Profile cover photo
Profile photo
modirinfo
8 followers -
کارآفرین
کارآفرین

8 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
من چه دردی از مردم دوا می‌کنم؟
قرار است این درد، از چه کسی دوا شود؟
قرار است از چه طریقی، ارزش پیشنهادی را به دست مشتری برسانم؟
فرقی ندارد که مثل «زاکربرگ» برنامه‌نویس باشید یا مثل «کیهان کلهر» در نوازش ساز (کلهر ساز را نمی‌نوازد، نوازشش می‌دهد) تبحر داشته باشید. کافی است این سوال‌‌ها را به درستی پاسخ دهید تا راه پول درآوردن برای‌تان باز شود.
Add a comment...

Post has attachment
همه‌ی انسان‌ها موفقیت را دوست دارند. مسیر موفقیت هم مثل هر مسیر دیگری خالی از مانع و چالش نیست. انسان‌های موفق ترسی به دل راه نمی‌دهند. اول، موانع و ناهمواری‌های مسیر را شناسایی می‌کنند. سپس با تلاش‌شان مسیر را هموار می‌کنند. پس نیاز هست که قبل از هر اقدامی ابتدا موانع و چالش ها را بشناسیم.
اگر علاقه‌مند باشید در اینجا بعضی از این موانع را با هم بررسی می‌کنیم:
Add a comment...

Post has attachment
وقتی پا وجود دارد، چرا باید از چرخ استفاده کنیم؟
Add a comment...

Post has attachment
در روز چند ایده‌ی کسب و کاری به ذهن‌تان خطور می‌کند؟ کارآفرینان معمولا وقتی از خواب بیدار می‌شوند چند ایده‌ی جدید دارند. آن‌ها در طول روز به ایده‌های‌شان علاقه‌مند می‌شوند. در نهایت شب که به رختخواب باز می‌گردند نقشه می‌کشند تا از فردا ایده‌شان را اجرایی کنند و ... شکست بخورند! شادی و هیجانی که هنگام یافتن ایده‌ای جدید به سراغ کارآفرینان می‌آید یکی از مهم ترین عوامل شکست آن‌هاست. کارآفرینان با تجربه می‌دانند که هر ایده‌ای ارزش دنبال کردن ندارد. آن‌ها عاشق ایده‌هایی می‌شوند که از جنس فرصت هستند و یک فرصت زمانی ارزش دارد که بشود به سودآور بودن آن امید داشت.
در ادامه 7 سوالی را که مایک کوچ، کارآفرین موفق، در مواجهه با ایده‌های کسب و کاری می‌پرسد بیان می‌کنیم. به عقیده‌ی او اگر تعداد پاسخ‌های منفی شما به سوال‌های مطرح شده خیلی زیاد باشد بهتر است قید ایده را بزنید.
Add a comment...

Post has attachment

قبل از دنیای «فوق متصل» یا Hyper-connected اقتصاد را ساده‌تر می‌فهمیدیم. از هرکسی می‌پرسیدیم که نانوا پولش را از کجا به دست میاورد، می‌گفت با فروش نان‌هایش به مردم و گرفتن پول از آن‌ها. دندانپزشک، با درمان دندان‌های مردم و دریافت پول از آن‌‌ها. فروشنده‌ی لوازم، با فروش لوازم به مردم و دریافت پول از آن‌ها. کاملا مشخص بود که پول‌مان قرار است از کجا به دست‌مان برسد؛ به اشخاصی خدمات می‌رساندیم و از آن‌ها پول دریافت می‌کردیم. همه‌چیز هم مشخص بود و دنیایمان بسیار آرام تغییر می‌کرد.
بعد از مدتی، سر و کله‌ی دنیای «هایپرکانکتد» یا فوق‌متصل پیدا شد. شرکت‌هایی مثل یاهو، گوگل و توییتر آمدند و بدون دریافت پول، به ما خدمات دادند. برایمان سوال بود که این شرکت‌‌ها از کجا پول درمیاورند؟! چرا وقتی پولی به آن‌ها نمی‌دهم، به من خدمات می‌دهند؟ پول کمی هم ندارند؛ هر روز بزرگ‌تر و قوی‌تر از دیروز می‌شوند!
...
Add a comment...

Post has attachment
شبکه‌ی کسب و کار به گروهی از افراد گفته می‌شود که دارای نوعی رابطه‌ی کسب و کار یا تجاری هستند. مثل روابط بین فروشندگان با خریداران،‌ روابط بین خریداران،‌ خریداران و تامین کنندگان، و روابط میان همکاران. به این نوع شبکه‌ها،‌ شبکه‌های اجتماعی کسب و کار یا شبکه‌های اجتماعی سازمانی گفته می شود. شبکه‌سازی کسب و کار زمانی به بهترین نحو عمل می‌کند که افراد در یافتن روابط به یکدیگر کمک کنند و البته اینترنت مکان بسیار خوبی برای ایجاد شبکه محسوب می‌شود...
Add a comment...

Post has attachment
اگر ازعدم آسایش می ­ترسید پس نمی­ توانید کارآفرین موفقی باشید. وقتی می­ خواهید صاحب یک کسب و کار شده و آن را رشد دهید خواه­ ناخواه با این واقعیت روبرو خواهید شد. بسیاری از کارآفرینان به اهمیت استفاده از فرصت­ ها و کنار گذاشتن راحت ­­طلبی اقرار کرده ­اند. ولی واقعا منظور از این حرف ­ها چیست؟ کارآفرینان تا چه حد می­ توانند ناراحتی ­های روانی شدید را تحمل کرده و کارهایی را که از آن می­ ترسند یا باعث پریشانی­ شان می­ شود انجام دهند؟
Add a comment...

Post has attachment
کورن وال و پرلمن، براساس رویکرد مدیریت استراتژیک، چهارچوب کارآفرینی سازمانی را که در نمودار زیر خلاصه شده است، چنین توصیف می کنند:
ابتدا اطلاعات ورودی از محیط داخلی و خارجی سازمان به تشخیص و ارزیابی فرصت های جذاب بازار کمک می کنند و به دنبال آن دورنما، ماموریت، هدف ها و استراتژی ها، تعیین و سپس اجرا می شوند. از طرف دیگر، نیروهای فشار از طرف سازمان، گروه ها و افراد برای کارآفرینی، زمینه را برای ارزیابی شقوق مختلف استراتژی ها و اجرای آنها فراهم می کنند. (این نیروها در نمودار با منحنی های فلش دار نمایش داده شده اند.) نهایتا نتایج حاصل از عملکرد، با هدف ها و ماموریت اولیه مقایسه می شود و تغییرات لازم جهت اصلاح انحرافات در هر یک از مراحل صورت خواهد گرفت.
Add a comment...

Post has attachment
ا پیشرفت بشر در زمینه های مختلف، نگرش افراد نسبت به اشتغال زنان نیز دست خوش تغییراتی شده است. مخصوصا در سال های اخیر جوامع مختلف نیاز به حضور زنان در عرصه ی کسب و کار را به خوبی حس کرده اند. افزایش تعداد زنان کارآفرینان بسیار انگیزاننده است اما پرسش اصلی این جاست که این زنان چگونه با وجود همه ی چالش ها به موفقیت دست یافته اند.
Add a comment...

Post has attachment
هر روز اينباكس ايميل من پر از ايميل‌هاي افرادي است كه از من مي‌پرسند چكار كردم تا ميليونر شدم. جواب من هميشه آنها را غافلگير مي‌كند. من به آنها مي‌گويم درآمد يك ميليون دلار در يك سال و درآمد ده هزار دلار در هر سال به يك ميزان تلاش نياز دارد. تفاوت اين دو،‌ در ميزان تلاشي كه براي آنها صرف مي‌كنيد نيست،‌ بلكه اين تفاوت ناشي از اين است كه شما در مورد تلاش‌هاي خود چه فكر مي‌كنيد.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded