Profile

Cover photo
Verified local business
MotoPlus | Motosiklet Aksesuarları
Motorcycle Shop
Today 10AM–8PM
2 followers|21,743 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
Motosiklet Koruma Demirinin Önemi

Ufak çaplı motosiklet kazaları günümüzde sık sık karşılaşılan bir durum olmuştur. Bir yere çarpma, başka bir aracın motosiklete çarpması ya da motosikletin yere devrilmesi gibi kazalar yaşanabilmektedir. Elbette ki ümidimiz hiç kimsenin kaza yaşamamasıdır. Maddi zarara yol açan motosiklet kazalarına karşı, motosiklet sürücülerinin alabilecekleri bazı önlemler bulunmaktadır. Bu önlemlerden biri de motosiklet aksesuarları içerisinde yer alan motosiklet koruma demiri kullanmaktır.

http://www.motoplus.com.tr/kategori/161/Koruma-Demiri

Motosiklet koruma demiri, motosikleti dış darbelerden korumak için şasiden destek alan sağlam bir korumadır. Bir kaza anında ya da motosikletin devrilmesi gibi durumlarda motosikletlerdeki koruma demiri oldukça fayda sağlayan motosiklet aksesuarlarındandır. Motosiklet koruma demiri darbeyi azaltıcı etkisi sayesinde motor ve diğer akşamların alabilecekleri büyük zararları önlemektedir. Motosiklet koruma demiri; ön çamurluk, ön farlar, sinyaller, yan grenajlar, gidon, menet ve elcikler, motor bloğu ve egzozun büyük bir bölümü ve benzeri alanları sağlam bir şekilde korumaktadır. Motosikletin genel anlamda korumasını sağlayan motosiklet koruma demirlerinin ortalama olarak boru çapları 22mm ya da 27mm civarındadır.

Motosiklet koruma demiri süper suport motosikletler haricinde hemen hemen tüm motosikletlere takılabilmektedir. Özellikle gezi, tur motosikleti kullananların sıkça tercih ettiği bir koruma aparatıdır. Motosiklet kullanmaya yeni başlayan sürücüler için de oldukça önem taşıyan motosiklet koruma demirleri, belli bir bütçe ayrılarak alınan motosikletin korunmasını sağlamaktadır. Motosikletin yana devrilmesi gibi durumlarda önemi ve ciddiyeti oldukça hissedilen motosiklet koruma demirleri farklı markalar tarafından ya standart ölçülerde ya da motosiklet modellerine göre farklı olarak üretilmektedir. Elbette standart ölçülerde bir motosiklet koruma demiri tercih etmek yerine kullanılmakta olan motosikletin kendi yapısına uygun bir koruma demiri alınması gerekmektedir. Sw-Motech motosiklet aksesuarları markası bu konuda oldukça başarılıdır ve kendini kanıtlamıştır. Motosiklet koruma demiri üretiminde motosiklet marka ve modellerine göre ayrı ve özel olarak üretimler yapmaktadır. Sw-Motech motosiklet aksesuarları markası BMW, Ducati, Honda, Kawasaki, KTM, Suziki, Yamaha ve benzeri motosiklet markalarının modellerine uygun motosiklet koruma demirleri üretmektedir. Hem sağlam ve kaliteli hem de motora uygun motosiklet koruma demiri üreten Sw-Motech markası motosiklet sürücüleri tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Motosiklet sürücüleri arasında motosiklet koruma demirinin kullanılmasının gerekli olup, olmadığı konusunda genelde bir konuşma, fikir alışverişi olmaktadır. Bu konuda tecrübeli olan motosiklet sürücüleri ise motosiklet koruma demirinin ne kadar önemli olduğunun bilincindedir. Hem can hem de mal güvenliğini sağlayan motosiklet koruma demirlerine, bir süs aksesuarı ya da motorun görüntüsünü bozan bir fazlalık gözüyle bakılmamalıdır. Çünkü motosiklet koruma demirleri sürücülerin önce güvenliğini, sonrasında motosikletin maddi hasar düzeyini minimum seviyeye indiren önemli parçalardan biridir. Bu doğrultuda her motosiklet sürücüsünün kendi motosikletine uygun olacak, kaliteli ve sağlam bir motosiklet koruma demirine sahip olması gerekmektedir. Tüm motosiklet sürücülerine kazasız ve konforlu sürüşler diliyoruz.

 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Kışın Motosiklet Kullananlara Öneriler

Motosiklet kullanımı bir tercih olmakla beraber çoğu sürücü için bir tutkudur. Yaz, kış demeden motosikleti ile seyahat eden, ulaşımını sağlayan birçok motosiklet sürücüsü vardır. Yazın sıcak havalar, kışın ise soğuk havalar sürücülere bazı zorluklar yaşatmaktadır. Ancak alınacak önlemler, yapılacak hazırlıklar ile her mevsim motosiklet kullanmak mümkündür. Etkisini iyiden iyiye hissettirmeye başlayan kış mevsiminin içerisine girmiş bulunmaktayız. Havalar soğuk ve şartlar zorlayıcı. Peki, kışın motosiklet kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

https://goo.gl/uyQmxc

Öncelikli olarak her zaman dile getirdiğimiz bir husustan bahsedelim. Motosiklet kullanırken kılık ve kıyafetimizin nasıl gözüktüğü, şık olup olmadığından ziyade bizi nasıl koruduğuna bakmamız gerekir. Yani kılığımızın şıklığı ikinci planda tutulmalıdır. Kışın motosiklet kullanacak olanların su geçirmez motosiklet eldiveni, motosiklet botu, kapalı kask (full face) ve mümkün mertebe %100 su geçirmez tulum kullanmaları önerilmektedir. Tulum kullanmayan sürücülerin ise her zaman olduğu gibi su geçirmez ve kaliteli motosiklet montu ile motosiklet pantolonu kullanmaları gerekir. Kışın kullanılacak motosiklet kıyafetlerinin tek ve canlı bir renkte, üzerinde ise bol yansıtıcı olması önemlidir. Çünkü kötü hava şartlarında görünürlük oranı oldukça azalmaktadır.

Kışın giyeceğiniz kıyafetlerin mümkün mertebe ince olmasına ve sıcak tutucu olmasına dikkat edin. Yani soğuk havalardan korunmak için kat kat giyinerek, motosiklette sürüş hakimiyetinizi engellemeyin. Bunun yerine termal özelliklerde olan ince kıyafetleri, motosiklet aksesuarlarınızın altına giyin. Üstünüze suyu ve rüzgarı geçirmeyen özellikte olan koruyucu ekipmanları, onun altına kıyafet olarak yünlü giysiler, vücuda temas eden kısımda ise pamuklu kıyafetler kullanın. Ayrıca ter içinde kalmamanız için bu tabakala nefes alabilen yapıda olmalıdır.

Soğuk havalarda motosiklet kullanmanın en büyük dezavantajlarından biri de şehir içi trafikte dur, kalk yapılması ve akabinde terleme düzeyinin artmasıdır. Vücudun terlemesi sonrası uzun mesafede sürüş yapılması ise üşümeye yol açmaktadır. Motosiklet sürerken terlemek bir sürücü için kaçınılması gereken ilklerin başında gelmektedir. Yine kışın motosiklet kullanan sürücülerin motosiklet aksesuarlarının kol ağzı, boyun çevresi, bel kısmı, paça kısmı gibi kritik bölgelerin iyice kapalı olması gerekmektedir. Böylelikle vücut sıcaklığınız ile oluşan sıcak hava dışarıya sızmayacaktır. Kışın motosiklet kullanacak sürücüler soğuk havanın etkisinden korunabilmek için bir başka alternatif olarak ısıtmalı yelek, çorap, eldiven ve benzeri ekipmanlarda kullanabilir. Bu kullanım önerileri sayesinde kat kat giyinmeden, sıcak kalmak mümkündür. Motosiklet sürücülerinin unutmaması gereken bir durum vardır ki o da göğüs ve sırtın sıcak tutulmasının çok önemli olduğudur. Çünkü vücuttaki kanın büyük bir bölümü bu bölgeler üzerinde dolaşım gerçekleştirmektedir. Dolayısıyla bu bölgeleri sıcak tutarsak kollar, bacaklar ve baş bölgesi de bundan faydalanır.

Kışın motosiklet kullanacak olan sürücülerin ayak bölgesini de iyice koruyabilmeleri için su geçirmeyen, kaliteli malzemelerden yapılmış bir motosiklet botu kullanması gerekmektedir. Ayrıca kullanılacak motosiklet botunun alt taban yapısının da dayanıklı, kaymalara karşı dirençli kaliteli malzemelerden olmasına dikkat edin. Bot kullanımından sonra ise iyi bir çorap kullanımı tercih edilmelidir. Hem yazın hem kışın kullanımı önemli olan bir diğer aksesuar ise motosiklet eldivenidir. Kışın kullanılacak olan motosiklet eldiveninin sürüş kontrolünü hissettirmeyecek kadar kalın olmamasına dikkat edin. Aynı zamanda su geçirmez ve sıcak tutan bir yapıda olmalıdır. Kullanılacak motosiklet eldiveninin boyun kısımları motosiklet montunu içerisine alacak uzunlukta olması da size artı sağlayacaktır. Böylelikle soğuk havanın kol kısmından vücudunuza girmesi engellenecektir. Kışın motosiklet kullanacaklara fayda sağlayacak bir başka yöntem ise el ısıtıcı elciklerdir.

Eğer kışın motosiklet kullanan bir sürücüyseniz kask formunuzu bozmayacak ince bir polar balaklava alarak boyun ve yüzünü soğuğa karşı ekstra koruma sağlayabilirsiniz. Kışın sürüş yapan sürücülerin dikkat etmesi gereken bir başka nokta ise motosiklet kaskının buğu yapmaması için gerekli önlemler ile korunmasıdır. Ayrıca sürücülerin kask hava kanallarını iyi bilmeleri gerekir. Yağışlı havalarda tepe hava giriş kanalları kapatılarak, kaskın su alması engellenmelidir. Son olarak kışın motosiklet kullanan sürücülerin daima motosikletlerinde yedek bir t-shirt, eldiven ve çorap gibi ek ürünler bulundurmaları gerekir.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Motosiklete Yeni Başlayacaklar İçin Tavsiyeler

Sizde motosiklet sahibi olmak ve uzun yıllar güvenli bir şekilde bu ayrıcalığı yaşamak isterseniz, almak zorunda olduğunuz eğitimler, uymak zorunda olacağınız güvenlik kuralları ve değiştirmek zorunda olduğunuz bazı alışkanlıklarınız olacağını belirtmek isterim.

Öncelikle her şeyde olduğu gibi bu işin de başı eğitim ve aşmak zorunda olduğunuz Sürücü Belgesi edinme bürokrasisi. Dışarıdan bakıldığında zor ve külfetli gibi gözüken bu bürokrasi aslında o kadar da zor değil.

https://goo.gl/xqK7lC

İyi bir motosiklet sürücüsü olmanın en temel gerekliliği MÜKEMMEL DENGE ve az da olsa FİZİKSEL YETERLİLİK'tir. Örneğin bisiklet sürmeyi bilmek temel şarttır. Çocukluğunuzda bir ara bisiklete binmiş olmanız yetmez, halen sürebiliyor olmanız gerekir. Bisikletle her iki elinizle de sağa sola tam dönüşler yapabiliyor ,sekiz çizebiliyor olmanız gerekir. Bunları yapamıyorsanız Motosikletle bunları öğrenmeye çalışmak tehlikeli olacaktır.

Motosiklet herkese göre değildir.


Malesef aşırı kiloluysanız veya çok zayıfsanız da Motosiklet size göre olmayabilir. Motosiklete yeni başladığınız ilk birkaç bin Km normalden daha çok enerji harcarsınız. "Motosikletle kavga etmek" olarak düşünebileceğiniz bu durumda, gidonu sıkarsınız parmaklarınızı ve bacaklarınızı gerer boynunuza ve omuriliğinize lüzumsuz baskı yaparsınız. Eğer aşırı kiloluysanız bu durum fazla enerji harcadığınız durumda çok kalori tüketmemenize rağmen için vücut ısınız artar ve terlemeye devamında da kaşınmaya başlarsınız bu tehlikelidir çünkü gidonu bırakabilir ve konsantrasyonunuzu bozarsınız.

Çok zayıfsanız bütün bu kasılmalar gerilmeler enerjinizi bitirir ve çok çabuk yorulursunuz bu da konsantrasyon ve algı kaybına yol açar...

Kendi başına dengede duramayan bir taşıt üzerinde bütün bunların kötü sonuçlara yol açabilir.

Hâlbuki Motosiklet doğru başlanıp adım adım ilerlendiğinde otomobilden daha tehlikeli değildir. İyi bir temel eğitim ve ilk motor olarak seçilecek doğru hacim, güç ve tipteki bir motosiklet tehlikeli olmak bir yana özellikle büyük şehirlerde hayatınızı kolaylaştıracak en önemli faktör haline gelecektir.

Yanlış bir motosikletle bu işe başlamak çoğu zaman ufak bir düşme veya aşırı yorucu bir sürüşten sonra Rüyanın Başlamadan Bitmesi'ne sebep olabiliyor. Kapasite ve fiziksel yapılarına göre genellikle erkek adaylarıma maksimum 2 silindirli 650 cc ye kadar, bayan adaylarıma ise yine 2 silindirli ve maksimum 250cc ye kadar motosikletler öneriyorum.

Yeni başladığınız ve henüz acemi olduğunuz bu dönemde sıfır motosiklet yerine temiz ve kazasız ikinci el bir motosikleti tercih edebilirsiniz. Maalesef ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar ve motosiklet sektörünün henüz yolun çok başında oluşu araç alıp satarken yaşadığınız kayıpların rahatsız edici boyutlarda olmasına sebep oluyor. İkinci el motosiklet alırken de eğer size ekspertiz konusunda yardımcı olabilecek yeterli bilgiye sahip bir tanıdığınız yoksa internetten motosiklet almamanızı öneririm.

Yazımın başlarında değiştirmeniz gerekebilecek alışkanlıklarınız olacağını belirtmiştim. Biraz da bunlara değinmek istiyorum. Öncelikle Motosiklet 3 durumu kabul etmez bunu aslında aklınızdan çıkarmamalısınız

UYKUSUZLUK

YORGUNLUK

ALKOL

Bunlar varsa motosiklet olmaz !!!

Eğer işiniz veya psikolojik durumunuz bu işe başlamayı düşündüğünüz dönemde uykusuz kalmanıza veya yorgunluğa sebebiyet veriyorsa motosiklete başlamamak daha doğru olacaktır.

Düzenli olarak ALKOL KULLANIYORSANIZ BU İŞE BAŞLAMAYIN!

Sağlık durumunuzda motosiklet söz konusu olduğunda önemlidir. Örneğin;

Belinizde, boynunuzda fıtık veya ihtimali varsa MOTOSİKLETE BAŞLAMAYIN!

Gözlerinizde veya kulaklarınızda kalıcı ve ileri sorunlar varsa MOTOSİKLETE BAŞLAMAYIN!

Dizlerinizde menüsküs veya çapraz bağ problemi varsa MOTOSİKLETE BAŞLAMAYIN!

Motosiklete binmenin var olan romatizmal hastalıkları ilerlettiği bilinmektedir. Bunun sebebi motosiklet kıyafetlerinin kullanılmamasıdır. Motosiklet kıyafetleri olmadan başlamayı düşünüyor veya böyle bir maliyetle başa çıkamayacaksanız doğru zaman için bekleyin.

Motosiklet kullanmanın avantajları:

İşe gidip geliyorken 4 saatiniz yolda geçiyorsa HEMEN MOTOSİKLETE BAŞLAYIN!

Biraz uzaktaki bir arkadaşınızla sırf trafiğe çıkmaktan üşendiğiniz için görüşemiyorsanız HEMEN MOTOSİKLETE BAŞLAYIN!

Otomobilinize koyduğunuz benzin yüzünden uykularınız kaçmaya başladıysa HEMEN MOTOSİKLETE BAŞLAYIN!

Otomobilinizin servisine ve yedek parçasına nerdeyse ikinci el bir otomobil parası ödediğinizi düşünüyorsanız, HEMEN MOTOSİKLETE BAŞLAYIN!

Sırf park yeri bulamayacağınız endişesiyle milyarlarca lira para verdiğiniz otomobilinizle istediğiniz yere gidemiyorsanız HEMEN MOTOSİKLETE BAŞLAYIN!

Son olarak motosiklet aksesuarları temininde dikkat etmeniz gereken hususların üzerinden geçmek istiyorum.

Her şeyden önce KAFANIZDAKİ KASK'IN KAFANIZA BİÇTİĞİNİZ DEĞERİ yansıttığını unutmayın, koruyucu kıyafetlerde ise alacağınız ürünün mutlaka CE belgesi olmasına dikkat edin.

İyi bir motosiklet sürücüsünün yazlık ve kışlık olarak iki farklı kıyafeti olmalıdır, çünkü yazlık motosiklet montu kışın, kışlık motosiklet montu ise yazın kullanılmaz. Kışlık montunuz yazın terlemenize doğal olarak ta kaşınmanıza ve konsantrasyonunuzun bozulmasına sebep olur aynı şekilde yazlık mont ta kışın üşümenize neden olur.

Motosiklet için özel üretilmiş ayakkabılar kullanın ve yaz kış mutlaka motosiklet botu giyin.

Mutlaka maksimum korumalı motosiklet eldiveni giyin asla yarım eldiven kullanmayın.

Asla normal bir pantolonla motosiklete binmeyin, mutlaka sürtünmeye karşı dayanıklı kumaştan üretilmiş diz ve kalça koruması olan bir motosiklet pantolonu kullanın.

Güvenli sürüşler
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Oxford Motosiklet Brandası

Motosiklet sürücülerinin güvenliğini sağlamak adına birçok motosiklet aksesuarı üretilmektedir. Bununla birlikte motosikletleri korumak, konforunu arttırmak ve daha kullanışlı bir hale getirebilmek içinde birçok motosiklet aksesuarı üretilmektedir. Bu konuda motosikletleri hava faktörlerinin zararlarından ya da dış çevresel faktörlerin zararlarından korumanın bir yolu da motosiklet brandasıdır. Günümüzde farklı markalar tarafından üretilmekte olan farklı özelliklerde motosiklet brandaları mevcuttur. Özelliklerine ve kullanışlılığına göre ise hepsi bir kalite sınıflandırmasına tabi olmaktadır. Bazı markalar ise kaliteleri ile bu konuda öncü olmaktadır. Oxford motosiklet brandaları da kalitesiyle adından söz ettiren markalardan biridir.

https://goo.gl/yv6JOq

Motosiklet brandaları motosikletleri; yağmur, toz, çamur, sıcak hava ve güneş ışınları, çizilme ve benzeri birçok olumsuzluktan koruma özelliğine sahiptir. Bu zarar önleyici özelliğinden dolayı motosiklet brandası hemen hemen tüm motosiklet sürücüleri tarafından kullanılmaktadır. Oxford firması da bu alandaki ihtiyaçları iyi bir şekilde analiz ederek karşılamak adına motosiklet brandası ve daha birçok farklı motosiklet aksesuarı üretmektedir.

Oxford firması 1973 yılında İngiltere’de kurulmuştur. Kurulduğu tarihten günümüze kadar geçen süre içerisinde Oxford markası motosiklet ve bisiklet aksesuarları üretiminde dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biri olmayı başarmıştır. Oxford firmasının dünya genelinde 75’den fazla ülkeye ürün ihracatı bulunmaktadır. Bu da markanın dünya genelinde tanınması, bilinmesi ve tercih edilmesi anlamına gelmektedir. Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan firma; motosiklet brandası, gidon aparatları, boya koruyucular, motosiklet temizlik ürünleri, motosiklet kilidi, motosiklet giyim aksesuarları ve benzeri daha birçok farklı ürün üretmektedir. Marka 2014 yılında üretim alanını ve merkezi ofisini genişleterek 100,000 metrekarelik yeni bir alanda çalışmalarına devam etmeye başlamıştır.

Neden Oxford Motosiklet Brandası?

Oxford markası dünya genelinde ürünleriyle isim yapmış bir motosiklet aksesuar tedarikçisidir. Oxford motosiklet aksesuarları konusunda uzmanlaşan ve büyüyen şirket yapısı ile kendi özel üretim alanlarında, araştırma geliştirme çalışmaları ile üretimlerini sürdürmektedir. Marka piyasada yer alan birçok motosiklet brandasından daha üstün özelliklere sahiptir. Oxford markası ürettiği branda ürünlerini kullanıcı ihtiyacına yönelik olarak geliştirmekte ve tasarlamaktadır. Oxford motosiklet brandaları standart bir ölçüde değil farklı boyut ölçülerinde üretilmektedir. Böylelikle aynı ürünün farklı boyutları, farklı boyutlardaki motosikletlerde kullanılabilmektedir. Oxford motosiklet ürünleri İngiltere’nin bir numaralı motosiklet aksesuar kaynağıdır. Oxford motosiklet brandalarında kullanılan özel dikiş yöntemi onu birçok emsal üründen ayıran temel özelliklerin başında gelmektedir.

Oxford Motosiklet Brandalarının Özellikleri

Kullanıldığı malzemeye ve dikiş yapısına göre birçok farklı özelliklerde Oxford motosiklet brandası mevcuttur. Oxford tarafından açık alan ve kapalı alana uygun özelliklerde farklı türde motosiklet brandaları üretilmektedir. Oxford kapalı alan brandaları, nefes alabilen ve tozdan koruyan bir malzeme yapısına sahiptir. Oxford motosiklet brandaları su geçirmez dikiş yapısına sahiptir. Firma tarafından scooter motosikletler, yarış motosikletleri, küçük boy motosiklet ya da büyük ebatlardaki motosikletlerin ölçüleri baz alınarak hepsi için ayrı ayrı branda tasarlanıp, üretilmektedir. Bu sayede mevcut ürün motosiklette kolaylıkla kullanılabilmektedir. Oxford motosiklet brandaları su geçirmez özel dikiş yapısına sahiptir. Aynı zamanda yumuşak iç astar özelliği bulunan brandalar motosikletleri hem içeriden hem dışarıdan korumaktadır.

Oxford brandalar elastik yapıları sayesinde motosikleti güzelce sarmaktadır ve hava alıp brandanın şişmesi engellenmektedir. Ayrıca brandaların hava alıp motosikletin üzerinden çıkmasını engellemek adına ürünlerin bazıları alt kısımdan bazıları hem alt hem göbek kısmından tutturma kayışlarına sahiptir. Bu sayede brandanın, motosiklet üzerinden düşmesi kesinlikle engellenmiş olunur. Oxford motosiklet brandaları su geçirmez özelliktedir. Ayrıca hava alabilen malzeme yapısına sahip olan brandalar, içten terlemede yapmamaktadır. Oxford tarafından üretilen motosiklet brandalarının neredeyse hepsi ısıya dayanıklı malzemeden üretilmektedir. Böylelikle branda hem güneş ışınlarından hem de egzozun sıcaklığından zarar görmemektedir. Oxford motosiklet brandaları üretilirken motosiklet çantası ve topcase takılı olan motosikletleri de düşünerek onlara uygun olacak şekilde de brandalar üretmektedir. Oxford motosiklet brandaları çift dikişli olma özelliğine sahiptir. Üretilen birçok Oxford motosiklet brandası üzerinde dahili yansıtıcı panel içermektedir. Bu sayede geceleri motosikletler kolaylıkla fark edilir olabilmektedir. Bazı Oxford motosiklet brandaları kilit deliklerine sahiptir.

Oxford Motosiklet Branda Fiyatları…

Gelişmiş teknolojili laboratuvarları, son sistem üretim makinaları ile yüksek güvenlikli ve kaliteli motosiklet brandası üreten Oxford, en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir. Büyük ve küçük tüm boy motosikletlere uygun birçok farklı modelde motosiklet brandası üreten firma, kullanıcılarına çok çeşitli bir seçim imkanı sunmaktadır. 1973’ten bu yana yüksek teknolojili ve güvenlikli motosiklet aksesuarları üretimine devam eden Oxford markası branda olarak da; açık alan brandası, kapalı alan brandası, küçük motosiklet- büyük motosiklet brandası, topcase ve çantalı motosikletler için branda ve benzeri birçok farklı motosiklet branda modeline sahiptir. Üretilen motosiklet brandalarındaki kalite, güvenlik, tasarım ve model çeşitliliğindeki başarı kadar, Oxford branda fiyatlarındaki uygunluğu ile de ön plana çıkmaktadır. Oxford motosiklet brandası fiyatlarındaki çeşitlilik ve esneklik ile her bütçeden motosiklet kullanıcısına hitap etmektedir. Oxford motosiklet branda fiyatları 25,00 Euro’dan başlayarak, 180,00 Euro’ya kadar çıkmaktadır. Değişik tasarım ve farklı özelliklere sahip olan Oxford branda modellerinden ihtiyacınız olan brandayı bulmanız çok kolay olacaktır. Ayrıca Oxford markasına ait motosiklet branda modellerini uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile MotoPlus Motosiklet Aksesuarları Mağazasından satın alabilirsiniz.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
UFO Kasklar

Motosiklet sürücüleri için en önemli ekipmanlardan biride motosiklet kaskıdır. Hatta motosiklet kaskı, sürücüler için olmazsa olmaz bir ekipmandır. Motosiklet sürücülerinin, sürüş esnasında ve olası kaza anlarında baş bölgelerini koruyabilmek amacıyla üretilen motosiklet kaskları, sürücüler için hayati öneme sahiptir. Günümüzde farklı birçok marka tarafından oldukça geniş yelpazede motosiklet kaskı üretilmektedir. Her markanın kendini öne çıkaran tarafları olmaktadır. Ancak motosiklet kaskı üretiminde önemli olan nokta ise güvenlik düzeyinin yüksek olması ve konforlu olmasıdır. Bu bakımdan kask üreticileri içerisinde, oldukça yüksek güvenlikli ve konforlu motosiklet kaskı üreten markalardan biride UFO Kask’tır.

Ufo Plast 30 yılı aşkın süredir, tecrübesiyle motosiklet aksesuarları sektörü içerisinde yer almaktadır. UFO kask modellerine ait tasarımlar ve üretimler İtalya’da yapılmaktadır. Dinamik ve hırslı bir üretim anlayışına sahip olan UFO kask, yüksek güvenlikli ve şık tasarımlı ürünler üretme konusunda öncü markalardan biridir. Ufo kask sektör içerisindeki başarısını tarzı, malzeme seçimi ve kaliteli titizlik gibi üç önemli özellik ile açıklamaktadır. Üretimlerine ilk başladığı yıllarda ufak bir üretim alanına sahip olan Ufo kask, şuan ise modern mimarisi ve fütüristik yapısıyla, üst düzey teknolojik donanımıyla büyük bir üretim merkezine sahiptir. Kask üretimlerini kendi özel laboratuarlarında gerçekleştiren marka, ürettiği kaskları birçok farklı test aşamasından geçirmektedir. Her biri ürünü ayrı ayrı güvenlik ve konfor testlerine tabi tutan Ufo markası, kullanıcı için güvenlik ve kalite anlayışından asla vazgeçmemektedir.

https://goo.gl/PU2BVJ

Neden Ufo Kask?

Ufo kask, modern ve teknolojik bir şekilde oluşturulmuş olan üretim merkezinde, kullanıcılar için güvenlik, konfor ve şıklık anlayışıyla dünya standartlarına uygun olacak şekilde kask üretimlerini sürdürmektedir. Marka ürettiği tüm Ufo kask modellerini, üst düzey teknolojik yapıdaki laboratuarlarında birçok özel güvenlik ve sağlımlık testine tabi tutmaktadır. Farklı güvenlik testi uygulanan Ufo kasklar, dünya genelinde yüksek güvenlikli kasklar olarak yerini almaktadır. Ufo kask, enduro tarzındaki üretimleri ile bu alandaki öncü markaların başında gelmektedir. Enduro tarzındaki motosiklet kaskı üretimi ile kask sektöründe adını duyuran Ufo markası, bu alanda birçok başarıya imzasını atmıştır. Dünyaca ünlü birçok enduro motosiklet sürücülerine sponsor olan Ufo kask, birçok büyük organizasyonda başarılar elde etmiştir. Özellikle enduro motosiklet yarışı dünya şampiyonalarında birçok büyük zafer kazanmıştır.

Ufo Kask Özellikleri

Ufo kasklar, enduro kültürüne uygun olacak şekilde yüksek dayanıklı polikarbonat maddeden yapılmaktadır. Üretilen Ufo kask modellerinin neredeyse hepsi kask gömlekleri çıkartılabilen ve yıkanabilen bir yapıdadır. Böylelikle Ufo kaskların temizlenmesi oldukça kolaylaşmaktadır. Kask üretiminde güvenlik ile birlikte konforu da her zaman ön planda tutan Ufo markası, üretiiği kaskların iç pedlerinin tasarım ve dizaynları sayesinde, kullanıcıların kafasında mükemmel bir oturuşa sahip olmaktadır. Ufo kaskları emsalleri arasında ön plana çıkartan bir başka özellik ise vizör yüksekliklerinin ayarlanabilir olmasıdır. Kask havalandırma sistemi olarak; ön hava girişleri, arka ve yan hava presi şeklinde çoklu delik havalandırma sistem yapısına sahip olan Ufo kask çeşitleri, havalandırma kanalları bakımından da oldukça başarılıdır. Ufo markası; Ufo Kask Solidus Spectra TG, Ufo Kask Dragon Spectra TG, Ufo Kask Boost Spectra TG, Ufo Kask Oblivion Interceptor TG ve Ufo Kask Sierra Interceptor TG gibi üst düzey kask modellerine sahiptir. Ufo markasına ait üretilmiş olan tüm kasklar ACU Altın damga onaylıdır. Ufo kask, yüksek güvenlikli üretim anlayışını her modeline yansıtmaktadır. Agresif ve aerodinamik tasarımı ile dikkat çeken Ufo kasklar, hafifliği ile de bilinmektedir. Ufo kaskların dış kabuk yapıları iki farklı boyutta tasarlanmaktadır. Karbon, aramid ve fiberglas karışımından üretilen dış kabuk yapısı böylelikle hem dayanıklılığı hem de hafifliği bir arada içermektedir.

Ufo Kask Fiyatları

Ufo markası 30 yılı aşkın süredir, sektördeki tecrübesi ve kalite anlayışı ile enduro kültürünü yansıtan yüksek güvenlikli ve konforlu motosiklet kaskı üretimine devam etmektedir. Enduro tarzında, agresif ve şık kask tasarımlarında ön plana çıkan Ufo markası kullanıcıların ortak tercihi olmaktadır. Dünyanın birçok farklı ülkesine ihracatı bulunan Ufo kask, kullanıcılar tarafından yoğun talep görmektedir. Ufo markası; Ufo kask Spectra TG ve Ufo kask Interceptor TG modellerinde birçok farklı tasarımda kaska sahiptir. Ufo markası ürettiği motosiklet kasklarındaki kalite, güvenlik, tasarım, konfor ve model çeşitliliğinde elde ettiği başarılar kadar, Ufo kask fiyatlarındaki uygunluğu ile de ön planda olmaktadır. Ufo kask fiyatlarındaki çeşitlilik ve esneklik her bütçeden kullanıcının dilediği kaska sahip olmasına imkan vermektedir. Ufo kask fiyatları 179,00 Euro’dan başlayıp, 440,00 Euro’ya kadar yükseliş göstermektedir. Üstün özelliklere ve farklı tasarımlara sahip olan Ufo kask modellerinden, ihtiyacınız olan kaskı bulmanız çok kolay olacaktır. Ayrıca Ufo Plast markasına ait Ufo kask Spectra TG ve Ufo kask Interceptor TG modellerini uygun fiyatlar ve taksit imkanları ile MotoPlus Motosiklet Aksesuarları Mağazasından satın alabilirsiniz.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Motosiklet Elcik Koruma ve Motosiklet Elcik Isıtma Ne İşe Yarar?

Motosiklet Elcik Koruma

Motosiklet elcik koruma motosikletlerde kullanılan bir güvenlik ekipmanıdır. Elcik koruma hem motosikletin manetlerini hem de sürücülerin ellerini korumaktadır. Özellikle enduro ve kross motosikletlerde kullanılan elcik korumaların scooter ve yarış motosikletleri içinde uyumlu olanları vardır.

https://goo.gl/u4savJ

Motosiklet elcik korumalar, motosiklet sürücülerinin ellerini darbelere ve rüzgara karşı korumaktadır. Sürüş esnasında hızlanmadan kaynaklanan rüzgara, hava koşullarına, yabancı cisimlere karşı eli koruyan elcik korumalar, sürüş konforunu arttırmak adına önemli ekipmanlardır. Darbeye dayanıklı malzemelerden üretilen elcik korumalar, çarpışmalara, düşmelere ve taşlara karşı koruma sağlamaktadır. Motosiklette manetleri ve sürücülerin ellerini koruyan elcik korumalar aynı zamanda motosikletlere farklı bir hava da katmaktadır. Motosikletin daha hoş ve tarz gözükmesini sağlayan elcik korumalar, görsel bütünlük sağlayan bir ekipmandır. Elcik korumaların çerçevesi güçlü korumalar ile kaplıdır. Motosiklet sürücüleri için önemli aksesuarlardan biri olan elcik korumalar, farklı motosiklet tiplerine göre ve gidon özelliklerine göre farklı modellerde üretilmektedir. Yani bir elcik koruma, tüm motosikletlere uygun olmamaktadır. Bundan dolayı elcik koruma satın alırken motosikletiniz ile uyumlu olmasına dikkat ediniz.

Elcik korumaların montaj aşamasının doğru ve sağlıklı yapılabilmesi için bir motosiklet servisinden yardım alınması doğru bir tercih olacaktır. Montaj sırasında fren kolunu ve debriyaj kolunu tutan vidaların yani orijinal denge topuzlarının çıkarılması gerekmektedir. Montaj sırasında denge topuzlarının çıkarılıp, elciklerin yerleştirilmesi ile monte edilmesi hassas bir durumdur. Elciğin iç kısmının sökülmesi görüldüğü ya da düşünüldüğü kadar kolay değildir. Bu yüzden elcik korumanın kendi bağlantı aparatlarının takılarak, monte edilmesi hassas bir durumdur. Montajı doğru ve sağlam yapılamayan elcik korumalar, sürüş sırasında titreme ve denge bozukluğu yapabilmektedir. Elcik koruma üretiminde sektör içerisinde birçok farklı marka bulunmaktadır. Daha güvenli ve ergonomik bir sürüş yaşanmasını hedefleyen Sw Motech ve Ufo Plast, elcik koruma üretiminde sektör içerisinde isim yapmış markalardandır. Sw Motech elcik koruma ekipmanları çeşitli motosiklet modellerine göre farklı olarak üretilmektedir. Böylelikle farklı motosiklet modellerine uyumlu elcik koruma bulunması kolaylaşmaktadır.

Motosiklet Elcik Isıtma

Motosiklet sürücüleri için en zorlu koşulların oluştuğu mevsim şüphesiz kış mevsimidir. Çetin hava faktörleri sürücüleri epey bir zorlayabilmektedir. Motosiklet sürücüleri için özellikle kış mevsiminde de sürüş gerçekleştirenler için üretilen elcik ısıtma motosiklet aksesuarları sayesinde ise sürücülerin elleri soğuğa karşı korunmaktadır. Ellerin üşümesini engellemek için üretilen elcik ısıtma aparatları, konforlu bir sürüş gerçekleştirmek için ciddi anlamda faydalı bir aksesuardır.

Motosikletlerde kullanılan elcik ısıtma sistemlerinin farklı modelleri bulunmaktadır. Elcik ısıtma sistemleri genel olarak elciğin üzerine takılanlar, elciğin altına takılanlar ve kendinden elcikli elcik ısıtma modelleri olarak üç farklı türde üretilmektedir. Elcik ısıtma sistemi satın alırken, motosikletinizin elcik kısmındaki kauçuk boyutunun ölçüsüne uygun bir ürün tercih edin. Üretilen her elcik ısıtma sisteminin verdiği ısı gibi motosikletten çektiği elektrik miktarı da farklıdır. Bazı elcik ısıtıcıların, ısı ayarları kademeli olarak arttırılarak ayarlanabilmektedir. Isı ayarına sahip olan ve günümüzde sıkça tercih edilen elcik ısıtıcıları içerisinde Oxford elcik ısıtma sistemleri gelmektedir. Motosiklet türüne göre farklı modellerde üretilen Oxfords elcik ısıtma sistemleri içerisinde 3 kademeli ve 5 kademeli ısı ayarına sahip olan modeller vardır. Ayrıca Oxford elcik ısıtma sistemleri, aküye zarar vermeme özelliği ile de ön plana çıkmaktadır. Elcik ısıtma sisteminde kurulu olan elektronik panel, akünün zayıfladığı durumlarda çalışmayı engellemektedir. Böylelikle akünün zarar görmesi ya da bitip, motosikletin yolda kalması gibi bir durum söz konusu olmamaktadır.

Elcik ısıtma sistemlerinin montaj aşamasında elektrik bağlantı sistemi yapılması gerekmektedir. Ayrıca bazı elcik ısıtmalarda açma kapama düğmesi yer almamaktadır. Böyle olan elcik ısıtıcıların bazılarına basit açma kapama sistemleri yapılabilmektedir. Elcik ısıtma sistemlerinde, motosiklet elcik kısmına yerleştirilen ısıtmaların, elektrik bağlantısının yapılmasıyla montaj işlemi tamamlanmış olur. Montajın doğru ve sağlıklı yapılabilmesi için motosiklet tamir ustalarından yardım almanız daha yararlı olacaktır. Eğer doğru bir montaj yapılırsa, kullanacağınız elcik ısıtıcıda bir problem yaşamazsınız. En basit örnek olarak, elcik ısıtıcının kablo boylarının doğru uzunluklarda bırakılması çok önemlidir. Eğer kablo boyu doğru oranda bırakılmazsa zamanla sürüş esnasında kabloda ezilmeler yaşanabilir. Bu da elcik ısıtıcının bir tarafının daha fazla ısı verirken diğer tarafın daha az ısı vermesi gibi sorunların da beraberinde getirir. Bu teknik aksaklıklar doğal olarak uzun vade de ise ürünlerin bozulmasına sebebiyet vermektedir.


 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Rockwell Motosiklet Botları

Sürücü ve sürüş konforunu arttırmak, frenleme ve durma anında rahat kontrol sağlamak ve olası kaza anlarında motosiklet sürücülerinin ayak bölgelerini korumak için üretilen motosiklet botları, sürücüler tarafından her zaman kullanılmalıdır. Önemli bir motosiklet aksesuarı olan motosiklet botları farklı markalar tarafından, değişik model ve farklı özelliklere sahip olacak şekilde üretilmektedir. Her markanın kendine has tasarımları ve ayırt edici özellikleri ile ürettiği motosiklet bot markaları arasına yeni katılan markalardan biride Rockwell motosiklet botları olmuştur.

https://goo.gl/0qsa4l

Rockwell motosiklet bot markası 2016 yılının sonlarına doğru bu sektörün içerisine girmiştir. Rockwell markası tamamen Türk malı olan bir motosiklet bot üreticisidir. Yüksek güvenlikli, kaliteli ve uygun fiyatlı motosiklet botu üretimi hedefi ile yola çıkan Rockwell motosiklet bot markası, ilk olarak üç yeni motosiklet bot modelini kullanıma sunmuştur. Rockwell markasının satışa sunduğu bu üç modelden Rockwell bot luke WP İmpactec ve Rockwell bot Cafe İmpactec kışlık; Rockwell bot Luke Air İmpactec modeli ise yazlık motosiklet botudur.

Bir motosiklet botunda aranan tüm özellikleri içerisinde barındıran Rockwell motosiklet botları yüksek koruma gücüne sahip olan İmpactec korumaları bot içerisinde barındırmaktadır. Ayağın darbelere maruz kalabileceği kısımlarda bot içerisine yerleştirilen bu yüksek korumalar ile konforlu bir koruma oluşturulmuştur. Rockwell motosiklet botları, sertleştirilmiş ve güçlendirilmiş burun yapısı ile ayağın ön kısmını iyi bir şekilde korumaya almaktadır. Kaymaz kauçuk tabana ve reflektif kısımlara sahip olan Rockwell botlar aynı zamanda bağcık ve Velcro bağlama sistemine sahiptir.

Dünya genelinde motosiklet botu üretiminde kullanılan en iyi malzemeler seçilerek üretilen Rockwell motosiklet botları, dünya standartlarına uygun bir kalitedir. Rockwell markasının üretmiş olduğu yazlık motosiklet botunda, nefes alabilen OnMicro deri ve Cordura tekstil malzemeler kullanılmıştır. İşlenebilir ve nem emici Air Space 3D mesh astar kullanılan Luke Air modelinde aynı zamanda antislip lastik dış taban vardır. Rockwell yazlık Luke Air motosiklet botunun ayak parmakları, topuk ve ayak bileği kısmı İmpactec korumaya sahiptir. Bu motosiklet botunun iç kısmında aynı zamanda kemer desteği olan ve çıkarılabilir anatomik Ortholite tabanlık kullanılmıştır. Tarzı ve tasarımı sayesinde ise günlük yaşamda da kullanıma elverişlidir.

Rockwell kışlık motosiklet botlarının gelişmiş özellikleri, kısa sürede kullanıcılar tarafından bu botların tercih edilmesini sağlamıştır. Rockwell markası farklı tarzdaki kışlık botlarını nefes alabilen ve suya dayanıklı OnMicro deri ile orijinal süet deri malzemelerden üretmektedir. İşlenebilir, nem emici Air Space 3D mesh astara sahip olan Rockwell kışlık motosiklet botlarında aynı zamanda çıkarılabilir anatomik kemer destekli Ortholite tabanlık bulunmaktadır. Rockwell kışlık motosiklet botlarının ayak parmak kısımları, topuk ve ayak bilek yerleri İmpactec koruyucular ile güçlendirilmiştir.

Dünya standartlarında kalite ve güvenlik özelliklerine sahip olan Rockwell motosiklet bot çeşitleri, barındırdığı bu özellikler ile birlikte fiyat performansıyla da oldukça başarılıdır. Eğer uygun fiyatlara kaliteli bir motosiklet botuna sahip olmak istiyorsanız Rockwell iyi bir tercih olacaktır. Rockwell markasına ait yazlık ve kışlık motosiklet bot modellerini uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile MotoPlus - Motosiklet Aksesuarları Mağazasından satın alabilirsiniz.

 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Abus

Tarihçe

Başarı hikayesi 1924’te, August Bremicker’ın “Güvenlik Kalite İster” sloganı ile kilit üretmesi ile başladı.

Almanya’nın ortasında küçük bir kasaba olan Volmarstein’de ilk üretim başladıktan kısa sure sonra daha çok üretim alanı gereksinimi doğdu ve ABUS ikinci fabrikasını 150km kuzeyde kurdu. Bu üretim merkezi, Rehe halen ABUS’un Üretim ve Araştırma-Geliştirme merkezidir. Genel Merkez olan Volmarstein’de ise, Genel Müdürlük, Yönetim, ve Lojistik merkezi ve birçok alt şirket bulunmaktadır. Uzun yıllara dayanan şirket kültürü, August Bremicker’ın 4. kuşak torunları tarafından başarı ile yürütülmekte, şirket büyümeye devam etmektedir.

https://goo.gl/LqWyRT

Kalite ve Üretim

Kalite ve bunun temeli olan Üretimdir. Bu sebeple ABUS üretiminin büyük ve önemli bölümlerini eğitimli personelinin ve ileri teknolojinin olduğu Almanya’da yaparak müşterilerinin gözündeki Kalite ve “Üretim yeri: Almanya” imajını korumak için çalışmaktadır.

ABUS birçok eşşiz ve ileri teknoloji ürünü üretim araçları geliştirilerek kendi üretimindeki yapıyı oluşturdu. Bu sıradışı makineler geliştirilmeliydi çünkü ABUS’un kalite beklentisi için gereken buydu. Üretimde kullanılan makinelerin %100’e yakını burada geliştirildi.

Araştırma Geliştirme Departmanı 2 bölüme ayrılır. Birincisi en modern 3Boyutlu CAD tasarımlarının ve üretimin oluşturulduğu kısım. Burası yeni fikirlerin hayata geçtiği yerdir. 2. Kısım ise bundan daha az önemli olmamakla birlikte bu ürünlerin test edildiği yerdir. Sadece gerçek hayatta karşılaşılabilecek durumlar değil, daha da ağır koşullardan geçen ABUS Test Labaratuarı, sadece Almanya’nın değil, Avrupa’nın en büyük ve teknolojik kilit test labaratuarıdır. Özel bir test makinesi ise sıradan bir ürün testinde bile ürünü 24 saat -20 derecede(bu en iyi buz spreyinin etkisinden daha fazladır) beklettikten sonra kilide çekiçle defalarca vurur. Makine, kilidin aynı noktasına isabet alarak 6kg’lık çekici, 2 metreden dafalarca vurur ve kilidin sınırlarını zorlar. Sonraki test ise 8 tonluk çekme gücüdür. 14 tonluk maksimum çekiş gücü ile çekilen kilit, potensiyel olarak 1500nm güce tabi tutulur. Bunlar dışında da sayısız otomatik ve mekanik testler yapılmaktadır. Amaç, üretilen kilidin ağır şartlardan sonra bile sorunsuz olarak kullanılabilmesidir.

Son olarak kilidin önemli bir parçası olan silindir, tüm özel açma araçları ve fiziksel yöntemlerin uygulandığı testleri geçmelidir.
ABUS’un felsefesi, üretilen her kilidin akıllı ve fiziksel açma metodlarına aynı seviyede dayanarak güvenlikte zayıflığa yer vermemesidir.

Sonuç olarak, ABUS, kalitesi Avrupa’daki tüm test enstitülerinin onayından geçmiştir.

Kendine özel üretim sistemi olan ABUS, esnek üretim sistemini hatasız üretme konusunda eşşiz olup, tek kilitte tek anahtar kullanır. Bu şekilde ABUS kilitlerinin birbirini de açma ihtimali kalmamış olur.

Abus hakkında özel notlar

Abus için başarı buluştur ve bu sebeple gelişim hiçbir zaman durmaz.Yeni Detecto 7000 RS serisi, Alarmlı disk kilidi serisi Detecto’nun yeni ve ergonomik ürünüdür. Tek elle takma özelliğinin adı olan “Tak ve Git” özelliği ile ABUS kilitleri motosiklet sürücülerinin eldivenlerini çıkarmadan kilidi takmalarına imkan veririr. RS2 modelinde ise ayrıca görsel ledli alarm bulunmaktadır. Araçlarda kullanılan bu sistem ilk kez disk kilitlerinde de görülmektedir.

Detecto ürün ailesi Detecto 8000 ile hayat buldu. İleri dayanıklılıktaki metalin 3 Boyutlu haraket sensörü ile buluştuğu bir modeldir. Bu şekilde motosikletiniz, taşınmaya karşı da güvende olacaktır.

Abus Disk kilitleri ABUS’un ürettiği kategorilerden sadece biridir. ABUS U-Tipi, birçok çeşitli Zincir Kilit, Korumalı Kablo(Steel-O-Flex), Kablo, Disk kilitlerinin yanında Kar Araçları ve tekneler için de ayrı kilit üretmektedir. Kaskınızı bile kilitleyecek ürünler ABUS’ta bulunmaktadır. Duvar ve zemin sabitleme aparatları ise Avrupadaki test enstitülerinin onayından geçmiştir.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Falco Motosiklet Botları

Motosiklet sürücüleri için güvenli sürüş ve konfor çok önemlidir. Bundan dolayı motosiklet sürücülerinin kullanması gereken bazı zorunlu motosiklet aksesuarları bulunmaktadır. Bunlardan biri de motosiklet botlarıdır. Motosiklet botları sürücülerin ayak bölgelerini tehlikelerden koruyan çok önemli bir aksesuardır. Motosiklet botları olası kaza durumlarında sürücülerin ayağını, ayak bileğini ve kaval kemiğini kırılmadan, ezilmeden, sürtünme ve burkulmalardan koruyan çok önemli bir motosiklet aksesuarıdır. Günümüzde birçok farklı marka tarafından, çok çeşitli motosiklet botu üretilmektedir. Hepsi kendi özelinde farklılıklara sahiptir. Ancak bazı markalar var ki dünya çapında kalite ve güvenliği ile ün yapmıştır. Bunlardan biri de Falco motosiklet botudur.

https://goo.gl/mi4s58

Falco motosiklet botları, Gianni Falco Srl tarafından İtalya’da kurulan bir şirkettir. 20 yılı aşkın süredir motosiklet botu üreten Falco markası, ürünlerindeki yüksek güvenlik özellikleri ve tasarımlarındaki şıklık ile dünya markası haline gelmiştir. Gianni Falco Srl., motosiklet botu üretimindeki ustalığını ve teknik bilgisini ürettiği her modele yansıtmayı kendisine hedef edinmiştir. İlk üretimlerine başladığı zaman İtalya’nın Venedik kentine yakın bir lokasyonda yer alan Falco motosiklet botları, kısa süre içerisinde gelişip, büyüyerek global bir şirket haline gelmiştir. Kendi özel tasarım ve üretim laboratuvarlarına sahip olan Falco, tüm ürünlerini çok çeşitli güvenlik testlerinden geçirmektedir. Motosiklet sürücülerinin kendini güvende ve konforlu hissetmesi temasını kendine amaç edinen marka bu alandaki diğer üreticilerden oldukça ön planda yer almaktadır.

Neden Falco Motosiklet Botu?

Falco motosiklet botları, deneyimli işçilik ve kusursuz tasarımlarıyla, motosiklet botu ve motosiklet ayakkabısı üretiminde teknik beceri ve güvenlik konusunda zirvededir. Toplam kalite odak notası ile dünya genelindeki müşterilerin memnuniyetini, güçlü motosiklet botları yaratarak sağlamak, markanın temel amaçları içerisinde yer almaktadır. Birçok farklı motosiklet botuna göre, tasarım ve güvenlik bakımından çok iyi konumdadır. Falco motosiklet botları, D3O koruma sistemini kullanan tek bot üreticisi olma özelliğine sahiptir. Böylelikle sektör içerisindeki en güvenilir ve estetik botları üreten lider markalardan biri olmaktadır. Falco, kendi sektöründe yer alan birçok markaya oranla dünya geneline ürünlerini ulaştıran lider şirketlerden biridir. Falco motosiklet botlarının, sürücüler tarafından yoğun olarak tercih edilmesinin en önemli faktörlerinden biri de üretilen motosiklet botları ve motosiklet ayakkabılarının oldukça konforlu, şık ve estetik olmasıdır. Falco, İtalyan moda anlayışını ürünlerine ustalıkla yansıtmayı başaran bir firmadır. Ayrıca Falco, üretilen tüm ürünlerin CE belgesine sahip olan ender markalardan biridir. Gündelik veya ekstrem amaçlı ayakkabı ve bot kullanımı fark etmeden Falco markasına ait ürünlerin tüm kullanıcılara en iyi şekilde hitap ettiği göz ardı edilemez bir gerçektir.

Falco Motosiklet Bot Özellikleri

Falco motosiklet botlarının genel özelliklerine bakıldığında hepsinin yüksek derecede güvenlik ve koruma unsuru barındırdığı görülmektedir. Falcon motosiklet botları ayak, ayak bileği ve kaval kemiğini en iyi şekilde koruyacak, güvenlik korumalarına sahiptir. Ergonomik yapısı sayesinde bot ve ayakkabılar, kullanıcıların ayağını her zaman rahat ettirmektedir. Falco motosiklet botlarında kullanılan malzeme yapısı, durma anlarında ayağın yere daha sağlam basmasını ve kaymayı önleyici etkiyi yaratmaktadır. Ayrıca üretilen motosiklet botlarının tasarımı sayesinde, ayağın pedel bölgesine daha rahat yerleştirilerek, fren kontrolünün daha rahat yapılması sağlanmaktadır. Falco markası üretimlerini bazı temel kategorilere ayırmıştır. Falco Racing motosiklet botu, Falco Adventure (touring line) motosiklet botu, Falco Women Line motosiklet botu, Falco All Uses (urban line) motosiklet botu ve Falco Off Road Enduro Line motosiklet botu bu temel kategorilerdendir.

Falco markası tarafından üretilen motosiklet botları hem bayan sürücülere hem de erkek sürücülere göre dizayn edilmektedir. Falco motosiklet botları airtech havalandırma sistemine sahiptir. Bu şekilde ayağın hava alması sağlanmaktadır. Falco markasına ait tüm ürünler güçlü bilek korumasına sahiptir. Uzun bot ürünler, kısa bot ürünlerden farklı olarak kaval kemiği korumasına sahiptir. Falco motosiklet botları üretildiği malzeme yapısı itibariyle hem ısıya hem de soğuğa karşı dayanıklıdır. Falco motosiklet botları ve ayakkabıları ayarlanabilir kapama sistemine sahiptir. Markaya ait botların iç taban yapıları şiddete ve darbeye karşı dayanıklı, ekstra güçlendirilmiş bir yapıdadır. Tüm Falco motosiklet botları ve ayakkabıları D3O koruma sistemine sahiptir. Falco motosiklet botları yüksek tutuşa uygun yapısı ile oldukça güvenlidir.

Falco Motosiklet Bot Fiyatları…

Kendi özel tasarım ve üretim merkezlerinde yüksek güvenlikli ve kaliteli motosiklet botu üreten Falco, en çok tercih edilen markaların başında gelmektedir. Racing bot, adventure bot, all uses bot, off road bot kategorilerinde birçok farklı modelde motosiklet botu üreten firma, kullanıcılarına çok çeşitli bir seçim imkanı sunmaktadır. 20 yılı aşkın bir süredir yüksek teknolojili ve güvenlikli motosiklet bot üretimine devam eden Falco markası; Falco Extreme Pro 3.1 SMTD bot, Falco Avantour bot, Falco Eso LX bot, Falco Drake bot, Falco Trek bot ve benzeri onlarca motosiklet bot modeline sahiptir. Üretilen motosiklet botlarındaki kalite, güvenlik, tasarım ve model çeşitliliğindeki başarı kadar, Falco motosiklet bot fiyatları uygunluğu ile de ön plana çıkmaktadır. Falco bot fiyatlarındaki çeşitlilik ve esneklik ile her bütçeden motosiklet kullanıcısına hitap etmektedir. Falco motosiklet bot fiyatları 100,00 Euro’dan başlayarak, 499,00 Euro’ya kadar çıkmaktadır. Değişik tasarım ve farklı özelliklere sahip olan Falco bot modellerinden ihtiyacınız olan botu bulmanız çok kolay olacaktır. Ayrıca Falco markasına ait erkek ve bayan motosiklet bot modellerini uygun fiyatlar ve taksit seçenekleri ile MotoPlus Motosiklet Aksesuarları Mağazasından satın alabilirsiniz.
 ·  Translate
1
Add a comment...
Contact Information
Map of the business location
Hasanpaşa Poyraz Sk. No:24 34722 Kadıköy/İstanbul, Turkey
Poyraz Sokak No:24TRİstanbul34722
+90 216 337 56 55motoplus.com.tr
Motorcycle Shop, Motorcycle Sale
Motorcycle Shop
Motorcycle Sale
Motorcycles
Today 10AM–8PM
Wednesday 10AM–8PMThursday 10AM–8PMFriday 10AM–8PMSaturday 10AM–8PMSunday 11AM–7PMMonday 10AM–8PMTuesday 10AM–8PM
Google+ URL

Street View

Panorama
Write a review
Review Summary
Be the first to review
Photos
Scrapbook photo 2
Upload public photo
Your Activity