Profile

Cover photo
Iurie Tataru
Works at the National Broadcaster Teleradio-Moldova
Attended State University of Republic of Moldova
Lives in Chisinau, Republica Moldova
541 followers|83,470 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Iurie Tataru

Shared publicly  - 
 
A avea o pagină web este un imperativ pentru fiecare persoană care practică o activitate comercială, sau cu alte cuvinte are o afacere. Este un instrument foarte util care este disponibil și funcți...
1
Add a comment...

Iurie Tataru

Shared publicly  - 
 
Viteza Gandului este o companie relativ tînără, dar plină de ambiţie şi ţine mult la imaginea sa, din acest considerent tratează fiecare client cu multă grijă şi minuțiozitate.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Iurie Tataru

Shared publicly  - 
 
 
Creative
1
Add a comment...
Have him in circles
541 people
Cristi Jercan's profile photo
Isaia Nicolae Fratila's profile photo

Iurie Tataru

Shared publicly  - 
 
Viteza Gandului este o companie relativ tînără, dar plină de ambiţie şi ţine mult la imaginea sa, din acest considerent tratează fiecare client cu multă grijă şi minuțiozitate. Calităţile care cara...
1
Add a comment...

Iurie Tataru

Shared publicly  - 
 
De ce trebuie să ai o pagină web?

A avea o pagină web este un imperativ pentru fiecare persoană care practică o activitate comercială, sau cu alte cuvinte are o afacere. Este un instrument foarte util care este disponibil și funcționează pe post de panou publicitar zi și noapte, chiar atunci cînd autorul se odihnește. Oricine poate intra pe pagină, se informa, iar dacă vrea să comunice cu autorul, nu are decît să-l contacteze printr-un mesaj electronic. Iar cind va verifica poșta electronică, autorul se va informa și va putea lua o decizie în privința mesajul primit.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Iurie Tataru

Shared publicly  - 
 
This Hangout On Air is hosted by Iurie Tataru. The live video broadcast will begin soon.
Q&A
Preview
Live
How to do
Thu, February 20, 9:04 AM
Hangouts On Air

1
Add a comment...
People
Have him in circles
541 people
Cristi Jercan's profile photo
Isaia Nicolae Fratila's profile photo
Work
Occupation
translating texts for the IPNA Teleradio Moldova company's website from Romania to English
Skills
to do many things with less resources, austerity dictates it
Employment
  • the National Broadcaster Teleradio-Moldova
    translator, 2013 - present
  • US Peace Corps Moldova
    Administrative Assistant, 2001 - 2004
  • Intertask SA
    Adminstrative Assistant, 1999 - 2000
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Chisinau, Republica Moldova
Previously
Rethimnos, Greece - Cimislia, Republica Moldova - Hadera, Israel - Jerusalem, Israel
Contact Information
Home
Email
Skype
iurietataru
Work
Email
Apps with Google+ Sign-in
Story
Introduction
  • part-time self employed 
  • Worked in Israel
  • Worked at US Peace Corps Moldova - administrative assistant - 2001-2004
  • Worked at Intertask SA - administrative assistant - 1999-2000

Bragging rights
Studied at the State University of Moldova, department of foreign languages 1992-97, married, father of a 12-years-old boy.
Education
  • State University of Republic of Moldova
    foreign languages department, 1992 - 1997
Basic Information
Gender
Male
Looking for
Friends, Dating, Networking
Birthday
May 17, 1970
Relationship
Married
Other names
I.T.