Profile cover photo
Profile photo
portal onkologiczny ZWROTNIK RAKA
25 followers -
http://www.zwrotnikraka.pl/
http://www.zwrotnikraka.pl/

25 followers
About
Posts

Post has attachment
Prof. dr hab. n. med. Rodryg Ramlau, Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca dla portalu immuno-onkologia.pl na temat aktualnych możliwości oraz postępu w leczeniu raka płuca.

Post has attachment
Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Nie bez przyczyny również na ten miesiąc przypada Movember (wąsopad) – kampania społeczna zapoczątkowana w 1999 roku w Australii, która swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat.

O tym dlaczego warto przyłączyć się do akcji i zapuścić w listopadzie wąsy - opowiada urolog dr n. med. Roman Sosnowski.

Więcej o Movember na: https://www.zwrotnikraka.pl/movember-wasopad-w-polsce-2017/

Post has attachment
W dniach 16-18 listopada 2017 roku w Warszawie już po raz 11 odbyła się coroczna Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca – Best of WCLC.

Innowatorskim elementem wydarzenia była sesja pt. „Warsztaty Organizacji Pozarządowych - perspektywa pacjenta”. To pierwsze tego rodzaju wydarzenie w Polsce, podczas którego pacjenci i ich bliscy z całego kraju przyjechali na spotkanie z ekspertami zajmującymi się walką z nowotworempłuca. Mówiono m.in. o diagnostyce i nowych metodach leczenia raka płuca.

Głos zabrała m.in. Pani Ewelina Szmytke ( Stowarzyszenie Walki z Rakiem Pluca, Lung Cancer Europe) oraz reprezentantka pacjentów onkologicznych - Pani Katarzyna.

Post has attachment
Prof. dr hab. Rafał Dziadziuszko z Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego opowiada na temat aktualnego miejsca i zastosowania immunoterapii w leczeniu nowotworów płuca i klatki piersiowej.
Więcej na: http://immuno-onkologia.pl/category/baza-wiedzy/rak-pluca/

Post has attachment
Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczyna realizację Regionalnego Programu Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi. Dzięki projektowi współfinansowanemu ze środków europejskich, badaniami przesiewowymi zostanie objętych sześć tysięcy mieszkańców województwa łódzkiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego.
WIĘCEJ: https://www.zwrotnikraka.pl/program-profilaktyki-wykrywania-nowotworow-glowy-szyi/

Post has attachment
"Wiemy już z pierwszych badań, że obecnie pięć lat przeżywa ponad 35% chorych z zaawansowanym czerniakiem. Kiedyś było to zaledwie 2-3%. To niebywały postęp, ale chcemy więcej. Prowadzimy badania kliniczne nad łączeniem różnych rodzajów immunoterapii. (…) Prawdopodobnie, immunoterapia przejdzie niebawem do leczenia uzupełniającego. Leczenie podamy wcześniej, aby zapobiec przerzutom odległym" - tłumaczy prof. Piotr Rutkowski z Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków Centrum Onkologii-Instytutu w Warszawie.

WIĘCEJ O IMMUNOTERAPII CZERNIAKA NA: http://immuno-onkologia.pl/film-immunoterapia-zaawansowanego-czerniaka-rutkowski/

Post has attachment
Wystartowała ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna SERVIER – WYŁĄCZ RAKA!, której celem jest promocja profilaktyki przeciwnowotworowej, zwiększenie świadomości społecznej Polaków na temat czynników ryzyka i zagrożeń związanych z rakiem jelita grubego oraz motywacja do przełamywania lęku i wstydu związanego z badaniami.
Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl jest patronem medialnym kampanii.

Informacje o SERVIER - WYŁĄCZ RAKA! na: https://www.zwrotnikraka.pl/servier-wylacz-raka-kampania-rak-jelita-grubego-2017/

Post has attachment

Post has attachment
Rozmowa z Jackiem Glinką - prezesem organizacji Medicines for Europe oraz firmy Mylan Europe na temat skuteczności, bezpieczeństwa i jakości biologicznych leków referencyjnych i biopodobnych.
Zobacz więcej: https://www.zwrotnikraka.pl/leki-biologiczne-biopodobne/ |

Post has attachment
RAPORT: BIAŁA KSIĘGA - przewlekła białaczka limfocytowa.

W maju 2017 roku ukazał się ekspercki raport Biała Księga – PBL, w którym przedstawiono najnowsze zasady diagnostyki i leczenia przewlekłej białaczki limfocytowej. Obszerne opracowanie stanowi kompendium wiedzy dla Pacjentów oraz wskazuje działania systemowe, które należy podjąć, aby zwiększyć efektywność leczenia polskich pacjentów z PBL.
Wait while more posts are being loaded