Profile cover photo
Profile photo
Drenica Press
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Moti i keq i disa ditëve më parë i cili i ka kushtuar jetën një të riu shqiptar. Në Luginën e Kilkisë është gjetur trupi i një 26-vjeçari shqiptar, i cili punonte si bari në zonë. Bariu shqiptar, Jon Kërtuka është vrarë nga rrufeja. Por në familjen e tyre…

Post has attachment
Një grua ka luftuar për 10 orë në det të hapur, por në fund u shpëtua e gjallë. Ajo ra nga trageti gjatë natës, në detin Adriatik. Turistja u shpëtua nga rojet bregdetare kroate dhe më pas u dërgua në spital, dhe sipas autoriteteve ajo është jashtë…

Post has attachment
Një banor në lagjen bregu i Diellit në Prishtinë, Don Agani, është ankuar përmes një postimi në rrjetin social Facebook se dje është goditur nga rryma elektrike që kishte ardhur nga një shtyllë e dritave në atë lagje. Ai përpos tjerash paralajmërojë se do…

Post has attachment
Një qytetar është rrahur sot në magjistralen Gjilan-Prishtinë rreth orëve të para të ditës. Personi në fjalë është rrahur fuqishëm nga pjesëtarë të Policisë së Kosovës, përderisa nuk dihet arsyeja. Madje në një video të dërguar në redaksinë e Indeksonline…

Post has attachment
“Arabia Saudite dhe vendet tjera të pasura të Lindjes së Mesme do të fillojnë të paguajnë në vend të SHBA-ve”, shkruan Presidenti Trump në një postim të tij në Twitter. Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, njoftoi se vendi…

Post has attachment
Treni ka shkaktuar një tjetër aksident në Durrës: ka përplasur një burrë pas një kalese hekurudhore, i cili mësohet se është gjallë, por në gjendje të rëndë. Sipas burimeve, i plagosuri është pushues nga Kosova. Aksidenti këtë radhë nuk ka ndodhur…

Post has attachment
Këto hotele nuk ofrojnë një eksperiencë klasike hoteliere. Nga Tipis mbi ujë në këto shtatë dhoma të mobiluara me verë-fuçi në pyllin e Zi të Gjermanisë, këto ofrojnë akomodim unik në mbarë botën garantojnë një pushim interesant dhe të paharruar, shkruan…

Post has attachment
Treni i linjës Durrës – Elbasan ka përplasur një 39-vjeçar, duke e lënë të plagosur. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Nr.13 të qytetit të Durrësit. Policia thotë se i plagosuri është me iniciale A.A. banues në Kosovë. Ai ndodhet në spitalin e qytetit ku po…

Post has attachment
Të gjitha urat në akset rrugore në vend, do të monitorohen nga PoliciaRrugore dhe “Autoriteti Rrugor Shqiptar, duke mos lejuar kalimin e  automjeteve me tonazh më të lartë se ajo e lejuar në tabelë. Shkak për këtë aksion u bë ngjarja tragjike në Genova të…

Post has attachment
William Jefferson Clinton feston sot ditëlindjen e 72, dhe shumë shqiptarë ia kanë uruar atij. Bill Clinton ishte vendimtar në intervenimin e NATO-s në Kosovë dhe në ndaljen e gjenocidit serb në vendin tonë, shkruan Periskopi. Ai është kritikuar në…
Wait while more posts are being loaded