Profile cover photo
Profile photo
İsmail Karaca
110 followers -
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye
Ankara Üniversitesi DTCF mezunu #Kütüphaneci #Arşivci #Dokümantalist #Editör #BilgiveBelgeYöneticisi · Ankara/Türkiye

110 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has shared content
Aşağıda listelenen teknolojiler sadece geçici bir trend değil; büyük ihtimalle geleceğimizde önemli bir yere sahip olacaklar. Bu teknolojiler ekonomiyi ve siyaseti etkileyecek, tıbbı geliştirecek ya da kültürümüze etki edecekler. Bazıları şu anda…
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Birbirinden önemli konuşmacıları ağırlayarak, değerli fikirleri dinleyiciler ile buluşturmayı amaçlayan TED, 2016 yılında da çok faydalı olabilecek videolar yayınladı. Genellikle yazarların, akademisyenlerin ve iş dünyasının önde gelenlerinin konuşmacı olarak katıldığı TED konferansları, dinleyicilerin yeni bilgiler öğrenerek ufkunu genişletmesine yardımcı oluyor.

www.ismailkaraca.com.tr/2016nin-en-dikkat-cekici-ted-teknoloji-videolari/
Add a comment...

Yalan Haberin Psikolojik ve Kuramsal Temeli: Uykucu Etkisi

Yalan haberin neden etkili olduğunu Uykucu Etkisi (Sleeper Effect) ve Bilişsel Çelişki kavramları etrafında inceleyeceğiz.

http://www.ismailkaraca.com.tr/yalan-haberin-psikolojik-ve-kuramsal-temeli-uykucu-etkisi/

Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Bir ileti gördüğünüzde öncelikle içeriğini mantık süzgecinden geçirmeniz yerinde olacaktır. O güne kadar duyduğunuz, öğrendiğiniz somut bilimsel verilerle çelişen bilgileri ileterek hurafe yayıcılara alet olmamak için önce iletinin/haberin içerdiği iddiayı teyit etmeye çalışın. Bunun için internette pek çok geçerli ve ciddi kaynak mevcut. Bu araştırmayı yaparken hurafelerin yayılma hızını da göz önünde bulundurun. Size gelen bilgiyi teyit edeceğiniz yer referans göstermeden aynı iletiyi yayınlayan blog sayfaları değil, güvenli ve geçerli bilgi veren web siteleri olmalı. Yazının devamı için bağlantıya tıklayabilirsiniz. >> http://www.ismailkaraca.com.tr/internetteki-supheli-haberleri-tespit-etmek-icin-yapilmasi-gerekenler/
Add a comment...

Post has attachment
Esin Karaman Röportaj | 50 Kütüphane Haftası | TKD Kampus

Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü'nden Sayın Esin Karaman ile 50. Kütüphane Haftası kapsamında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
Add a comment...

Post has attachment
Nefret Söylemine Hayır Hareketi Tanıtım Videosu | Nefret Söylemine Hayır Hareketi

İnternet, çok büyük iletişim ve paylaşım olanakları sağlayarak insanları birbirine yakınlaştırırken ve bilgiye erişimi kolaylaştırırken aynı zamanda paylaşılan nefret içerikleriyle de toplumdaki ayrışma ve kutuplaşmaları körükleyebilmekte, özellikle genç bireylerin çeşitli şekillerde ayrımcılığa maruz kalmasına neden olabilmektedir. Bu konuda toplumda duyarlılığın ve farkındalığın artırılması internetin, özellikle de sosyal medyanın bu zararlı etkisinin azalmasına yol açacaktır.
Add a comment...

Post has attachment
Nefrete Hayır Ankara Sokaklarında | Nefret Söylemine Hayır Hareketi

Nefret söylemi; ırk, din, etnik köken, cinsiyet, siyasi görüş gibi unsurlara bağlı olarak bir kişi veya topluluğa karşı ayrımcılık ve hoşgörüsüzlük taşıyan ifade biçimlerini kapsar. İnternet üzerindeki sosyal ağların yaygınlaşmasıyla birlikte nefret söylemi online platformda da sıkça karşılaşılır hale gelmiştir. Nefret söyleminin toplumda oluşturabileceği olumsuz sonuçlar göz önüne alındığında buna karşı yapılacak mücadelenin ne kadar önemli olduğu anlaşılabilmektedir.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded