Profile cover photo
Profile photo
FERHAT TUNÇ
1,106 followers
1,106 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has shared content

Post has attachment

Post has attachment
ROYEM MÜZİK'LE YENİ BİR DÖNEM

Royem Müzik olarak, sanatçı Ferhat Tunç'un 30 yıllık sanat yaşamına damgasını vuran ve hakları farklı Müzik şirketlerinde bulunan 13 Albümü bünyemize kazandırdık. Royem Müzik bünyesine kazandırılan bu Albümler, yeniden düzenlenerek dinleyiciyle buluşması sağlanacaktır.

Yine bu zorlu 30 yıldan bugüne kalan birçok görsel çalışmanın, (Konser, Klip ve Belgesel) dijital ortama aktarılması için de yoğun bir süreç başlattık. "Mezopotamya Dijital" bünyesinde Royem Müzik olarak, Sanatçı Ferhat Tunç'a ait elde bulunan bütün görsel çalışmaları toparlamaya çalışıyoruz. Bu görsel çalışmalar stüdyo ortamında uzman kişilerce elden geçirildikten sonra dijital ortama aktarılması sağlanıyor.

Bu alanda başlayan çalışmaların ilk adımı, sanatçının Almanya'dan Türkiye'ye döndükten sonra 1986 yılında İstanbul Emek Sinemasında gerçekleştirdiği konser oldu. Bu kapsamda daha sonra Oslo Konseri ve Brüksel Konseri paylaşıma sunuldu. Sırada Dünyanın bir çok ülkesinde gerçekleşmiş bulunan konserlerin elden geçirildikten sonra sizlere ulaştırılması var.

Bu alanda yapılacak çalışmalarısanatçının Yuoutube ve Dailymotion üzerindeki açılmış kurumsal kanallarında takip edebilirisiniz. Bu kanallarda bulunan görsel çalışmaları kendi sayfalarınızda arkadaşlarınızla paylaşmakta hiç bir sakınca yoktur. Aksine ne kadar çok paylaşım olursa bu çalışmaların değer kazanması da bir o kadar mümkün olacaktır.

Sanatçının çalışmalarından haberdar olmak için mutlaka bu kanallara abone olmanızıöneriyoruz.

Youtube: : https://www.youtube.com/user/ferhattuncofficial
Dailymotion : http://www.dailymotion.com/tuncferhat1

Royem Müzik tarafından hakları geri alınan Albümler

1-Gülvatan -1991
2-Ateş Gibi - 1992
3-Firari Sevdam -1993
4-İstanbul Konserleri 1 / 1993
5-Özlemin Dağ Rüzgarı - 1994
5-Bu Yürek Bu sevda Var iken - 1996
7-Kayıp / 1997
8-İstanbul Konserleri 2 1998
9-Şarkılarım Tanıktır - 2002
10-Nerdesin Ey Kardeşlik - 2003
11-Sevmek Bir Eylemdir - 2005
12-Ateşte Sınandık
13-Şuware Kırmanciye ( Dersim )

Sanatçı Ferhat Tunç yapılan bu çalışmaların dışında yeni albümünü tamamlamak için daha şimdiden stüdyo çalışmalarına başladığını belirtmeliyiz. Ekim ayı gibi dinleyiciyle buluşması planlanan yeni albümde iz bırakacak birçok önemli eser bulunuyor. 30. Yıl albümüyle birlikte seslendirmesini Can Dündar'ın yaptığı ve sanatçının hayatından kesitler sunan "Hayat Bize İyi Davranmadı" belgeseli de dinleyiciyle ile buluşturulacak.

ROYEM MÜZİK

Post has attachment
Photo

Post has attachment
Photo

Post has attachment
FERHAT TUNÇ’TAN YEPYENİ BİR KLİP

“HAWA ÇUXURE”

1938 yılında Slu Ağa ailesine mensup kadın ve çocuklarda dâhil evlerinden alınan onlarca kişi, Cuxur köyünden uzak “Kerte Mazgerd” dedikleri bir yerde ağır makinalı tüfeklerle taranarak katledilirler. ”Hawa Cuxure” bu son derece trajik katliama yakılan bir ağıttır.

Sanatçı Ferhat Tunç, “Şuware Kırmanciye” (Dersim Ağıtları) albümünde yer verdiği “Hawa Çuxure” adlı bu ağıtı Dersim’de bir başka katliam noktasında gerçekleştirdiği çekimlerle klipe dönüştürdü. Bu çalışma, izleyenleri Dersim’de Halvori kayalıklarına, 217 insanın vahşice katledildiği o mekâna götürmüş olacak.

14 Ağustos 1938 yılında Halvori köyünde yaşayan ve aralarında çocukların da bulunduğu toplam 217 kişi, evlerinden alındıktan sonra kayalıkların başına getirilir. Getirildikleri yerde bu 217 kişinin akıbeti, Çuxur köylülerinden farklı olmayacaktı… Halbori köylüleri, Vahşice kurşuna dizildikten sonra kayalıklardan Munzur nehrine atılırlar. Munzur nehrinin bu katliam nedeniyle günlerce kan aktığı söylenir. Kurşunlandıktan sora süngülenip uçurumdan aşağı atılan çocuklardan biri hayatta kalmayı başarıyor.

Halvori kayalıklarında Klipin çekimlerini, sevgili İsmail Ateş yaptı. İsmail Ateş’i, Deresim doğasının güzelliklerini yansıtan gezi fotoğraflarından tanırız. Klipin montajı ise İstanbul’da ADA Film montaj stüdyosunda Ahmet Çeken tarafından gerçekleşti.

HAWA CUXURE
Yıkılası Çukur köyü uzanır çetin çepeller
Konuk gelmiş bize gece vakti Celal Bayar
İçim rahat değil, korkarım ki bizde nesil bırakmasın
Tuz ekmeğimizi yemiyor, bakışları öylesine hain

Ah aman aman ulu beyim aman
Bağladılar kadının erkeğin kolunu
Düşürdüler yola, Götürdüler Mazgirt Geçidine
Kurdular ağır makineliyi tam karşımıza

Başımızı delip geçti kurşunları sırtımızda
Yaktı ciğerlerimizi top mermileri zalimlerin
(Kadın) dedi bre zalim de öldür öldüreceksen
Sancıyor karnımda bebek

FTF- ADMİN

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded