Profile cover photo
Profile photo
marmarisbld “Marmaris Belediyesi”
24 followers -
Marmaris Belediyesi
Marmaris Belediyesi

24 followers
About
Posts

Post is pinned.
Marmaris Belediyesi İletişim Bilgileri

Telefon & Whatsapp : 0 850 888 48 48
Faks : 0 252 333 01 48
Kep Adresi : marmarisbelediyesi@hs03.kep.tr
http://www.marmaris.bel.tr
E-Posta Adresi : info@marmaris.bel.tr
Adres : Çıldır Mahallesi Atatürk Caddesi No.38 48700 Marmaris/Muğla
Sosyal Medya
http://facebook.com/marmarisbld
http://twitter.com/marmarisbeltr
http://instagram.com/marmarisbld
http://plus.google.com/+marmarisbld
http://youtube.com/c/marmarisbld
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
YEREL DEĞERLER HEYKELDE VÜCUT BULDU

Melat Süngeri, Orfoz ve Balıkçıl Kuşu; Heykeltıraş Halil İbrahim Sever’in ellerinde heykele dönüştü, İçmeler sokaklarını süslemeye başladı. Geçtiğimiz kış döneminde İçmeler bölgesinde yürütülen alt ve üstyapı çalışmalarının ardından tamamen yenilenen cadde ve sokaklar şimdi de sanatla buluştu. 80’li yıllardan önce geçim kaynağı süngercilik ve balıkçılık olan Marmaris’in yerel değerlerini tanıtmak ve kentlilik bilincine katkı sağlamak amacıyla seçilen Melat Süngeri, Orfoz ve Balıkçıl Kuşu heykelleri Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından titiz bir çalışmayla belirlenen noktalara yerleştirildi. Heykeller Cuma günü basına tanıtıldı. Tanıtıma, Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner, Fen İşleri Müdürü Özgür Han, Heykeltıraş Halil İbrahim Sever, İçmeler Muhtarı İbrahim İşler ve İçmelerli süngerciler Mevlüt Kurt ve Salih Şahin katıldı.
Add a comment...

Post has attachment
ODTÜ’LÜLER 3. KEZ MARMARİS’TE

34 Ülke 97 Üniversite 7500 Aktif üyesi ile 2 milyondan fazla öğrenciye ulaşan Avrupa Teknoloji Öğrencileri Topluluğu (BEST)’in ODTÜ merkezli oluşumu BEST Ankara, 2018 Akademik Yaz Kursu’nu 3. kez Marmaris’te Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla düzenleniyor.

19 Avrupa ülkesinden 22’si yabancı, 50 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik dün Kültür ve Sanaevi’nde başladı. Açılışa ev sahibi Marmaris Belediyesi’ni temsilen Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner katıldı. Dijital Dönüşüm’ün tartışılacağı yaz kursu boyunca dijitalleşme süreci, gelecekten öğrenme konsepti, nesnelerin interneti, yapay zeka ve transhümanizm gibi alt başlıklar ele alınacak. 6 Eylül’e kadar devam edecek etkinlikte ODTÜ Bilgisayar ve Teknoloji Eğitimleri Bölümü’nden Doç. Dr. Tarkan Gürbüz önderliğinde 8 akademik öğretim görevlisi ve fütürizm odaklı bir çok diğer kişi konuşmacı olarak yer alacak.

ODTÜ İşletme Bölümü öğrencisi, Best Ankara yönetim kurulu başkanı ve “Summer Boot Camp’18” etkinliğinin organizatörü olan Alperen Kaplan; “Biz bu kursları son 3 senedir Marmaris’te düzenliyoruz. Şu anda 18 farklı ülkeden 50 öğrenciyi burada akademik bir kurs başlığı altında bir araya getirmiş bulunmaktayız. Marmaris’i seçmemizde birçok sebep var. Marmaris’i çok sevmemiz, burada ki insanların bizi çok güzel ağırlaması, Belediyenin bizleri hiçbir sene yalnız bırakmayışı, bize olan katkıları. Bu yüzden çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Programlarının öğleden sonraki bölümünde İçmeler Atatürk Bilim ve Eğitim Parkı’nı ziyaret eden ODTÜ’lü akademisyenler burada eğitim parkında verilen eğitimler hakkında Başkan Yardımcısı İsmet Kamil Öner’den bilgi aldı. Gelecek Araştırmaları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Dolanbay Eğitim Parkı’nın Tübitak Fonlarıyla da desteklenmesi için girişimde bulunabileceklerini söyledi.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
OKULLAR BÖLGESİNDE YOL ÇALIŞMASI
Fen İşleri Müdürlüğü, Beldibi Mahallesi’nde Sıtkı Zaralı İlköğretim Okulu, Ayşe Yücel Anaokulu ve Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi’nin yer aldığı ‘okullar bölgesi’ diye adlandırılan bölgede asfalt çalışması yürütüyor.
Add a comment...

Post has attachment
4. KİTAP GÜNLERİ'NİN KONUĞU; ENVER AYSEVER

Yunus Nadi Ödüllü Roman yazarı ve televizyon yapımcısı Enver Aysever, Marmaris 4. Kitap Günleri'nin konuğu oldu. Söyleşinin ardından, kitaplarını imzaladı.
Add a comment...

Post has attachment
YOL ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler yol yenileme ve yapım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekiplerin çalışmalarının son adresi Gökbel Mevkii - Seki Mahallesi.
Add a comment...

Post has attachment
YAZ AKŞAMLARININ VAZGEÇİLMEZİ
Yaz akşamlarının vazgeçilmezi su gösterisi, her akşam yüzlerce kişi tarafından ilgiyle izleniyor. Saat 21.00 ve 22.30'u gösterdiğinde 19 Mayıs Gençlik Meydanı'nı dolduran yerli ve yabancı misafirlerden kimi gösteriyi canlı yayınla takipçileriyle paylaşırken, kimi de fotoğraf çekerek tatil anılarına hoş bir kare ekliyor.
Add a comment...

Post has attachment
MARMARİS YAZ KONSERLERİ - SILA
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded