Profile cover photo
Profile photo
Piráti
Držíme kurz
Držíme kurz
About
Posts

Post has attachment
Public
17. listopad je pro mě velmi důležitý. Slavím den připomenutí důležitosti boje za svobodu. Ale nejen to. Zároveň je pro mě důležitý i na té nejosobnější úrovni: právě na 17. listopadu jsme se před třemi lety vzali s mou manželkou a nejlepší kamarádkou Lydií-Frankou. Proč jsme se rozhodli spojit svoje životy právě v tento den? Možná proto, že má v našich moderních dějinách fakt velký význam. Minimálně dvakrát významně ovlivnil vývoj naší země a místa, kde žijeme.

Poprvé to bylo v roce 1939. Česká vzdělanost byla zardoušena nacistickým protektorátem. Zavírání vysokých škol, internaci českých studentů do nacistických lágrů a popravám předcházelo velké vzplanutí odvahy lidí, kteří se rozhodli postavit nacistické perzekuci připomenutím si svátku republiky. Svou odvahu zaplatili pekařský dělník Václav Sedláček a student lékařské fakulty Jan Opletal životem; oba byli zastřeleni nacistickými okupanty.

Od té doby je 17. listopad dnem, kdy se v české společnosti lámou ledy a lidé se pokoušejí navazovat na odvahu těch, kteří za svobodu bojovali před nimi. 17. listopadu 1989 dal československý lid najevo, že se již nebojí bolševických obušků a že si po více než 40 letech útlaku opět jde vzít svou svobodu.

Pro nás Piráty je tento den z obou důvodů nesmírně významný a věřím, že nejen pro nás. Svoboda není samozřejmá a nepřichází bez odvahy se o ni poprat. Není nikde zaručeno, že kdo se za svobodu postaví, tomu bude nějakou vyšší silou poskytnuta. Boj za svobodu a demokracii může dopadnout různě: kdyby to tak nebylo, nikdy bychom nic neriskovali.

Nicméně čím víc nás v tom bude společně, čím víc budeme stát za lidskými a občanskými právy těch druhých bez ohledu na to, jakou mají barvu kůže, jaké mají pohlaví, vyznání či postavení, čím víc budeme chápat, že svoboda každého z nás podmiňuje také svobodu všech ostatních, tím lépe se nám bude žít všem.

Jsme v tom společně a nenecháme nikoho za sebou!

Pošlete to dál!

Váš Ivan
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
V Praze chceme mimo jiné:

― odblokovat výstavbu bytů
― řešit metro D, u nějž už koalice pod vedením Pirátů nepočítá se společným podnikem s Pentou
― městské firmy s odborníky, ne politickými nominanty
Add a comment...

Post has attachment
Public
Praha má nového primátora a je to Pirát! „K funkci budu přistupovat s pokorou. Spolu se mnou se do čela města dostal také skvělý tým Pirátů, o který se mohu opřít. Stejně tak se těším na spolupráci s koaličními partnery PRAHA SOBĚ a TOP 09 a Starostové - Spojené síly pro Prahu při společném rozvoji Prahy v dalších čtyřech letech tak, aby se z ní stala moderní metropole vhodná k životu,“ říká novopečený primátor. Držte nám palce, my držíme kurz.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Já po roce ve Sněmovně už poznám, když pan Babiš tak trochu kecá nebo mlží. On nepracuje s informacemi a neplní svoji parlamentní úlohu. Náš premiér je spíš jako reklama na jogurt. Šermuje s hesly, kterými vytváří v lidech emoci, a to je způsob, jakým manipuluje veřejnost,“ říká předseda pirátského poslaneckého klubu Jakub Michálek.
Aktuálně.cz
Aktuálně.cz
video.aktualne.cz
Add a comment...

Post has attachment
Public
Ve středu náš poslanec Tomáš Vymazal podal návrh na regulované pěstování konopí. Návrh je široce prodiskutovaný s odborníky i veřejností a má podporu poslanců šesti klubů. S detaily se můžete seznámit na
regulacekonopi.cz.

Nyní běží měsíční lhůta, ve které může náš návrh připomínkovat vláda a následně míří do 1. čtení. Držíme kurz.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Týdeník Respekt v posledním čísle hodnotí roční působení Pirátů ve Sněmovně i nedávný úspěch v komunálních volbách. Svou reportáž doplňuje tímto rozhovorem s Ivanem Bartošem, v němž se ptá na prosazování našich návrhů, na spolupráci v opozici, ale třeba i na referenda.

Budeme rádi, když si rozhovor přečtete. V obecné rovině je náš postoj jasný: neděláme věci pro efekt. Máme dlouhodobý plán, který otevřeně a krok za krokem realizujeme. Jsme přesvědčeni, že to je hlavním důvodem, proč roste přízeň lidí vůči Pirátům. Dokazujeme, že hrajeme fér. Vaši důvěru nezradíme. Děkujeme.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Možnost odstoupit od nevýhodné smlouvy ve směnárně právě prošla poslaneckou sněmovnou. Prošel i návrh našeho poslance Mikuláše Ferjenčíka, aby byla informace o možnosti odstoupení uváděna na účtence jako první, a to i v angličtině.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Projednání návrhu zrušení výjimek ze zveřejňování smluv ČEZu připomíná absurdní drama. Nejprve jsme společně s hnutím ANO zařadili bod o registru smluv na jednání Sněmovny. ODS navrhla jednání o zveřejňování smluv ČEZu přerušit, než se vyjádří ministr obrany k vojenským podnikům. Ten kvůli tomu přijel, zatvářil se zmateně a zase odjel, takže bod zůstal přerušen. Je jasné, že staré struktury budou za korupční prostředí v ČEZu bojovat do poslední vteřiny. ANO opět navzdory svým předvolebním slibům blokuje boj proti korupci. Je navíc pravděpodobné, že dnešním divadlem s registrem smluv se snaží překrýt kauzu Andreje Babiše ohledně údajného únosu jeho syna na Krym,” uvedl předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek.

„Piráti na rozdíl od hnutí ANO prosazují protikorupční zákony a chtějí dát občanům možnost kontrolovat hospodaření firem s většinovým vlivem státu a omezit plýtvání, korupci a trafiky. Jde nám o to, aby ČEZ a České dráhy zveřejňovaly smlouvy a neměly účelově schválenou výjimku. Budějovický Budvar, který smlouvy zveřejňuje, má z loňského zisku odvést půl miliardy do rozpočtu, takže žádný krach firmy se nekoná a průhledné firmy prosperují,” dodal Michálek.
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Na školském výboru jsem přednesl návrh k navýšení prostředků v rozpočtu pro zvýšení platů pro VŠ učitele, na které se při zvyšování platů učitelů zapomnělo. Byl jsem těžce převálcován a obviněn z toho, že narušuji autonomii vysokých škol,“ říká náš poslanec Lukáš Bartoň.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Bojujeme za snížení daně z nabytí nemovitosti, která zatěžuje zejména mladé rodiny.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded