Profile cover photo
Profile photo
Geodeta Michał Siemaszkiewicz
14 followers
14 followers
About
Posts

Post has attachment
Dzień[ geodety, dentysty i ... teściowej.
Dzisiaj tj. 5. marca obchodzony jest Europejski Dzień Geodety. Dzień ten został ustalony w 2012 r. przez Europejską Organizację Geodetów dla uczczenia urodzin XVI-wiecznego flamandzkiego matematyka i geografa, Gerarda Merkatora, który był prekursorem współc...
Add a comment...

Post has attachment
Robot czy geodeta?
Wyniki badań naukowców z Oksfordu wskazują, że w ciągu najbliższych dwudziestu lat reprezentanci prawie połowy zawodów
mogą zostać zastąpieni przez roboty nowej generacji.  Naukowcy za pomocą analiz statystycznych określili dla 702 zawodów w USA prawdopodo...
Add a comment...

Post has attachment
Dnia 12 lipca 2014 roku zaczęło obowiązywać większość przepisów  nowelizacji ustawy "prawo geodezyjne i kartograficzne" z 1989r. (D.U. z 4. lipca 2014 - poz 897). Więcej szczegółów na blogu: http://geodeta4u.blogspot.com/

Ustawa nowelizująca Prawo geodezyjne i kartograficzne została opublikowana w Dzienniku Ustaw z dnia 4. lipca 2014r.. Większość przepisów wchodzi w życie 12. lipca br zaś pozostałe 1. stycznia 2015r..
Add a comment...

W dniu wczorajszym tj 5. czerwca 2014 r. Sejm RP przyjął w III czytaniu projekt nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Ustawa została przekazana do Senatu, gdzie będą toczyły się dalsze prace.

Post has attachment
Dnia 5. czerwca 2014 r. Sejm RP przyjął w III czytaniu projekt nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne. Zgodnie z rekomendacjami sejmowej Komisji Infrastruktury przyjęto 7 i odrzucono 3 poprawki zgłoszone w trakcie ostatniego posiedzenia sejmu. W wyniku głosowania ustawa została przekazana do Senatu,  w celu dalszych prac.

Zmiany wprowadzone do ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne mają usprawnić realizację projektów w dziedzinie geodezji i kartografii, w szczególności w zakresie:
- wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych,
- prowadzenia ewidencji gruntów i budynków,
- prowadzenia geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu,
- udostępniania danych i materiałów z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Poza tym Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji opublikowało projekty sześciu rozporządzeń wykonawczych do przygotowywanej nowelizacji ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne.

Post has attachment
Założycielem tej społeczności jest geodeta Michał Siemaszkiewicz z Wodzisławia Ślaskiego. Społeczność ta powstała z zamiarem łączenia osób związanych z ogólnie pojętą geodezją oraz pracujących lub mieszkających na terenie Śląska. Zapraszamy do zapisywania się do naszej społeczności lokalnej.

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded