Profile

Cover photo
1,977,453 views
AboutPostsPhotos
Story
Tagline
Každá doba měla své piráty
Introduction
Cílem Pirátů je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace, kompetentní využívání nových technologií a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století.

Česká pirátská strana
Značka: Pirátská strana
Zkratka: Piráti

Založena: 27. 7. 2009
Registrována: 17. 6. 2009

Chceme svou politikou prosazovat a podporovat:
  • svobodný přístup jednotlivců k informacím
  • svobodu slova a vyjadřování
  • rovné šance pro svobodný i proprietární software
  • nezávislost soudů a státních zastupitelství na státu
  • transparentní nakládání s příjmy z kopírovacích a podobných poplatků a omezení nebo zrušení takových poplatků
  • demokracii a maximální zapojení veřejnosti do rozhodování
  • transparentní výběrová řízení ve veřejném sektoru
  • podporu vzdělávání a vědeckých institucí
Chceme všemi zákonnými prostředky bojovat proti:
  • zneužívání zákonů k omezování svobody
  • cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv
Transparentní účet: ucet.pirati.cz
Transparentní účetnictví: ucto.pirati.cz


Naloď se:
Contact Information
Contact info
Email
Address
www.pirati.cz/kontakt

Stream

Piráti

Shared publicly  - 
 
Evropský soudní dvůr zrušil pasáže směrnice o data retention (plošné sledování údajů v telekomunikacích). A reakce ČR? Zpřísnit naše vlastní zákony a vyhlášky. Přinášíme vám původní "tajné" dokumenty a článek z Práva 27. 5. 2015.
 ·  Translate
7
2
Anatolij Bisovitch's profile photoJanek Wagner's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Přichází další velká bitva o udržení českého Internetu bez cenzorských zásahů státu. Pod záminkou regulace hazardu chystá ministerstvo financí seznam webových stránek, které budou muset poskytovatelé internetového připojení povinně cenzurovat. Piráti jsou proti. Podepisujte petici Internet bez cenzury, pište poslancům, že tohle nepřichází v úvahu, a SDÍLEJTE. Díky!
 ·  Translate
Tweet. Po dvou neúspěšných pokusech zavést u nás cenzuru Internetu (první bohužel inicioval jinak docela sympatický poslanec Jan Farský, druhý byl z dílny Věcí Veřejných s podporou Michala Babáka a Víta Bárty) přichází pokus třetí a zjevně nejnebezpečnější. S plánem vytvoření cenzurního ...
4
4
Petr Bůva's profile photoMilan Meduna's profile photoNovotný Jaroslav's profile photoPetr Kostečka's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Veliký úspěch dlouholetého příznivce Pirátů Luďka Maděry. Průlomový rozsudek, podle kterého úřady musí za protizákonné nakládaní s žádostmi o informace platit žadatelům odškodné.
 ·  Translate
Tři roky se krajský úřad pomocí různých kliček a obstrukcí vyhýbá poskytnutí informace, na níž má žadatel právo. Nyní soud rozhodl: je to neúcta nejen k žadateli, ale i k zákonodárcům. A přiznal mu právo na zadostiučinění ve výši 40 tisíc korun. V České repub
14
2
Piráti's profile photoAnatolij Bisovitch's profile photoJolana J's profile photo
3 comments
 
Dobře!
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
11
Ondřej Profant's profile photoVáclav Macůrek's profile photo
3 comments
 
Mě prostě připadá ta zpráva naprosto zbytečná.

Když už se dali Piráti na politiku, tak ať jí dělají pořádně - ale tohle nemá s politikou nic společného.

I při vědomí toho, jak dokáží být naše celoplošná média (TV i tisk) neobjektivní, přesto se Piráti nemohou divit, že na MHMP mají u ODS takovou pověst, jakou mají - a že já rozhodně nejsem příznivec této strany.
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
A jakou Evropu chcete vy? Petra Němcová rozebírá špatný vTTIP  v širších souvislostech politického dění.

Další informace naleznete na pirati.cz/ttip a vttip.cz.
 ·  Translate
Koordinátorka kampaně Špatný vTTIP přibližuje největší rizika, která souvisejí s dohodou TTIP. V druhém ze série textů poukazuje na horšící se vztah občanů k integraci a klade otázky, na které by si měl odpovědět nejen premiér Sobotka.
6
2
Pavel Šulc's profile photoJanek Wagner's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Přicházíme s konstruktivními návrhy, které by mohly alespoň částečně vyřešit známé neduhy městských firem, jako jsou politické trafiky v dozorčích radách, nevýhodné smlouvy a obecně malá informovanost zastupitelů a veřejnosti o dění v nich,“ shrnuje zastupitel za Piráty Adam Zábranský, který návrhy zpracoval.
 ·  Translate
Piráti odeslali 14. května Radě hl. m. Prahy podněty ke zlepšení správy a zvýšení otevřenosti městských obchodních společností. Doporučují mimo jiné požadavky na odbornost členů dozorčích rad a představenstev, rozsáhlé zveřejňování informací o problematických oblastech (zejména veřejné zakázky, smlouvy, odměny členů dozorčích rad a představenstev, výdaje na sponzoring a inzerci), zvýšení pravomocí a odpovědnosti dozorčích rad a zavedení povinnost...
13
Add a comment...

Communities

Piráti

Shared publicly  - 
 
V Mariánských Lázních došlo po vzájemné dohodě k výměně na prvních dvou pirátských postech ve vedení města. Novým starostou je předseda místního sdružení Petr Třešňák. Pozici druhého místostarosty si s ním vyměnil doposud úřadující Vojta Franta. Piráti si od tohoto kroku slibují větší efektivitu v plnění svých slibů týkajících se územního plánování.
 ·  Translate
Mariánské Lázně - 26. 5. 2015: V Mariánských Lázních došlo po vzájemné dohodě k výměně na prvních dvou pirátských postech ve vedení města. Novým starostou je předseda místního sdružení Petr Třešňák. Pozici druhého místostarosty si s ním vyměnil doposud úřadující Vojta Franta. Piráti si od tohoto kroku slibují větší efektivitu v plnění svých slibů týkajících se územního plánování.
2
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Jak se vydělává na změnách územního plánu? Takhle.

Mikuláš Ferjenčík, zastupitel Pirátů, k navrhované změně územního plánu říká: “Jsem zásadně proti tomu, aby město vytvářelo stamilionové majetky z luk polí a lesů, které skoupily velcí developeři. Je naprosto nepřijatelné, aby zisk ze změn územního plánu obdržel soukromník, a město neslo náklady na výstavbu infrastruktury a zajišťování dopravní obslužnosti, zvláště ve chvíli, kdy je pozemků určených k zastavění v Komořanech dostatek.”

praha.pirati.cz/milionova-louka.html
piratskelisty.cz/clanek-1419-chcete-byt-milionarem-kupte-si-louku
 ·  Translate
Tweet. Pražský výbor pro územní rozvoj dnes odložil projednání změny územního plánu, díky které by developerská společnost Central Group zvýšila cenu svého pozemku v Komořanech zhruba na 150 milionů korun. Pikantní je, že okolo roku 2000 byl pozemek oceněn na 109 989 Kč. nejdrazsi_louka.png ...
3
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Oteřevná data jsou celosvětový trend. V posledním roce díky Pirátům dorazily i do Prahy.

Přijďte se o tom sami přesvědčit během víkendu 13. a 14. června 2015. Praha zveřejní první část svých dat, která bude každý moci vizualizovat, inovovat a zlepšovat prostřednictvím vlastních aplikací. Tyto aplikace můžete napsat - a sami tak přispět k lepšímu fungování české metropole.
 ·  Translate
Oteřevná data jsou celosvětový trend. V posledním roce díky Pirátům dorazily i do naší metropole.
7
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Zásadně nám dále vadí, že kolektivní správci OSA a Intergram mají podle návrhu vymáhat poplatky i za autory, se kterými nemají uzavřenou smlouvu. Můžou tak podávat žaloby, o které se nikdo neprosil a vydělávat další peníze, které jim nenáleží. Úkolem kolektivních správců je licencovat hudbu uživatelům, kteří o to požádají, a poskytovat jim tak právní jistotu. Nikdo už ale nechce, aby OSA měla policejní pravomoci a vymáhala poplatky i za nezvěstné autory nebo autory, kteří si licencování děl nepřejí. To už není soukromé právo, ale násilná kolektivizace autorů,“ doplňuje Michálek.
 ·  Translate
Vadí jim vysoké pokuty a vymáhání plateb i za nezastupované autory [Psaníčka se vzkazy jak ve škole.] Česká pirátská strana kritizuje návrh novely autorského zákona, který Ministerstvo kultury představilo minulý týden veřejnosti. Novela podle Pirátů opět nahrává autorským svazům jako je OSA, Intergram nebo Dilia a umožňuje jim vybírat vyšší pokuty. Navíc nerespektuje právo autorů rozhodnout se, že si nepřejí být těmito organizacemi zastupování...
44
4
Zdeněk Rája's profile photoJakub Štajner's profile photoDaniel Hudeček's profile photoJan Pleva (TheERROR)'s profile photo
6 comments
 
Kdo říká, že to bude schvalovat někdo soudnej?
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Koupili jste si nový hardware? Myslíte si, že je váš, můžete si s ním dělat co chcete a máte nad ním plnou kontrolu? Tak jako kdysi Amazon nebo Google to vidí jinak i Microsoft.
 ·  Translate
Podle vyjádření MVC, která se zabývá beta-testingem her, může Microsoft deaktivovat nejen Live účet, ale suspendovat herní konzoli jako takovou a to jak na úrovni online použití, tak kompletně…
2
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Dnes je Světový den informační společnosti.

Sice byl včera "ten hokej", ale to neznamená, že dnes není co slavit. Valné shromáždění Organizace spojených národů vyhlásila 17. květen za Světový den informační společnosti ve své rezoluci ke Světovému summitu o informační společnosti v březnu 2006. Cílem je napomoci zvětšit povědomí o možnostech, které společnostem a ekonomikám přináší využívání internetu a dalších informačních a komunikačních technologií a cestách k překonávání nerovnoměrného přístupu k informačním technologiím.

Když ne k oslavě, pak rozhodně k zamyšlení.
 ·  Translate
1
Add a comment...