Profile

Cover photo
2,671,797 views
AboutPostsPhotos

Stream

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Finská ekonomika není tak vážně ohrožena příchodem digitalizace jako například Slovensko nebo Česká republika, přesto je nejvyšší čas hledat způsoby, jak má sociální systém reagovat na změny na pracovním trhu,“ zahájil seminář o finském experimentu s nepodmíněným základním příjmem profesor Olli Kangas. Podle studie OECD by automatizace práce mohla v Česku ohrozit až 45 % pracovních míst.
 ·  Translate
Finská vláda v lednu zahájila experiment se základním nepodmíněným příjmem. Dva tisíce náhodně vybraných nezaměstnaných Finů ve věku od 25 do 58 let bude po dobu 2 let dostávat 560 euro měsíčně nezávisle na tom, zda si seženou práci. Finští odborníci ve čtvrtek 12. ledna představili projekt na semináři v Helsinkách. Experiment bude analyzován na základě srovnání s výsledky ostatních nezaměstnaných, kteří budou mezitím pobírat klasické sociální dá...
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Nechceme se vzdát možností, které nám elektronická demokracie pro stranu přináší. Nemohli bychom fungovat jako strana bez on-line nástroje na výkon stranické demokracie.
 ·  Translate
Pirátská strana hlasuje jako jedna z prvních stran o volebním lídrovi pro letošní sněmovní volby.
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 

Možná už jste tuto občanskou iniciativu zaznamenali. Dne 26. 12. vyrazil z Berlína pochod do syrského Aleppa. Tento ojedinělý projekt je v podstatě velký pochod evropských občanů do Sýrie, jehož cílem a smyslem je inspirovat mezinárodní společenství k tomu, aby zabránilo vyvražďování civilního obyvatelstva v Sýrii. Pochodující se na našem území zdrží ještě do konce ledna. Je možné je jakkoliv podpořit, třeba jako to udělali ústečtí aktivisté ve spolupráci s Piráty.

Způsobů podpory je mnoho. Je třeba zajistit klidný přechod přes naše území (kupříkladu ubytování, zajištění teplé stravy), uspořádání konferencí, medializace projektu, apod. Pokud byste měl kdokoliv zájem pochodujícím jakkoliv pomoci, nebo se jen dozvědět o akci více, je možné kontaktovat našeho pirátského kolegu Míru Brože (miroslav.broz@pirati.cz, 774628692), který má též kontakt na pražskou podpůrnou skupinu. Díky za pozornost a sdílení.
 ·  Translate
Zde naleznete souhrnné informace k blížícímu se Pochodu pro Aleppo napříč Českou republikou (v období mezi 9. lednem a 2. únorem 2017), a ve větším detailu jeho pražské části (15. - 17. ledna 2017).
2
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Piráti rozhodují o lídrovi pro letošní volby do poslanecké sněmovny. Volí celostátní fórum Pirátů, tedy všichni členové Pirátské strany, v internetovém hlasování. O post se uchází Ivan Bartoš, předseda Pirátů a Mikuláš Peksa, vedoucí zahraničního odboru České pirátské strany a člen předsednictva Evropské Pirátské strany, což je asociace Pirátských stran v Evropě. Hlasování skončí v pondělí 16. ledna ve 23:00. Po skončení hlasování budou výsledky dostupné na https://forum.pirati.cz/hlasovani-celostatniho-fora-f475/cf-19-2016-volba-celostatniho-lidra-hlasovani-1-kolo-t35741.html.
 ·  Translate
13. ledna 2017, Praha. Volebního lídra volí celostátní fórum Pirátů, tedy všichni členové Pirátské strany, v internetovém hlasování. První kolo volby začalo v pátek 13. ledna v 11:00 a skončí v pondělí 16. ledna ve 23:00. Zvolený lídr si následně vybere kraj, ve kterém chce kandidovat z čelního místa kandidátky z regionů, které ho do volby nominovaly. O post volebního lídra se uchází Ivan Bartoš, předseda Pirátů a Mikuláš Peksa, vedoucí zahraničn...
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
"Naše expertnost v IT má přesah do úvah o svobodě a technologiích, o človeku a strojích, o technologických rizicích fanatického nasazování výpočetní techniky i do míst, kde nemá co dělat. Do míst, kde probíhá skutečný lidský příběh.

Informace jsou v rukou „elit“ i kooperujících korporací mocnou a nebezpečnou zbraní. Nepodávejme jim důvěřivě náboje. Tyto zbraně se totiž otáčejí a budou otáčet stále více proti nám." Ivan Bartoš
 ·  Translate
Digitální totalita? Některé věci je strašně těžké vysvětlit. Lidé často něco striktně odmítají. Na druhou stranu řadu fenoménů vítají, aniž by je zasazovali do kontextu doby,...
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
"Nikdo nehlídá hlídače...
Je třeba si uvědomit, že činnost Vojenské rozvědky nevede jen k nějakému odhalování trestné činnosti. Záznamy odposlechů, přepisy komunikace i diskreditační informace v Čechách a na Moravě putují mezi politiky, lobbisty i bezpečnostními a výzvědnými službami zcela nekontrolovatelně a dle aktuální potřeby. Novela zákona ovšem umožňuje do této komunikace přímo aktivně zasahovat či „důkazy“ nekontrolovatelně přímo vytvářet, a to bez jakékoliv možnosti zjištění a kontroly." Ivan Bartoš - Piráti
 ·  Translate
Právo na soukromí či listovní tajemství jsou hodnoty, které vyspělá civilizace za falešnou iluzi bezpečí vyměnit nesmí.
4
Piráti's profile photo
Piráti
 
A ještě jsme to museli editovat kvůli náhubkovému zákonu. Ta demokracie je tedy vychytaná...
 ·  Translate
Add a comment...

Communities

Piráti

Shared publicly  - 
 
Další setkání s Ivanem Bartošem, tentokrát v Liberci v restauraci Žito od 14.00. Řeč bude o pirátském programu i o podzimních volbách. Přijďte se poznat s Piráty a podiskutovat o tom, co vás ve veřejném prostoru zajímá nebo zlobí. Akce je veřejná, všichni jsou vítáni.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Má dnes smysl investovat do bitcoinu? Budeme jím běžně platit, nebo skončí?

"Aktuálně největším rizikem pro bitcoin a svobodné technologie Internetu obecně je postupná ztráta svobod, kterým čelíme tváří v tvář politice boje proti terorismu, praní peněz a jiným orwellovským subideologiím majícím za cíl maximální kontrolu státu nad občanem." Jiří Kadeřávek, jeden ze zakladatelů Pirátské strany
 ·  Translate
Blíží se doba, kdy budeme s bitcoinem běžně platit, nebo skončí nejznámější světová kryptoměna v propadlišti dějin? A má dnes smysl do bitcoinu investovat?
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Je to postavené na hlavu, Majiteli pozemku tak budeme platit výrazně více peněz, až je budeme vykupovat zpátky na tu stavbu", upozorňoval Ferjenčík na fakt, že právě část pozemků potřebuje Praha ke stavbě zmíněného spojení s Pražským okruhem.
 ·  Translate
Podnikatelé si parcely poblíž Pražského okruhu pořídili těsně před volbami ještě v éře primátora Béma.
2
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Luděk Maděra - kandidát na senátora za Piráty v loňských volbách, náš příznivec a nesmiřitelný bojovník za práva občanů v oblasti přístupu k informacím. Aktivista, který neohroženě razí cestu občanů k informacím, na které mají ze zákona právo.
 ·  Translate
Příběh muže, který se zatvrdil a rozhodl se - v přetahované s úřady - neustoupit. Před pěti lety přepsal pohled na to, jaké informace mohou lidé žádat.
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Zajímáte se o veřejné dění ve Středočeském kraji? Srdečně vás zveme na pirátské setkání v pátek 20. ledna do Mladé Boleslavi.
Ivan Bartoš a krajští lídri vám představí Pirátskou stranu, její práci i strategii pro volební rok 2017. V diskuzi si popovídáte o všem, co vás zajímá nebo trápí. Akce je veřejná, přiveďte s sebou koho chcete.
 ·  Translate
1
Zbyněk Šimek's profile photo
 
Škoda, moje rodne město a já budu pryč..... Alespoň pozdravujte majitele té kavárny 😀
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Že by Andrej Babiš nevěděl, že vzniká udavačský EET web? A nechtěl podporovat lidi v udávání, ani při zneužívání elektronické evidence tržeb pro konkurenční boj? Povídali, že mu hráli! Samozřejmě, že musel o svém bonzwebu dobře vědět!
 ·  Translate
Hlavní zprávou dne bylo ve čtvrtek 5. ledna 2017 vypnutí Babišova udavačského EET webu. Média dala ministrovi překvapivě absolutní prostor.
4
1
zbynek riha's profile photo
 
jo za celou dobu co zani o eet ani jednou nemluvil o nahlasovani nevydanych uctenek?
 ·  Translate
Add a comment...
Communities
Contact Information
Contact info
Email
Address
www.pirati.cz/kontakt
Story
Tagline
Každá doba měla své piráty
Introduction
Cílem Pirátů je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace, kompetentní využívání nových technologií a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století.

Česká pirátská strana
Značka: Pirátská strana
Zkratka: Piráti

Založena: 27. 7. 2009
Registrována: 17. 6. 2009

Chceme svou politikou prosazovat a podporovat:
  • svobodný přístup jednotlivců k informacím
  • svobodu slova a vyjadřování
  • rovné šance pro svobodný i proprietární software
  • nezávislost soudů a státních zastupitelství na státu
  • transparentní nakládání s příjmy z kopírovacích a podobných poplatků a omezení nebo zrušení takových poplatků
  • demokracii a maximální zapojení veřejnosti do rozhodování
  • transparentní výběrová řízení ve veřejném sektoru
  • podporu vzdělávání a vědeckých institucí
Chceme všemi zákonnými prostředky bojovat proti:
  • zneužívání zákonů k omezování svobody
  • cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv
Transparentní účet: ucet.pirati.cz
Transparentní účetnictví: ucto.pirati.cz


Naloď se: