Profile

Cover photo
2,177,402 views
AboutPostsPhotos

Stream

Piráti

Shared publicly  - 
 
V krajských volbách kandidujeme všude. Zatlačíme na poslance a senátory, aby se zamysleli nad cenzurními zákony o hazardu, nebo si je alespoň před hlasováním přečetli. Oživíme petici „Internet bez cenzury 2.0“ a doklepneme náš programový bod o „poli neoraném“ a stanovisko k uprchlické krizi.

K staronovému šmírovacímu zákonu Andreje Babiše předseda Černohorský řekl: „Vládní návrh je nejen technicky nefunkční, ale společensky nebezpečný. Nahrává jen domácím sázkovým firmám, které získají konkurenční výhodu a zřejmě uspokojuje touhu Andreje Babiše kontrolovat naši společnost. Piráti se s ním rozhodně nesmíří, a pokud vláda cenzurní paragrafy ze zákona nevyškrtne sama od sebe, pokusíme se ji přimět ke změně postoje veřejným tlakem, a apelem na půdě senátu, kde máme své zastoupení. Tématu se dlouhodobě věnujeme a věřím, že máme ve vyjednávání silné argumentační páky.“
 ·  Translate
Členové Republikového výboru České pirátské strany na zasedání v Jihlavě 3. 10. diskutovali aktuální otázky související s politickým vývojem v ČR a situací v Pirátské straně. Hlavním tématem byly krajské volby, jejich rozpočet a možnosti volebních koalic včetně doplňujících senátních voleb. Piráti na krajské volby do informačně laděné kampaně uvolní zhruba 3 miliony korun.
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Ivan Bartoš, vedoucí mediálního odboru České Pirátské strany: "Cenzura internetu má mnoho podob. Jednou je zástupným problémem šíření dětské pornografie, jindy omezení online hazardu. Výsledek může být jednou podobný velkému čínskému firewallu."

Ján Simkanič, předseda výkonné rady sdružení pro internetový rozvoj: „Boj proti nelegálnímu hazardu je nezbytný, ale nemůže ospravedlnit bezprecedentní ohrožení internetového prostředí.“
Svobodu internetu jsou členové sdružení ochotni hájit i u Ústavního soudu. Návrh podle nich porušuje Listinu základních práv a svobod.
 ·  Translate
Sdružení pro internetový rozvoj varuje, že projednávaný zákon o hazardních hrách omezí svobodu internetu. Pokud poslanci zákon prosadí, hodlají se členové sdružení obrátit na Ústavní soud, aby ho zrušil. Podle ministerstva financí jsou výtky neoprávněné, obdobné opatření platí i jinde v Evropě.
3
3
Michael xChaos Polák's profile photoJanek Wagner's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Piráti stávající vedení města upozornili, že za 8 měsíců bude celá záležitost promlčena. https://praha.pirati.cz/opencard.html
 ·  Translate
Zastupitelský klub pražských Pirátů vyzval současné radní hlavního města, aby kvůli kauze Opencard podali žalobu na bývalého primátora Pavla Béma (ODS) jeho radu a také na někdejší firmu Haguess. Rada by se měla domáhat škody 240 milionů korun, u které hrozí promlčení. Uvedl to předseda klubu Jakub Michálek. Piráti kvůli tomu podali tři trestní oznámení.
4
Přemis Bis's profile photoMartin Ksilt's profile photo
2 comments
 
Hehe to se nikdy nestane, Tonda Blaník rikal, ze nekdo sedet bude, ale Pavlík urcite ne :-))
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
„Ambicióznost dohody jí samotné láme vaz. Vyjednávání jsou velmi nepřehledná, jelikož pokryvají rozsáhlé oblasti. Též je problémem setrvávání na nebezpečných konceptech, jako je například kontroverzní ISDS. Na druhou stranu kvalitní harmonizace norem, společná ochrana spotřebitele a jasně daná jednoduchá pravidla pro trh by byly posunem vpřed,“ říká o dohodě TTIP Ondřej Profant, garant programového bodu Svoboda informací a pirátský zastupitel Magistrátu hl. m. Prahy.
 ·  Translate
[TTIP jako Trojský kůň] Před více než rokem se Piráti zapojili do činnosti evropské občanské iniciativy STOP TTIP, která k dnešnímu dni (22.9.2015) dokázala shromáždit více než 2,8 milionu podpisů evropských občanů, kteří požadují odmítnutí TTIP. Česká pirátská strana podporuje aktivity české větve této evropské iniciativy a spolupracuje i na další informační kampani nevládních organizací s názvem Špatný vTTIP. Cílem Pirátů však není jen protesto...
1
2
Michael xChaos Polák's profile photoJanek Wagner's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Piráti zdraví Prostějov!
 ·  Translate
Po odstoupení zastupitelky PhDr. Věry Palacké ze zdravotních důvodů se stává novým zastupitelem za Změnu pro Prostějov Ing. Petr Lysek, který je členem Pirátské strany.
3
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
K obsahu předchozího sdíleného článku o registru smluv:

Neprošel jen PR návrh Miroslava Kalouska, aby korporace, které dostávají veřejné peníze, zveřejňovaly všechny svoje smlouvy. Jinými slovy, smlouvy mezi Agrofertem a veřejnými institucemi na Internetu budou, Agrofert pouze nebude muset zveřejňovat své smlouvy s jinými soukromými subjekty. Jak řešit transparentnost příjemců dotací je úplně jiná otázka, kvůli které by registr neměl spadnout pod stůl, což by se stalo, pokud by Kalouskův návrh prošel.

Z registru smluv vypadl ČEZ, malé obce, sněmovna a pár dalších subjektů, ale pořád je to lepší než nic. Doufáme, že sankce neplatnosti skutečně vstoupí v účinnost k 1. 1. 2017.
 ·  Translate
2
1
Michal Grézl's profile photozbynek riha's profile photoMichael xChaos Polák's profile photo
5 comments
 
vzhledem k tomu ze to co do unie davame tak uz nam nechybi moc k tomu aby sme stejne dostali zpet (jeste dostavame porad o trosku vic), tak sou to nase penize!
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Jak dopadl záměr zavedení registru smluv? Zhodnocení v rámci politické korektnosti můžeme nechat na čtenářích.

EDIT: Tento článek je nepravdivý, viz https://plus.google.com/b/110067291132654563670/+piratskastrana/posts/ZSFuvMjYiRJ
 ·  Translate
Povinné zveřejňování smluv úřadů s firmami v centrální databázi se nebude vztahovat na korporace, které čerpají dotace z veřejných peněz nad 20 milionů korun. Tedy ani na holding Agrofert s více než dvěma sty společností vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Prosadili to poslanci právě Babišova hnutí.
6
2
Jiří Kremser's profile photoPiráti's profile photoAdys H's profile photoMartin Kozub's profile photo
9 comments
Piráti
 
Na E15 aktualizovali článek. Už je znovu dostupný a na konci je původní znění.
 ·  Translate
Add a comment...

Communities

Piráti

Shared publicly  - 
 
Ministerstvo financí chce vytvářet seznam cenzurovaných webů. Pro začátek zahraniční hazardní firmy, aby ty české neměly konkurenci, potom se bezpochyby bude rozšiřovat podobně jako v jiných zemích.

http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=437 (§ 82 a § 84)
 ·  Translate
10
2
Martin Kozub's profile photoFilip Talpa's profile photo
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Komentář J. Spurného: "Současný magistrát ovládají i sociální demokraté, kteří nesou za vznik opencard velkou odpovědnost, a nemají tedy nijak zvláštní zájem věc otevírat a pomáhat policii. Ani primátorka Adriana Krnáčová, která na magistrát přišla za ANO s heslem Vymeteme korupci, zatím své poslání neplní. Už proto bude docela dobrodružné sledovat, jak naloží s analýzou pirátů a co bude s projektem dál."
 ·  Translate
Strana podala velmi fundované trestní oznámení
18
2
Piráti's profile photoHlava Bazy's profile photoJames Heather's profile photoJanek Wagner's profile photo
3 comments
 
Tvl ... lidi nakonec budou schanet dukazy misto policie ... na co ji vubec mame ?? Akorat na buzeraci na silnicich... doufam te vam to vyjde a tunelar Bem pujde do teplaku stejne jak Janousek.
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Podle Pirátů ale magistrát dělá stejnou chybu jako u Opencard – nedohodl se s Microsoftem, že firma nebude město žalovat kvůli nelegálnímu užívání jejího produktu. „Teoreticky by tak mohla nastat situace podobná té s Opencard,“ řekl Profant. Praha totiž podle něj opakovaně dokupovala licence ke kartičce až po překročení nasmlouvaného počtu, aniž by ošetřila, že majitel karty zpětně Prahu nezažaluje právě za užívání nadlimitního počtu licencí.
 ·  Translate
3
Petr Bůva's profile photoPiráti's profile photo
2 comments
Piráti
 
Ano, bylo by problematické začít přecházet na jiný produkt po tom co Praha používala SW nelegálně. Problémem je ale hlavně to, že se město s Microsoftem písemně nedohodlo na tom, že nás zpětně nebude moct žalovat, až budeme chtít přejít na jiný SW. Přesně to udělala firma EMS, když Piráti začali podnikat kroky k tomu, aby se Praha mohla zbavit problematické Opencard.
 ·  Translate
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
"Tématem politických bojů blízké budoucnosti asi nebude pravicový nebo levicový étos, ale spíše centralizace versus decentralizace, kontrola a cenzura dat versus liberální brouzdání digitálními světy. Současné pirátské strany jsou možná zárodkem budoucího typu politických uskupení." Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Piráti

Shared publicly  - 
 
Z pirátského programu:
"Transparentní organizace zveřejňují všechny informace z vlastní činnosti na Internetu (včetně účetnictví s doklady, obchodních smluv, majetkové struktury, rozhodnutí orgánů, zápisů z jednání), které nejsou vyloučeny podle zákona o svobodném přístupu k informacím"

„Veřejný registr smluv není samospasitelný, je to jeden ze střípků v celé mozaice. V prosazování transparentnosti bychom vzhledem k předvolební rétorice nyní vládnoucích stran očekávali daleko větší razanci. Razanci bez výjimek. Padni komu padni.“ řekl k tématu Ivan Bartoš, vedoucí mediálního odboru Pirátů.
 ·  Translate
1
1
Michael xChaos Polák's profile photo
Add a comment...
Story
Tagline
Každá doba měla své piráty
Introduction
Cílem Pirátů je na prvním místě prosazování základního lidského práva člověka na svobodné šíření přijaté informace, kompetentní využívání nových technologií a striktní ochranu soukromí občana jako odraz změněné reality informační společnosti 21. století.

Česká pirátská strana
Značka: Pirátská strana
Zkratka: Piráti

Založena: 27. 7. 2009
Registrována: 17. 6. 2009

Chceme svou politikou prosazovat a podporovat:
  • svobodný přístup jednotlivců k informacím
  • svobodu slova a vyjadřování
  • rovné šance pro svobodný i proprietární software
  • nezávislost soudů a státních zastupitelství na státu
  • transparentní nakládání s příjmy z kopírovacích a podobných poplatků a omezení nebo zrušení takových poplatků
  • demokracii a maximální zapojení veřejnosti do rozhodování
  • transparentní výběrová řízení ve veřejném sektoru
  • podporu vzdělávání a vědeckých institucí
Chceme všemi zákonnými prostředky bojovat proti:
  • zneužívání zákonů k omezování svobody
  • cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv
Transparentní účet: ucet.pirati.cz
Transparentní účetnictví: ucto.pirati.cz


Naloď se:
Contact Information
Contact info
Email
Address
www.pirati.cz/kontakt