Profile cover photo
Profile photo
PilsFree, z.s.
86 followers -
PilsFree, komunitní počítačová síť v Plzni a okolí
PilsFree, komunitní počítačová síť v Plzni a okolí

86 followers
About
Posts

Post has attachment
Rozdávání vstupenek na Reprezentační ples PilsFree

V sobotu 9. 9. 2017 od 10:00 hod. začalo rozdávání vstupenek na Reprezentační ples PilsFree. O vstupenky byl veliký zájem. Během soboty se vydaly téměř všechny vstupenky na sezení. Aktuálně máme k dispozici pouze vstupenky na stání. Pokud ještě nemáte vstupenky, neváhejte a přijďte si do sídla spolku. Reprezentační ples PilsFree se koná dne 21. 10. 2017 od 20:00 hod. v Parkhotelu v Plzni.
PhotoPhotoPhoto
12.09.17
3 Photos - View album

Post has attachment
Pozvánka na Reprezentační ples PilsFree

Dovolujeme si Vás pozvat na Reprezentační ples PilsFree k oslavě 14 let od založení. Ples se bude konat v sobotu 21.10.2017 od 20.00 hodin v Parkhotelu v Plzni.

Zahrají: HandaBanda / LUCIE revival
Doprovodný program: Taneční vystoupení / Barmanská show / Tombola

Vstupenku si může vyzvednout každý člen PilsFree, z.s., který má uhrazen členský příspěvek, osobně na HelpDesku v sídle PilsFree (Tachovská 41, Plzeň) od soboty 9 .9. 2017 každý den od 10.00 do 20.00 hodin. Maximální počet vstupenek, který si člen může vyzvednout, je 2 ks. Plné moci k vyzvednutí vstupenek budou přijímány jen úředně ověřené.

Počet vstupenek je stanoven kapacitou sálu, která je 724 míst. Vstup na ples bude umožněn pouze s platnou vstupenkou. Uplatněná vstupenka zároveň slouží jako slosovatelný lístek do tomboly.
Photo

Zaměstnání: Nový technik PilsFree

PilsFree je otevřené společenství lidí, kteří mají společný cíl - provoz a rozvoj počítačové sítě v Plzni a okolí. Pro údržbu a instalaci sítě hledá na hlavní pracovní poměr dalšího člena technického týmu s nástupem možným ihned.

Technik datových sítí

Náplň práce:

- Instalace datových sítí (samostatně i v týmu)
- Odborné práce na optických, drátových a bezdrátových systémech sítě
- Odborné práce na napájecích rozvodech NN

Požadujeme:

- SŠ vzdělání elektrotechnického zaměření zakončené maturitou
- Osvědčení nebo nárok na získání osvědčení Vyhlášky 50 § 6 Sb. v den přijetí
- Samostatnost, spolehlivost, odpovědnost, schopnost řešení problémů
- Možnost práce ve výškách
- Ochota cestovat (Plzeň a okolí)
- Výborný zdravotní stav
- Řidičské oprávnění skupiny B

Výhodou:

- Předchozí znalosti správy bezdrátových sítí a instalace RR pojítek
- Rozšířené znalosti LAN/WAN
- Správa sítí/počítačů
- Předchozí praxe a práce v PilsFree
- Použití vlastního auta pro pracovní účely

Nabízíme:

- Zázemí stabilní společnosti
- Práce v mladém kolektivu
- Možnost profesního růstu
- Odpovídající platové ohodnocení
- Smlouvu na dobu neurčitou
- Být součástí PilsFree

Strukturované životopisy prosím posílejte na jobs@pilsfree.net s předmětem "Technik PilsFree" do 17. 9. 2017.

V oblasti Rokycanska se síť PilsFree velmi rozrostla, a to za pouhý rok.
Místní správci se starají o metropolitní síť PilsFree v okolí Rokycan a také o obce Klabava, Litohlavy, Osek, Volduchy, směrem na jihovýchod potom o obce Kamenný Újezd, Veselá, Nevid, Pavlovsko, Hrádek, Dobřív a Strašice.
Aktuálně jsme vybudovali již skoro čtyři desítky přístupových bodů a evidujeme více než dvě stovky členů. V oblasti se nasazují nejnovější technologie, což zlepšuje stabilitu a rychlost sítě a připojení do internetu. Díky tomu můžete využít služeb naší dceřiné společnosti PilsFree servis, s.r.o. ke sledování internetové televize (IPTV - https://iptv.pilsfree-servis.cz/letak/) případně internetového volání (VoIP - https://voip.pilsfree-servis.cz/cenik/).
V celé oblasti je stále co budovat, a proto hledáme další aktivní lidi. Máte čas a chuť pomoci s výstavbou sítě? Ozvěte se nám na e-mail: jobs@pilsfree.net

Post has attachment

Post has attachment
Dne 3. 7. 2017 proběhlo v rámci festivalu „Divadelní léto pod plzeňským nebem“ představení Akvabely, na které spolek PilsFree zakoupil všechny vstupenky. Spolek uspořádal soutěž o tyto vstupenky a výherci z řad členů zaplnili celé hlediště.
Naše dceřiná společnost PilsFree servis, s.r.o. mimo jiné zajišťuje bezdrátové připojení k internetu pro návštěvníky tohoto festivalu po celou dobu jeho konání. Stačí se jen připojit k síti „Divadelni leto s PilsFree“.
Photo

Post has attachment
Rádi bychom vás informovali o rozšíření dostupnosti naší sítě v Městě Touškově. V nedávné době vybudovalo PilsFree druhý vysílací bod, díky kterému je nyní možné pokrýt další, doposud nedostupné, lokality. V zájmu rychlého a spolehlivého připojení byl vybrán páteřní spoj Alcoma o kapacitě 200 Mbit/s obousměrně. V lokalitě je pak pro připojení členů použita nová technologie 802.11ac, která umožňuje vysokou datovou propustnost bezdrátových spojů na frekvenci 5 GHz.
V budoucnu je samozřejmě počítáno s navyšováním rychlosti v závislosti na počtu připojených členů. Velké díky patří nejen správcům, ale i aktivním členům spolku, kteří pomáhají s rozvojem naší komunitní sítě.
Chcete se také stát členy spolku PilsFree? Registrujte se na našich stránkách www.pilsfree.net/registrace/ nebo volejte na náš HelpDesk, tel. 371 650 111.
Photo

Post has attachment
PilsFree hledá nové operátory pro HelpDesk. Operátoři jsou kontaktními osobami pro členy spolku. Vyřizují telefonické a e-mailové požadavky a pomáhají členům spolku s jejich dotazy a připomínkami. V neposlední řadě operátoři také komunikují s vlastními techniky. Vhodné pro empatické studenty. IT vzdělání není podmínkou.

POŽADUJEME:
Spolehlivost

Samostatnost

Rychlé rozhodování

Komunikativnost

Časovou flexibilitu

Dobré ovládání PC

Základní znalost AJ

Schopnost učit se novým věcem


NABÍZÍME:
Práce v mladém kolektivu

Rozšíření znalostí v oboru IT

Dohodu o pracovní činnosti

Mzdu 100 Kč/h hrubého

Práce na směny v denní době včetně víkendů


Pokud máte zájem o danou činnost, kontaktujte nás prosím na e-mail adrese jobs@pilsfree.net. Do předmětu prosím zadejte „Operátor HelpDesku“.
Photo

Post has attachment
Vážení členové,

v rámci spolupráce s Divadelním létem pod plzeňským nebem jsme pro vás, členy spolku PilsFree, zakoupili celé jedno představení tragikomedie Akvabely (nepřístupné pro děti do 12 let) na letošním jubilejním 10. ročníku. Představení proběhne v pondělí 3. 7. 2017 od 20.30 hod. v Křižíkových sadech, jak jinak než pod plzeňským nebem.

Připravili jsme pro Vás soutěž o vstupenky na toto představení. Soutěž bude probíhat od 5. do 30. 6. 2017 a každý den vyhraje dvě vstupenky 11 členů, kteří správně odpoví na soutěžní otázky a budou mít štěstí při slosování. Slosování bude probíhat každý den soutěže v 18.00 hod. Nezapomeňte si pozorně přečíst pravidla a podmínky soutěže.

Soutěžit můžete zde: https://soutez.pilsfree.net/

Všichni účastníci soutěže budou informováni o správném či špatném zodpovězení soutěžních otázek. Ti účastníci, kteří zodpoví soutěžní otázky správně, budou zařazeni do slosování a informováni e-mailem o výsledcích slosování.

Post has attachment
Přinášíme vám novinku o připojení další obce severně od Plzně, konkrétně obce Dobříč. Ozvalo se nám několik zájemců a obrátil se na nás i zástupce obecního úřadu, zda by bylo možné rozšířit síť PilsFree i k nim do obce. Naši správci ve spolupráci s místními zastupiteli dlouho vybírali vhodné místo pro instalaci přívodního spoje, nakonec byl zvolen poněkud netradičně sloup veřejného osvětlení na okraji obce. Ten musel být nejprve okován, aby bylo možné na něj umístit nezbytnou technologii. Pro prvotní připojení obce byl využit starší spoj Alcoma v pásmu 10,5 GHz s propustností 100 Mbit/s v obou směrech. Po připojení většího počtu členů, bude nahrazen za spoj nový s větší propustností. Sloup také pokrývá blízké okolí signálem pro připojení zájemců.

Po přivedení sítě PilsFree do obce, bylo zapotřebí najít další vhodný objekt, na kterém budou umístěny vysílací antény a na který bude dobrá viditelnost z většiny domů. Vhodným místem se stala budova místní školy. Mezi sloup a školu byl nainstalován spoj v pásmu 17 GHz s propustností 100 Mbit/s v obou směrech. Pro připojení členů na školu slouží čtyři sektorové antény v nejnovějším standardu 802.11ac.

Pro dosažení úplného pokrytí probíhá výstavba třetího bodu na kraji obce směrem na Jarov. Po jeho dokončení budou mít všichni obyvatelé Dobříče možnost připojit se k naší síti. Samotní členové mohou na svých počítačích využívat reálnou rychlost 50-60 Mbit/s, a to jak pro stahování, tak i odesílání dat.

V neposlední řadě byl také vybudován HotSpot ve sportovním areálu, kde se mohou naši členové svými notebooky, tablety a dalšími mobilními zařízeními připojit k síti PilsFree.
PhotoPhotoPhoto
16.05.17
3 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded