Profile cover photo
Profile photo
Martin Pecina
425 followers -
Typograf, designér, publicista, gerontofil.
Typograf, designér, publicista, gerontofil.

425 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Pan president představil logo své nekampaně za své znovuzvolení. Kreativní inklusivní tým Tuzeman uvádí: Zeman znovu 2018.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
V půlce března vyjde po mnoha odkladech třetí rozšířené vydání mé publikace Knihy a typografie, která už je asi dva roky vyprodaná. Obsah jsem přifoukl o dalších 40 stran na celkových 352, přibyla jedna barva a řada novějších obrazových materiálů. Takřka osmdesátistránková ukázka na ISSUU, zbytek pak v obchodě. https://issuu.com/hostbrno/docs/1295
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Život ezopičí není jepičí a ani Úvod do současné trapnosti z našich životů nepůjde vymazat o mnoho snáze než zasloužená kocovina z odháčkování Óm nadsamcem. „Pravidlem šťastné ezopiče je odstřihnout se od všeho, co by mohlo narušit jemné předivo štěstí“ a pravidlem šťastného typografa je zůstat otevřen všemu aktuálnímu a zároveň kvalitnímu z místní literární a grafické produkce.

Dovoluji si upozornit ctěné panstvo a damstvo, že po několika letech mám zase pravidelnou rubriku v literárním magazínu. Jmenuje se Biblioman, neboť jsem — jak známo — chorobně zrůdný bibliofil, který se neštítí ani zločinu, aby se zmocnil žádané, vzácné knihy. A poněvadž na konci minulého roku vyšel knižně výběr toho nejlepšího z geniálního brněnského blogu Prigl, nemohl jsem nechat tento takzvaný „Úvod do současné trapnosti“ bez povšimnutí.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Petra Dočekalová pořádá workshopy letteringu. No a jelikož se taky řadím mezi amatérské typošuky, nenechal jsem si ujít příležitost a jedné takové dílny se zúčastnil. http://typomil.com/typofilos/2017/02/pismomalirskokaligrafickoaranzerska-dilna-s-petrou-d/
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Kdo si myslí, že pivovarnická klausura se skládá z výlepu plakátů fejkových pivních lahví na zeď, ať se vrátí zpátky na LŠU v Horních Počernicích, protože seriosní vysokoškolské studium žádá od čerstvých adeptů pivní kultury mnohem víc než nalepení ušmudlané linorytové etikety na špatně omytou lahev Ostravaru.
Add a comment...

Post has attachment
Lidem z Ateliéru 305 na pražské Umprum se konečně podařilo zrealisovat odvěký sen mnoha generací českého studentstva — udělat ze školy nefalšovanou hospodu, ve které se prodává podomácku uvařené pivo, kde září neony, hraje hlasitá hudba, kouří se marihuana a naráží jedna bečka za druhou. Nevěřte zkazkám, že úroveň tuzemského školství se snižuje — je to přesně naopak. Pít pivo je skvělý!
Add a comment...

Post has attachment
Doposud asi největší hovadina, kterou jsme s Tomášem Baldýnským vyprodukovali.

Po sbírce básní o přeštických nutriích a po nedávném poetickém holdu Kamilu Filovi a jeho sušáku, věšáku představujeme další mimořádný počin české lidové slovesnosti: básnickou sbírku inspirovanou soutěží Agrofertu na nejlepší báseň o poctivém párku. A protože se začínáme profesionalisovat, nepracujeme již na svých knihách jen čtyři hodiny jako na počátku své nakladatelské dráhy, nýbrž tři dny. Krom toho jsme z digitální distribuce přešli na klasický ofsetový tisk a k padesáti přednostním kusům přibalili papírový tácek a poctivý kostelecký párek. Vše na svém stroji Foodsaver V2860 zatavil pan Viktor Janiš.

Verše, básně a poémy dodali literáti světového věhlasu — krom editora a Viktora Taviše též Bianca Bellová, Miroslav Scalex Hlavička, Milan Ohnisko, Petr Pixy Staníček a další.

++++++++++++++++++

V knize je použit bílý bezdřevý ofsetový papír a karton vyrobený ze 100% ECF (buničiny bělené bez použití chloru). Papír je navržen pro každodenní tisk, má přirozený vzhled s příjemným pocitem z povrchu, vysoký volumen, optimální tiskové výsledky a excelentní průchodnost tiskovým strojem.

Poctivý kostelecký párek, přiložený k přednostnímu výtisku, je navržen pro každodenní konzumaci, má tradiční vzhled, vysoký obsah kuřecího separátu, optimální českou cenu a excelentní průchodnost trávicím traktem.

Složení poctivého párku: Drůbeží maso strojně oddělené 40 %, vepřové sádlo a kůže 28 %, vepřové maso strojně oddělené 8 %, hovězí maso, pitná voda, pšeničná mouka, bramborový škrob, jedlá sůl, stabilizátory E250, E450, E451, látka zvýrazňující chuť a vůni E621, antioxidanty E300, E301, směs koření, extrakty koření.

++++++++++++++++++

Vydává Agrozpěv, knihy distribuuje Kosmas. Pravověrní bibliofilové si mohou svůj výtisk (včetně párku) vyzvednout též ve středu 21. 12. od 14 do 19 hodin ve Vínoklubu, Benediktská 3, Praha.

Varování: Jak poezie, tak i přibalený párek mají omezenou dobu trvanlivosti.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded