chorych na raka oraz ich rodzin, a także współpraca ze wszystkimi organizacjami, podmiotami czy osobami, które podejmują działania w zakresie walki z nowotworami. Każdego miesiąca odwiedza nas kilkadziesiąt tysięcy użytkowników, którzy tworzą aktywną społeczność skupioną wokół portalu.

 

Ekspedycja na życiowy Zwrotnik Raka może przydarzyć się każdemu z nas! Warto wyruszyć przygotowanym!
Basic Information
Gender
Male