Profile cover photo
Profile photo
MÜDEK - Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği
14 followers
14 followers
About
MÜDEK - Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği's posts

Post has attachment
Kurumlar İçin MÜDEK Eğitim Çalıştayları

MÜDEK değerlendirmesine başvurmayı ya da MÜDEK ölçütlerine göre programlarında iyileştirmeler yapmayı planlayan mühendislik lisans programlarının sorumlularına yönelik olarak, 2017 yılında MÜDEK tarafından biri İstanbul'da (13 Mayıs 2017), diğeri Ankara'da (27 Mayıs 2017) olmak üzere 2 eğitim çalıştayı gerçekleştirilecektir. Her iki çalıştay programı aynı olacağından, katılımcıların şehir ve/veya tarih tercihine göre ikisinden biri için başvuru yapmasını öneririz.

Çalıştay katılımcı sayısının sınırlandırılma zorunluğundan dolayı, çalıştaylar için en geç 17 Nisan 2017 Pazartesi gününe kadar ön kayıt yaptırılması gerekmektedir. Çalıştay katılımcılarının ön kayıt başvurusu sırasına göre belirleneceğini dikkatinize sunarız.

Ön kayıt dahil tüm çalıştay bilgilerine MÜDEK web sitesinden erişilebilir.


MÜDEK Genel Kurulu

Derneğimizin 2017 yılı olağan Genel Kurul Toplantısı 15 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 14:00’de İstanbul’da İTÜ Ayazağa Yerleşkesi ARI Teknokent ARI 2 Binası A Blok Kat:7 TTGV Istanbul Temsilciliği Seminer Salonunda aşağıda verilen gündem ile yapılacaktır. Belirtilen gün çoğunluk sağlanamadığı takdirde, ikinci toplantı 2 hafta sonra 29 Nisan 2017 Cumartesi günü aynı saatte, aynı yerde ve aynı gündemle yapılacaktır.

Gündem:

Açılış ve saygı duruşu
Divan heyeti seçimi
Toplantı gündeminin ve değişiklik önerilerinin görüşülmesi ve oylanması
Geçen çalışma dönemine ilişkin Yönetim Kurulu çalışma raporu ile 2016 yılına ait kesin bilanço ve gelir-gider çizelgelerinin sunulması, görüşülmesi ve oylanması
Denetim Kurulu raporunun sunulması, görüşülmesi ve oylanması
Yönetim Kurulunun aklanması
2018 yılı için Dernek üyelik aidatlarının belirlenmesi
2017 yılı tahmini bütçesinin görüşülmesi, tartışılması ve oylanması
2018 ve 2019 yılları bütçe öngörülerinin sunulması
Yönetim Kurulu için 5 asıl ve 5 yedek üye seçilmesi
Denetim Kurulu için 3 asıl ve 3 yedek üye seçilmesi
Dilekler
Kapanış


MÜDEK Öğrenci Değerlendiricileri Eğitim Çalıştayı

MÜDEK öğrenci değerlendirici adaylarının eğitimine yönelik MÜDEK Öğrenci Eğitim Çalıştayı 28 Ocak 2017 (Cumartesi) günü İstanbul'da MÜDEK Merkezinde yapılmıştır. Çalıştayda çeşitli üniversitelerin farklı mühendislik programlarına kayıtlı 6 öğrenci değerlendirici adayı davetli katılımcı olarak yer almıştır.

Çalıştay sayfasına erişmek için tıklayınız.
http://www.mudek.org.tr/tr/calistay/calistay20170128OD.shtm

Post has attachment
MÜDEK Program Değerlendiricileri Eğitim Çalıştayı

MÜDEK değerlendirici adaylarının eğitimine yönelik MÜDEK Eğitim Çalıştayı 21-22 Ocak 2017 (Cumartesi-Pazar) günlerinde Ankara'da yapılmıştır. Çalıştayda çeşitli kurum ve kuruluşlardan ve farklı mühendislik disiplinlerinden 13 değerlendirici adayı ve kıdemli değerlendirici davetli olarak yer almıştır.

Çalıştay sayfasına erişmek için tıklayınız. http://www.mudek.org.tr/tr/calistay/calistay201701D.shtm
Photo

Post has attachment
2017-2018 Değerlendirme Dönemi Akreditasyon Başvuru Düzenlemeleri Belirlendi

2017-2018 değerlendirme döneminde yapılacak MÜDEK akreditasyon başvurularına ilişkin düzenleme için linki tıklayınız.

http://www.mudek.org.tr/tr/akredit/basvuru2017.shtm

DİKKAT: Son başvuru tarihi 31 Ocak 2017'dir.

Post has attachment
Takım Başkanları Deneyim Paylaşımı Toplantısı

MÜDEK'in 2016 yılı Takım Başkanları Deneyim Paylaşımı Toplantısı 26 Kasım 2016 Cumartesi günü 10:00-16:00 saatleri arasında İstanbul Conrad Otel'de 20 katılımcıyla yapıldı. Toplantıda kullanılan sunumlar aşağıda verilmiştir:
- Değerlendirme Ölçütleri Sürüm 2.1 ve Özdeğerlendirme Raporu Sürüm 2.3 - A. Bülent Özgüler
- Değerlendirme Raporlarında Tutarlılık - Müjgan Çulfaz
- Takım Yönetimi ve Değerlendirme Sürecinde Karşılaşılan Zorluklar - A. Erbil Payzın

PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
12/20/16
5 Photos - View album

Post has attachment
A. Bülent Özgüler ve Bülent E. Platin II. Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresine Çağrılı Konuşmacı Olarak Katılıyor

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ve SABAK (Sağlık Bilimleri Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği) tarafından 24-25 Kasım 2016 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesinde gerçekleştirilecek olan II. Ulusal Sağlık Bilimleri Kongresine 25 Kasım 2016 günü MÜDEK-MAK Başkan Yardımcısı A. Bülent Özgüler Çıktı Temelli Akreditasyon ve MÜDEK Danışma Kurulu üyesi Bülent E. Platin Disipline Özgü Ölçüt Hazırlama başlıklı iki ayrı sunum yapmak üzere davetli konuşmacı olarak katılacaktır.
Photo

Post has attachment
MÜDEK Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yıldırım, MÜDEK Danışma Kurulu üyesi Birgül Tantekin-Ersolmaz ve MÜDEK Genel Sekreteri M. Yavuz Erçil'den oluşan 3 kişilik bir MÜDEK heyeti 21-22 Kasım 2016 tarihlerinde İtalya'nın Roma kentinde yapılacak Avrupa Mühendislik Eğitimi Akreditasyon Ağı'nın ENAEE (European Network for Accreditation of Engineering Education) Kuruluşunun 10.yılı Kutlaması Toplantısı'na katılacaktır. Bu kapsamda, Ramazan Yıldırım, 21 Kasım 2016 tarihinde 10 Years of Trust Building adlı oturumda Impact of EUR-ACE on the Quality Assurance Systems: A Testimony by MÜDEK başlıklı bir sunum yapacaktır; Birgül Tantekin-Ersolmaz, 21 Kasım 2016 tarihinde yapılacak ENAEE Yönetim Kurulu (AC - Administrative Council) toplantısına katılacaktır; M. Yavuz Erçil, 22 Kasım 2016 tarihinde yapılacak ENAEE Genel Kurulu toplantısına MÜDEK daimi temsilcisi olarak katılacaktır.
Photo

Post has attachment
Washington Accord Heyeti MÜDEK'i Ziyaret Etti ve MÜDEK Kurum Ziyaretlerine Katıldı

MÜDEK'in Washington Accord (WA) üyeliğinin 6 yıllık periyodik yenilenmesi kapsamında Elizabeth Taylor (Avustralya), Megat Johari Megat Mohd Noor (Malezya) ve Khiang Wee Lim (Singapur) dan oluşan 3 kişilik bir WA heyeti 18-25 Ekim 2016 tarihlerinde MÜDEK'i ziyaret etmiştir. Bu ziyaret kapsamında, WA heyeti
MÜDEK Yönetim Kurulu üyeleri ve MAK üyeleriyle bir tanışma ve bilgi alma toplantısı yapmış ve MÜDEK'in yaptığı iki ayrı kurum ziyaretinde değerlendirme takımında "gözlemci" sıfatıyla yer almıştır.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
11/18/16
5 Photos - View album

MÜDEK-MAK'ın 2017-2018 Yılları TMMOB Temsilcisi Belli Oldu

TMMOB tarafından, MÜDEK-MAK'ın (Mühendislik Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu) TMMOB temsilcisi olarak önerilen ve MÜDEK Yönetim Kurulu tarafından uygun görülerek, 2017-2018 yılları için MAK üyeliğine atanan Sayın Mehmet Soğancı 01.01.2017 tarihi itibarıyla bu göreve başlayacaktır. Sayın Mehmet Soğancı'yı bu göreve seçildiği için kutlar, kıymetli katkılarının beklendiği MAK çalışmalarında başarılar dileriz.
Wait while more posts are being loaded