Profile cover photo
Profile photo
MAGZINE
37 followers -
Vaše oko do světa dopravy
Vaše oko do světa dopravy

37 followers
About
Posts

Post has attachment
Pražské metro, stavba Československo - Sovětského přátelství. V květnu 1974 svezlo Husáka, a do poloviny července stejného roku první úsek trasy C, přepravil více jak 7 milionů cestujících. Pražské metro bylo budováno tzv. "vysokou politikou" Gottwaldova, Leninova, Moskevská, stanice, o kterých rozhodl odbor Národního výboru hlavního města Prahy. Sovětská direktiva byla zřejmá na každém kroku.
PhotoPhotoPhotoPhoto
25.07.17
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Plzenští "Bastardi" řady 370 a 371, jsou na výkonech do Německa pomalu minulostí. Historie těchto internacionálních lokomotiv mezi ČSD a Deutsche Reichschbahn (DR), je poměrně dlouhá a velmi pestrá. Plzeňská Škoda vyráběla pro DR depo Dráždany, i řadu 180 - ta operovala na ose: Lipsko - Drážďany - Polsko - Československo.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
O motivech na lokomotivách H-Start MÁV víme, a ačkoliv se jedná o počin z roku 2015 - tedy 280 výročí narození Františka II. Rákócziho, sedmihradského knížete, a vůdce neúspěšného protihabsburského uherského povstání v letech 1703-1711. Už i v Maďarsku jsou s historickými poctami svých osobností dále, než právě v Česku. Možná je to i tím, že lokomotivy Českých drah mají četné prolisy skříně, škoda.
Portál FIRENET.cz Vám v prosinci přinese sérii těch nejzajímavějších motivů na lokomotivách železničních společností z Evropy.
PhotoPhotoPhoto
19.11.16
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
A je to venku! Rakouské státní dráhy ÖBB, mají jednu z nejmladších strojvůdkyn v Evropě. Johanna má 21 let, a zatím působí na posunu v rozřazování vozů v Salcburku. Má svůj sen, vypracovat se až na strojvůdkyni vlaku railjet ÖBB. Velký respekt, a držíme palce!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Radim Jančura je mistrem překvapení. Je tomu přesně 1,5 roku, kdy do médií vypustil infoemaci, že RegioJet začne nakupovat už jen nové vozy. Letošní nákup 25 osobních vozů od SBB (Švýcarsko) z let 1981/83 jsou vozy, kterých se švýcarské dráhy zbavují i díky tomu, že v nich je azbest. No hlavně to v médiích šikovně prodat, a opět se najdou lidé kteří tomu rádi zatkeskají.
Photo
Add a comment...

Evropská komise provedla razie u několika soukromých dopravců v osobní dopravě na železnici. Mimo rakouské ÖBB, údajně zasahovala i v Česku. EK prověřuje kartel mezi firmami. Zasahovala i v sídle společnosti RegioJet - informace se snažíme ověřit.
Add a comment...

Post has attachment
Nedostatek stevardů a stevardek nepronásleduje pouze RegioJet, nedostatek palubního personálu musí řešit i Leo Express. Oba dopravci staví tuto práci do určité výjimečnosti, ve skutečnosti je psychicky náročnější, a platově zcela podprůměrná. - O životě stevardů, víkendová aktualizace Lounge na Firenet.cz
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Na Slovensku plánují prodávat jízdenky na vlak přes SMS. Pilotní projekt už několik týdnů realizují ZSSK na několika tratích. Nyní chce dopravce tyto platby aplikovat plošně, a pochopitelně ušetřit. V Česku ČD provozují úspěšně aplikaci Můj vlak, ta získala už druhým rokem ocenění v oblasti elektronického obchodu.
Photo
Add a comment...

Expresní vlaky mezi Prahou a Českými Budějovicemi ještě nejezdí, ale už jsou v hledáčku soukromých dopravců. Ti už se zájmem o výnosný byznys z hlavních tratí netají. O ty vedlejší naopak zájem nemají vůbec. Proč asi..,
Add a comment...

Post has attachment
České dráhy nasadili do provozu zbývající dvě soupravy InterPanter, které doplnily stávající flotilu na rychlících z Prahy přes Českou Třebovou do Brna. Zároveň InterPanteři jezdí i mezi Brnem, Břeclaví a Olomoucí. Brzy v nich také rozšíří nabízené služby například o nabídku občerstvení, nebo palubní portál.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded