Profile

Cover photo
50 followers|18,648 views
AboutPostsPhotosVideos
Story
Tagline
SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNDE YÜKSELEN İLKELİ VE İSTİKRARLI BİR YAPI...
Introduction

İhlas Holding’in temelleri 1970 yılında Türkiye Gazetesi’nin kurulmasıyla atıldı.

Yaklaşık 20 yıllık gazetecilik deneyiminin ardından inşaat sektörüne giren İhlas Grubu, 1989 yılında İhlas Yuva Evleri’ni inşa etmeye başladı. 1990 ve 91 yıllarında İhlas Ev Aletleri Şirketi’ni kurarak elektronik cihaz ve ev aletleri üretimine, 1991’de ise Türkiye Gazetesi Hastanesi’ni kurarak sağlık hizmetleri sektörüne adım attı.

Türkiye Gazetesi’nin tiraj rekorları kırdığı bir dönem olan 1993 yılında, Grup, habercilik deneyimini daha geniş bir alana taşımak amacıyla İhlas Haber Ajansı ve TGRT FM radyosunu, 2004 yılında ise TGRT Haber TV’yi kurarak medya alanında büyük bir atılım gerçekleştirdi.

Ekonomik gelişmelere paralel olarak daha fazla büyümeyi hedefleyen İhlas Grubu, 1993 yılında farklı faaliyet alanlarını “Holding” çatısı altında bir araya getirdi. Ardından, yeni yatırım alanlarına yönelerek 1995 yılı itibariyle internet sağlayıcılığı, finans, gıda, taşımacılık, sigortacılık ve eğitim alanında da hizmet vermeye başladı. Enerji sektörünün özelleştirilmeye başladığı 1997-98’de, elektrik dağıtımı ve madencilik konularında ihalelere katıldı ve lisanslar aldı.

Grup şirketleri arasında sinerji oluşturabilmek ve hizmet verdiği alanlarda uzmanlaşmaya gidebilmek amacıyla grup yapılanmalarına gitti. 2003 yılında İhlas Yayın Holding’i kurarak gazete, ajans, TV ve radyo haberciliğinin yanı sıra dergi yayıncılığı, medya planlama, fuarcılık ve dijital tasarım alanlarında da faaliyet göstermeye başladı.

İhlas İnşaat Holding altında birleştirilen inşaat ve gayrimenkul çalışmaları kapsamında ise bugüne kadar iş merkezi, tatil köyü, televizyon stüdyoları, eğitim kompleksleri ve siteler de dahil olmak üzere, teslim edilen ve inşaatı süren konutların sayısı 20 bine yaklaştı. İhlas İnşaat Holding; eğitim, sağlık ve eğlence olanakları ile doğal ortamların sunulduğu ve insanların mutluluğunun ve huzurunun esas alındığı projeleriyle sektörün öncü kuruluşları arasında yerini aldı.

Elektronik ev aletleri ile başladığı üretim faaliyetlerine, bisiklet, motosiklet, çocuk arabası ve gıda üretimini de ekledi. Tüm bu ürünlerin pazarlama çalışmalarını tek bir çatıda yürütebilmek amacıyla İhlas Pazarlama Yatırım Holding A.Ş’yi kurdu.

Oluşturulan Enerji Grubu, metalik madenler, kömür ve endüstriyel hammaddeler gibi pek çok yeraltı kaynağını ekonomiye kazandırabilmek amacıyla yeni lisanslar aldı.

İhlas Holding, “Eğitim ve Sağlık Grubu” çatısında birleştirdiği faaliyetlerinde ise sosyal bir misyon üstlendi. Ülkemizin köklü sağlık kurumu Türkiye Hastanesi’nde; deneyimli sağlık çalışanları ve en yeni teknolojiye sahip cihazlarla, sağlık sorunlarının fiziksel olduğu kadar psikolojik etkilerini de dikkate alan ve kişiyi evinde hissettiren özel bir sağlık hizmeti sunuluyor.

Anaokulundan lise düzeyine kadar her kademede eğitim veren İhlas Eğitim Kurumları’nda ise “bilgiyi hızla işleme, üretme ve paylaşma çağı”na uygun bir eğitim-öğretim sistemi esas alınıyor.

Contact Information
Contact info
Phone
+90 (212) 454-2000
Email
Fax
+90 (212) 454-2136
Address
Merkez Mah. 29 Ekim Caddesi İhlas Plaza No:11 B/21 Yenibosna / Bahçelievler İSTANBUL

Stream

İhlas Holding hasn't shared anything with you.

People are more likely to share with you if you add them to your circles.