Profile cover photo
Profile photo
dergiCE
12 followers -
Eğlence ve Bilgi Severlere Özel Paylaşım Platformu
Eğlence ve Bilgi Severlere Özel Paylaşım Platformu

12 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Public
- CV'nize Destek Oluyoruz!
- dergiCE'de Yazmaya Başla, Kendine Yatırım Yap.
- Araştırmalarını Yazıya Döküp Makaleni dergiCE'de Yayınla, Geleceğe Miras Kalsın.
- Sende #dergiCE'ye Katıl, Kendini Dünyaya Göster!

AYRINTILI BİLGİ: https://www.dergiCE.com
Add a comment...

Post has attachment
Public
#Kitaplar kültürel gelişimde çok büyük rol oynar. İş dünyasına adımınızı atmadan önce, okumanız gereken kitaplar da var. İşte #genç yaşlarda mutlaka okunması gereken ve yol haritanızı çizerken #stratejik planlar yapmanızı sağlayacak iş dünyası kişisel gelişim kitapları listemiz!

#işdünyası #kitap #işkitapları #kişiselgelişim
Add a comment...

Post has attachment
Public
1936 yılında #Denizli'nin Acıpayam ilçesinde bir okulda görevli öğretmenler pikniğe giderler. Öğretmenler, piknik yaparken küçük çoban bir çocukla karşılaşırlar. Çobanı yanlarına davet edip, çay ikram ederler ve tanışmak için ismini sorarlar. Küçük çoban utangaç bir şekilde cevap verir: Hüseyin... Öğretmenlerden birisi, Hüseyin’e #gazete verip, okumasını ister. O tarihte okuma yazma bilenlerin sayısı o kadar azdır ki, öğrenenlere diplomaları bizzat valiler tarafından imzalanıp, veriliyordu.

Hüseyin okuma yazma bilmediği için gazeteyi eline almayı kabul etmez. Bunun üzerine #Öğretmen, yaşını ve niçin okula gitmediğini sorar. Yaşım 12, 3 yaşında annemi ve 11 yaşındayken de babamı kaybettim der. #Öğretmenler, Hüseyin ile bir süre sohbet ettikten sonra, çocuğun aslında çok zeki olduğunu fark ederler. Kendisine mutlaka okuması gerektiğini özellikle tembih ederler... Bunun üzerine Hüseyin, karşılaştığı öğretmenlerin verdiği destek ve heyecan ile Denizli’de parasız bir yatılı okula gitmeye başlar.

#HüseyinYılmaz #Kimdir #Einstein #Okul
Add a comment...

Post has attachment
Public
#YunusEmre, Tasavvuf edebiyatının halk şiiri tarzında Ahmed Yesevi'den sonraki en önemli şairimizdir. Ahmed Yesevi ile başlayan tasavvufi halk şiiri Yunus Emre ile zirveye çıkmıştır. Yunus Emre okurken, bir Hak aşığının yüreğinden dökülen mısralarla aşka yolculuk edersiniz. Okudukça sizin de yüreğiniz aşka, sevgiye, #güzel niyete, hoşgörüye doyar. Şiirlerinde sade ve saf bir #Türkçe kullanan şairimiz, gönlündeki Allah aşkını dile getirmiş, hümanist bir #dünya görüşü ile evrenselliğe ulaşmıştır.

"Gelin tanış olalım,
İşi kolay kılalım
Sevelim, sevilelim
Dünya kimseye kalmaz"

#TasavvufEdebiyatı #Kimdir #Hayatı
Add a comment...

Post has attachment
Public
#Kalandar için soğuk kış gecelerinin sıcak geleneği desek, çokta yanlış bir tabir olmaz. Kalandar geceleri özellikle Trabzon başta olmak üzere Doğu Karadeniz'de varlığını sürdüren bir gelenektir. #Karadeniz Bölgesi dışında pek duyulmadığı için kelime anlamı itibariyle ilginç gelebilir. Peki nedir kalandar?

Kalandar'ın ilk günü miladi takvime göre hesaplanıp, bu da Ocak ayının 14’üne denk gelmektedir. Bu gecede çocuklar, geleneksel olarak dışarı çıkar ve evleri, ellerinde torbalarla dolaşarak kapı önlerine koyup, zili çaldıktan sonra ev ahalisinin torbanın içine koyacakları hediyeleri beklerler. Gizlenmek ve kimliğini belli etmemek bu geleneğin kilit noktası! Çünkü bazı ev sahipleri meraklı olup kapıya gelen kişinin aniden karşısına çıkabiliyor. Kısacası bu #gelenek, mükemmel bir eğlenceye dönüşüyor.

#KalandarGeceleri #KalandarSoğuğu #Fragman
Add a comment...

Post has attachment
Public
Eğlenceyi sınırlandıramayacak olsak da, sizlere #heyecan verici ve en eğlenceli 6 yolu listeledik. Gününüzü en az masrafla eğlenceli hale getirmek mümkün. Peki ya sizce hangisi daha #eğlenceli? Siz gibi eğlenmeyi seven kaç kişi var? Bu listemize oy vererek öğrenebilirsiniz!

#Eğlence #Aktivite
Add a comment...

Post has attachment
Public
Gerçek yazarların hep bir hikayesi olmuştur. Ya sizin hikayeniz? İşte sizler için bu hazırladığımız, yazarlık hakkında en iyi 10 #film listemize bayılacaksınız. #Yazarlık üzerine zevkle izleyebileceğiniz #filmler neler araştırdık ve #top10 listesi oluşturduk. Listemize dergiCE.com 'dan ulaşabilirsiniz...

#YazarlarınFilmleri #filmizle #movie #list
Add a comment...

Post has attachment
Public
#Seyahat etmek adeta bir tutkudur. Bazıları bunun farkında olmasa da, bu tutkuyu pekiştirecek ilham verici 10 sözü sizinle paylaşmak istiyoruz. Bu özlü sözler, içinizdeki tutkuyu fazlasıyla ateşleyecek. Dünyaca ünlü yazar, şair ve filozoflar seyahat üzerine özlü sözler ve ilham verici cümleler kurmuşlar. Bir çok kişinin seyahat etmekle ilgili hislerine yön veren bu özlü sözler, dünyanın ne kadar küçük olduğunu ve yeni yerler keşfetmek için size #cesaret verecek. Hadi başlayalım...

#SeyahatHakkındaSözler #ÖzlüSözler #Sözler
Add a comment...

Post has attachment
Public
Zaman zaman hava şartları ve yoğun iş temponuz birleşince bağışıklık sisteminiz #zayıf düşebilir. En başta #grip olmak üzere, bağışıklık sisteminizin direncini güçlendirerek hastalıklardan korunmak en doğru yoldur. Peki #bağışıklık sistemini güçlendiren bitkisel #karışım ve tarifini öğrenmek ister misiniz?

En başta dış etkenlerden bahsedelim. #Stres, bağışıklık sistemini olumsuz bir şekilde etkiler. Beslenme ise çok önemlidir; #protein olmazsa olmazlardandır. Son olarak yeterli derecede uykunuzu almalısınız. Alerjide de bağışıklık sisteminin rolü çok önemlidir. Bu yüzden bağışıklık sisteminizi güçlendirerek alerjilere karşı da korunabilirsiniz.

#BağışıklıkSistemi
Add a comment...

Post has attachment
Public
#Braille Alfabesi, Napolyon'un talebi üzerine Charles Barbier'in, askerlerin #gece karanlığında ışık olmadan da anlaşmaları için geliştirdiği bir sistemdir. Adeta devrim niteliğindeki kör alfabesi buluşu; iki kolon taşıyan dikdörtgen düzen içinde dizilmiş belirli 6 nokta sistemidir.

Braille alfabesi, 6 nokta şeklinde yer alıp, 3 sıra halinde 2 kolon içinde belirtilen kabartmaların herbir şekli ayrı bir #harf, işaret ve rakamı temsil eder...

#BrailleAlfabesi #BrailleRakamlar #KörlerAlfabesi
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded