Profile cover photo
Profile photo
lubimyczytać.pl
4,854 followers -
Twoja internetowa biblioteczka.
Twoja internetowa biblioteczka.

4,854 followers
About
Posts

Post has attachment
* Instytut Książki na Targach Książki w Pekinie*

W środę 22 sierpnia rozpoczynają się największe azjatyckie targi książki 📚 Co roku swoje książki na Beijing International Book Fair wystawia ponad dwa i pół tysiąca wydawców z 90 krajów świata, a imprezę odwiedza ponad 300 tysięcy czytelników. Zobaczcie, z jaką ofertą wybierze się tam Instytut Książki ⬇️⬇️⬇️
http://ow.ly/35Bm50iesvQ
Add a comment...

Post has attachment
Czy ochrzciłbyś kosmitę? ...oraz inne pytania ze skrzynki mailowej astronomów Obserwatorium Watykańskiego

Czy wiara i nauka stoją do siebie w opozycji, czy też może wzajemnie się uzupełniają? Czy w świetle najnowszych odkryć naukowych opis stworzenia świata przestawiony w Księdze Rodzaju ma sens? O co naprawdę chodziło w sporze Kościoła z Galileuszem? Czym była Gwiazda Betlejemska? Dlaczego Pluton przestał być planetą? W jaki sposób rozumieć początek i koniec wszechświata? A także – jak wiara katolicka traktuje kwestię chrztu istot pozaziemskich?
Add a comment...

Post has attachment
Już za tydzień rusza Festiwal literacki Patrząc na Wschód

Festiwal literacki Patrząc na Wschód to impreza organizowana od czterech lat w Budzie Ruskiej nad Czarną Hańczą, w malowniczym zakątku Suwalszczyzny, na granicy Wigierskiego Parku Narodowego, na styku Wschodu i Zachodu. W miejscu, gdzie krzyżują się języki, religie, nacje i kultury, w dziewiczym zakątku północno-wschodniej Polski.
Add a comment...

Post has attachment
Coetzee doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego

Dwukrotny laureat Nagrody Bookera i laureat Nagrody Nobla, John Coetzee, otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego. Uroczystość nadania tytułu, oczywiście z udziałem pisarza, odbędzie się 23 października na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.
Add a comment...

Post has attachment
Dzika sprawiedliwość. Moralne życie zwierząt

Czy zwierzęta są zdolne do empatii, traktują się fair, współpracują i pomagają sobie nawzajem w kłopotach? Krótko mówiąc, czy zwierzęta przejawiają inteligencję moralną?


Najnowsze badania naukowe rozbijają ustalone granice między ludźmi i zwierzętami zmuszając nas do poszerzenia horyzontów i rewizji przestarzałych stereotypów dotyczących tego, co zwierzęta mogą, a czego nie mogą myśleć, robić i czuć.
Marc Bekoff i Jessica Pierce łącząc wieloletnie doświadczenie i badania z zakresu poznania dowodzą, że zwierzęta posiadają szeroki repertuar zachowań moralnych. Nie tylko wykazują się poczuciem sprawiedliwości i wzajemności, ale też są zdolne do ufności, wybaczania i empatii. 
Dzika sprawiedliwość przedstawia nie tylko aktualny stan wiedzy, lecz także prowokuje do przemyślenia naszych relacji ze zwierzętami i naszych wobec nich obowiązków.
Add a comment...

Post has attachment
3 w 1 według Marty Kisiel

Jeden autor i trzy zbliżające się premiery. Nie, nie mówimy teraz o Remigiuszu Mrozie (chociaż to jest równie prawdopodobne), ale o Marcie Kisiel. Słynna Ałtorka w ciągu jednego miesiąca zapowiedziała, aż trzy nadchodzące premiery jej książek. Aż trudno wybrać, na którą czeka się bardziej.
Add a comment...

Post has attachment
Półfinał Angelusa

Znamy już 14 książek, które zakwalifikowały się do półfinału Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Na pewno nie będziecie rozczarowani tegorocznym wyborem. Finałową siódemkę poznamy już 6 września.
Add a comment...

Post has attachment
Podróż – doświadczenie iście literackie!

Poszukujemy. Ale czego? Zmierzamy. Ale dokąd? I właściwie w jakim celu? George R.R. Martin, twórca „Pieśni lodu i ognia", powiedział kiedyś, że „ten, kto czyta książki, przeżywa tysiąc żyć zanim umrze. Ten, kto nie czyta, żyje tylko raz”. Cóż, autorowi, który specjalizuje się w uśmiercaniu swoich literackich bohaterów, z pewnością powinno się zaufać – kultowy twórca z pewnością zna się na rzeczy. I, tak naprawdę, trafia w sedno. Bo literackie podróże potrafią przynosić niezwykle intensywne życiowe doświadczenia. Słowo-klucz? Podróże.
Add a comment...

Post has attachment
Wielki Dzień Pszczół

Czy wiedzieliście, że pszczoły nie rozpoznają czerwieni? Albo że miód jest jednym z tych produktów, które nigdy się nie psują? Albo że po tym jak pszczoła użądliła Stanisławę Gierek, zdenerwowany sekretarz kazał usunąć wszystkie owady z warszawskich Łazienek? Jeśli ta garść ciekawostek przyciągnęła Waszą uwagę, to zapraszamy na nasze pachnące miodem zestawienie 8 książek o pszczołach na 8 sierpnia - czyli na Wielki Dzień Pszczół.
Add a comment...

Post has attachment
Spójrz w niebo!

Gdy pierwszy człowiek spojrzał w nocne, rozgwieżdżone niebo, musiał się zachwycić ogromem kosmosu. A potem pojawiły się pytania. Czym są te jasne punkty na nieboskłonie? Kto je stworzył? Czy tam, hen wśród gwiazd jest ktoś, kto właśnie na mnie spogląda? Wszystkich, którzy uwielbiają zerkać w gwiazdy (i zadawać pytania), zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem książek dla miłośników rozwikływania tajemnic Wszechświata.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded