Profile cover photo
Profile photo
Mennica Wrocławska
232 followers
232 followers
About
Mennica Wrocławska's posts

Post has attachment
Powiedzmy sobie szczerze – niewielu z nas spodziewało się takiego obrotu sytuacji. Poprzedzające referendum sondaże i nastroje na rynkach wskazywały jednak na wynik głosowania zgodny z oczekiwaniami Unii Europejskiej. Stało się jednak inaczej, czego konsekwencje ponosić będziemy wszyscy przez lata.

Post has attachment
Niezależnie od tego, jak dziś zagłosują Brytyjczycy, Europa jaką budowaliśmy od dziesięcioleci, skończyła się. Nie jesteśmy tak naprawdę w stanie przewidzieć konsekwencji x-exitów (Wielka Brytania może nie być jedyna) w długim terminie, ale że będą one miały wpływ na nasze życie i nasze portfele, nie ulega wątpliwości. #Brexit

Post has attachment
Wielki Kryzys lat 30-stych do dziś jest przez wielu uznawany za porażkę wolnego rynku oraz leseferystycznego kapitalizmu. Na pierwszy rzut oka, może się tak wydawać. Gospodarka była oparta na oszczędnościach i inwestycjach, obowiązywał standard złota. Po głębszym zbadaniu sprawy przestawia się jednak zupełnie inny obraz przyczyn, nie tylko samego wystąpienia kryzysu, ale także faktu, że ze zwykłego kryzysu zmienił się w Wielki Kryzys. #wielkikryzys #prostaekonomia #video

Post has attachment
Kurs złota gwałtownie zyskuje już drugi tydzień z rzędu – tym razem poszedł w górę o ponad trzy procent, odrabiając stratę z przełomu maja i czerwca. Inwestorzy zastanawiają się, kiedy przebije pułap 1300 dolarów za uncję. Szanse są spore, bo już tylko 10 dni dzieli Unię Europejską od kluczowego referendum w Wielkiej Brytanii. Zmienność na rynkach będzie więc ogromna. #brexit #uk #uniauropejska

Post has attachment
Od środy 15 czerwca do soboty 18 czerwca, w ramach dni otwartych Mennicy Wrocławskiej, uczestnicy imprezy będą mogli zobaczyć niezwykłą serię przedwojennych monet, dowiedzieć się jak sprawdzić czy złoto jest prawdziwe i wygrać cenne nagrody, między innymi złote sztabki, srebrne monety, a także kursy językowe i oficjalne gadżety związane z komiksami Marvela.

Post has attachment
Analiza techniczna jest metodą badania zmian cen z wykorzystaniem wykresów. Stosowana jest między innymi do prognozowania notowań złota i srebra.

Post has attachment
Tak słabego tygodnia nie było już dawno. Kurs złota spadł powyżej 3 procent i na koniec piątkowej sesji dobił do 1210 dolarów za uncję. To najniższy poziom od lutego. Kolejny tydzień spadków to nadal efekt planowanej w USA podwyżki stóp procentowych, które umocniły giełdy, a przede wszystkim amerykańskiego dolara.

http://rynekzlota24.pl/zloto-metale-szlachetne/0507-analiza-mocna-korekta-zlocie-byly-wymarzone-warunki-wzrostow/

Post has attachment
Atmosfera na rynkach zaczyna robić się coraz bardziej interesująca. Aczkolwiek jej ocena zależy od indywidualnych preferencji inwestorów. I choć w tym tygodniu na rynek nie trafią kluczowe dane makroekonomiczne ze świata, to z napięciem oczekiwać będziemy danych dotyczących polskiego rynku pracy.

Post has attachment
Srebro jest obecnie niedowartościowane wobec złota. Oznacza to, że jego ceny mają potencjał wzrostowy.

Post has attachment
Miniony tydzień na rynkach był niezwykle intensywny i niestety bardzo nerwowy. Wszystko przez agencję Moody’s, na której ocenę ratingu Polski oczekiwali już nie tylko uczestnicy rynków finansowych, ale także politycy, przedsiębiorcy, jak i pewnie zwykli ludzie. Jak się jednak okazało, nie było to jedyne wydarzenie, które w negatywnym stopniu wpłynęło na nastroje inwestorów.
Wait while more posts are being loaded