Profile

Cover photo
mojtaba hemati far
Attended Ferdowsi University of Mashad
Lives in tehran
440 followers|95,922 views
AboutPostsPhotos+1's

Stream

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
فاز مانتو آستین سه ربع را نمی‌فهمم؛
باحجاب یا بی‌حجاب یا دوره گذار؟
 ·  Translate
3
mojtaba hemati far's profile photoFateme Badavi's profile photo
3 comments
 
کم نیستند آستین یک ربع ها ! (حد آستین بالای آرنج هست) در مقام قیاس، آستین سه ربع حجاب مقبولیه
 ·  Translate
Add a comment...

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
تاکسی پیکانه با راننده‌ای میانسال. خوردیم به ترافیک کارگر شمالی. راننده با کمی تعجب می‌گه «نباید ترافیک مراسم به اینجا برسه!» و در پاسخ به یکی از مسافرها ادامه می‌ده: «مراسم تشییع جنازه کیارستمی».
یکی از کیارستمی می‌پرسه که راننده توضیح می‌ده: «کارگردان بود». مسافر از شلوغی مراسم صحبت می‌کنه که راننده باز جواب داد که: «خانواده‌اش هستن، یک عده رفقاشن و مسوولین. بعضی بازیگرا هم میان. یک عده هم میان که بازیگرا رو ببینن! این جوری شلوغ می‌شه... مشهور هم نباشی، تهران و شلوغی‌اش مشهورت می‌کنه...».


 ·  Translate
12
1
Add a comment...

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
با سیاست افزایش ظرفیت تحصیلات تکمیلی و کیلویی شدن مدارک، در راسته خ انقلاب حداقل دو دسته شغل ایجاد شده است؛ دسته اول جارزن‌ها و کاغذ چسبان‌هایی هستند که آگهی انجام پایان‌نامه و تدوین و چاپ مقاله را زحمت می‌کشند؛ دسته دوم کارگران شهرداری که یه طور مستمر اگهی‌ها را از در و دیوار می‌کنند!
 ·  Translate
9
mahdi “‫محمد مهدی طهرانی‬‎” tehrani's profile photo
 
اقتصاد مقاومتی
 ·  Translate
Add a comment...

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
مادربزرگ و پدربزرگم برای عمل چشم امدن تهران. دکتر فوق تخصص است و از اقوام خودمان. به عبارت دقیق‌تر می‌شود پسرخاله نامادری مادر مادربزرگم!
هزینه عمل ده دوازده تومن شده (البته برای دو نفر و هر کدام دو چشم که فی ان میشه همون سه تومن). امروز برای معاینه بین دو تا عمل، باید ایشان را می‌بردم مطب. مادربزرگم پیغام داده که «دست خالی زشته...دکتر زحمت کشیده؛ یک هدیه بگیریم» و از من نظرخواهی کردند که خرید گل را پیشنهاد دادم. مقبول افتاد و قرار شد خودم هم بخرم.
زودتر مرخصی گرفتم و رفتم «زعیم». بعد از یک دور دیدن گل‌ها، عکس پنج شش تا گزینه را فرستادم برای خانمم که نظر مادربزرگ را بگیرد؛ از ده هزار تومانی تا دویست و پنجاه!
آخرش یک گل مینیاتوری ژاپنی به صورت ترکیبی از «حضور و غیاب» پسند شد و الان در مسیر مطب دکترین...
#کرمانیها_خیلی_گل‌اند!
پ.ن: این دکتر ما هم حکایتی دارد. ریشه و اصالتمان یکی است؛ روستا. مادرش که به رحمت خدا می‌رود، پدر داماد میشه و این پسر و هشت خواهرش را دایی‌شان بزرگ می‌کند. او که درسش را می‌خواند بقیه را هم راه می‌برد و می‌کشد بالا. الان کراوات زده و شیک چشم‌پزشکی می‌کند در ونک
 ·  Translate
10
mojtaba hemati far's profile photomahdi “‫محمد مهدی طهرانی‬‎” tehrani's profile photo
4 comments
 ·  Translate
Add a comment...

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
شهرری هم تمام می‌شود و می‌رسیم به زمین‌های سبزی‌کاری. اما هنوز هم تک و توک خانه هست. یک حیاط و چند اتاق ده دوازده متری یک طرف. بیرون خانه یک آغل گوسفند است که صدا و ‌بویشان می‌رسد.
سید، افغانی است و به شصت سال می‌زند. تیم که رسید، خانه نبود و به تعارف هم‌سرش وارد شدیم. پاکت آذوقه را گذاشتیم گوشه اتاق و نشستیم. سید هم آمد.
شش هفت تا فرزند که چهارتایشان دخترند و محصل. یک پسرش معلول است؛ خالق‌یار. از دختر نه ده ساله خانواده از درس می‌پرسم که می‌گوید: «مدرسه ایرانی می‌روند». وقتی پرسیدم که دوست داری بری افغانستان، با اطمینانی می‌گوید: «نه! من ایران به دنیا امده‌ام و دوست دارم همین جا بمانم». و در پاسخم که چکاره می‌خواهی بشوی، گفت: «هیچ‌کاره؟!».
پرس و جو که کردیم، شهریه دویست سیصد هزار تومانی مدرسه‌شان را خیریه می‌دهد؛ خدا خیرشان دهد.
سید هجده سال پیش اومده ایران و قبلا در کار بازیافت بوده؛ با بالا و پایین شدن قیمت‌ها زمین می‌خورد و دیگر نمی‌تواند بلند شود.
کولر خاموش است و پنکه روشن. توضیح می‌دهند که کم روشنش می‌کنیم که قبض برق کمتر بیاید.
یکی از رفقا می‌پرسد: «حرم [شاه عبدالعظیم] هم می‌روید؟» که سید جواب می‌دهد: «هفته‌ای، دو هفته‌ای یکبار. نماز جمعه هم...»...
اصرار می‌کنند که افطار مهمانشان باشیم، اما باید برویم. از مهربانی افغان‌شان، پاکتی سبزی خوردن همراهمان می‌کنند...
 ·  Translate
9
Add a comment...

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
تیم ما باید می‌رفت سمت شهرری. نماینده خیریه همراهمان بود؛ جلوتر رفت که ببیند کسی خونه هست یا نه. خونه که نمی‌شد گفت؛ زمانی طبقه اول ساختمان کوچکی بوده که الان به طبقه منفی یک تبدیل شده بود. باید شش هفت پله‌ی نداشته رو می‌رفتی پایین تا به در خونه برسی.
در که زد، با تاخیر باز کردند. در تاریکی دیوارهای دود گرفته، جوان بیست سی ساله‌ای بود که وقتی همراهمان گفت: «برایتان وسیله آورده‌ایم»، با تعارفی نیمه سرد راهمان داد. یک اتاق کوچک سه چهار متری و یک اتاق بزرگتر. مادرش هم بود، اما آشفته و پریشان حال.
پدر خانواده ده سال پیش رفته بود آن دنیا و حالا سه پسرش این وضع را داشتند؛ معتاد و رنگ و رفته که زندگی‌شان امیدت را ناامید می‌کرد. خودش بیکار بود و می‌گفت ورشکسته. برادر کوچکتر اما نوبرانه می‌فروخت برای دیگران. ان یکی برادر البته پیش عمه‌شان...
فکر کردیم که این دخمه متروک را مجانی نشسته‌اند که گفت: «اجاره است! یک و نیم پیش و صد و پنجاه کرایه!».
آخر کدام بی‌انصافی برای چنین جایی اجاره می‌گیرد؟!
گاز خانه قطع بود و برقش هم به نظرم قاچاقی سرپا. با اینکه غروب شده بود، خیلی گرم بود و نم‌دار. گفت طبقه بالا، کارگاه انگشترسازی است و کوره دارند...
در برگشت ما در فکر بودیم که این چه وضعی است و همراهمان فکری اینکه کار درستی است که بهشان آذوقه دادیم یا نه؟...
 ·  Translate
10
Zeinab Itb's profile photomojtaba hemati far's profile photo
5 comments
 
+Zeinab Itb
ما که کاری نکردیم؛ دم گروه خیریه دانشگاه شریف گرم
گویا برای ترک اعتیاد این بندگان خدا برنامه دارن
 ·  Translate
Add a comment...

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
مولا ویلا نداشت...
 ·  Translate
11
‫محمد حسین خوش بیان‬‎'s profile photomojtaba hemati far's profile photo
6 comments
 
+محمد حسین خوش بیان
گویا متوجه عرض بنده نشدید. اینکه معصومین تفریح می‌کردند و باغ کشاورزی داشتند، با اینکه «ویلا» با هدف صرفاً تفریح داشته باشند، کاملا فرق است.
این قدر که من می‌فهمم و مطلعم (که البته زیاد هم نیست)، مولا، ویلا نداشت؛ حتی در زمان ائمه دیگر هم که وضع اقتصادی مسلمانان بهتر شده بود، سراغ ندارم که امام برای خودش باغ تفریحی، استخر و ... راه انداخته باشد. حالا شما اسمش را می‌گذاری سوسیالیسم، مشکلی نیست.

 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
440 people
‫عبدالله الروشدى‬‎'s profile photo
‫موسسه نگارستان اندیشه‬‎'s profile photo
mahmood e's profile photo
Mohamad Zoghi's profile photo
‫قـاصـد ک‬‎'s profile photo
Seyed Yaser Yaghoubi's profile photo
Azad Mohammadi's profile photo
Mostafa Azizi's profile photo
‫جمال یزدانی‬‎'s profile photo

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
موضوع رساله‌ام به اندیشه امام خمینی (ره) مربوطه. یکی از سوالات ذهنی‌ام، «اندیشه‌شناسی» است و اینکه چطور می‌شه به مولفه‌های اصلی اندیشه یک صاحب‌نظر رسید. از چند نفری که فکر می‌کردم اهل فن هستند، پرس و ‌جو کردم که تقریبا حاصلی نداشت و در کتاب‌های بررسی اندیشه‌های تربیتی هم در باب روش و روش‌شناسی‌شان چیزی نیافتم.
پس این همه در باب اندیشه‌های فلان و فلان کار می‌شه، چکار می‌کنند؟ واقعا با تحلیل محتوا و هرمنوتیک و ... می‌شه به نظام اندیشه‌ای کسی رسید؟
#کمک_کنید
 ·  Translate
5
‫مصطفی آهنگر‬‎'s profile photoelyas ghanbari's profile photo‫علی پارسانیا‬‎'s profile photo‫محمد شهریاری‬‎'s profile photo
7 comments
 
سلام به نظرم این لینک رو حتما ببینید
http://rc.basijisu.ir/fa/notes/2014-12-20-08-04-21

 ·  Translate
Add a comment...

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
ورزشکاران در حال حاضر جزو گروه‌های مرجع‌اند؛ ولی نمی‌فهمم چرا وقتی خطا می‌کنند مردم و مسئولین لاپوشانی می‌کنند. در کشور اسلامی، ورزشکار خطاکار را دیگر نباید تحویل گرفت. چون علاوه بر اینکه برای تربیت این افراد کار خاصی نکرده‌ایم (حتی برای تظاهر کردن و رعایت پروتکل‌ها)، برای خطاهای این چنینی هم اغناض می‌کنید. یادمان نرود که این‌ها به طور غیرمستقیم پیام تربیتی دارد.
#پولادی؛ سرباز فراری
#دژاگاه؛ جریمه شدن در آلمان به دلیل رانندگی در حال مستی
پ.ن: خبرگزاری دانشجوی (اس.ان.ان)، یه جوری خبررا نوشته بود Xدژاگه در حالت مستی جریمه شدهZ که انگار داشته آدامس می‌جویده و جریمه‌اش کرده‌اند...
 ·  Translate
اشکان دژاگه، کاپیتان تیم ملی ایران که صبح امروز (یکشنبه) به دلیل نداشتن حالت عادی هنگام رانندگی از سوی پلیس آلمان بازداشت شده بود باید در انتظار جرایمی از سوی دادگاه این کشور باشد.
4
Add a comment...

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
اولین باری که «بازمانده» پخش شد، فکر کنم بیست سال پیش بود. دایی رضا - دایی کوچکم - که انقلابی هم نیست و نبود، تازه داماد شده بود. آن موقع به جد سریال را پیگیری می‌کرد و با آن ارتباط برقرار کرده بود.
نمی‌دانم چرا، ولی کم هستند فیلم‌هایی که بتوانند پیام‌های انقلاب را به چنین مخاطبانی برسانند و شاید توقع بی‌جایی است که با آن یک تلنگر، دایی من بیست سال به یاد فلسطین بماند...
 ·  Translate
8
‫کوچ ماه‌تاب‬‎'s profile photomojtaba hemati far's profile photo
2 comments
 
+کوچ ماه‌تاب
امروز دیدم نسخه انیمیشن سریال رو می‌ذاره
 ·  Translate
Add a comment...

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
رفتم خیابون هلال احمر، راسته موتور و دوچرخه فروش. دنبال تایر دوچرخه محمدابراهیم بودم؛ شماره ۱۲.
از فروشنده سراغ جنس و قیمت را گرفتم. گفت: «کلا خارجی داریم، تایوان، تایلند و چین. ببر، مرگ نداره». پرسیدم: «ایرانیشو ندارین؟». نیم‌نگاهی کرد و گفت: «نه! [تولیدکننده ایرانی] جنس مونده و تاریخ گذشته می‌اندازد بهت!».
یک جای دیگر هم رفتم و جواب مشابهی گرفتم. آخرش هم به تایوانی‌اش قانع شدم!

پ.ن ۱: یعنی واقعا به صرفه نیست تولید تایر و تیوپ دوچرخه؟ تکنولوژی بالایی می‌خواد؟ کسی علاقه‌مند به تولید این‌ها در داخل نیست؟ چند نفر رو می‌شه برای این چنین کالاهایی برد سر کار؟
پ.ن۲: یادمه اوایل دهه هشتاد، یک آقایی سایتب راه انداخته بود با اسم «نیازها» که فهرست کالاهای پرمصرف ما را ذکر کرده بود که وارداتی بودند. از فهرست ماژیک وایت برد و پرینتر هنوز در ذهنم هست...
پ.ن۳: واقعا دولتی‌ها به این چیزها نمی‌رسد که نیاز داریم و می‌شه تولید کرد؟!
 ·  Translate
16
‫احمدرضا زارعی‬‎'s profile photomojtaba hemati far's profile photoahmadreza pahang's profile photo
3 comments
 
+احمدرضا زارعی خود من الان از همین ایران یاسا استفاده میکنم . عالیست . اتفاقا یادمه چند سال پیش تیوپ برای دوچرخه ام میخواستم همه میگفتند ایرانیش بهتره . باید دید سیاست های بازار چه بوده فروشنده فروش جنس تایوانی رو به ایرانی ترجیح میده .
 ·  Translate
Add a comment...

mojtaba hemati far

Shared publicly  - 
 
کودک آرامشی دارد که غبطه ما را بر می‌انگیزد...

پ.ن: عکس مهدی‌یار ماست
 ·  Translate
21
Narjes Lari's profile photoYounes Khedri's profile photomojtaba hemati far's profile photosajad mazaheri's profile photo
11 comments
 
ماشااالله
خداحفظش کنه.
ان شاالله در سایه پدر و مادر خوبش عاقبت بخیر میشه.
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
440 people
‫عبدالله الروشدى‬‎'s profile photo
‫موسسه نگارستان اندیشه‬‎'s profile photo
mahmood e's profile photo
Mohamad Zoghi's profile photo
‫قـاصـد ک‬‎'s profile photo
Seyed Yaser Yaghoubi's profile photo
Azad Mohammadi's profile photo
Mostafa Azizi's profile photo
‫جمال یزدانی‬‎'s profile photo
Education
  • Ferdowsi University of Mashad
    philosophy of education, 2011
Basic Information
Gender
Male
Work
Occupation
educational policy reseracher
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
tehran
Links
mojtaba hemati far's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
‫مباحثات‬‎
plus.google.com

مجله فکری تحلیلی حوزه و روحانیت

تأملات یک تربیت پژوه – درس روشها و فنون تدریس: فعالیت4(یادگیری مبتنی بر ...
rahimie.ir

یادگیری مبتنی بر پروژهProject Based Learning. یک روش آموزشی است که در آن، دانش آموزان، از طریق کار و فعالیت در یک دوره زمانی برای تحقیق و پا

بچه های قلم - www.BGH.ir
bachehayeghalam.ir

پایگاه اطلاع رسانی، خبری، فرهنگی، مذهبی بچه های قلم - www.BGH.ir

دال | اندیشکده تعلیم و تربیت
dall.ir

(‌مصوب جلسات ۲۲۶، ۲۳۱، ۲۳۲ و ۲۳۵ مورخ ۷٫۲۴، ۹٫۱۳، ۹٫۲۰، ۶۹٫۱۰٫۱۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی)/‌ شماره .۳۶۳۴‌دش – تاریخ ۶۹٫۱۱٫۱۷ ‌ماده ۱ – هدف:

آزمون مزاج شناسی
www.tabaye.ir

یکی از پایه‌های سلامت در طب سنتی شناخت مزاج خود است. این آزمون به شما کمک می‌کند تا مزاج خود را بشناسید و بر اساس آن‌ها تغذیه، کار و فعالیت