Profile

Cover photo
15 followers|146,334 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

ePlatform

Shared publicly  - 
 
Entegrasyon uygulamasından yararlanan mükelleflere ihracat işlemlerinde test ortamı kullanımına yönelik duyuru yayınladı! İlgili duyuru için tıklayın>> http://efatura.gov.tr/dosyalar/IHRACAT_entegrator_TEST_DUYURUSU.pdf
 ·  Translate
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
Mali mührü henüz eline ulaşmayan mükellefler e-Fatura ve e-Defter başvurularını duyurudaki şekilde tamamlayabilecekler. İlgili duyuru için tıklayın>>http://eplatform.com.tr/tr/haberler/e-fatura-ve-e-defter-basvurulari-hakkinda
 ·  Translate
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
İhracatta e-Fatura Uygulaması ile ilgili Gümrük İşlemleri Kılavuzu güncellendi.

Detaylar için tıklayınız>> http://eplatform.com.tr/tr/haberler/ihracatta-e-fatura-uygulamasi-ile-ilgili-gumruk-islemleri-kilavuzu-guncellendi
 ·  Translate
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanan kılavuz, 463 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinin 110 uncu bölümünde belirtilen elektronik bilet raporlarının, belirlenen veri formatı ve standardına uygun olarak hazırlanması ve ilgili raporun Gelir İdaresi Başkanlığı sistemine yüklenmesi süreçlerini açıklamak amacıyla hazırlanmıştır.

e-Fatura, e-Arşiv ve e-Defter uygulamalarımızla entegre çalışan ePlatform e-Bilet uygulamamızda etkinliler ile ilgili gerekli teknik geliştirmelerin kısa sürede yayına alınması planlanmıştır.

İlgili duyuruya ulaşmak için tıklayınız>> http://eplatform.com.tr/tr/haberler/gib-etkinlikler-ile-ilgili-e-bilet-raporu-teknik-kilavuzunu-yayinladi

#ePlatform #eBilet #eArşiv #eArşivFatura #eİrsaliye #eDefter #eSaklama #eDönüşüm
 ·  Translate
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
e-Fatura uygulamasına kayıtlı olan mükelleflerden mal ihracı ve yolcu beraberi eşya ihracı (Türkiye’de KDV hesaplanarak yapılan satışlar) kapsamında fatura düzenleyecek olanlar, istemeleri halinde 01/01/2017 tarihinden itibaren söz konusu faturalarını e-Fatura olarak düzenlemeye başlayabilecekleri gibi 01/07/2017 tarihine kadar matbu (kağıt veya e-Arşiv) fatura da düzenleyebilecekleri duyurulmuştur. Detaylar için>> http://eplatform.com.tr/tr/haberler/ihracatta-e-fatura-uygulama-zorunlulugu-01072017-tarihine-ertelendi #ePlatform #İhracattaeFatura #eFatura #eDefter #eArsiv
 ·  Translate
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
Gelir İdaresi Başkanlığı, 1 Ocak 2017'de zorunlu olarak "e-Arşiv Fatura" kullanacak mükellefler için "e-Arşiv Fatura ve İnternetten Satış kapsamı ile ilgili duyuru" yayınladı.
İlgili duyuru için tıklayın>> http://eplatform.com.tr/tr/haberler/e-arsiv-fatura-ve-internetten-satis-kapsami-ile-ilgili-gib-duyurusu
Bilgi almak yada hızlı başvuru yapmak için lütfen tıklayınız>> http://eplatform.com.tr/tr/bilgi-talep-formu
#ePlatform #eFatura #eArşiv #eArşivFatura
 ·  Translate
1
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
Yolcu Beraberi Eşya İhracında Düzenlenecek Faturaların e-Fatura Olarak Düzenlenmesine İlişkin Duyuru Yayınlandı! İlgili duyuru için tıklayın >>http://eplatform.com.tr/tr/haberler/yolcu-beraberi-esya-ihracinda-duzenlenecek-faturalarin-e-fatura-olarak-duzenlenmesine-iliskin-duyuru-yayinlandi
 ·  Translate
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
İhracat E-Fatura Uygulamasında GTB Test Portalinin Kullanımına İlişkin Duyuru Yayınlandı! İlgili Duyuru İçin Tıklayın>>http://eplatform.com.tr/tr/haberler/ihracat-e-fatura-uygulamasinda-gtb-test-portalinin-kullanimina-iliskin-duyuru-yayinlandi
 ·  Translate
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
Havayolu Ulaşımı e-Bilet’lerinin Tevsik Edici Belge olarak kullanılması ile ilgili GİB Duyurusu yayınlandı.

Gelir İdaresi Başkanlığı, yayınladığı duyuruda Havayolu şirketlerinin "elektronik ortamda teslim" ve "kağıt ortamında teslim" kullanım yöntemlerine göre alıcıların Havayolu ulaşımı e-Bilet’lerini gider, maliyet veya tevsik edici belge olarak kullanabilmesi esasları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamalarda öne çıkan başlıklara göre;

* Elektronik iletim yöntemine göre teslim edilen biletlerin kağıt çıktılarının e-Fatura kayıtlı kullanıcıları dışındaki muhatapları (kişi veya kurum) tarafından 213 sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca tevsik edici belge olarak kullanılabilmesi için hava yolu firmaları veya acenteleri tarafından ıslak imza veya kaşe/damga tatbik edilmesine gerek bulunmamaktadır.

* Kağıt ortamda teslim edilen e-Biletlerin muhatabı tarafından 213 sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca tevsik edici belge olarak kullanılabilmesi için, kağıt çıktı üzerinde hava yolu firmaları tarafından kaşe/damga tatbik edilmesi, acenteler tarafından ise kaşe/damga tatbik edilmesi ve ıslak imza ile imzalanması gerekmektedir.

* IATA kurallarına göre düzenlenen e-Ticket’lar tek başına 462 nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’ne uygun e-Bilet olarak kabul edilemeyecektir.”

İlgili duyurunun tam metnine ulaşmak için tıklayınız>> http://eplatform.com.tr/tr/haberler/havayolu-ulasimi-e-biletlerinin-tevsik-edici-belge-olarak-kullanilmasi-ile-ilgili-gib-duyurusu

#eFatura #eArşiv #eArşivFatura #eİrsaliye #İhracattaeFatura #İhracatFaturası #eDefter #eBilet #eDönüşüm
 ·  Translate
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
e-Dönüşüm Komitesi tarafından organize edilen Özel Entegratörler Kurulu 9. Toplantısı 22 Aralık Perşembe Günü ePlatform sahipliğinde düzenlendi.

Özel Entegratörlerden toplamda 49 temsilcinin katıldığı toplantının moderatörlüğünü BThaber Genel Yayın Koordinatörü Ayhan Sevgi yaptı.

Kurul toplantısının ilk bölümünde, e-Dönüşüm uygulamaları ile ilgili genel bilgi alış verişi ve yıl sonu geçişi öncesinde durum değerlendirmesi yapıldı.

İkinci bölümde ise Geliri İdaresi Başkanlığı’ndan Şube Müdürü Engin Uysal’ın da katılımıyla İhracatta e-Fatura ve e-İrsaliye uygulamalarında test portallerinin nasıl kullanıma alınacağı başta olmak üzere diğer e-Dönüşüm uygulamalarında birçok konu başlığı ile ilgili gidişat ve sektörde yaşanan problemler ile ilgili aksiyon planları değerlendirildi.

Özel Entegratör Kurulu toplantıları Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan katılımlarla sektörün sürekli iyileştirilebilmesi için periyodik olarak düzenlenmeye devam edecek.

ePlatform ERP Committee Turkey

#ePlatform #ÖzelEntegratör #eDönüşüm #eFatura #eArşiv #eİrsaliye #eDefter #eBilet #eSaklama

http://eplatform.com.tr/tr/haberler/eplatform-ozel-entegratorler-kuruluna-ev-sahipligi-yapti
 ·  Translate
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
"Gelir İdaresi Başkanlığı" ve "Gümrük ve Ticaret Bakanlığı" değerli katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz e-Dönüşüm uygulamaları bilgilendirme seminerlerinde e-Fatura, e-Arşiv Fatura, İhracatta e-Fatura, e-İrsaliye, e-Defter ve e-Bilet ile ilgili "bilgilendirme sunumlarını", "sektörün en çok merak ettiği soruların cevaplarını" ve "kullanım yöntemleri ile ilgili detayları" paylaşacağımız mailimizi almak isterseniz e-Bülten'imize mail adresinizi kaydedebilirsiniz.

e-Bülten'e kayıt için lütfen tıklayınız> http://eplatform.com.tr/tr/iletisim

#ePlatform #eFatura #eArşiv #eArşivFatura #eİrsaliye #İhracattaeFatura #İhracatFaturası #eDefter #eBilet #eDönüşüm
 ·  Translate
1
Add a comment...

ePlatform

Shared publicly  - 
 
"İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatci Birlikleri (İTKİB)", "İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB)", "İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB)" ve ePlatform ortak organizasyonunda,
"Gelir İdaresi Başkanlığı" ve "Gümrük ve Ticaret Bakanlığı" katılımcıları ile "İhracatta e-Dönüşüm Zirvesi" 15 Aralık 2016'da Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) binasında!...
Detaylar ve başvuru için lütfen tıklayın>> http://eplatform.com.tr/tr/haberler/ihracatta-e-donusum-zirvesi-istanbulda

#ePlatform #eFatura #eArsiv #eArsivFatura #eİrsaliye #eDefter #İhracattaeFatura #İhracatFaturası

 ·  Translate
1
1
Add a comment...
Story
Tagline
ePlatform, kurumların dijital dönüşümünde güvenilir iş ortağı olma bilinci ve sorumluluğuyla Türkiye’de başarılı projelere imza atmaktadır.
Introduction
ePlatform Bulut Bilişim A.Ş. kurumların dijital dönüşümünde güvenilir iş ortağı olma bilinci ve sorumluluğuyla Türkiye’de çok başarılı projelere imza atan %100 Türk sermayeli bir şirkettir.

Web ve mobil uygulamalarda uzman bir ekiple müşterilerine uzun soluklu olarak hizmet veren ePlatform, yazılım ve fikirleriyle fark yaratacak projeler geliştirirken, analiz, danışmanlık, planlama, değerlendirme, raporlama, strateji ve profesyonel proje yönetimi kapsamında katma değerli hizmetler sunmaktadır.

Tamamıyla yerli sermayeli ve Ar-Ge merkezi olan firmamız alanında uzman yazılımcılar ile çeşitli Ar-Ge projeleri geliştirmektedir. 

Bulut Hizmetler için DorukNet İş Ortaklığı

Yazılım alanında sektörünün öncüsü Medyasoft grup şirketi ePlatform ile Veri Merkezi hizmetlerinde sektörünün öncüsü DorukNet güçlerini birleştirdi. Bu işbirliği sayesinde, güncel teknolojik altyapı standartları ve sertifikasyonları başarıyla karşılanarak geliştirilen “ePlatform Bulut Şirket” sistemi ile uçtan uca entegre ve profesyonel çözümler sunulmaktadır.

ePlatform Bulut Şirket sisteminde kullanılan “Obje Bazlı Yedekleme” teknolojisi sayesinde, ePlatform üzerinde üretilen tüm veriler, 3 farklı veri merkezi ve 2 farklı coğrafi bölgede aynı anda yedeklenmekte ve veri kaybı riski ortadan kaldırılmaktadır.

Bu sayede ePlatform ve DorukNet güvencesinde olan “Felaketten Kurtarma Senaryoları” standartlarına göre geliştirilmiş ePlatform Bulut sistemi ile tüm kurumsal verileriniz güvenle saklanmakta ve kesintisiz olarak 7x24 erişiminize açık tutulmaktadır.

ePlatform’u Tercih Etmeniz İçin 10 Önemli Neden

Esnek Ödeme Planları
Maliyet Tasarrufu
İş Gücü Tasarrufu
Gelişmiş Güvenlik
Yüksek Performans
Üstün Kullanıcı Deneyimi
Merkezi Destek Altyapısı
Birbiriyle Entegre Sistemler
Mobil Uyumlu Uygulamalar
Her Yerden Erişilebilme
Contact Information
Contact info
Phone
+905309671007
Email
Pager
+90 850 2777772
Address
Altunizade Mah., Ord. Prof. Fahrettin Kerim Gökay Cad., Eşref Çakmak Plaza, No:32 Kat:2, 34662 Üsküdar/İstanbul