Profile

Cover photo
Verified local business
Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa w Skarżysku-Kamiennej
Cultural Center
Today 8AM–10:30PM
149 followers|1,326,571 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
W piątek 27 maja 2016r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się koncert Grupy Artystycznej 'Perły z Lamusa", artyści zaprezentowali licznie zebranej publiczności nowy program pt. "Nie zamyślaj się mamo".
Występy grupy "Perły z Lamusa" działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku przyciągają zawsze tłumy widzów, tak było i tym razem. W piątkowe popołudnie grupa zaprezentowała program przygotowany na Dzień Matki. Podczas występu mogliśmy usłyszeć wspaniałe piosenki związane z tematyką święta Matki, nie zabrakło również wierszy i scenek. Na scenie wystąpił również zespół taneczny The Fifty Five oraz gościnnie mała Ola Sadza z piosenką "Mamutek".
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
I  KLASYFIKACYJNY TURNIEJ SZACHOWY odbył się 21 - 22 maja 2016r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.
Turnieje A, B i C zostały połączone w turniej otwarty dla wszystkich zawodników.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na wykład pt. "Dieta warzywno-owocowa w terapii wspierającej zdrowie, dlaczego warzywa i owoce są cenne dla zdrowia?".
Wykład poprowadzi lekarz naszych czasów Pani Karolina Galikowska.
Termin: 30 maja 2016 r. godz. 19.00
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej
WSTĘP WOLNY !!!
 ·  Translate
1
Add a comment...
Have them in circles
149 people
Ryszard Parowski's profile photo
Zbigniew Kubicki's profile photo
Gizela Zychowicz's profile photo
Katarzyna Muriasz's profile photo
Tadeusz Rusin's profile photo
Zofia Sionko's profile photo
Jolanta Bilska's profile photo
Małgorzata Rajwa's profile photo
TERRABOOKS.PL Księgarnia's profile photo
Słuchając utworów dwudziestolecia międzywojennego. k1. k2. k3. Dwudziestolecie międzywojenne, to czas przebogaty w utwory muzyczne, które są dla nas nostalgią i prawdziwym ukojeniem dla duszy. Jak nie trudno zauważyć, muzyka ta jest już nieco dziś zapomniana. Ale zawsze nazwiska takie Mieczysław ...
2
1
Add a comment...
 
Z okazji międzynarodowego Dnia Dziecka Miejskie Centrum Kultury zaprasza 1 czerwca 2016 r. godz. 17.00 na wystawę prac plastycznych sekcji dziecięcych i młodzieżowych działających w MCK Skarżysko oraz na warsztaty z wycinanek i rzeźby, które poprowadzą znani artyści ludowi Lucyna i Andrzej Kozłowscy.
Wstęp wolny !!!
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
W dniach 21 - 22 maja 2016 odbył się XXX Ogólnopolski Turniej Recytatorski im. Bolesława Leśmian w Iłży.

Zwyciężyła reprezentantka Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kam. – Weronika Salwa.

Również została zauważona i wyróżniona przez jurorów druga recytatorka MCK Patrycja Skrocka.

Gratulujemy dziewczynom sukcesów w zmaganiu się z niełatwą literaturą leśmianowską.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Musical "Art Factory” to ponadczasowa opowieść - manifest o walce w imię ideałów i marzeń. Fascynująca historia, która w żaden sposób nie ogranicza kręgu swych odbiorców. Musical skierowany do osób z wyobraźnią, fantazją, ciekawych świata i wrażliwych na otaczającą nas zjawiskowość. Ludzi „młodych duchem”, idealistów, którzy pragną odnaleźć właściwą drogę w osaczającym nas labiryncie komercji i mas mediów. Jest to pierwszy w historii polski dance musical. Dzięki takim produkcjom jak „Art Factory” - które oparte są na aktualnej i atrakcyjnej dla szerokich kręgów odbiorców tematyce – musical staje się coraz bardziej popularny. Produkcja „Art Factory” w tak małym mieście, jakim jest Skarżysko-Kamienne, jest też odważnym eksperymentem mówiącym, że „…w dowolnym miejscu mogą powstawać rzeczy wielkie, gdyż najważniejsi są ludzie”. Zespół składa się z samych młodych artystów skupionych wokół Świętokrzyskiego Oddziału Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego.

Autorem pomysłu i muzyki „Art Factory” oraz reżyserem jest Maciej Pawłowski - kompozytor, dyrygent, reżyser, aranżer, producent muzyczny i pedagog. Od 1998 roku współpracuje z Teatrem Muzycznym „Roma” w Warszawie jako kierownik muzyczny i dyrygent polskich prapremier musicali: „Les Misérables” (2010), „Upiór w operze” (2008), „Akademia Pana Kleksa” (2007), „Taniec wampirów” Romana Polańskiego (2005), „Koty” (2004), „Grease” (2002), „Miss Saigon” (2000), „Crazy For You” (1999) i „Aladyn Jr.” (2011). Artysta, który w swej karierze przygotował szereg niezapomnianych produkcji, jest także autorem musicali: „Legenda Łysej Góry” i “Art Factory”, rock oper „Szambalia” i „Amazonki i Wikingowie” oraz baletu „Lamaila”, a także twórcą muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych. Posiada na swoim koncie szereg nagranych płyt, w tym płyty z musicali „Koty”, „Les Misérables” i „Akademia Pana Kleksa”, które uzyskały status złotej płyty, „Taniec Wampirów”, która uzyskała status platynowej płyty i „Upiór w operze”, która jako jedyna w historii polskiego musicalu uzyskała status potrójnej platynowej płyty. W roku 2007 założył ogólnopolską sieć Autorskich Szkół Musicalowych, które kształcą dzieci i młodzież w zakresie śpiewu, tańca oraz sztuki aktorskiej. Zdaniem krytyków Maciej Pawłowski potrafi poprzez swoją muzykę wyrazić niezmierzone pokłady emocji i uczuć. Dzięki temu, jego kompozycje oddają w niezwykle porywający, a przy tym subtelny sposób, wszystko to, co w sztuce najpiękniejsze i zarazem najbardziej ulotne. Jako pierwszy w historii polski kompozytor wystawił musical własnego autorstwa (rock operę) „Szambalia” w Londynie!
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
Zrób prezent mamie na Dzień Matki i zabierz Ją na koncert “Powróćmy jak za (nie) dawnych lat”, który odbędzie się 25 maja 2016 r. o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.
Bilety w cenie 40 zł, (UTW i grupy powyżej 20 osób bilety w cenie 25 zł) - dostępne w Impresariacie Artystycznym MCK Skarżysko.
 
Spośród niezwykle bogatego zbioru utworów XX lecia wybraliśmy te najpopularniejsze i naszym zdaniem najładniejsze. Usłyszą Państwo m.in. "Miłość Ci wszystko wybaczy", "Już nie zapomnisz mnie", "Umówiłem się z nią na 9-tą", "Zimny drań", "Nie kochać w taką noc to grzech", "Powróćmy jak za dawnych lat", Ja się boję sama spać", "Jesienne róże" i wiele innych... Nieśmiertelne teksty m.in. Hemara czy Własta są do dziś kanwą twórczości wielu współczesnych nam artystów. To bezwzględnie świadczy o wartości literackiej tych dzieł.
 ·  Translate
3
Add a comment...
 
Zapraszamy 17 czerwca 2016 roku o godz. 18:00 na otwarcie autorskiej wystawy Marty Pabian w Miejskim Centrum Kultury.

Marta Pabian - ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach, następnie ASP we Wrocławiu - kierunek rzeźba oraz studia podyplomowe na ASP w Warszawie - kierunek scenografia teatralna i filmowa. Obecnie prowadzi zajęcia w Instytucie Sztuk Pięknych w Kielcach. Jest też na II roku Studiów Doktoranckich na ISP w Kielcach.

Zajmuje się realizacjami swych prac w przestrzeniach galeryjnych i teatralnych.

Temat wystawy w to „CIAŁONIĆ”. W swoich pracach odnosi ciało człowieka do materii, której struktura oparta jest o wielowątkowość. Struktura tła jest równie istotna co przedstawiany temat, forma wyłania się z „poszycia". Snując opowieści o kształtach, czułych punktach, roztacza opowieść o ciele w materii i materii w ciele.
 ·  Translate
1
Add a comment...
Contact Information
Map of the business location
Juliusza Słowackiego 25 26-110 Skarżysko-Kamienna Poland
Juliusza Słowackiego 25PLświętokrzyskieSkarżysko-Kamienna26-110
+48 41 253 14 82mck.skarzysko.pl
Cultural CenterToday 8AM–10:30PM
Monday 8AM–10:30PMTuesday 8AM–10:30PMWednesday 8AM–10:30PMThursday 8AM–10:30PMFriday 8AM–10:30PMSaturday 8AM–10:30PMSunday 8AM–10:30PM
Google+ URL

Street View

Panorama
Your Activity
Write a review
Review Summary
4.1
7 reviews
5 star
1 review
4 star
5 reviews
3 star
1 review
2 star
No reviews
1 star
No reviews
Photos
Scrapbook photo 2
Scrapbook photo 3
Scrapbook photo 4
Scrapbook photo 5
Scrapbook photo 6
Upload public photo
People
Have them in circles
149 people
Ryszard Parowski's profile photo
Zbigniew Kubicki's profile photo
Gizela Zychowicz's profile photo
Katarzyna Muriasz's profile photo
Tadeusz Rusin's profile photo
Zofia Sionko's profile photo
Jolanta Bilska's profile photo
Małgorzata Rajwa's profile photo
TERRABOOKS.PL Księgarnia's profile photo
All reviews
Magdalena Bębenek's profile photo
Magdalena Bębenek
11 months ago
Może byc
Jacek Defler's profile photo
Jacek Defler
in the last week
Paweł Książek's profile photo
Paweł Książek
6 months ago
Michał Łabuda's profile photo
Michał Łabuda
3 years ago
Simon H.u.s's profile photo
Simon H.u.s
a year ago
jeśli chodzi o MCK to jest ok, wygląd znacznie poprawiony, niestety nie myślą o dorobku, każdy wie że na jedzeniu zarabia się dużo więcej niż na biletach, powinni zacząć serwować przed seansami coś do picia i jedzenia.
Twi Xi's profile photo
Twi Xi
2 months ago