Profile cover photo
Profile photo
dr n. med. Tomasz Urbanowicz
35 followers -
www.kardiochirurgpoznan.pl
www.kardiochirurgpoznan.pl

35 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Dieta odchudzająca w Poznaniu.
Najpopularniejsze diety w 2015 według Brytyjskiego Stowarzyszenia Dietetyków (BDA).
Skorzystaj z oferty Poznańskiej Kliniki Serca.

Zgodnie z opublikowanym raportem BDA za rok 2015 najskuteczniejszymi programami dietetycznymi były: dieta 5:2, następnie dieta Dunkana, dieta Paleo, New Atkins, Alkaline, Cambridge, South Beach, Slimming world, slim-fast, lighterLife, weightwatchers i Rosemary Conley.

Zanim omówimy kolejno najbardziej popularne diety, pragnę zwrócić uwagę, że utrata nadmiaru wagi ciała może odbywać się poprzez  dietę (Poznańska Klinika Serca - http://www.klinikapoznan.pl - współpracuję z dietetykiem - mgr Ewą Kaczmarek ) lub wysiłek fizyczny. Do tej drugiej opcji szczególnie zachęcamy. Przygotowaliśmy dla Państwa pakiety we współpracy z siecią siłowni 36 minut ( http://www.36minut.pl).


Dieta 5:2
Oparta na okresowym poszczeniu. Zakłada 5 dni, podczas których przyjmujemy posiłki 5 x na dobę oraz dwa dni wstrzemięźliwości. Pomimo popularności, badanie przeprowadzone w roku 2010 nie potwierdziło większej skuteczności proponowanej diety w stosunku do diety z ograniczeniem kalorii. Należy podkreślić, iż wyniki badania z roku 2012 zasugerowały mniejsze ryzyko wystąpienia nowotworów związanych z otyłością - raka piersi, u kobiet stosujących dietę 5:2.
Zwolennicy uważają, że dieta ta nie tylko jest najskuteczniejsza ale również poprawia funkcje mózgu i może uchronić przed takimi chorobami jak demencja czy choroba Alzheimera.
Należy zwrócić uwagę na możliwe objawy uboczne jak: odwodnienie, senność dzienna, problemy z zaśnięciem. 

Według Brytyjskiego Towarzystwa Dietetyków jest to prosta dieta o dobrej skuteczności, dostępnych jest wiele odmian proponowanej diety. Wyniki badań dotyczą małych grup osób, a Stowarzyszenie zaleca by dieta była prowadzona pod nadzorem dietetyka ze względu na jej założenia dwóch dni poszczenia.


Dieta Dunkana
Jest dietą ubowowęglowoddanową i bogatobiałkową. Jest dietą czteroetapową. Pozwala naszybka utrwate wagi ciała, stąd w pewnym momencie stała sie bardzo popularna. Poza ogarniczeniem posiłków bogatoweglowodanowych i spozycia soli, nie niesie za soba innych ograniczneń. Ostania faza diety obejmuje spozycie posiłków bogatoproteinowych tylko raz w tygodniu w połączeniu z wysiłkiem fizycznym. Ostania faza jest bezterminowa. Pomimo skuteczości zgodnie z opinia Brytyskiego Towarzystwa Dietetycznego dieta ta jest niezdrowa i nie zalecana. Dieta ta wiaże sie z ryzykiem powikłań odległych.

W Poznańskiej Klinice Serca proponujemy stałe konsultacje dietetyka, mgr Ewy Kaczmarek, pracownika Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego na ul. Długiej w Poznaniu.

Zachęcamy również do skorzystania z naszych pakietów zdrowotnych obejmujących współpracę z siecią siłowni 36 minut ( technologia milon). Korzystając z regularnego wysiłku fizycznego pod stałym nadzorem lekarskim i dietetyka,możecie nie tylko państwo stracić dodatkowe kilogramy, ale przede wszystkim zmienić proporcje składu ciała na rzecz masy mięśniowej.

#dietaodchudzającapoznań  
#najskuteczniejszadieta  
#popularnadieta  
#dietapoznań  
#dietetykpoznań  
#dieta52  
#rakpiersi  
#36minut  
#Milon  
#dobrykardiologpoznań  
#Kardiologpoznań  
#kardiologpoznańprywatnie  
#kardiologpoznańuldługa  
#najlepszadieta  
#Klinikapoznań  
#dietapeleo  
#dietanewatkins  
Add a comment...

Post has attachment
Ważne!!!
Zgodnie z wynikami badania SCOT-HEART zaprezentowanymi na Europejskim Kongresie Towarzystwa Kardiologicznego w Monachium w tym tygodniu, badanie tomografii komputerowej tętnic serca powinno stanowić część rutynowej kontroli chorych. Wyniki badania obejmującego 4k pacjentów potwierdziło, mniejsze ryzyko zgonu i zawału serca, w grupie, która oprócz standardowej diagnostyki nieinwazyjnej obejmującej badania echokardiograficzne i próby wysiłkowe, była poddawana badaniom angiografii komputerowej tętnic wieńcowych.
Zapraszamy do nas, na ul. Chwaliszewo 72a/1 na rutynowe badania z uwzględnieniem badania KT wykonywanego w trybie poza-NFZ. #poznań #badaniakardiologiczne #tomografia #diagnostykaserca #diagnostykaobrazowa #poznan #prywatnaklinika #chwaliszewo #poznan #medycyna #medycynapoznan
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
praca Doroty Kulickej...

Porcelana w pracy „Uprzedmiotowienie” to kruchość i delikatność uczuć jakimi obdarzamy najbliższych.... obyśmy w czasie Świąt Wielkiej Nocy pamiętali jak delikatne są uczucia i jak bardzo należy o nie dbać.

Dużo miłości na Święta i na każdy kolejny dzień 😍

#poznan #poznań #poznanmiastodoznan #porcelana #xanadu #art #sztuka #sztukawspółczesna #sztukanowoczesna #sztukapolska #polishart #artgallery #sztukawpoznaniu #contemporaryart #modernart
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W tym wyjątkowym dniu, pamiętajmy o Wszystkich, których spotkaliśmy na swej drodze, a którzy odeszli....

Ich życie, czyny, postępowanie, podejście do życia, kroki i decyzje jakie podejmowali w obliczu różnych sytuacji życiowych, ich zachowanie w obliczu dnia codziennego, niech będą dla nas zawsze przykładem i wyznacznikiem naszych życiowych dróg....

Pamiętajmy i wspominajmy.

Uczmy się od nich i naśladujmy.

Niech spoczywają w spokoju....

Photo
Add a comment...

Post has attachment
Krzywiąc idee transplantologii serca w Wielkopolsce czasem sięgamy po rozwiązania niestandardowe jak choćby bal „Sięgamy Gwiazd” w +Pałac Jaśminowy.
Pragnąc promować i wspierać +Fundacja Transplantologii chcemy nie tylko przez zabawę, ale przede wszystkim przez krzewienie idee świadomego dawstwa narządowego myśleć o przyszłych pokoleniach osób czekających na transplantację serca.
Pamiętajmy, że liczba osób oczekujących na transplantację serca wciąż rośnie według danych +CENTRUM ORGANIZACYJNO-KOORDYNACYJNE DO SPRAW TRANSPLANTACJI "POLTRANSPLANT" .
Dajmy szansę osobom oczekującym na narząd, by znów mogły prowadzić normalne życie.
Tak niewiele trzeba, by powiedzieć TAK!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded