Profile cover photo
Profile photo
Gazeta Lubuska | GazetaLubuska.pl
473 followers -
Gazeta Lubuska - najnowsze wiadomości i wydarzenia z regionu Lubuskiego
Gazeta Lubuska - najnowsze wiadomości i wydarzenia z regionu Lubuskiego

473 followers
About
Posts

Post has attachment
Łączą przyjemne z pożytecznym. #Lollipops Studio z Zielonej Góry wspiera miejskie schronisko, pomagając psiakom znaleźć dom. Celem akcji jest zaprezentowanie zwierząt w sposób bajkowy wraz z modelkami. #ZielonaGóra #schronisko

Post has attachment
Do widoku ludzi bezdomnych, koczujących w kątach dworcowych hal lub opuszczonych ruderach kamienic, zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Mało kto wie jednak, że polscy bezdomni znani są nie tylko w Polsce, a nasi rodacy stanowią największą grupę ludzi żyjących na ulicy w stolicy Niemiec. Jak wygląda życie bezdomnych Polaków na ulicach tętniącego życiem Berlina? #bezdomny #Berlin #Polacy

Post has attachment
#Wilki żyjące na pograniczu nadleśnictw #Bogdaniec i #Dębno to dla leśników nic nowego. Ich tropy odnajdywano tu od kilku lat. Ale teraz udało się je sfotografować.

Post has attachment
Wytypowana "szóstka" w #Lotto warta 2 mln zł padła w sobotę, 28 stycznia, w Zielonej Górze, w kolekturze przy ul. Ogrodowej 30. #zielonagóra

Post has attachment
Ogromny #pożar w Płotach wybuchł w poniedziałek, 30 stycznia, tuż przed północą. Płomienie pojawiły się w hali firmy Pol-Truck. #Strażacy gasili #ogień i jednocześnie bronili części budynku zajmowanej przez firmę transportową #XPOLogistics.

Post has attachment
Pracę w „Gazecie Lubuskiej” rozpoczął w 1956 r. I po latach pamiętał swoje pierwsze publikacje: o nowosolskim Dozamecie i o gorzowskim Stilonie. - Kiedyś dziennikarz to był ktoś - mawiał red. Różalski.

Post has attachment
"Pogrążeni w głębokim smutki zawiadamy, że odszedł legendarny poeta, autor piosenek i artysta - Leonard Cohen. Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów"
#leonardcohen

Post has attachment
Mimo że maleje ilość wypadków na przejazdach kolejowych, nadal wysoka liczba, bo aż 98 proc., kolizji lub wypadków, to efekt ignorowania znaków drogowych przez kierowców i pieszych. Widok przejeżdżającego na czerwonym świetle, lub mijającego rogatki pojazdu potrafi zmrozić krew w żyłach. Niestety nie wszyscy respektują przepisy. Do tego typu wypadków często dochodzi także w naszym regionie. Niektóre z nich kończą się tragicznie.

Post has attachment
Do najkrwawszej zbrodni w naszym regionie doszło na przełomie lat 60. i 70. Był sierpień 1972 roku. Wanda P. z Katowic zaniepokoiła się, że jej siostra Zofia B., która razem z 15-letnią córką Elżbietą i 2-letnim synem Ryszardem mieszkała w Żarach, nie daje znaku życia. Od dziś, poniedziałku (24 października) do piątku (28 października) codziennie o godz. 10.30 będziemy publikować jeden odcinek opisujący tę przerażającą zbrodnię. Dziś część pierwsza. #żary #krwawyczesio #zbrodnia #morderstwo #lubuskie

Post has attachment
Tragedia w Himalajach. Zginął Grzegorz Kukurowski, alpinista z gorzowskiego klubu

Grzegorz Kukurowski z gorzowskiego klubu "Speleoklub GAWRA" zmarł w Himalajach 11 października. Dzień wcześniej, 10 października, wraz Łukasz Chrzanowski utknęli na ścianie Shivlingu w partiach podszczytowych drogi czeskiej na wysokości 6300 m. W nocy członek Speleoklubu stracił przytomność i mimo podania leków już jej nie odzyskał.
Wait while more posts are being loaded