Profile

Cover photo
2,038,188 views
AboutPostsPhotos

Stream

Piráti

Shared publicly  - 
 
Jinak klidný a usměvavý bývalý místopředseda Pirátů a současný pražský zastupitel Mikulaš Ferjenčík už to PROSTĚ nevydržel. Piráti bývají pro své liberální postoje často terčem útoků (převážně na Facebooku). Prý jsme příliš "politicky korektní", a to není zdravé. A jsme asi naopak i málo fašos. Trochu ostřeji k tématu uprchlíků a politických podnikatelů také jinde než na bulvárních Parlamentních listech.

"Policajti, politici, občani,
obracím se na vás, protože kolem toho přijímání uprchlíků vzniknul vážně průser. Lidi, co se normálně chovaj rozumně, se začali chovat divně a já z toho mám strach. Tomio Okamura už vytuneloval svojí partaj, přímou demokracii nezavedl a potřeboval nový téma, pan učitel Konvička někde z jihu Čech si dlouho nevrznul a trochu mu z toho šiblo a Jana Wolfová už dlouho nezaložila žádnou partaj. Tak se teďka dali dohromady a řekli si, že našli téma, na kterým by zas v dalších volbách mohli vyvařit sto mega jako se Tomiovi povedlo minule. Jejich fanoušci to ale trochu přepískli a už mašírujou po Václaváku s šibenicema a vyřvávají cosi o věšení vlastizrádců, přičemž o tom, kdo je to vlastizrádce má rozhodovat A. B. Bartoš, člověk, který proslul sestavováním seznamů pravdoláskařů, Židů a homosexuálů a jeblo mu ještě nějaký čas před Konvičkou."
 ·  Translate
Srovnání s nacistickým Německem je sice klišé, ale ve společnosti se něco děje. Politici, policisté i občané by se neměli nechat strhnout tím, že se právě teď rozhoduje o osudu naší civilizace.
12
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Zastupitelský klub Pirátů zveřejnil přílohy k etickému kodexu zastupitelstva hlavního města Prahy. Současně udržujeme aktualizovaná svá majetková přiznání, která jsou též na webu.

Vyzýváme zbývající členy zastupitelstva, aby dělali to samé. Rozhodně by tím přispěli zlepšení dobrého jména Prahy více než vyhazováním novinářů z tiskových konferencí.

"Transparence je pro nás víc, než vyfotit pod rentgenem maskota s dýmkou," glosuje zveřejňování majetkových přiznání předseda zastupitelského klubu Pirátů, Jakub Michálek.
 ·  Translate
Piráti jako jediná politická strana v pražském zastupitelstvu zveřejňují na webu kompletní majetkové přiznání všech svých zastupitelů. Jdou tak podstatně dál, než je požadavek etického kodexu zastupitelstva. Usilují o to, aby se jeho podmínky zpřísnily i pro ostatní zastupitele. Dnes totiž etický kodex nezaručuje ani to, aby se občané dozvěděli významných změnách v majetku zastupitelů.
3
Tomas Matysek's profile photoMichal Grézl's profile photo
2 comments
 
magori to sou, ale ti o kterych se mluvi. taky ti, kdo je voli.
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Piráti odsuzují extrémistické projevy nesnášenlivosti na středeční demonstraci proti islámu a migraci. Civilizovaná společnost je podobnými excesy degradována na úroveň společností postavených na nenávisti a hledání nepřítele, což je například právě Islámský stát.

"Tak otevřený projev nenávisti a vyhrožování tu dlouho nebyl - v centru Prahy, za osobní účasti českého zákonodárce a dohledu policie," řekl k tomu do médií náš sdílený senátor Václav Láska.
 ·  Translate
7
3
Jan Odstrčilík's profile photoJanek Wagner's profile photoAnatolij Bisovitch's profile photoMartin Kozub's profile photo
 
Jsem velmi rád, že pirátská strana není jen stranou počítačových pirátů, IT-techniků a geeků, kteří mají rádi jen to, co má něco společného s počítači. Popravdě mi Vaše obecně společenské postoje přijdou na Vás snad to nejsympatičtější, a tak mi nakonec vlastně ani tolik nevadí, že na některé z Vašich základních a původních témat (jako autorské právo u psaných textů, počítačové pirátství, marihuana) mám odlišné názory. Jste pro mě jednou ze dvou stran, mezi kterými se u voleb rozhoduji. Snad Vám nastavený směr vydrží!
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Petici za svobodu fotografování v EU už podepsalo přes 170 000 lidí. Díky všem, kdo se přidají!
On 9 July 2015, the European Parliament might destroy photography. The Freedom of taking photos in public places is under attack. Until now, in most countries in Europe you were safe to take and publish photographs that are taken from public ground – This is called Freedom of Panorama. When you were on vacation, you could take a photo from the London Eye and share it with your friends on Facebook*. If someone wanted to pay you for using this p...
3
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Indie umí vyrábět pro chudé velmi levné generické léky, ale západní firmy to většinou nedovolí. Snaží se patentovat každý lék, i když nejde o úplnou novinku. A když monopol na lék končí, firma udělá malou úpravu, nazve lék jinak a zase je tu novinka, na kterou má monopol. Říkají tomu ”evergreening” - výroba věčné novinky.

Indie už ale na tuto hru odmítá přistupovat. Má mnohem přísnější pravidla na to, který lék si patent zaslouží. Uvolnění patentů umožnilo konkurenci mezi výrobci generik a způsobilo například pokles ceny léků na HIV během desetiletí o 99% na současných 100 dolarů.
 ·  Translate
41
6
Petr Bůva's profile photoPetr Benny's profile photoJames Heather's profile photoZbyněk Fojtík's profile photo
15 comments
 
+Ondřej Kutlvašr Nezapomeňte ještě ty vaše přírodní podávat hoemopaticky, veřit, že víra vám pomůže....
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Úspěch, podařilo se nám přimět pražskou radu, aby razantně zlepšila a rozšířila systém zveřejňování smluv. Nově se má vztahovat i na městské firmy. Schválené usnesení vychází z návrhu Pirátů z prosince 2014. K uvedení do praxe bude ještě dlouhá cesta, ale jsme na správné cestě.
 ·  Translate
Rada hlavního města Prahy na svém zasedání v úterý 23. června schválila východiska zveřejňování smluv v Praze. Tento dokument vychází z návrhu Pirátů, z prosince 2014 a pokud se východiska podaří uvést v život, bude se jednat o zásadní zlepšení procesu zveřejňování smluv v Praze.
8
2
Elizee T.'s profile photoKarolína Kulinová's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Řešíte, kam vyrazit poslední červnový víkend? Pirátská strana Vás zve na zbrusu nový originální festival nezávislé kultury HIGHLANDER, který se koná od 26. do 28. června v samotném srdci Vysočiny, u chaty a rybníka Hubertka.

Akce je podporována Českou pirátskou stranou, takže jsme hrdí, že nikdo z kapel, DJs a umělců, kteří se během tohoto jedinečného hudebního víkendu představí, nespolupracuje s Ochranným svazem autorským.
 ·  Translate
Vyosení na Vysočině - HIGHLANDER. Řešíte, kam vyrazit poslední červnový víkend? Pirátská strana Vás zve na zbrusu nový originální festival nezávislé kultury HIGHLANDER, který se koná od 26. do 28. června v samotném srdci Vysočiny, u chaty a rybníka Hubertka. Festival nabízí krom malebného ...
5
1
Josef “GroⓋik” Němec's profile photoPiráti's profile photoLukáš Xeelee Findeis's profile photoMichaela Vodová's profile photo
6 comments
 
Prosím vás, Michal se omluvil a přiznal chybu... nechte to tak, byla okolo toho dost už velká šaráda, hledám odkaz, ale zatím jsem to nenašla... na eventu na fb se to probíralo... vysvětlení tam je 100%... to víte že mu to lidičky veganský dali sežrat" :D
 ·  Translate
Add a comment...

Communities

Piráti

Shared publicly  - 
 
"Jedna z věcí, kterých si někteří (politici) možná na webu všimli: zámořské internetové společnosti jsou zdánlivě bohaté, kdežto „naši“ umělci – alespoň většina z nich – jsou chudí, a tak tomu bylo v historii vždy. Aha! Tak přinutíme internetové společnosti, aby zaplatily za každý případ, kdy se chování moderního člověka dostává do konfliktu se zákony minulého století. Několik úspěšných dodatků k mé zprávě odráží věrně přesvědčení, že online služby jsou parazitující cizopasníci, vysávající krev z naší vzácné kultury." Julia Reda - poslankyně Evropského parlamentu za Piráty
 ·  Translate
Julia Reda, poslankyně Evropského parlamentu, o svobodě panoramatu, nepochopení internetové reality a o tom, že si za své europoslance můžeme sami.
2
Ondřej Pokorný's profile photoPiráti's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Částečné vítězství: Jean-Marie Cavada, europoslanec, který navrhl zrušení svobody panoramatu v Evropské unii dnes požádal evropský parlament, aby hlasovali pro vyřazení jeho návrhu ze zprávy o copyrightu. Doufejme, že mu europoslanci vyhoví. Europarlament má nyní naopak šanci požádat o zavedení svobody panoramatu i v zemích, kde aktuálně není.

A mezitím se začínají ozývat architekti.
 ·  Translate
6
1
Jan Odstrčilík's profile photoPiráti's profile photoLuboš Samec's profile photoJanek Wagner's profile photo
4 comments
 
Ať si tu svoji neestetickou obludu přestěhuje nebo zakryje plachtou. Stejně je to jeden z nejosklivejsich domů v ČR. 
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Aktuální video, ve kterém vám El Risitas vysvětlí jak funguje FUP.

P.S.: Nedoporučujeme sledovat v mobilním zařízení.
 ·  Translate
14
7
Petr Macha's profile photoPetr Schönmann's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Jak asi víte z médií, europoslanci v čele s lidovcem Svobodou prosadili návrh zprávy k autorskému právu, kde chtějí celoevropsky omezit svobodu panoramatu. Ta by se nově omezila jen na nekomerční užití, což znamená značné omezení řady dnes běžných aktivit. Zapojte se do akce!
 ·  Translate
Tweet. Jak asi víte z médií, europoslanci v čele s lidovcem Svobodou prosadili návrh zprávy k autorskému právu, kde chtějí celoevropsky omezit svobodu panoramatu. Ta by se nově omezila jen na nekomerční užití, což znamená značné omezení řady dnes běžných aktivit. Zapojte se do akce!
6
1
Pavel Šulc's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Debata nad reformou copyrightu. Ivan Bartoš (Piráti) a Pavel Svoboda (KDÚ-ČSL) diskutují v Radiožurnálu nad tématem svobody panoramatu a plánovaných změnách na poli Evropského parlamentu.
 ·  Translate
6
2
Janek Wagner's profile photoElizee T.'s profile photo
Add a comment...
Story
Tagline
Každá doba měla své piráty
Introduction
Cílem Pirátů je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace, kompetentní využívání nových technologií a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století.

Česká pirátská strana
Značka: Pirátská strana
Zkratka: Piráti

Založena: 27. 7. 2009
Registrována: 17. 6. 2009

Chceme svou politikou prosazovat a podporovat:
  • svobodný přístup jednotlivců k informacím
  • svobodu slova a vyjadřování
  • rovné šance pro svobodný i proprietární software
  • nezávislost soudů a státních zastupitelství na státu
  • transparentní nakládání s příjmy z kopírovacích a podobných poplatků a omezení nebo zrušení takových poplatků
  • demokracii a maximální zapojení veřejnosti do rozhodování
  • transparentní výběrová řízení ve veřejném sektoru
  • podporu vzdělávání a vědeckých institucí
Chceme všemi zákonnými prostředky bojovat proti:
  • zneužívání zákonů k omezování svobody
  • cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv
Transparentní účet: ucet.pirati.cz
Transparentní účetnictví: ucto.pirati.cz


Naloď se:
Contact Information
Contact info
Email
Address
www.pirati.cz/kontakt