Profile

Cover photo
1,723,849 views
AboutPostsPhotos
Story
Tagline
Každá doba měla své piráty
Introduction
Cílem Pirátů je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace, kompetentní využívání nových technologií a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století.

Česká pirátská strana
Značka: Pirátská strana
Zkratka: Piráti

Založena: 27. 7. 2009
Registrována: 17. 6. 2009
Předseda: Lukáš Černohorský

Chceme svou politikou prosazovat a podporovat:
  • svobodný přístup jednotlivců k informacím
  • svobodu slova a vyjadřování
  • rovné šance pro svobodný i proprietární software
  • nezávislost soudů a státních zastupitelství na státu
  • transparentní nakládání s příjmy z kopírovacích a podobných poplatků a omezení nebo zrušení takových poplatků
  • demokracii a maximální zapojení veřejnosti do rozhodování
  • transparentní výběrová řízení ve veřejném sektoru
  • podporu vzdělávání a vědeckých institucí
Chceme všemi zákonnými prostředky bojovat proti:
  • zneužívání zákonů k omezování svobody
  • cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv
Transparentní účet: ucet.pirati.cz
Transparentní účetnictví: ucto.pirati.cz


Naloď se:
Contact Information
Contact info
Email
Address
www.pirati.cz/kontakt

Stream

Piráti

Shared publicly  - 
 
Pirátský zastupitel Mikuláš Ferjenčík vyhrál soudní spor se společností Marbes, která ho žalovala za větu: „Princip socializace nákladů a privatizace zisků se projevuje například tak, že Praha zaplatí vývoj informačního systému Proxio a firma Marbes ho následně prodává po celé republice.“
Soud zjevně na boji s vendor lock-in, závislostí na jediném dodavateli, neshledal nic špatného.
 ·  Translate
Mikuláš Ferjenčík v roce 2012 uvedl ve svém textu větu, kvůli které se s ním i s Deníkem Referendum soudila firma Marbes Consulting s.r.o. Jak to celé nakonec dopadlo?
12
3
Petr Štědrý's profile photoIvan Mashchenko's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Film Laury Poitrasové o whistleblowerovi Edwardu Snowdenovi a o špehování digitálních komunikací občanů americkou výzvědnou agenturou NSA získal Oskara za nejlepší dokument.

Poitrasová poděkovala Snowdenovi za jeho "oběť" a dodala: "Sdílím tuto cenu s novinářem Glennem Greenwaldem a mnoha dalšími novináři, kteří riskují, aby odhalili pravdu".
 ·  Translate
2
2
Lukáš Xeelee Findeis's profile photoJanek Wagner's profile photoRichard Fox's profile photo
 
V Praze v březnu proběhnou tři projekce v rámci festivalu Jeden svět.
http://www.jedensvet.cz/2015/filmy-a-z/27382-citizenfour
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Na zasedání Republikového výboru, které bylo jako vždy otevřené veřejnosti, započali Piráti přípravy na krajské volby. Důležitým tématem jednání byly také právní spory, převážně na poli boje proti nátlakovým praktikám kolektivních správců, v němž Piráti pomáhají šikanovaným živnostníkům.
 ·  Translate
4
Aleš Urbán's profile photo
 
držím palce..
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
"Osobně nesnáším, když úředníci vydávají na první pohled protizákonná rozhodnutí, aniž by jim za to hrozily jakékoliv sankce. Jde o prosté zneužití moci. Skoro vždy to je na objednávku politiků." Jakub Michálek, zastupitel Pirátů v Praze
 ·  Translate
Zastupitelský klub Pirátů v hl. m. Praze razantně vystoupil proti cenzuře opozičních zastupitelů na Praze 10. Kočkopes ANO, ODS, ČSSD a Zelení, vedený Radmilou Kleslovou odřízl opozičním zastupitelům přístup k informacím. Na příkaz tajemníka tajemníka Martina Slavíka a nezákonné zásady odpírání informací zastupitelům upozornila zastupitelka za Piráty na Městské části Praha 10 Olga Richterová.
16
1
Petr Kolacek's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Piráti sdílejí snahu o čistější životní prostor. Líbí se nám i dobrovolnický přístup, a proto podporujeme akci Ukliďme Česko. Mnohá Pirátská oblastní sdružení se zúčastní.

Zapojte se také do chystané úklidové akce Ukliďme Česko.
Již nyní se můžete registrovat jako organizátor místního úklidu nebo dobrovolník na webu akce uklidmecesko.cz.
 ·  Translate
7
2
Ivan Mashchenko's profile photoPiráti's profile photoLibor Kramoliš's profile photoMichal Veselý's profile photo
2 comments
Piráti
+
1
2
1
 
Dáme vědět, kde v Praze budeme uklízet, až to domluvíme a zorganizujeme.
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Podle zastupitele by ve stanovách mělo být zakotveno, že firmy jsou povinny se řídit zákonem číslo 106 o svobodném přístupu k informacím. „Navíc se ušetří finanční prostředky, neboť v případě neposkytnutí informací a soudního jednání, musí město, potažmo akciová společnost zaplatit soudní výdaje,“ řekl Michálek.
 ·  Translate
Pražský opoziční zastupitel Jakub Michálek (Piráti) navrhl změnit stanovy všech městských společností tak, aby musely veřejnosti poskytovat informace. „Lidé by měli mít volný přístup k informacím,“ řekl Michálek na dnešním jednání magistrátního kontrolního výboru. Výbor jeho návrh podpořil. Případnou změnu stanov by museli udělat pražští radní.
6
Jakub Pospěch's profile photoVladimír Kabele's profile photo
2 comments
 
+Jakub Pospěch
Pokud byste tam dopsal i číslo toho zákona, tak by to už k smíchu nebylo. Protože doteď působí jako čistě komerční firmy a informace tudíž nejsou povinny sdělovat. Přesto, že jejich zřizovatel (město) tuto povinnost má. Takže takhle :-(
 ·  Translate
Add a comment...

Communities

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Poplatek z prázdných médií je ospravedlňován tím, že si na ně mohou fyzické osoby nahrát autorská díla pro vlastní potřebu legálně a zdarma. Výpalné v tom případě slouží jako náhrada nevybraného poplatku za užití díla. Ovšem firma, která si prázdné médium koupí, podle zákona žádnou možnost pořídit si zdarma kopii díla pro vlastní potřebu nemá. Za každé užití díla je povinna platit a není tedy důvod platit tentýž poplatek OSA dvakrát,“ vysvětluje předseda Pirátů Lukáš Černohorský.
 ·  Translate
9
1
Piráti's profile photoPavel Hlaváček's profile photo

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Proč je na předsedu navržen člověk, který byl pravomocně odsouzen? Tento návrh považuji za úlet,“ řekl při interpelacích Zábranský. Nelíbí se mu ani nominace šéfky pražského ANO a starostky Prahy 10 Kleslové, které mimo jiné vytkl i minulost. Kleslová podle médií spolupracovala s komunistickou StB. „Jaké má zásluhy v oblasti sportu?“ řekl Zábranský.
 ·  Translate
Opoziční zastupitel Adam Zábranský (Piráti) zpochybnil na dnešním jednání zastupitelstva magistrátní návrh složení komise pro rozdělování grantů pro sport. V jeho čele má zasednout zastupitel Karel Březina (ČSSD). Zábranskému vadí, že byl Březina v minulosti pravomocně odsouzen kvůli podvodu v dopravním podniku.
4
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Předseda Lukáš Černohorský svolal zasedání republikového výboru na sobotu 21. února do brněnské restaurace Plzeňský dvůr.

„Přestože jsme stranou Internetu a nových technologií, a tedy se naprostá většina vnitrostranických rozhodnutí odehrává online, nikdo z nás by si nedovolil popřít, že bez osobních setkání představitelů bychom nemohli pracovat dlouhodobě jako tým," vysvětluje Lukáš Černohorský a druhým dechem dodává, že „i přes tématicky oficiální charakter setkání nebudeme nikoho nutit vyměnit neformální oblečení za sako".

Členové druhého nejvyššího stranického orgánu budou mít od 10.00 na programu rozhodování o vnitrostranických i mimostranických záležitostech, formování priorit programových témat, na které se letos chceme soustředit a navštíví nás například i naši zastupitelé z magistrátu Jiří Ulip a Matěj Hollan.

Akce je veřejnosti přístupná.
 ·  Translate
4
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
"Nízká hranice pro referendum, nezávislá média, zvýšení informační gramotnosti obyvatel a samozřejmě vždy konzultace s Ústavou a listinou práv a svobod. Na tyto prerekvizity nesmíme zapomínat, a to by měly i strany, které si prvky přímé demokracie vzaly do svého programového portfolia, zdůrazňovat vždy jedním dechem, pokud hodlají o této problematice hovořit. Ostatně důraz na vzdělání, které všechny tyto podmínky zastřešuje, by měl být mantrou každé vlády a společnosti. Nikoliv jakási konkurenceschopnost či ekonomický růst (obojí je mimo jiné v informační společnosti založené právě na vzdělání, protože výroba je dávno jinde a čísel se nenajíme)." Ivan Bartoš
 ·  Translate
„Jsem zastáncem přímé demokracie, přesněji řečeno aplikace jejích prvků do demokracie parlamentní, která, ať už si každý myslí a říká, co chce, je zatím nejdokonalejším způsobem řízení společnosti – státu,“ začíná svůj aktuální komentář bývalý šéf Pirátů Ivan Bartoš. A pokračuje…
3
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Další pokus o zavedení celoplošné cenzury. Slibujeme, že s tím zas něco uděláme.
 ·  Translate
Boj s nelegálním hazardem, který vede ministerstvo financí, možná zasáhne mnohem více lidí, než kolik sází nebo hraje na výherních automatech. Dotkne se totiž i uživatelů internetu, třebaže si nikdy nekoupili ani stírací los.
5
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
"Špatný dojem z českých pokusů o elektronické vládnutí chce napravit poslanec Ivan Pilný (ANO), shodou okolností Mühlfeitův bývalý kolega z tuzemské pobočky Microsoftu."

Náš špatný dojem z této snahy o nápravu spočívá v tom, že to opět skončí nějakými uzavřenými proprietárními řešeními, za něž do Redmontu pošleme nemalou sumu.
 ·  Translate
6
1
Jan Helebrant's profile photoMartin Kozub's profile photo
 
Pokud bychom se například inspirovali zavedením OpenDocumentu apod., tak by to nevadilo. Jenže mám podezření, že spousta lidí si tu myslí, že OSS je svou otevřeností potenciálně špatně zabezpečený (což není pravda) a někdo si nejspíš uvědomuje, že to může být riziko pro nějaké provize bokem za to když uzavřené řešení dostane do rukou konkrétní firma.

Zajímavé je, že např. americká armáda docela houfně nasadila linux a já sám například používal nějaký GPL SW původně vyvinutý pro americkou vládu, takže to evidentně problém není...

Jenže se obávám, že nejen MS má u nás hluboko zaseknuté drápy... Přitom je to škoda a v rámci EU by se nepochybně dal koordinovat vývoj různého opensource SW využitelného jen s menšími úpravami mnohými členskými státy.
 ·  Translate
Add a comment...