Profile

Cover photo
2,675,683 views
AboutPostsPhotos

Stream

Piráti

Shared publicly  - 
 
"Skutečnost, že za miliardové kšefty, které se odehrály pod rouškou demokracie od roku 89, sedí ve vězení jen pramálo přímých účastníků, chápu jako naprosté selhání orgánů činných v trestním řízení a současně jako nulovou sebereflexi stran, které tyto střelce přikryly. Tady si političtí elitáři z „tradičních stran" nemají co vyčítat s novými oligarchy." Ivan Bartoš.
 ·  Translate
Jablonec n. N. - Piráty vede do voleb Ivan Bartoš. Narodil se v Jablonci, za rodiči dnes zajíždí do Janova
5
4
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
V neděli v Hradci setkání Pirátů. Přijeďte posedět do kavárny Bio Cental a probrat, co vás trápí nebo štve s místopředsedou strany a Martinem Šmídou. Začínáme v 17 hodin. Těšíme se na vás.
 ·  Translate
2
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
V sobotu po setkání v Liberci se můžete na Piráty těšit i v Ústí nad Labem! Srdečně vás zveme na otevřené krajské setkání Pirátů Ústeckého kraje. Na programu je představení Pirátů veřejnosti a diskuze na horká místní témata, pirátský program na letošní rok a primární volby pro obsazení kandidátek, kam se můžou hlásit i programově spřízněné subjekty a jednotlivci. Přijďte a přiveďte s sebou koho chcete. Těší se na vás Ivan Bartoš
 ·  Translate
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Další setkání s Ivanem Bartošem, tentokrát v Liberci v restauraci Žito od 14.00. Řeč bude o pirátském programu i o podzimních volbách. Přijďte se poznat s Piráty a podiskutovat o tom, co vás ve veřejném prostoru zajímá nebo zlobí. Akce je veřejná, všichni jsou vítáni.
 ·  Translate
1
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Má dnes smysl investovat do bitcoinu? Budeme jím běžně platit, nebo skončí?

"Aktuálně největším rizikem pro bitcoin a svobodné technologie Internetu obecně je postupná ztráta svobod, kterým čelíme tváří v tvář politice boje proti terorismu, praní peněz a jiným orwellovským subideologiím majícím za cíl maximální kontrolu státu nad občanem." Jiří Kadeřávek, jeden ze zakladatelů Pirátské strany
 ·  Translate
Blíží se doba, kdy budeme s bitcoinem běžně platit, nebo skončí nejznámější světová kryptoměna v propadlišti dějin? A má dnes smysl do bitcoinu investovat?
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Je to postavené na hlavu, Majiteli pozemku tak budeme platit výrazně více peněz, až je budeme vykupovat zpátky na tu stavbu", upozorňoval Ferjenčík na fakt, že právě část pozemků potřebuje Praha ke stavbě zmíněného spojení s Pražským okruhem.
 ·  Translate
Podnikatelé si parcely poblíž Pražského okruhu pořídili těsně před volbami ještě v éře primátora Béma.
2
Add a comment...

Communities

Piráti

Shared publicly  - 
 
Rada Prahy bude v úterý 17. ledna projednávat tři zásadní materiály související s ekonomickým informačním systémem Ginis od firmy Gordic. Již v minulosti dostal Magistrát pokutu za přímé zadání zakázky této společnosti bez veřejné soutěže. Co vadí pražským pirátským zastupitelům?
 ·  Translate
5
Michal Grézl's profile photo
 
lol ginis. zarazte to konecne nekdo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Už pozítří sledujte, jak NAŠI zástupci v Poslanecké sněmovně budou ve třetím kole projednávat novelu autorského zákona. Jestli projde ve své nejhorší variantě, máme se na co těšit. Třeba na "úlevu paušálem", tedy poplatky za kopírky a tiskárny a další nápady, jak vytáhnout peníze z kapes lidí za nic.
 ·  Translate
18
7
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Děkuji Mikulášovi Peksovi za férovou výzvu a také všem Pirátům, kteří nás nominovali a volili, za důvěru. Pirátská strana je v současnosti nejsilnějším svobodomyslně orientovaným hnutím v České republice. Podpora Pirátů roste, ale rozhodující bude dostat naše příznivce k volbám. Česká televize zveřejnila po krajských volbách průzkum mezi lidmi, kteří zůstali doma. Jenom mezi nimi Pirátům přisuzují 10 procent oblíbenosti, takže nás čeká hodně práce." Ivan Bartoš
 ·  Translate
17. ledna, Praha. Piráti si včera v prvním kole online hlasování zvolili volebního lídra pro sněmovní volby. Stal se jím Ivan Bartoš, předseda Pirátské strany, když při účasti 182 hlasujících členů Pirátů získal 143 hlasů. Jeho protikandidáta Mikuláše Peksu volilo 66 zúčastněných, 11 členů se zdrželo hlasování. V tomto kole volby měl každý volič dva hlasy a mohl tedy podpořit oba kandidáty.
5
Pavel Hlaváček (CybGate)'s profile photoAlexander Mo's profile photo
2 comments
 
No hlavně aby to nebyli Zelení Piráti
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Finská ekonomika není tak vážně ohrožena příchodem digitalizace jako například Slovensko nebo Česká republika, přesto je nejvyšší čas hledat způsoby, jak má sociální systém reagovat na změny na pracovním trhu,“ zahájil seminář o finském experimentu s nepodmíněným základním příjmem profesor Olli Kangas. Podle studie OECD by automatizace práce mohla v Česku ohrozit až 45 % pracovních míst.
 ·  Translate
Finská vláda v lednu zahájila experiment se základním nepodmíněným příjmem. Dva tisíce náhodně vybraných nezaměstnaných Finů ve věku od 25 do 58 let bude po dobu 2 let dostávat 560 euro měsíčně nezávisle na tom, zda si seženou práci. Finští odborníci ve čtvrtek 12. ledna představili projekt na semináři v Helsinkách. Experiment bude analyzován na základě srovnání s výsledky ostatních nezaměstnaných, kteří budou mezitím pobírat klasické sociální dá...
7
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Nechceme se vzdát možností, které nám elektronická demokracie pro stranu přináší. Nemohli bychom fungovat jako strana bez on-line nástroje na výkon stranické demokracie.
 ·  Translate
Pirátská strana hlasuje jako jedna z prvních stran o volebním lídrovi pro letošní sněmovní volby.
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 

Možná už jste tuto občanskou iniciativu zaznamenali. Dne 26. 12. vyrazil z Berlína pochod do syrského Aleppa. Tento ojedinělý projekt je v podstatě velký pochod evropských občanů do Sýrie, jehož cílem a smyslem je inspirovat mezinárodní společenství k tomu, aby zabránilo vyvražďování civilního obyvatelstva v Sýrii. Pochodující se na našem území zdrží ještě do konce ledna. Je možné je jakkoliv podpořit, třeba jako to udělali ústečtí aktivisté ve spolupráci s Piráty.

Způsobů podpory je mnoho. Je třeba zajistit klidný přechod přes naše území (kupříkladu ubytování, zajištění teplé stravy), uspořádání konferencí, medializace projektu, apod. Pokud byste měl kdokoliv zájem pochodujícím jakkoliv pomoci, nebo se jen dozvědět o akci více, je možné kontaktovat našeho pirátského kolegu Míru Brože (miroslav.broz@pirati.cz, 774628692), který má též kontakt na pražskou podpůrnou skupinu. Díky za pozornost a sdílení.
 ·  Translate
Zde naleznete souhrnné informace k blížícímu se Pochodu pro Aleppo napříč Českou republikou (v období mezi 9. lednem a 2. únorem 2017), a ve větším detailu jeho pražské části (15. - 17. ledna 2017).
2
Add a comment...
Communities
Contact Information
Contact info
Email
Address
www.pirati.cz/kontakt
Story
Tagline
Každá doba měla své piráty
Introduction
Cílem Pirátů je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace, kompetentní využívání nových technologií a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století.

Česká pirátská strana
Značka: Pirátská strana
Zkratka: Piráti

Založena: 27. 7. 2009
Registrována: 17. 6. 2009

Chceme svou politikou prosazovat a podporovat:
  • svobodný přístup jednotlivců k informacím
  • svobodu slova a vyjadřování
  • rovné šance pro svobodný i proprietární software
  • nezávislost soudů a státních zastupitelství na státu
  • transparentní nakládání s příjmy z kopírovacích a podobných poplatků a omezení nebo zrušení takových poplatků
  • demokracii a maximální zapojení veřejnosti do rozhodování
  • transparentní výběrová řízení ve veřejném sektoru
  • podporu vzdělávání a vědeckých institucí
Chceme všemi zákonnými prostředky bojovat proti:
  • zneužívání zákonů k omezování svobody
  • cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv
Transparentní účet: ucet.pirati.cz
Transparentní účetnictví: ucto.pirati.cz


Naloď se: