Profile cover photo
Profile photo
‫کلک آزادگان‬‎
نام و نشان کلک آزادگان، نمادی از آگاهی و آزادی
نام و نشان کلک آزادگان، نمادی از آگاهی و آزادی
About
Posts

Post has attachment
⁠⁣‌
#تجلی_خواسته‌ها
نویسنده: #استر_و_جری_هیکس
بازگردان: #اکرم_قیطاسی
ویراستار: #طلیعه_السادات_کمالی
#کاربرد_کتاب: این کتاب برای آنانی نوشته شده که در جست و جوی روش‌هایی برای بهتر زیستن هستند؛ از این رو بسیار کاربردی هستند. در واقع، نویسندگان این کتاب را در پاسخ به پرسش جویندگان در بارهٔ روشنگری و خوشبختی نگاشته‌اند. اصولی که در سرشت انسان تنیده شده، اما در مسیر بزرگ شدن، فراموش شده است. این کتاب خواننده را با خود همراه می‌سازد تا به سرچشمه‌ای که همه چیز از آن پدید آمده و به سوی آن بازمی‌گردد، رهنمون شود که پیامد آن خوشبختی انسان است. انسان از منبع عشق و خوشبختی آمده و وقتی با انرژی آرامش و عشق هماهنگ است، نیروی اولیهٔ خود را باز پس می‌گیرد؛ نیرویی که موجب تجلی خواسته‌ها، فراخواندن خوشبختی، جذب فراوانی در زمان کمبود و دست‌یابی به هدایت الهی در رویارویی با انسان‌ها و شرایط می‌شود. در واقع، خواننده در نهایت درمی‌یابد که با تغییر نگرش نسبت به محیط پیرامون، پدیدارها تغییر می‌کنند و آگاهی جمعی، انسان را به دست‌یابی به آرزوها و خواسته‌هایش یاری می‌رساند.
http://ikelk.com/fa/product/rbj
Photo
Add a comment...

Post has attachment
⁠⁣#خدا_با_توست
نویسنده: #جی_پی_واسوانی
بازگردان: #نوشین_حمیدا
ویراستار: #طلیعه_السادات_کمالی
شمایی از کتاب: این نگاشته از همدم مدام و ناگزیر انسان‌ می‌گوید؛ رنجی که در همیشۀ تاریخ با او بوده و یک دم رهایش نکرده است؛ ترس از تنهایی و بی‌پناهی در جهانی که در کهکشان بی‌کران معلق مانده است! جی. پی. واسوانی به خوبی از درد و رنج حاصل از این بیماری آدمی آگاهی دارد و احساس تلخ تنهایی را می‌شناسد. او به درستی درمان این درد را می‌داند؛ رو آوردن به درگاه آن طبیب یکتایی که دوای هر دردی به دست اوست، پناه جستن در کوی آن دوست بی‌تایی که پناهگاه هر جنبنده‌ای‌ست و هر دم آگاه بودن از حضور مهربان او در رگ‌های تپندۀ هستی! نویسنده با روایت داستان‌هایی شیرین و دلنشین، در گوش دل نجوا می‌کند که می‌دانم اسیر چنگال هراسناک تنهایی هستی و پیوسته در این دام خودتنیده دست و پا می‌زنی، اما باور کن تو هیچ گاه تنها نبوده‌ای و نخواهی بود. با خواندن این کتاب به این اطمینان دست می‌یابیم که بی‌تردید آن که ما را آفریده، هرگز تنها به حال خود رهایمان نکرده، بلکه پیوسته همراه و راهنمایمان بوده است. جی. پی. واسوانی در سراسر دنیا به عنوان یک آموزگار معنوی توانا شناخته شده است. او از طریق یک بنیاد معنوی با نام «مرکز سادو واسوانی» به گسترش آگاهی در هر گوشۀ جهان می‌پردازد و با سخنرانی در جمع مشتاقان و دوستداران عشق الهی به تحقق اهداف روحانی عموی بزرگوار خود سادو واسوانی یاری می‌رساند و به این شیوه یاد آن استاد بزرگ مهرورزی را زنده نگه می‌دارد. نکتۀ جالب آن که واسوانی هیچ گاه خود دست به کار نوشتن کتاب نشده است، بلکه هوادارانش، این آثار را با تنظیم نوشتاری نوارهای سخنرانی ‌او پدید آورده‌اند. اینجاست که جاذبۀ کلام این رهرو حقیقت آشکارتر می‌شود؛ آن‌ها که پیام او را شنیده و از تأثیر شگفت‌آور آن در دگرگون‌سازی زندگی انسان‌ها آگاه شده‌اند، نمی‌توانند دست بر دست بگذارند و این رموز بهزیستی را به گوش جهانیان نرسانند.
http://ikelk.com/fa/product/13fv
Photo
Add a comment...

Post has attachment
⁠⁣#تراوش_روشنایی‌

نویسنده: #کوین_بروکمیر

بازگردان: #پریچهر_هیرادفر

ویراستار: #ریحانه_فرهنگی

شمایی از کتاب: «تراوش روشنایی» روایتگر انسان‌هایی متفاوت است، که با پدیده‌ای مشابه رو ‌به‌ رو هستند. روشنایی و نور، این پدیدهٔ خیالی در زندگی شخصیت داستان‌های کتاب نشان داده می‌شود و شیوهٔ مواجههٔ آن‌ها با درد، راهی‌ست که نویسنده برای التیام بخشیدن رنج‌ها به ما می‌آموزد. در جایی از کتاب در بارهٔ یکی از شخصیت‌ها می‌گوید: «کنجکاوی و تنها علاقمندی او به این جهان در همین حد بود. مهم نبود به کجا نگاه می‌کند؛ به هر سو چشم می‌انداخت، درد و رنج می‌دید.» کتاب مملو از اتفاقات ناگوار و عجیبی‌ست که برای شخصیت‌‌ها رخ می‌‌دهد، اما خواننده با دیدن این پیشامدها دیدگاه روشن و تازه‌ای نسبت به درد و رنج پیدا خواهد کرد. یکی از شخصیت‌های کتاب، از درد بسیار زیادش می‌گوید، از اینکه پس از درد احساس آسودگی، رها شدنی ناب همچون آزادی دوران کودکی دارد و یادآور این نکته‌ست که با دردش سفری در رؤیا دارد. نکتهٔ مهم در بارهٔ آنچه بالاتر با عنوان درد از آن یاد کردیم در این جملهٔ کتاب نمایان است: «مردم اغلب آرزو دارند به زمان پیش از حادثهٔ ناگواری که برایشان رخ داده بازگرداند، راه دیگری را برگزینند، همه چیز را از نو آغاز نمایند و حفره‌ای را که در زندگی آن‌ها به وجود آمده، پر کنند؛ راهی که پس از آن پیشامد به ذهنشان رسیده است. اما اکنون نیز پس از رویدادی تلخ با گذشت زمان، مشکلات آن‌ها حل می‌شود. اتفاقاً وقتی دقیقاً بر اساس همان حفرهٔ به وجود آمده، مسیرشان را انتخاب می‌کنند، کم‌کم قضاوت کردن مشکل‌تر می‌شود که آیا اکنون دستاورد آن‌ها بیش از آنچه از دست رفته نیست.»

http://ikelk.com/fa/product/13gq
Add a comment...

Post has attachment

ضربۀ #بیدار_شدن

لحظه‌ای پیش می‌آید که برای نخستین بار «بیدار» و متوجه می‌شوید که الگوهایی خاص را در روابط خود با دیگران تکرار می‌کنید. در این هنگام ممکن است بهت‌زده و حتی ناامید شوید. این لحظه را می‌توان به لحظۀ باز کردن درِ انباری تشبیه کرد که بیست - سی سال است همه چیز در آن ریخته‌اید. ابتدا مبهوت می‌شوید، بعد وقتی چراغ را روشن می‌کنید، باز هم ناراحت‌تر می‌شوید، زیرا وسعت مسأله را درمی‌یابید. ما آدم‌های فراوانی را دیده‌ایم که این مرحله را گذرانده‌اند. آن‌ها معمولاً فکر می‌کنند: «آیا نمی‌شود دوباره به خواب بروم؟» نه، برای این که خطرناک است. پس از بیدار شدن، به خواب رفتنِ دوباره بسیار دشوار است، اما ناامید نباشید. می‌توانید با روحیۀ یادگیری و لذت‌جویی، تغییرات لازم را انجام دهید. درد، یک گزینه است، اما گزینۀ پیشنهادی ما نیست. این کتاب، مسیری ملایم و پرمهر را شرح می‌دهد. اگر به راه‌های دشوار معتاد هستید، اگر فکر می‌کنید برای یادگیری، رنج بردن لازم است، باید به منبع دیگری مراجعه کنید.
#یک_سال_زندگی_آگاهانه
نوشتۀ #گی_و_کیتلین_هندریکس
بازگردان: #فرناز_فرود
ویراستار: #زهره_جمشیدی‌کیا
چاپ اول
Photo
Add a comment...

Post has attachment
⁠⁣#کلک_آزادگان برگزار می‌کند:
کارگاه مقدماتی #سایه
بر اساس کتاب #نیمۀ_تاریک_وجود
نویسنده: دبی فورد | بازگردان: فرناز فرود | ویراستار: ریحانه فرهنگی
راهنمای دوره: #مجید_حمیدا با همکاری دکتر سارا منصفی

شمارﮤ تماس: ۶۶۹۵۲۰۲۱ - ۶۶۹۵۲۰۲۰

در این دوره به بررسی آن‌ بخشی‌ از شخصیتمان می‌پردازیم که
روابط ما را به بن‌بست می‌کشاند،
روح ما را می‌کشد
و مانع از تحقق رؤیاهایمان می‌شود.
#کارل_یونگ این بخش را #سایه می‌نامد.
‌‌
سرفصل‌های این دوره:
بررسی ‌نقاب‌های شخصیتی
آشنایی با سایۀ تاریک و سایۀ روشن
پرده‌برداری از سایه
آموزش‌ها و راهنمایی‌های سایه
یکپارچه شدن با سایه
موهبت‌ها و هدایای سایه

www.ikelk.com
🆔@ikelk
Photo
Photo
9/11/18
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
⁠#دوست_داشتن_آگاهانه
نوشتۀ: #گی_و_کیتلین_هندریکس⁣⁣
بازگردان: #فرناز_فرود
ویراستار #زهره_جمشیدی‌کیا
کاربرد کتاب: «دوست داشتن آگاهانه» راز آسیب‌های ناآگاه بودن در روابط را برای کسانی که به مانعی در مسیر زندگی مشترک برخورده‌اند، به شکلی ساده و قابل فهم فاش می‌سازد. همچنین کسانی که می‌خواهند بدانند چگونه از دام‌های ناآگاهی رهایی یابند و با متعهد شدن به تعهدهای مشترک، به پیشواز آگاهی بروند، بسیار مفید است. نمونه‌های واقعی این کتاب یاریگر آنانی‌ست که در پی دست‌یابی به درکی درست از آسیب‌های ناآگاهی و دردهای گذشته در رابطه، اوج‌هراسی و کشف راه حل‌های خلاقانه برای مشکلات رابطهٔ دوسویه و عاشقانه هستند.
http://ikelk.com/fa/product/13gh
Photo
Add a comment...


وقتی در آغاز کار شروع به بیدار شدن کردیم، خودمان را گرفتار الگوهای #دوست_داشتن_ناآگاهانۀ فراوانی یافتیم. هر دوی ما متعلق به خانواده‌هایی مسأله‌دار بودیم و در بزرگسالی، بسیاری از همان الگوها را در روابط خود به کار می‌بردیم. احتمالاً شما نیز تا اندازه‌ای گرفتار روابط ناکارامد هستید، مگر این که بسیار خوش‌اقبال بوده باشید. ما افکار مطرح‌شده در این کتاب را به گونه‌ای شکل دادیم که در راستای مسیر سفر به سوی رابطۀ متعهدانه باشد: سرانجام، حالتی جدید و شورانگیز آشکار شد که آن را تعهد مشترک می‌خوانیم. رابطۀ متعهدانه، رابطه‌ای پرشور، مفید و هماهنگ است. ما نیرویی را که صرف اختلاف‌ها می‌شد و هدر می‌رفت، به برنامه‌هایی خلاقانه مانند نوشتن کتاب، برگزاری همایش و سخنرانی، خدمت داوطلبانه و ساختن یک خانوادﮤ سعادتمند و شاد، اختصاص دادیم. ما پی بردیم که در مشارکت با همدیگر، به خلاقیتی بسیار بیش‌تر دسترسی داریم تا هر کدام به تنهایی. سپس این شیوه‌ها را طی دوره‌های عمومی و درمان‌های خصوصی به بسیاری از آدم‌ها یاد دادیم و خوشبختانه دیدیم که آن‌ها توانستند با کار کردن در این زمینه، از هم‌وابستگی به سوی تعهد مشترک و خلاقیت مشترک بروند. اکنون این مطالب را در اختیار آدم‌های بیش‌تری می‌گذاریم.
بخشی از #کتاب #دوست_داشتن_آگاهانه
نوشتۀ مشترک گی و‌ کیتلین هنریکسن
با ترجمۀ #فرناز_فرود و ویراستاری #زهره_جمشیدی‌کیا، کتابی که هر فردی بهتر است بخواند. رونمایی از کتاب یکشنبه ۱۸ شهریورماه در شهر کتاب دانشگاه.
Add a comment...

Post has attachment

#زندگی_نامه #فرناز_فرود
در سال ۱۳۷۹ پس از خواندن کتاب «دوستی با خدا» نوشتۀ نیل دونالد والش، تصمیم گرفتم که آن را به فارسی ترجمه کنم؛ با این امید که مطالبی را که برایم بسیار مفید و نشاط‌‌بخش بود با همزبانان خود سهیم شوم. به این ترتیب دوستی و همکاری من با انتشارات #حمیدا و #کلک_آزادگان آغاز شد. اکنون می‌توانم بگویم که ترجمه را به عنوان حرفۀ خود برگزیده‌ام. معیار انتخاب من در عرصۀ کاری این است که کتاب‌هایی را که در جهت بهروزی مفید و مؤثر می‌بینم از زبان انگلیسی به فارسی برمی‌گردانم و در این روند تا کنون بیش از سی عنوان را ترجمه کرده‌ام. در سال جاری برخی از کارهای ترجمه‌ام به مرحلۀ نهایی «اولین جشنوارۀ کتاب خانواده» راه یافت و در تاریخ ۱۳۸۶/۶/۲۸ طی مراسمی به همین مناسبت، لوح تقدیر و جوایزی به من اهدا شد. در این جشنواره کتاب‌های «فرزندان طلاق» در زمینۀ آسیب‌شناسی خانواده رتبۀ نخست و کتاب «کلیدهای همراهی و مراقبت از نوجوانان در اینترنت» در زمینۀ خانواده و فناوری رتبۀ دوم را به دست آورد. در حال حاضر در دو زمینۀ مورد علاقه‌ام که «هستی‌شناسی» و «پرورش کودک» است، کار می‌کنم. آرزویم این است که یکایک ما انسان‌ها در کنار هم در مسیر هشیاری و بیداری گام برداریم و به لطف عشق و آگاهی به خوشبختی پایدار و بی‌قید و شرط دست یابیم.
http://ikelk.com/fa/people/c5w
Photo
Add a comment...

Post has attachment
همراهان گرامی،
از شما دعوت می‌کنیم در #مراسم_رونمایی و #امضای_کتاب #دوست_داشتن_آگاهانه که با حضور مترجم #کتاب، خانم #فرناز_فرود برگزار می‌شود، به ما بپیوندید.

نشانی: خیابان انقلاب اسلامی، تقاطع خیابان قدس و بزرگمهر، #شهر_کتاب_دانشگاه
زمان: یکشنبه، ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۷، ساعت ۱۸ تا ۲۰

#کلک_آزادگان (#حمیدا)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
همراهان گرامی،
از شما دعوت می‌کنیم در #مراسم_رونمایی و #امضای_کتاب #دوست_داشتن_آگاهانه که با حضور مترجم #کتاب، خانم #فرناز_فرود برگزار می‌شود، به ما بپیوندید تا دیداری تازه کنیم.

نشانی: خیابان انقلاب اسلامی، تقاطع خیابان قدس و بزرگمهر، #شهر_کتاب_دانشگاه
زمان: یکشنبه، ۱۸ شهریورماه ۱۳۹۷، ساعت ۱۸ تا ۲۰

#کلک_آزادگان (#حمیدا)
Photo
Photo
9/3/18
2 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded