Profile cover photo
Profile photo
Piráti
Držíme kurz
Držíme kurz
About
Posts

Post has attachment
Public
Vláda na poslední chvíli převedla 2,5 miliardy z Lesů ČR do rozpočtu, zatímco lesy trpí kůrovcem. Pirát Radek Holomčík proto interpeloval ministra:

„Nerozumím, proč vláda nenechala peníze podniku k sanaci kůrovcové kalamity a revitalizaci porostů. Lesy ČR budou v následujících letech potřebovat prostředky na zvládání kůrovcové kalamity a následnou obnovu lesních porostů – očekávané výsledky hospodaření zvýšené potřeby nejspíš nezabezpečí.“
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Jsme moc rádi, že se tématu směrnice o copyrightu, k níž vedeme od června kampaň na zachraninternet.cz, věnují i takoví influenceři jako je právě Kovy. Naprosto souhlasíme s úskalími a problémy ohledně článku 13, mezi něž patří například automatické filtry.

Piráti jsou nicméně i proti článku 11, a to především proto, že znevýhodňuje menší vydavatele. Ti nemají dostatečně silnou pozici na lobbing u různých platforem, a tak buď nové příjmy za sdílení nezískají, či je dané platformy jednoduše přestanou odkazovat. A právě v dnešní době menší a nezávislí novináři potřebují svobodu sdílení zachovanou.

Děkujeme na každý pád za tolik potřebnou osvětu, jelikož svoboda internetu je ohrožena pro nás všechny!
Add a comment...

Post has attachment
Public
Přes dvě třetiny lidí v ČR trpí znečištěním ovzduší a situace se zhoršuje. Co s tím vláda udělá?

„Podle zprávy o životním prostředí za rok 2017 bylo loni znečištěním ovzduší zasaženo 68 procent obyvatel, což vedlo k předčasným úmrtím 5 700 lidí. To je dokonce ještě horší situace než v roce 2016. Na znečištění ovzduší upozorňuje i nedávno vydaná zpráva OECD.

Piráti mají odvahu prosazovat i nepopulární kroky, jako je vyšší zdanění uhlí, přijetí antifosilního zákona a dodržování emisních limitů velkých uhelných elektráren a průmyslových podniků. A měli bychom také pomáhat domácnostem přejít na alternativní paliva. Bezbolestné to nebude, ale stavíme se k problému znečištění ovzduší čelem. Průběžně vedeme dialog nejenom s experty, ale i s širokou veřejností,“ informuje naše poslankyně a šéfka výboru pro životní prostředí Dana Balcarová.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Nejen v Praze, ale i v ostatních městech, kde jsme uspěli, chceme ukázat, jak by vypadala pirátská republika. Co máme v plánu? Vyřešit infrastrukturní problémy, krizi bydlení a začít stavět. Být konsensuální a nehádat se s koaličními partnery. A mnohem víc. V článku najdete programové prohlášení nové koalice. Prosíme, držte nám palce, my budeme držet kurz.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Add a comment...

Post has attachment
Public
Ivan Bartoš včera diskutoval na Vysoké škole finanční a správní s Jiřím Čunkem, senátorem a hejtmanem Zlínského kraje.
Add a comment...

Post has attachment
Public
První místopředsedkyně Pirátů Olga Richterová včera odletěla do Velké Británie, kde jako jediná česká poslankyně reprezentuje Českona konferenci poslankyň z celého světa. Při této příležitosti se Olga zúčastní také recepce u britské premiérky Theresy May a recepce na britském ministerstvu zahraničí.

„Velice si vážím toho, že budu svým hlasem reprezentovat Českou republiku a hovořit s poslankyněmi od Izraele přes Nový Zéland po Kolumbii nebo Jihoafrickou republiku,” shrnula Olga, kterou můžete vidět na snímku s poslankyněmi středoafrických států.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Mým cílem je zbavit se největších hloupostí, které zbytečně komplikují život lidem. To je případ přístupu k notovým zápisům. A také neadekvátní pravomoci kolektivních správců. Nemyslím si, že by mělo být úlohou kolektivních správců žalobami stíhat uživatele děl autorů, kteří zjevně z jakéhokoliv důvodu nejeví zájem o své dílo a nechtějí být zastupováni. Budeme usilovat o to, aby se co nejdříve náš zákon o autorském právu dostal do 21. století. Pokud pozměňovací návrhy projdou, mnoha lidem výrazně ulehčí život,“ říká k návrhům naše poslankyně Lenka Kozlová.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Z iniciativy místopředsedkyně Pirátů Olgy Richterové včera proběhla návštěv Dětského centra Veská v Pardubickém kraji. Hlavním tématem, které jsme s kolegy řešili, byla probíhající proměna kojeneckých ústavů a péče o ohrožené děti.

„Snižování počtu dětí, které jsou do ústavů umisťovány, se daří v mnoha krajích ČR. Dalším krokem je celková proměna těchto zařízení tak, aby sloužila rodinám dětí se závažným zdravotním postižením. V Pardubickém kraji mají zpracované plány, které zaručí, aby malé děti nezůstávaly v ústavech, a také řeší financování komplexního doprovázení rodin s dětmi s těžkým zdravotním hendikepem,“ říká ke své práci Olga.

Piráti podporují hlavně terénní a komunitní péči, malá zařízení pro děti s těžkým postižením však budou potřeba i v budoucnu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Výbor pro evropské záležitosti dnes přijal stanovisko, kterým národní parlament může odmítnout evropskou legislativu, pokud se domnívá, že zásadním způsobem zasahuje do jeho kompetencí. Návrh podal zpravodaj a místopředseda výboru Mikuláš Peksa, poslanec Pirátů.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded