Profile cover photo
Profile photo
‫آکادمی پیشرو‬‎
1 follower -
برترین مرکز تخصصی آموزش مجازی فناوری اطلاعات
برترین مرکز تخصصی آموزش مجازی فناوری اطلاعات

1 follower
About
Posts

Post has attachment
یاسر رودی یکی از فارغ التحصیلان دانشکده ی فیزیک دانشگاه صنعتی شریف به عنوان یکی از ۱۰ دانشمند برتر جهان انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی؛ نشریه‌ «ساینس نیوز» با نظرخواهی از ۳۰ نفر از برندگان جایزه نوبل، ۱۰ دانشمندی را که تحقیقاتشان بیش از همه مورد توجه این نوبلیست‌ها بوده انتخاب کرده که در جمع آنها دکتر یاسر رودی، فیزیک‌پیشه جوان ایرانی نیز حضور دارد.
Add a comment...

Post has attachment
دکتر صالحی رئیس طرح های کلان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی، در این دیدار دکتر مختاری مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه به ارایه گزارشی از عملکرد این مدیریت پرداخت.

وی زنجیره دانش تا ارزش دانشگاه صنعتی شریف را مورد بررسی قرار داد و به برنامه هایی چون؛ آموزش، پژوهش، پژوهش کاربردی، فناوری، توسعه محصول، تجاری سازی و بازار اشاره کرد.
Add a comment...

Post has attachment
پداگوژی نوین آموزش مجازی -

فناوری نوین مستلزم وجود شرایط انعطاف پذیر برای مشارکت دانشجویان است، به نحوی که به توانند ازطریق اینترنت کارنامه دانشگاهی خود را مشاهده کنند، شهریه خود را به پردازند،ضمن آن که درس هایشان را بر خط می گذرانند. برای ایجاد احساس تعلق به بک موسسه و استقرار حس مشارکت، تمامی محصولات ارائه شده بر خط به یادگیران در هر جائی که به کار می روندباید دارای آرام و علامت مخصوص موسسه باشند. این عمل در ضمن از مالکیت معنوی نیز نگهبانی می کند.
Add a comment...

Post has attachment
پداگوژی چالش دانشجو مجازی - چالش های تدریس در یک محیط الکترونیکی، با مشکلات زیادی در تغییر روش تدریس بر خط مواجه بوده اند. مهم تر آن که، کوشش های یک آموزگار، به طور آشکار، از چالش هایی که در برابر دانشجویان قرار دارد تاثیر پذیر است. هر چند که هدف از آموزش عالی همواره ایجاد ارتباط بین یادگیر با مواد آموزشی و مهارت قابل یادگیری بوده است، ولی، دانشجویان در کاربرد این فرمول آموزشی پیشی گرفته اند. آنچه متفاوت است، مسوولیت فزاینده هیأت علمی در تعیین وظایف و توجه به نیاز های دانشجویان است، به نحوی که به افزایش توانائی یادگیری مستقل دانشجو منجر شود. باری نمونه،(2000)di biase به این نتیجه رسیده است که تدریس برخط با کلاس معمولی در اکثر موارد به یک اندازه وقت می گیرد.
Add a comment...

Post has attachment
در دانشگاه های آموزش از راه دور سنتی، موسسات، محیط آموزش یادگیری را برای دانشجویان فراهم نمی آورد. بلکه، یادگیران از راه دور خود مسئولیت بوجود اوردن محیط یادگیری خویش را به عهده دارند. محیط یادگیری نوین در دانشگاه مجازی متفاوت است .رسانه یادگیری مبتنی بر اینترنت محیط منزوی را به یک محیط ارتباطی تبدیل می کند.ارتباطات می تواند به طور هم زمان یا غیر هم زمان باشد. ارتباط همزمان شامل پست الکترونیکی، گروه اخبار و انجمن های مباحثه می شود.
Add a comment...

Post has attachment
دوره The Deploying Cisco ASA Firewall Features (FIREWALL) 1.0 یک دوره راهنمای آموزشی است که توسط مسئولان آموزشی Cisco برای مشتریان کاربر نهایی آنها ارئه شده است. این دوره ، مهندسان تامین امنیت شبکه را برای داشتن دانش و مهارتهای مورد نیاز برای اجرا و حفظ Cisco ASA منطبق بر راه حلهای محیط امنیتی مربوطه، یاری می کند. دانش آموختگان موفق در این دوره قادر خواهند بود تا خطرات تهدید کننده زیر ساختها و برنامه های IT را با استفاده از Cisco ASA منطبق بر ویژگی های برنامه امنیتی، کاهش دهند و عملیاتی دقیق برای پشتیبانی از Cisco ASA منطبق بر برنامه امنیتی ارائه دهند.
Add a comment...

Post has attachment
در اواسط دهه 1970، دانشگاه ها و استفاده از اینترنت را به صورت جنبی آغاز کردند. از سال 1984، با آغاز پروژه کلاس مجازی در New Jersu Institute for Technology دانشگاه ها و کالج های دیگری  نسبت به ارائه درس هایی از طریق اینرنت در ساختار مختلط در ایالات متحده اقدام نمودند.

 

اما نخستین دانشگاه مجازی (Virtual University) کامل که کلیه خدمات آموزشی و تمام درس ها را بر خط (Online) ارائه نمود در سال 1995 در کشور اسپانیا تاسیس شد. این دانشگاه The Universita Oberta de Catalunya نام دارد.

از آن تاریخ به بعد، بسیاری از موسسات در سراسر جهان ، به ویژه در آمریکای شمالی، استرالیا و زولاند نو و تعدادی از کشور های اروپایی از جمله نروژ، دانمارک و هلند سرمایه گذاری سنگینی در ایجاد و گسترش آموزش مجازی را شروع نمودند. در پاره ای موارد ارائه تمامی برنامه های آموزشی برای دانشجویانی که نمی توانند از فاصله های دور به آموزش مجازی دسترسی داشته باشند هدف اصلی بوده است. برخی موسسانت عناصری از موارد آموزشی ، منابع مطالعاتی، و یا جلسات مباحثه ای را با آموزش اینترنتی در آمیخته اند.

پدیده آموزش مجازی به سرعت در حال فراگیر شدن است. مروری بر رویدادهای جاری در گستره جهانی به درک این پدیده جهان شمول کمک می کند. بررسی های موردی که در پایان این بخش آمده نمایانگر کاربرد وسیع آموزش مجازی در شرابط مختلف سراسر جهان می باشد. 
Add a comment...

Post has attachment
با گسترش فناوری های آموزش مبتنی بر ICT و با افزایش تقاضای یادگیران برای دسترسی بهتر، هزینه کمتر، کیفیت برتر  رابطه بیشتر محتوی مطالب آموزشی با نیاز های شغلی، ساختار های سازمانی دانشگاه ها (چه سنتی و چه مدرن) نیز دگرگون می شود. بازار آموزش عالی دیگر نمی تواند مانند آنچه طی بیشتر قرن بیستم مرسوم بوده - یعنی تمرکز صرف بر آموزش گروه سنی 18-22 ساله برای یک حرفه مشخص و برای تمام طول عمر فرد- تعریف و محدود شود. ترکیب تقاضا، هزینه، کاربرد محتوای آموزشی همراه با فناوری های نوین شرایط تازه ای را برای ورود رقیبان تازه با ساختار های سازمانی گوناگون در صحنه رقابت مستقیم با دانشگاه های سنتی و با یکدیگر در جذب یادگیران و دانشجویان به وجود آورده است. در ضمن، محیط دیجیتال نوین شرایطی را برای پیدایش ساختار های جدید فراهم نموده که دانشگاه های سنتی در تغییر هر چه سریعتر و پر تحرک تر به چالش می طلبد.

 

از اوایل قرن گذشته موسسات آموزشی مختلف با ارائه شیوه های آموزش از راه دور ، یا آموزش مجازی ، آموزش آنلاین یا الکترونیکی و هر وازه ای که نامش جاریست بستر های فنی متفاوتی را برای پشتیبانی از تعامل های بین آموزگاران و یادگیران و نیز بین یادگیران در فاصله های مکانی و زمانی و با هر دو مورد بهره برداری قرار داده اند. بعلاوه ICT نوین فرصت های ارزنده ای را برای تحدید نظر در روش های این گونه موسسات فراهم آورده است که دسترسی برای گروه های یادگیرنده غیر متجانس از طریق حذف محدودیت های زمانی، مکانی، فاصله و همچنین ناتوانی های اجتماعی و فردی را امکان پذیر ساخته است. در نتیحع شاهد پیدایش "دانشگاه های مجازی" هستیم که اموزش مجازی را در همه جا و همه وقت اراده می دهند.

این تحول در آموزش کانون کنترل روند یادگیری را به بادگیر تغییر مکان داده است. در ضمن، این نوع از آموزش از راه دور منافع بیشتری را برای دانشجویان در کلیه سنینی که بامحدودیت های زمانی جغرافیایی، ناتوانی های شخصی و غیره رو به رو هستند از طریق دسترسی آسانتر و بیشتر فراهم می نماید. همچنین، ICT نفطه تمرکز آموزش مجازی را تغییر داده است. به نحوی که روش های تعاملی غیر همزمان با کمک رسانی به روند یادگیری مانند کمک استاد هوشمند، دسترسی به منابع از طریق اینترنت و تعامل بین یادگیر و یاد دهنده و نیز بین یادگیران در مکان های مختلف را میسر ساخته است. آموزش مجازی حرکتی است که از الگوی آموزش صنعتی دور می شود و با بهره گیری از فناوری های ICT نوین امکان ارتباط دو سویه بیشتر و گفتگوی بین دانشجو مجازی و گروه کلاس و نیز بین خود دانشجویان به صورت یک به یک ، یک ، یا چند، و چند با چند را ممکن می سازد. در واقع ICT هم به عنوان یک ابزار تقویت کننده فعالیت های یادگیری و هم به عنوان عامل یادگیری فعال عمل می کتد. ارزشمندترین سهمی که ICT در آموزش باز ، آموزش مجازی، آموزش از راه دور و با آموزش آنلاین می تواند داشته باشد، اراده رسانه ای است که کمبود های مدل صنعتی یادگیری ماننند گفتگوی بین افراد، همکار مشترک گروهی و نظایر آن را جبران می کند. این توع اموزش از راه دور بر مبنای فلسفه ساختار گراف به مفهوم مرکزیت دانشجو مجازی در یک محیط همکاری گروهی که تقویت کننده روند های واکنشی و تجربی باشد استوار است. دانشجو و استادان معانی و مفهوم، ادراک و شیوه عمل مناسب را با همکاری یکدیگر تغریف می کنند و در نتیجه از روش انتقال ساده اطلاعاتاز ذهن استاد (یاد دهنده) به دفاتر یادداشت دانشجویان (بادگیرنده) بسیار پیشی می گیرند.
Add a comment...

Post has attachment
فراگیری الکترونیکی، یادگیری الکترونیکی یا آموزش مجازی در ساده ترین شکل به مفهوم ارائه محتوای درسی از طریق اینترنت و یا فضای مجازی می باشد. بهترین تعریف آموزش مجازی آن بخش از فرایند یادگیری و تعلیم است که از طریق تار جهان گستر صورت می گیرد. یادگیری الکترونیکی گونه ای از آموزش است که با بهره گیری از اینترانت، اکسترانت و اینترنت ارائه می شود.


از آنجا که در این روش دوره های آموزشی را می توان به صورت متمرکز مدیریت کرد، راهنمایی و تشویق دانشجویان برای تکمیل دوره ها و کنترل محتوی بسیار آسان و استفاده از آن چندان گران نیست. مزیت اصلی این روش این است که یادگیران می توانند از روی میز کار خود به این نوع آموزش دسترسی پیدا کنند.

 

روش های آموزش مجازی:

1- آموزش همزمان     2- آموزش غیر همزمان.

در آموزش غیر همزمان یادگیری به صورت انفرادی است و با بهره گیری از تار جهان گستر، اینترانت و یا اکسترانت صورت میگیرد. ویژگی عمده این دوره ها این است که دانشجو هر زمان که بخواهد آموزش می بیند. برعکس، آموزش مجازی همزمان، در زمان های معین اجرا می شود. برنامه های تدریس از بستر وب انجام می شود.  در نتیجه استفاده از فناوری های نوین مانند ارائه مطلب به شیوه الکترونیکی، جلسات گپ و تخته سیاه الکترونیکی امکان پذیر می شود. ضرورتأ مفهوم آموزش با این فناوری ها به آموزش از راه دور و یا به عبارت دیگر آموزش مجازی تبدیل می شود.

مطالعات نشان داده است که آموزش الکترونیکی همراه با معلم موجب می شود که دانشجویان، 90 بار سریعتر از آموزش به تنهایی توسط  دانشجو، دوره های آموزشی را به اتمام برساند. آموزش همراه با معلم همان انگیزه ای را که در کلاس های سنتی وجود دارد فراهم می کتد. زمانی که معلم مجازی به صورت انفرادی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد، ترکیبی از آموزش همزمان و غیر همزمان ایجاد می شود.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded