Profile

Cover photo
2,544,938 views
AboutPostsPhotos
Communities
Contact Information
Contact info
Email
Address
www.pirati.cz/kontakt
Story
Tagline
Každá doba měla své piráty
Introduction
Cílem Pirátů je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace, kompetentní využívání nových technologií a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století.

Česká pirátská strana
Značka: Pirátská strana
Zkratka: Piráti

Založena: 27. 7. 2009
Registrována: 17. 6. 2009

Chceme svou politikou prosazovat a podporovat:
 • svobodný přístup jednotlivců k informacím
 • svobodu slova a vyjadřování
 • rovné šance pro svobodný i proprietární software
 • nezávislost soudů a státních zastupitelství na státu
 • transparentní nakládání s příjmy z kopírovacích a podobných poplatků a omezení nebo zrušení takových poplatků
 • demokracii a maximální zapojení veřejnosti do rozhodování
 • transparentní výběrová řízení ve veřejném sektoru
 • podporu vzdělávání a vědeckých institucí
Chceme všemi zákonnými prostředky bojovat proti:
 • zneužívání zákonů k omezování svobody
 • cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv
Transparentní účet: ucet.pirati.cz
Transparentní účetnictví: ucto.pirati.cz


Naloď se:

Stream

Piráti

Shared publicly  - 
 
Výběr z diskuze pod článkem:
"Tak ti Piráti se mi začínají zamlouvat čím dál více. Transparentnost veřejné správy má být vztahována i na podniky vlastněné státem. Jedná se o veřejné peníze a proto veřejnost má právo býti plně informována. Jde vidět, že zatuchlé zkorumpované struktury se tomu budou snažit zabránit za každou cenu."
...
"Já bych jako problém viděl že už 4.května věděli jak dopadne hlasování z 31.května..."
...
"Je to NÁŠ dopravní podnik, tak nechápu, proč bychom neměli vědět, kdo se hlásí o jeho vedení."
 ·  Translate
Jména lidí z konkurzu na ředitele olomouckého dopravního podniku nebo smlouvy s dodavateli obsahují zápisy představenstva podniku, které zveřejnil jeho člen a zástupce České pirátské strany Jakub Nepejchal. Právníci zjišťují, zda neporušil zákon o obchodních korporacích.
6
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
K zájmu o Piráty přimělo občany i nedávné odhalení "Panama Papers", které vyvolalo obrovské protesty a vedlo k rezignaci islandského premiéra. Neúspěchy, korupce a neprůhlednost starého systému otevřely dveře k fenomenálnímu úspěchu Pirátské strany. Od dubna 2015 si Pirátská strana Islandu v průzkumech držela dlouho první místo, nyní se o něj přetahuje se Stranou nezávislosti a dle posledního průzkumu má 20% podporu. Volby do islandskeho parlamentu se uskuteční 29. října 2016.
 ·  Translate
9
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Politici a úředníci chtějí po občanech vědět 100 a 1 věc, vyplňovat formuláře, přiznávat to či ono. Stát sbírá údaje o všem možném, kontroluje, pokutuje a daní. Pokud se obecně ví, že "politici berou", pojďme tomu klást alespoň nějaký odpor“ Ivan Bartoš
 ·  Translate
„Není důležité, kolik se vybere nebo kolik se kam komu pošle. Důležité je, kolik se z již vybraných peněz rozkrade. Ty peníze nám pak chybí. Netřeba většího vědra na vodu. Stačí zacpat díry,“ tvrdí předseda Pirátů Ivan Bartoš ve svém příspěvku na sociálních sítích. „Politici a úředníci chtějí po občanech vědět 100 a 1 věc, vyplňovat formuláře, přiznávat to či ono. Stát sbírá údaje o všem možném, kontroluje, pokutuje a daní. Pokud se ‚obecně ví, ž...
56
4
Piráti's profile photoVáclav Špaček's profile photoLibor Prokop's profile photoKarel Novák's profile photo
39 comments
 
Pánové ,piráti,a třeba Špačkové - kokoti...co komu uniká? Že Libor lítá do spamu.Jooo a vždyt je to jedno.Nám jeho hackeřina nevadí...jen mít dobrou ochranu.Jako Špaček,který se už jen pořád pomočuje!!!Tak co na tom páni" Piráti " nechápete?
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Včera jsme se bavili nad zprávami z pražského Zastupitelstva.

Takže si ještě připomeňme: Za chvíli to bude rok, co tento sbor volených zástupců Prazažanů uložil Radě přípravu pravidel pro transpartentní obsazování teplých místeček v dozorčích radách městských firem. Tak schválně, kdy se jich teda dočkáme?
 ·  Translate
11
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
V rumunské Kluži se potkají evropští farmáři a potravinoví aktivitsté. Od 25. do 30. října se tam koná Evropského fórum pro potravinovou suverenitu. A protože nám tohle téma není cizí, čeští Piráti vysílají vlastní delegaci.
 ·  Translate
2
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Demokracie je tvrdá dřina. Pokud se na ní občané nepodílejí a předávají veškerou zodpovědnost do rukou hrstky lidí s vírou, že svede zázraky, pak budou vždy zklamaní,“ uzavírá islandská pirátka Birgitta Jónsdóttir.
 ·  Translate
Už za 14 dní čekají Island předčasné parlamentní volby. Jedním z hlavních favoritů nadcházejících voleb je islandská Pirátská strana, která prosazuje přímou demokracii a otevřenou vládu. Strana vznikla v roce 2012 a hned v prvních volbách se do parlamentu dostali tři její kandidáti.
19
1
Pavel Života's profile photoVáclav Špaček's profile photo
2 comments
 
Demokracie se stala především stejnou modlou jako jakýkoli jiný systém za posledních několik tisíc roků a to je vždy chyba každého systému - demokracie má být "nástroj" k tomu jak chceme žít, pokud z ní na straně jedné kdosi dělá modlu a na straně druhé se naopak někdo snaží nás od ní odvrátit aby nás mohl strhnout zpět pod vliv Ruska a bolševické totality, tak se jim to časem podaří, protože lidé nesnáší modly, a je to Brusel plný bolševiků ať bývalých nebo jsoucích ať z postkomunistických zemí nebo jiných včetně Mohegriniové, která patří k Italským komunistům dnes logicky přejmenovaným na demokratickou levici, je to Brusel se svou válkou proti kuřákům i jiným spotřebitelům, s kvótami a skoro již totalitními praktikami, který "vyhnal" Brity a rozkládá Evropu, dokud tam se to neočistí od bolševiků a jejich věčného nařizování a ovládání těch, kdož mají být na úrovni svobodných partnerů, či členů, tak se to většině lidí nebude líbit a to, co způsobili za poslední roky nespraví ani za jednu generaci, osobně se domnívám, že nastartoval právě Brusel tu nejhorší "rakovinu" Evropy. My musíme o to více ubránit naší zemi před proruskými bolševiky, pročínskými a dalšímí hajzly.
 ·  Translate
Add a comment...

Communities

Piráti

Shared publicly  - 
 
Ondřej Profant, pražský zastupitel za Piráty a dlouholetý podporovatel svobodného software, poskytl rozhovor linuxovému serveru mojefedora.cz. Povídali si nejen o linuxu, ale i o pražské politice, otevřených datech a zavádění opensource do státní správy.
 ·  Translate
Seriál „Jak používá Fedoru…“ zpovídá uživatele Fedory, kteří ji používají k zajímavým účelům. Cílem je ukázat, jak lidé Fedoru používají a jak může být její využití rozmanité. Myslíte si, že by čtenáře mohlo Vaše využití Fedory zajímat? Napište nám na [email protected] ...
3
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Belgičtí Valoni jako poslední a jediní v Evropě drží na uzdě přijetí CETA (dohoda o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou). Držíme jim palce, ať vytrvají.

Obáváme se, že tahle smlouva hájí zájmy velkých hráčů ze zámoří. Evropský spotřebitel pocítí leda tak negativní dopady na evropské standardy potravin, ochrany životního prostředí, veřejných služeb i místní ekonomiky.

www.novinky.cz/ekonomika/418387-eu-chce-mit-o-belgickem-postoji-k-ceta-jasno-do-pondelniho-vecera.html
 ·  Translate
20
2
Pavel Života's profile photoKarel Novák's profile photo
2 comments
 
+Pavel Života Oni ted bohužel nežvaní!!!
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Piráti mají vážné obavy o dodržování článku 17 Listiny základních práv a svobod, která je součástí Ústavy ČR. Právo na svobodné získávání a šíření informací patří i v naší zemi mezi základní lidská práva. Informace jsou dnes nejžádanějším zbožím a vláda by měla dělat vše pro to, aby informační toky byly nedotknutelné. Pokud dnes lidé ztrácejí důvěru ve stát, jeho instituce, nadnárodní organizace, či jednotlivé politiky, je problém v jejich netransparentním chování a konání.
 ·  Translate
21. října, Praha. Jako z Orwelova románu 1984 působí zřízení útvaru boje proti dezinformacím, které dnes ohlásil ministr vnitra Milan Chovanec. Nová organizační složka Chovancova úřadu začne pracovat od příštího roku a podle slov jeho zřizovatele bude mít za úkol „bránit šíření nepravdivých nebo zavádějících informací a propagandy“. Piráti to považují za další pokračování v omezování osobních svobod občanů. Sněmovna tento týden také schválila zák...
14
3
Libor Prokop's profile photo
 
vy budete první,koho ministerstvo spravedlnosti ZRUŠÍ.Budete obviněni ze šíření toxikomanie,na něco to přece úšít musí,ne?
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Z dnešního zasedání pražského Zastupitelstva:
― Přestože Piráti nesouhlasí s odvoláním ředitele IPR Petra Hlaváčka, nepodpořili návrh na odvolání Petry Kolínské z funkce náměstkyně pro územní rozvoj. Proč? Protože když chcete někoho odvolat, je důležité, kdo přijde po něm. A Piráti nechtějí předat vládu nad pražským územním plánováním Karlu Březinovi ani Janu Slezákovi.
― Mikuláš Ferjenčík překřtil šéfku klubu ODS Alexandru Udženiji na „Ulženiji“. Tvrdila, že ODS nikdy nechtěla zrušit metropolitní plán. Ferjenčík to promtně doložil jednoznačným usnesením pražské ODS.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Ivan Bartoš o politice Pirátů:

Pirát ví, bohužel mu řada lidí nerozumí…

O víkendu jsem měl jeden krátký rozhovor a dozvěděl jsem se v podstatě toto: „ Ivánku (Papoušku), je sice super, co v tý politice děláte a čeho chcete dosáhnout, ale lidi vám jaksi nerozumí. Pro normálního člověka to není pochopitelný. Transparentost - tomu slovu nikdo vlastně nerozumí. Neví, co si má pod tím představit. A navíc tohle všechno chce přece i Babiš“. Rozhodl jsem se teda, a to jako vážně, že prostě změním trochu postoj, nikoliv však směrem k „ovarství“. Pojďme si prostě říct, jak jednoduchý to ve skutečnosti je. A budeme to opakovat, dokavaď to politiky “netrkne“ a lidi nepochopí, že jim politici imrvére lžou.

Není důležité, kolik se vybere, nebo kolik se kam komu pošle a přidá. Důležité je, kolik se z již vybraných peněz rozkrade resp. načerpá ve státních zakázkách. Ty peníze nám totiž pak chybí. Netřeba většího vědra na vodu. Stačí zacpat díry, přece.

Občan má právo znát strategii a plány řízení a rozvoje země-kraje-obce, mít možnost zkontrolovat kdykoliv, když má pochybnost, zda jeho „křišťálově čistý“ zvolený zastupitel hájí jeho zájmy. O čem a s kým jednal. Zda byl přítomen zasedání, sněmovny, zastupitelstva či výboru a podívat se ze záznamu, co tam říkal. Tak nějak mu totiž za to všechno platíme.

Možnost či právo zastupitele řídit, není moc od Boha, ale důvěra svěřená mu pomocí hlasu ve volbách. Zastupuje ty, kteří ho volili, ale dokonce i ty, kteří ho nevolili.

Poctivou a otevřenou politiku nedělají zákony, kterými se politici a veřejná správa musí nebo bude muset řídit, ale lidi, kteří ji v politice a úřadech realizují.

Politici a jejich lidé ve státních firmách příliš často lžou, utajují, kradou nebo čerpají. Nedělají politiku, ale politikaření. Hledají tzv. kompromisy tam, kde mají hledat společná řešení.

Pirátská politika otevřenosti nestojí velké peníze a díky počítačům a Internetu, který má doma už dnes téměř každý, se na případné kontrole-spolurozhodování a řízení může podílet každý, kdo zrovna chce. Nemusí, ale může. Politika není pro elity. (Nejvyšší funkce ve státě zastávají třeba prodavači zeleniny). Ve většině případů se dá, je-li vůle, otevřená politika dělat hned a na místě. Předpokládá však to hlavní: vůli pro otevřenost.

V čem jsou ta kouzla? Proč to nende?

Neexistuje překážka a není důvod, proč by občané nemohli sledovat zasedání zastupitelstev online nebo ze záznamu, když bohužel probíhá v době, kdy jsme všichni v práci ("Pirátsky" řadu lokálních zastupitelstev s Piráty přenášíme, někde se nám podařilo tohle zavést jako standard - díky za ty dary, osvícené radnice).

Není důvod, proč by politik nemohl při nástupu do funkce podat automaticky daňové přiznání, které se obratem neztratí (sic!) a proč by si politik dobrovolně a veřejně nevedl registr politických a lobbistických schůzek třeba jen formou aktualizované tabulky na svých marketingových osobních stránkách.

Dnes nic nebrání tomu pořádat otevřená veřejná výběrová řízení , předložit podmínky již před vyhlášením k odborné či veřejné oponentuře, ani zveřejňovat po drobných úpravách s vymazáním osobních údajů smlouvy, které státní správa uzavře s dodavateli. Zákon, na to už konečně pamatuje, ale má zase výjimky. Když už jednou zveřejňuji smlouvy, tak sakum prdum, ne?

Není důvod, proč by státem, kraji či městy vlastněné firmy nemohly být informačně otevřené ve stejné míře jako samotný aparát.

V době digitalizace, ale hlavně v době, kdy všechno vzniká stejně nejdříve elektronicky, mohou být obratem záměry, plány, návrhy, programy zasedání zpřístupněny lidem k oponentuře nebo komentářům na Internetu.

V otázkách regionálního charakteru se lze dotázat na názor občanů jednoduchou anketou na stránkách města, kterou úředník nakliká během pár minut.

V aktivní politice přece není důvod, proč by materiály rady neměla mít k dispozici opozice a proč by nemohla kontrolovat fungování vlády z pozice výborů.

Již dnes mohou instituce vystavit svoje účetnictví online, u bank si zřídit účty, kde jsou vidět pohyby všech peněz a zakázat pole s údaji, které by mohla narušit ochranu osobních údajů. Proč to asi nedělají?

Multifunkční politici mohou občanům přes jednoduchý program zadarmo ukázat ve výkazech, jakým způsobem aktivně vykonávají bez zadýchání svých 30 různých souběžných funkcí.

Piráti už na sobě všechno vyzkoušeli a kde můžeme, realizujeme otevřenou politiku buď zvoleni (Praha, Mariánské lázně, Brno, Písek….), nebo z pozice mimo volené funkce.

Ano, pokud zde není vůle dělat politiku otevřeně, ačkoliv to dohromady nic kromě dobré vůle a trochu toho času nestojí (ano všichni velcí politici, politické strany, ale i úřady mají asistenty. Piráti mají tzv. zveřejňovače), je třeba to nařídit buzerákem-zákonem ze shora. Tam vedou naše politické snahy v řadě minulých i budoucích voleb.

Politici a úředníci chtějí po občanech vědět 100 a 1 věc, vyplňovat formuláře, přiznávat to či ono. Stát sbírá údaje o všem možném, kontroluje, pokutuje a daní. Pokud se „obecně ví, že politici berou“ pojďme tomu klást alespoň nějaký odpor. Před volbami mají mluvící hlavy na billboardech plno řečí o tom, jak to dělají pro nás a jak bojují s korupcí. Mohli by začít „ztransparenťnovat“ primárně sami sebe.

Kde není důvěra, musí být umožněna kontrola!

A tak obrátím proti stávajícím politikům jejich oblíbenou mediální „státní“ propagandu, kterou nám zdůvodňují naši kontrolu a šmírování „Kdo nedělá nic špatného, nemůže mu přece kontrola vadit, no ni?“

Zatímco na šmírování a kontrolu nás občanů stát vynakládá miliardy, námi volení politici a jejich lidé nejsou schopni na sobě aplikovat téměř jedinou věc, kterou jsem uvedl.

Chtějte po svém zvoleném politikovi z libovolné strany nebo úřadu, aby dělali otevřenou politiku. Kromě pocitu nedotknutelnosti a trocha toho času navíc jim v tom totiž ani dnes nic nebrání.

Pirát ví, že je to povětšinou banda pokrytců.
 ·  Translate
18
4
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Velká radost a blahopřání novým senátorům s podporou Pirátů.
 ·  Translate
12
Add a comment...