Profile

Cover photo
171 followers|93,796 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

e-pity

Shared publicly  - 
 
Do końca stycznia musi sporządzić PIT-4R i PIT-8AR.

Niezależnie od tego, czy wysyłasz deklaracje do urzędu skarbowego przez internet, pocztą, czy też składasz je osobiście - do końca stycznia 2017 r. musisz sporządzić i przekazać jako płatnik podatku informacje PIT-4R, PIT-8AR oraz IFT-3R. Są to informacje o opłacanych zaliczkach na podatek za inne osoby. Dodatkowo pamiętaj, że w styczniu możesz już złożyć również PIT-11, PIT-8C, IFT-1R szczególnie, jeśli chcesz zrobić to w formie pisemnej, a nie elektronicznej. W lutym dokonasz tego bowiem wyłącznie przez internet.

e-Deklaracje PIT-4R, PIT-8AR za 2016 rok, wystawisz i e-wyślesz wygodnie w e-pity Płatnika https://www.platnik.e-pity.pl/pit4r-program-edeklaracje-druk-formularz-online/ 3 Deklaracje Za Darmo!
 ·  Translate
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
Najlepszy sposób na… nierozliczanie PIT 2016💡❤📣!
Masz jeszcze tydzień 🔔, by zobowiązać pracodawcę do sporządzenia za Ciebie rocznego rozliczenia podatkowego 📚! Wyślij do firmy krótki druk PIT-12 📨 przed 10 stycznia i przekaż jej obowiązek rozliczenia Twojego wynagrodzenia z umowy o pracę na PIT-40 💰. Z tej możliwości możesz skorzystać, jeśli 👉 nie posiadasz ulg podatkowych, nie rozliczasz się ze współmałżonkiem lub jako samotny rodzic, nie przekazujesz 1% podatku oraz nie masz innych zarobków opodatkowanych według skali podatkowej (nie podpisałeś w 2016 r. innych umów o pracę, zlecenie, dzieło, nie wynajmowałeś mieszkania). Możesz natomiast wysłać PIT-40 oraz złożyć samodzielnie PIT-36L (działalność opodatkowana liniowo), PIT-28 (w związku z najmem opodatkowanym ryczałtem lub firmą na ryczałcie) oraz PIT-38 (zyski z papierów wartościowych).
Więcej 👉 https://www.e-pity.pl/pit-12-najlepszy-sposob-na-bezstresowe-rozliczenie-pita/
 ·  Translate
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
Najlepszy sposób na Boże Narodzenie... świętowanie przy pięknej 🎄 w radosnej, rodzinnej atmosferze 🎤🎁🎉 ze szczerego serca 💝👇
 ·  Translate
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
Ile zyskasz lub stracisz na nowej kwocie wolnej od podatku? Sprawdź w bezpłatnym kalkulatorze dla podatników!!!!
Na kwocie wolnej od podatku możesz zyskać nawet 1188 zł rocznie. Może jednak okazać się, że będzie ona niższa niż rok wcześniej nawet o 556 zł.
Skorzystaj z darmowego kalkulatora i sprawdź, ile dokładnie wyniesie kwota Twojego podatku po uwzględnieniu zmiany wysokości kwoty wolnej od podatku w 2017 r.

https://www.e-pity.pl/kwota-wolna-od-podatku-2017-kalkulator/
 ·  Translate
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
W listopadzie nie składasz deklaracji PIT-6!
Przypominamy, że zmianie w 2016 uległy terminy deklarowania działów specjalnych produkcji rolnej (PIT-6). W terminie do dnia 20 stycznia 2017 r. deklarację PIT-6 składają wyłącznie podatnicy, którzy dochód z działów specjalnych produkcji rolnej w 2017 r. będą ustalać na podstawie norm szacunkowych dochodu z określonej powierzchni upraw lub jednostki produkcji zwierzęcej.
Deklaracji PIT-6 na 2017 r. nie składają podatnicy, którzy zdecydowali, że dochód z działów specjalnych produkcji rolnej w 2017 r. będą ustalać na podstawie prowadzonej podatkowej księgi przychodów i rozchodów lub ksiąg rachunkowych rezygnując tym samym z ustalania dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej na podstawie norm szacunkowych dochodu.
Deklaracji PIT-6 na 2017 r. nie składają również podatnicy obowiązani do ustalania dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej w 2017 r. na podstawie prowadzonych ksiąg rachunkowych.

https://www.druki-formularze.pl/druk/pit-6-12-2016-deklaracja-do-wymiaru-zaliczek-podatku-dochodowego-od-dochodow-z-dzialow-specjaln
 ·  Translate
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
75% podatku za nieujawnione przychody
Czy wiesz, że jeśli Twój PIT nie zawiera informacji o wszystkich Twoich przychodach lub lub prowadzone przez ciebie działania miały na celu ominięcie przepisów podatkowych, fiskus może wymierzyć Ci podatek dochodowy według stawki przekraczającej wielokrotnie Twoją stawkę PIT? Warto zabezpieczyć się i wykazać w deklaracji podatkowej wszystkie źródła, z jakich uzyskiwany był przychód podatkowy. Od przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych zryczałtowany podatek dochodowy wynosi 75% podstawy opodatkowania.

https://www.e-pity.pl/abc-podatki/zmiany-w-rozliczeniu-pit-za-2016-rok-pity-2017/
 ·  Translate
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
Najlepszy sposób na… rozliczenie najmu opodatkowanego ryczałtem 🏡 !
Tylko do 31 stycznia! Podsumuj swoje przychody z najmu i dzierżawy w 2016 roku 📚💰 . Do 20 dnia każdego miesiąca miałeś obowiązek płacić ryczałtowy podatek 8,5% od uzyskiwanych przez Ciebie przychodów za miesiące poprzednie: nadszedł czas je rozliczyć ☝️ . Opłać podatek za grudzień 2016 i przekaż do urzędu skarbowego roczne rozliczenie na deklaracji PIT-28 👉 do końca stycznia!
Więcej na 👉 https://www.e-pity.pl/abc-podatki/pit-wynajem-podatek/
 ·  Translate
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
Najlepszy sposób na... najszybszy zwrot podatku 🚀💰!
Z programem e-pity będziesz pierwszym podatnikiem składającym deklarację w 2017 roku 👏. Po co wydawać w styczniu pieniądze na papierowe wydania gazet z dołączonymi programami do rozliczeń podatkowych? Z programem e-pity rozliczysz PIT... za darmo 😉! Jeśli lubisz rywalizować i zależy Ci na jak najszybszym zwrocie nadpłaty podatku, przygotuj deklarację PIT i złóż ją elektronicznie zaraz po wybiciu północy 📨! Dzięki temu masz szansę na szybki zwrot nadpłaty podatku, ponieważ Twój PIT nie czeka w kolejce 🏆! Pamiętaj, że nawet jeśli pominiesz jakieś przychody czy pomylisz się w obliczeniach, w każdej chwili możesz złożyć korektę. Zatem 3...2...1... wznieś kieliszek szampana 👉 i do dzieła 💻👇!
Rozlicz się 👉 https://www.e-pity.pl/e-deklaracje-program-desktop-online/
 ·  Translate
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
Najlepszy sposób na... uniknięcie podatku od sprzedaży nieruchomości 🏠💰!
Jesteś w trakcie finalizowania umowy kupna domu, lokalu, mieszkania 📝? Jeśli tak, to warto akt notarialny sprzedaży 🏡 🏪 🏢 sporządzić jeszcze w grudniu br. 👉 po 5 latach liczonych od końca roku, w którym kupiłeś nieruchomość (czyli w tym wypadku w 2022 roku), będziesz mógł sprzedać ją z zyskiem i nie płacić ani złotówki podatku ❤💰, bez względu na czynione przez Ciebie remonty (nawet gruntowne) czy przebudowy 👷🔨. Dla naliczenia podatku najistotniejsza jest bowiem data zakupu nieruchomości. Jeśli sfinalizujesz umowę dopiero w styczniu 2017 r., będziesz musiał czekać na możliwość nieopodatkowanej sprzedaży o rok dłużej 🙌.
Sprzedaż nieruchomości wykażesz w deklaracji PIT-39. Więcej informacji, jak to zrobić 👉 https://www.e-pity.pl/abc_podatki/deklaracje/pit_39/
 ·  Translate
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
Najlepszy sposób na… bezstresowe rozliczenie PIT-a!
Już jest! Nowa, darmowa aplikacja e-pity 2016 pomoże Ci wypełnić, zweryfikować i bezpiecznie e-wysłać Twoje zeznanie podatkowe do urzędu! Rozliczaj się szybko i bez stresu 😉

A na Mikołajki wyjątkowy 🎁 od nas 👉 10 najlepszych sposobów na zapłacenie niższego podatku B| 💰😍
👉 https://www.e-pity.pl/abc-podatki/10-najlepszych-sposobow-na-obnizenie-podatku-pit-2016/ 
 ·  Translate
2
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
Nie przegap ostatniej szansy na zakup środków trwałych rozliczanych w PIT za 2016 r.!!
Pamiętaj, że co do zasady środki trwałe możesz zacząć amortyzować począwszy od miesiąca następującego po miesiącu ich nabycia. Zostały Ci zatem ostatnie dni na zakup w listopadzie 2016 r. środków trwałych, które amortyzowane od grudnia wpłyną na Twój PIT-36 lub PIT-36L za 2016 r. Aby skutecznie obniżyć swój podatek za 2016 r. zdecyduj się szybko na inwestycję o wartości ponad 3.500 zł (np. samochód, maszynę produkcyjną, komputer, ksero, ekspres do kawy).
 ·  Translate
1
Add a comment...

e-pity

Shared publicly  - 
 
Wynająłeś na rok akademicki mieszkanie studentom i dodatkowo masz umowę o pracę? Pamiętaj o właściwym PIT na koniec roku!
Masz prawo rozliczać najem zarówno na zasadach ogólnych, jak i ryczałtem. Jeśli do tej pory rozliczałeś się na PIT-37 i wybierzesz najem opodatkowany według skali (18% dochodu, rozliczasz w nim przychody i koszty), to wszystkie przychody z PIT-37 przeniesiesz w tym roku i rozliczysz łącznie z kwotami z najmu na PIT-36. Jeżeli natomiast zdecydowałeś się na najem opodatkowany ryczałtem (8,5% od przychodu), to musisz złożyć dwie deklaracje podatkowe - PIT-37 (tak jak do tej pory) oraz PIT-28.

https://www.e-pity.pl/abc-podatki/pit-wynajem-podatek/
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
Program e-pity - najlepszy sposób na bezstresowe rozliczenie PIT-a wygodny i bezpieczny. Za darmo dla każdego, kto przekaże 1% dla dowolnej OPP. Po prostu.
Introduction

e-pity – najlepszy i najprostszy program do wypełniania PIT-ów. Wygodny i bezpieczny. Za darmo dla każdego, kto przekaże 1% dla dowolnej OPP. Program w wersji online, offline oraz jako aplikacja zoptymalizowana dla iPadów i tabletów z systemem Android. Wypełnij PIT-a w 5 minut! e-pity. Po prostu.

e-pity Płatnika www.platnik.e-pity.pl Kompleksowe e-rozwiązanie dla płatników PIT. Aplikacja w której można wystawić, wysłać e-Deklaracje i dostarczyć do pracowników elektroniczne PITy: PIT-11, PIT-8C, PIT-40.

Producent: e-file sp. z o.o. sp.k. , ul. Jeziorańska 12, 60-461 Poznań.

Contact Information
Contact info
Phone
61 307 17 77
Email