Profile cover photo
Profile photo
NAMA
19 followers -
Најснабдената Интернет Продавница во Македонија.
Најснабдената Интернет Продавница во Македонија.

19 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
НОВО - Време е за Еколошки Ајвар!
Само 1990 ден.
Гратис достава до врата во цела Македонија.

Иновативна и исклучително практична печка на плин, за приготвување еколошки ајвар.

Плинот се приклучува како на обичен шпорет, заштедувате енергија и пари, побрзо се приготвува ајварот и не ја загадувате околинта.

Прво ги печете пиперките на тепсијата (која се вади по потреба), а откако ќе завршите со пиперките ја отстранувате тепсијата и ја поставувате тавата-казанот и го пржите ајварот.

Освен ајвар, печката може да ја користите и како скара, за готвење, варење…https://nama.mk/proizvod/pechka-za-ajvar-na-plin/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Акција - Само 650 ден!

Иновативен прилагодлив организатор со кој конечно ќе го подредите вашиот шкаф, а теглите и зачините секогаш ќе ви се при рака. Воедно ќе го максимизирате просторот и ќе ја зголемите ефикасноста во вашата кујна. А покрај во кујната може да го користите и во бањата, спалната итн…Прекрасно изгледа и во секој организатор може поставите теглички за зачини, шишенца или други садови со слична форма. Благодарение на иновативниот дизајн организаторот е прилагодлив така да може да го поставите со широчина која одговара на вашиот простор.

Исклучително лесно за монтажжа се што треба да направите е да го составите и поставите онаму каде што ви одговара најмногу.

Може да ги залепите на внатрешната или надворешната страна од вратите на шкафовите, на плочките, на фрижидерот, итн…

Димензии:Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување што го прави идеално и за подарок.
https://nama.mk/proizvod/organizator-spice-shelf/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Акција - Само 495 ден!

Ова е најквалитетниот производ од ваков тип на пазарот.

појас за “Кралска Става” – правилно држење на телото нежно ги повлекува рамењата, ги исправува вратот и главата во правилна корелација со ‘рбетниот столб. Што придонесува да се чуствувате убаво, полени со самодоверба, ги намалува болките во грбот и на вратот (доколку ги имате) а со тек на време целосно и ќе исчезнат.

Појасот за Кралско Држење е изработен од високо квалитетен материјал – специјален микс составен од Неопрен и Полиестер, балансирани до перфекција.

Исклучително лесно и пријатно за носење, минималистичкиот и дискретен дизајн овозможува да се носи и под облеката, давајќи ви големо чувство на самодоверба. А благодарение на само-подесувачкиот дизајn, може да го носат и послаби и елегантно пополнети лица.Покрај нежното затегнување, анатомскиот дизајн за ‘рбетот и лумбалниот регион, придонесува за подобрување на циркулацијата и се намалуваат болките во грбот.

Појасот може да го носите во секакви прилики. И дома, и на работа, кога вежбате, кога седите, кога одите, кога работите на компјутер или едноставно кажано насекаде.

Карактеристики и Погодности:

Најквалитетен производ од ваков тип на пазарот
Помага за правилно држење на телото
Ја подобрува циркулацијата
Ги намалува болките во грбот
Може да се носи под и над облека
Специјален високо квалитетен материјал
Минималистички само подесувачки дизајн
Достапен во 4 големини (S, M, L и XL)
Дава чувство на самодоверба
Унисекс


Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување идеално и за подарок.https://nama.mk/proizvod/pojas-za-grb-i-ramenja/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Акција - Само 690 ден!

Убаво обликуваната коса е врлина на секоја модерна жена. Секојдневното одење во фризерски салон не е практично, или уште поважно – не е економски исплатливо. Затоа ве повикуваме да се запознаете со оваа иновативна дигитална четка за исправување косата со која секојдневно ќе може сами да си обликувате костата.

Блегодарение на иновативниот дизајн со 3Д керамички запци, иновативен систем за дистрибуција на анјони и прилагодлива температура на загревање, со оваа високо квалитетна керамичка четка ќе ја исправите вашата коса со леснотија.

Температурата на четката се приспособува дигитално со копчиња, а истата може да ја пратите на вградениот ЛЦД дисплеј. Со ергономската рачка и вртливиот кабел, четката е исклучително лесна за употреба, многу брзо и лесно ќе ја исправите косата.Кога ќе ја вклучите четката многу брзо постига температура, енергетски ефикасна е и целата операција ќе ја завршите само за неколку минути.Карактеристики и Погодности:

Ултра практичен ергономски дизајн
Професионален фризерски третман за неколку минути
Систем со дистрибуција на анјони
Совршена права коса
Копчиња за подесување на температурата до 230°C
Свтилка индикатор
Ротирачки кабел
Заштитни изолациска обвивка
Не ја оштетува косата
Се користи на сува коса
Ја крева косата во коренот и секое влакно го загрева за да се исправи
LCD екран за температура
Портабл е може да ја носите со себе и кога патувате
3D керамички запци
220-240V AC, 50/60 Hz, 50W


Исклучително лесно за употреба, ќе се прашувате како сте можеле без четката, и најважно од се неверојатно ефтина е, ќе ве чини колку само 1-2 посети на вашиот фризерски салон.Производот доаѓа во прекрасно трговско пакување што го прави идеално и за подарок.https://nama.mk/proizvod/digitalna-chetka-za-peglanje-straight-artifact/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Акција - Само 495 ден!

Не дозволувајте болките во половините да ве спречат од секојдневните активности. Овој високо квалитетен појас за половини со прилагодлива големина и совршено потпира и компресира, изработен од специјална ткаенина збогатена со јони од бакар ви овозможува потполна мобилност, ја подобрува циркулацијата, ги намалува болките и воспаленијата. Дискретен е и може да го носите под и над облеката.

Исклучително лесно и пријатно за носење, минималистичкиот и дискретен дизајн овозможува да се носи и под облеката, давајќи ви големо чувство на самодоверба. А благодарение на само-подесувачкиот прилагодлив дизајн, може да го носат и мажи и жени. А идеален е и за слабеење.

Појасот е изработен од специјален материјал збогатен со јони од Бакар, а на стомакот се затвара со самоподесувачки велкро налепници.

Може да го носите во секакви прилики. И дома, и на работа, кога вежбате, кога седите, кога одите, кога работите на компјутер или едноставно кажано насекаде.Карактеристики и Погодности:

Помага за правилно држење на телото
Ги намалува болките во половините
Ја подобрува циркулацијата
Овозможува правилно држење и мобилност
Може да се носи под и над облека
Квалитетен лесен материјал збогатен со бакарни јони.
Го неутрализира потењето и непријатните мириси
Инвентивен самоподесувачки прилагодлив дизајн
Дава чувство на самодоверба
Унисекс

https://nama.mk/proizvod/pojas-za-polovini-back-pro/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Акција - Само 190 ден.

Кој видел како персоналот на аеродромите раководи со багажот, знае дека со овој ремен ќе бидете заштитени од непријатно истурање на вашите ствари и од кражби.Ременот е изработен од високо квалитетен – супер издржлив (ситно ткаен материјал) и додаток со шифри за за заклучување.Багажниот ремен може да се прилагоди во должина и безбедно да се прицврсти на разни големини на багаж. Вашите куфери, торби и ташни ќе бидат поцврсти и ќе бидат целосно заштитени.Патувајте безгрижно и среќен пат!

https://nama.mk/proizvod/remen-za-bagaz/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Акција - Само 6350 ден.
Гратис достава до врата во цела МК.

Комбинирана детска лизгалка, изработена од високо квалитетна пластика, која може да се користи и дома и надвор.
Доаѓа со баскет (кој по потреба се вади).
Одлична забава за најмалите.

https://nama.mk/proizvod/lizgalka-so-kosh/
Add a comment...

Post has attachment
Public


Нарачајте го најдоброто апаратче за педикир на пазарот за само 595 ден!

Револуционерен и практичен ергономски апарат за совршено мазнење на стапалата, до совршени пети само за неколку минути.

Ергономскиот дизајн го прави исклучително лесен за користење, ваљакот е обложен со дијамантски кристали со што се овозможува ултра лесно мазнење на стопалата, а во сетот е вклучен и резервен ваљак, кој лесно ќе го поставите откога првиот ќе ослаби после долготрајно и континуирано користење.

Уредот лесно се вклучува со копче на допир, а има и копче за брзина на ролерот (побавно и побрзо)

Може да го користите на сува и на влажна кожа, апаратчето со леснотија ги отстранува наталожените мртви клетки од кожното ткиво, овозможува дишење на кожата, ја подобрува циркулацијата, а нозете ќе ви бидат мазни и нежни.

Уредот се напојува со УСБ кабел (кој е вклучен во сетот), што овозможува лесно користење во секакви околкности, така да за напојување може да го користите и вашиот полнач за смартфон, лаптопот или компјутерот.

Карактеристики и Погодности:

Ултра практичен ергономски дизајн
Професионален педикирски третман за неколку минути
Ги отстранува наталожените мртви клетки од кожата
Две брзини – побавна и побрза
Се напојува преку УСБ
Ролер обложен со дијамантска прашина
Лесен за употреба и нежен како пердув
Сетот се состои од:

Главна единица
2 Ролери
УСБ кабел за напојување

https://nama.mk/proizvod/aparat-za-pedikir-comfort-smooth/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Акција - Само 2990 ден!

Високо квалитетен шатор, во кој може да спијат 3 возрасни особи и кој се мести сам…

Се што треба да направите е да го извадите од чантата и да го фрлите во воздух и шаторот сам ќе се постави.Шаторот е изработен од високо квалитетни материјали, водоотпорна ткаенина со УВ заштита, има двојна постава и патенти, систем за вентилација, заштитна мрежа за инсекти, две врати на патент, иновативна конструкција со челични шипки, чанта за носење и складирање, додатоци за прицврстување.Шаторот е достапен во прекрасна плава и зелена варијанта (при телефонската потврда на нарачката ќе се договориме каква боја да ви пратиме)Во шаторот комотно може да се сместат и спијат три возрасни особи или двајца возрасни и две деца.


https://nama.mk/proizvod/shator/
Add a comment...

Post has attachment
Public
Акција - Само 890 ден!

Лесна и практична вреќа за спиење, која може да ја користите во секакви прилики

При изработката на оваа вреќа за спиење се користени модерни квалитетни материјали со што се овозможувајќи одлична изолација додека останува лесна и комотна. Лесно се дипли и пакува во чантата која е вклучена во сетот.

Вреќата е достапна во плава, зелена, црвена, портокалова и тегет варијанта. При телефонската потврда на нарачката ќе се договориме каква боја да ви пратиме во зависност од достапноста.

https://nama.mk/proizvod/vreka-za-spienje-2/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded