Profile cover photo
Profile photo
Jiří Granát
98 followers
98 followers
About
Jiří's posts

Post has shared content
Babiš právě teď v Senátu: „Jestli existuje nějaký jednoduchý způsob, jak to (blokování webu) obejít, tak my o něm nevíme.“

Dnes je ten přenos ze Senátu opravdu velmi vtipnou stand-up comedy.
Photo

Post has attachment
Ahoj chtěl jsem přesunout umístění zastávky ČD, ale mapkmaker mi hlásí, že objekt je zmačen a nemohu to provést. (správná pozice je jen o budovu vedle). Jak postupovat? Zkoušel jsem to nahlásit přes klasické ohlášení v mapě, ale to je bylo taky bez reakce. Díky za radu  http://goo.gl/zWboeA

Post has shared content
"Když teď John Deere tvrdí, že se zemědělci nesmějí vrtat ve svých traktorech a jiných zemědělských strojích, není to žádný „nešťastný vedlejší efekt“ zákonů o kopírovacím monopolu. Od začátku to bylo hlavním účelem, zabránit majitelům věcí vykonávat svá běžná vlastnická práva. Byla to jediná možnost, jak zajistit alespoň částečnou udržitelnost kopírovacího monopolu v digitálním prostředí." Rick Falkvinge, zakladatel Pirátského hnutí

Na ty kdo už mají 5.0...Chtěl jsem z notifikační lišty přejít do nastavení wifi ale ejhle, zdá se že všechny přepínače v liště už jsou zase jednostavové. Tedy je jedno jestli udělám rychlý stisk nebo dlouhý, funkce je stejná. V případě wifi tedy zapnout/vypnout. Nebo na to existuje nějaký fígl? Je pravda, že pokud jsem v místě, kde je wifi, kterou nemám přidanou, tak se mi objeví položka v notifikacích s novými sítěmi, takže pro přidání není třeba do nastavení. 

Ahoj, mám dotaz na ty, kteří již aktualizovali N4 na 5.0 (ať už jakkoliv). Zjistil jsem, že mi zmeškané události telefon nenotifikuje diodou. Díval jsem se do nastavení a tam je notifikace diodou povolená. Ale po příchodu hovoru, sms a dalších ani neblikne. Zaznamenal někdo to samé. (Aktualizoval jsem to přes fastboot)

Post has attachment

Post has shared content
Piráti mají na webu zveřejněné pohyby na účtu i kompletní účetnictví. Když se chce, všechno jde.
Photo

We Run Prague za 51:29 je jen start. Leto bude koncit, ale trenink pokracuje. Rychlejsich 10km nebo pulmaraton? Je to na Tobe. Just Do It! #werunprague

Post has shared content
Tohle zviratko nam dneska vlitlo do domu. Jako domaciho mazlicka bych ho tedy nechtel. Nevydaval zrovna mirumilovne zvuky.
Náš dnešní večerní návštěvník :-)
Photo

Post has shared content
Viděli jsme. Fantasticky příběh vítězství člověka nad osudem
Sdílím tady odkaz na pondělní Reportéry v ČT a mám k tomu takovou krátkou předmluvu. Tak jestli se na to chcete mrknout, tak si ji případně přečtěte.

Když jsme ještě s Milošem Gašparcem dělali komiks Hana a Hana, překládal ho do angličtiny Steve Fisher. Takovej tichej, menší chlápek, s kterým jsem se seznámil pár let předtím. Ohromně vtipnej, původní procesí zaměstnanec reklamky na Manhattanu, od začátku devadesátejch let v Praze.

Když v roce 2009 přiletěl do Prahy Obama, napsal jsem speciální díl Hany a Hany právě o něm. Už si ani nepamatuju, jakej ten fór byl, takže asi žádnej velkej rokenrol. Ale to je vedlejší. Podstatný je, že jsem tehdy volal Stevovi, bylo to ve středu večer, jestli by to mohl přeložit.

Říká: "Člověče, není mi dneska ňák dobře, asi si půjdu lehnout. Stačí, když to přeložím zejtra?"

Nebyl jsem z toho nadšenej, ale jasně, že jsem řekl: "Nevadí, jdi si lehnout, to je oukej."

Volám druhej den ráno, pak v poledne, večer, ještě dvakrát večer, volám v pátek ... no, v neděli přiletěl Obama, takže jsme to anglicky nestihli, ale zase to tolik nevadilo.

Jenže po Stevovi jakoby se slehla země. Až v neděli mi volá jeho žena. Brečí, že Steve je v nemocnici a že asi umře.

Zkrátím to: napadla ho nějaká ošklivá bakterie, sežrala mu obě nohy a částečně ruce, jediným způsobem, jak zkusit Steva zachránit, byly amputace. Několik tejdnů byl v komatu, šance na přežití nestály vysoko. Ale přežil. Když jsem ho byl poprvý navštívit v Thomayerce, byl to šok.

Říkám mu, že je to teda docela v hajzlu, když jako nemá nohy, no a s těma rukama to taky teda není slavný.

A on na to, že mu zůstal aspoň jeden prst, a ten že je nejdůležitější. Prostředník. A hned mi ho ukázal.

To bylo řed pěti lety. Jestliže dneska Steve chodí tak, že většina lidí na ulici nepozná, že měl někdy nějakej problém, navíc se od tý doby stal celkem známým sloupkařem v Reflexu a vydal úspěšnou knížku ... je to zázrak.

O tom je reportáž, která byla v pondělních reportérech, začíná v čase cca 12:50.

Jestli někdy nadáváte, že vám ujela tramvaj, premiér je debil a v práci to taky není zrovna hitparáda ... prostě že celej ten vás život stojí dost za houby ... tak doporučuju se na tu reportáž mrknout.

Dík za pozornost.
Wait while more posts are being loaded