Profile

Cover photo
10 followers|20,588 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
Konkurs na najlepsze zdjęcie komety C/2011 L4 Panstarrs Zapraszamy!!!
 ·  Translate
1
Artur Kaczmarek's profile photo
 
A kto ją widział
 ·  Translate
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
Totalna Wyprzedaż w Delta Optical!!! Zapraszamy
 ·  Translate
Największy sklep internetowy ze sprzętem obserwacyjnym w Polsce! Oferujemy m.in. teleskopy astronomiczne, lornetki, mikroskopy, noktowizory. Sprzęt wyłącznie markowy! Lornetka, teleskop, mikroskop, no...
1
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
Sky-Watcher EQ8

W końcu doczekaliśmy się. Od dłuższego czasu w środowisku miłośników astronomii krążyły plotki o mającym pojawić się nowym montażu Sky-Watchera. Miał być to montaż znacznie większy niż dotychczas produkowane, przeznaczony dla użytkowników dużego, ciężkiego sprzętu. 2 lata temu w katalogach pojawiać zaczął się montaż EQ7 o dość imponujących parametrach, wkrótce też niektórzy mieli okazję zobaczyć dzieło Sky-Watchera na własne oczy na targach Photokina 2010. Wystawiany tam model okazał się być jednak tylko prototypem a do seryjnej produkcji nie doszło. Najwyraźniej inżynierowie z Synty wpadli na jakiś rewolucyjny pomysł i mieli powody by na bazie niedoszłego EQ7 stworzyć coś jeszcze ciekawszego. EQ8 pojawił się oficjalnie na targach Photokina 2012 i tym razem wygląda już na model doskonały.
Montaż przyjeżdża w wielkiej, budzącej respekt walizie na kółkach. Duży plus na start. Konstrukcja zupełnie nie przypomina dotychczasowych montaży Sky-Watchera. Inne są oczywiście gabaryty ale też zupełnie inne zastosowano rozwiązania konstrukcyjne. Korpus głowicy wykonano w technologii CNC, zupełnie inaczej niż dotychczas gdzie dominowały różnego rodzaju odlewy. Kształt głowicy jest lekko kanciasty, typowy dla wielkich montaży paralaktycznych. Całość wykończona estetycznie, anodyzowana na czarno. Mechanika zwraca uwagę solidnością i idealnym spasowaniem elementów. Mimo wielu prób nie udało się wykryć luzu w żadnej osi obrotu. Z ciekawości sprawdziliśmy co mieści się we wnętrzu nowego EQ8. To co budzi największe wrażenie to sposób napędu obu osi który jest nieomal bezpośredni! W osi deklinacji duży precyzyjny silnik krokowy napędza wał ślimacznicy bezpośrednio, bez pośrednictwa jakichkolwiek zębatek. W osi rektascensji rozwiązanie jest dość podobne z tym że pomiędzy wałem ślimacznicy a wałem silnika zastosowano przekładnię pasową o przełożeniu 1:1. Rozwiązanie takie pozwala skutecznie wyeliminować wibracje jakie mogłyby być przenoszone z napędu na oś teleskopu. Ślimacznice przenoszą napęd na koła zębate o średnicy 219mm, każde koło posiada 435 zębów. Trudno żeby na tak zaprojektowanej konstrukcji pojawiły się jakieś luzy. Ilość elementów pośrednich na których takie luzy mogłyby powstać jest zminimalizowana, jednocześnie jednak napęd stawia dość duży opór mechaniczny w przeciwieństwie do pojawiających się ostatnio na rynku konstrukcji Direct Drive. Przy każdym kole zębatym widać też niewielkie płytki enkoderów. Jest to system podwójny, pozwalający na niezależne wykonywanie przesunięć przy pomocy pilota jak i przesunięć ręcznych, po odaretowaniu osi. Całość budzi zaufanie starannych wykonaniem mechanicznym. Po złożeniu montażu rzut oka na jeszcze jeden nietypowy szczegół. Do przedniej ścianki głowicy przymocowano masywny, sztywny wysięgnik skierowany w bok. Na wysięgniku tym, w specjalnym mocowaniu zawieszono lunetkę biegunową. Obok lunetki trzy duże śruby – tak, są to śruby kolimacyjne pozwalające na ustawienie tego elementu w sposób jak najbardziej prawidłowy. Mocowanie daje też możliwość płynnego delikatnego obrotu lunetki – zupełnie inaczej niż w poprzednich montażach gdzie lunetkę obracano wykręcając ją z gwintu mocującego.
Sercem elektroniki montażu jest dobrze znany wszystkim użytkownikom system SynScan. Przypomina on wszystkie inne SynScan stosowane w montażach HEQ5 i EQ6, posiada przy tym pewne funkcje wcześniej niespotykane. Pierwszą nową opcją rzucającą się w oczy jest automatyczne parkowanie montażu w pozycji wyjściowej z automatycznym ustawieniem na znaczniki początkowe. Druga opcja jest nieco głębiej ukryta a jej istnienie zdradza tajemniczy port na głowicy EQ8. Doświadczony użytkownik rozpozna w tym gniazdo jack 2.5mm stosowane w kilku mniej znanych konstrukcjach do wyzwalania migawki aparatów Canon. W komplecie znajduje się zresztą odpowiedni kabel pasujący do wszystkich trzy i czterocyfrowych modeli Canona. W menu pilota SynScan znalazła się opcja pozwalająca zaprogramować ilość ekspozycji, odstęp między nimi i czas ich trwania – identycznie jak w programowalnym wężyku spustowym.
Nośność znacząco przekracza to co dotychczas oferowano. Na głowicy da się zawiesić teleskop o wadze 50kg co w praktyce oznacza możliwość użycia dowolnej tuby optycznej. Głowicę zawieszono na potężnym statywie słupowym nie spotykanym dotąd wcześniej w żadnej konstrukcji Sky-Watchera. Pomimo usilnych prób nie udało się wprawić testowanej konstrukcji w drgania, nowy EQ8 jest solidny jak skała.
 ·  Translate
1
Artur Kaczmarek's profile photo
 
Dobry teleskop do wizuala i astrofotografi
 ·  Translate
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
Licząc ptaki możesz liczyć na nas!

Czyli o tym, że Delta Optical jest sponsorem Europejskich Dni Ptaków i że z tej okazji mamy promocję.
Zapraszamy
 ·  Translate
1
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
I Warsztaty Astrofotograficzne DO ASTROSHOT. 5-7.X.2012.
Warsztaty odbędą się w jednym z najciemniejszych miejsc w kraju, w czarnej dziurze na mapie LP Europy - na zamku Tuczno niedaleko Wałcza. Jest to jedyna w swoim rodzaju impreza, na której będzie możliwość poszerzenia swojej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dodatkowo o ile pogoda pozwoli, w planie będę zajęcia, które dadzą możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Warto przyjechać! Osobą prowadzącą warsztaty będzie Michał Kałużny - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu na kierunku fotografii. Dyplom w 2004 roku w pracowni fotografii intermedialnej - promotorzy prof. Stefan Wojnecki, Krzysztof Baranowski. Obecnie zajmuje się fotografią, oraz cyfrowymi przetworzeniami obrazu foto oraz video - www.astrofotografia.pl

Oczywiście będzie masa sprzętu, m.in. Hiper Apo 130, astrograf Veloce 200 i RC Pro 250 LT z Officina Stellare, najnowsze dziecko SBIGa STF-8300M, Plane Wave, etc.

http://astroshot.deltaoptical.pl/
 ·  Translate
1
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
Astroshow  2012 Zdjęcie uczestników. Dziękujemy że byliście z nami i zapraszamy za rok.
1
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
Komety znane są astronomom od starożytności. Od zawsze towarzyszyły im wielkie emocje. Pojawiały się niespodziewanie, zaskakiwały nieprzewidywalnością swojej wędrówki po nieboskłonie, a czasami wybuchały wielką jasnością, wzbudzając lęk a niekiedy powszechną trwogę. Kojarzono je zwykle jako zwiastun najgorszego – głodu i wojen. Zapraszamy do lektury naszych artykułów, w których staramy się przybliżyć „kosmicznych gości”. Dowiesz się także jak obserwować komety i za pomocą jakiego sprzętu.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
Świąteczne promocje w sklepie Deltaoptical.
Zapraszamy na zakupy w promocyjnych cenach.
 ·  Translate
Największy sklep internetowy ze sprzętem obserwacyjnym w Polsce! Oferujemy m.in. teleskopy astronomiczne, lornetki, mikroskopy, noktowizory. Sprzęt wyłącznie markowy! Lornetka, teleskop, mikroskop, no...
1
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
NIEBA WAM PRZYCHYLIMY! 24.XI Nowe Osiny

24 listopada, od godziny 17, w Centrali Delta Optical (w Nowych Osinach) wystawimy nasze teleskopy i każdy będzie mógł oglądać z nami niebo.

Do użytku odwiedzających będzie m.in. potężny, 16 calowy Dobson, który zajrzy w najodleglejsze zakątki wszechświata, pozwalając dostrzec galaktyki, mgławice, gromady gwiazd z niezrównaną średnicą lustra. Obok niego stanie nowoczesny Celestron CPC 1100 XLT, który łączy dużą ogniskową, precyzyjne prowadzenie i możliwość sterowania przez WiFi za pomocą tabletu lub komputera. Dla miłośników refraktorów przygotujemy też Sky-Watchera BKED100, zawieszonego na montażu HEQ5, w którym nisko świecący Księżyc zaprezentuje się najlepiej. Oprócz tego, pokażemy jak obserwować niebo lornetką, a jeśli ktoś będzie chciał będzie mógł popatrzeć przez teleskop z wybranymi filtrami i okularami.
 ·  Translate
1
Artur Kaczmarek's profile photo
 
Dobson dobry do obszarów głębokiego nieba
 ·  Translate
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
DELTA OPTICAL ASTROSHOT W STOP KLATKACH- relacja z pierwszego zloty Astro Shot
 ·  Translate
Debiut za nami! Goście dopisali, w przeciwieństwie do pogody, ale ona nie pokrzyżowała planów organizatorom. Łącznie odbyliśmy 11 godzin arcyciekawych wykładów, głównie dzięki zaangażowaniu prelegentó...
1
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
Noktowizyjna Jesień
Zapraszamy na nasza stronę. Codziennie jeden model noktowizora do kupienia w atrakcyjne cenie.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Deltaoptical

Shared publicly  - 
 
Nie tak dawno temu, nie w odległej galaktyce...
relacja AstroShow 2012:
 ·  Translate
1
Add a comment...
Story
Tagline
Teleskopy lornetki mikroskopy lunety celownicze obserwacyjne noktowizory termowizory statywy lupy montaże kolimatory
Introduction
Istniejemy od 1989 roku, kiedy to po wielu latach pasjonowania się sprzętem optycznym i jego możliwościami, postanowiliśmy dać temu wyraz tworząc sklep dla innych pasjonatów.

Razem z szerokim gronem naszych klientów rozwijamy się, wspólnie szukając wiedzy, informacji i po prostu czystego piękna płynącego z obserwacji świata i wszechświata. Kiedy zaczynaliśmy tworzyć Delta Optical, ofertę budowaliśmy w oparciu o własne doświadczenia i poszukiwania - nie tylko dobrej jakości sprzętu, lecz również godnych zaufania, lojalnych partnerów, z którymi współpracujemy, i których produkty, oraz kulturę organizacji możemy z całą odpowiedzialnością polecić naszym Odbiorcom. 

Konsekwentne i rzetelne podejście nie tylko do biznesu, lecz przede wszystkim do pasji swojej i naszych Klientów, pozwoliło nam wprowadzić na polski rynek sprzęt obserwacyjny firm o światowej renomie. Zaufali nam najlepsi: Sky-Watcher, Celestron, Yukon, Pulsar, Baader Planetarium, Vixen, William Optics, Pentax, Tele-Vue, Takahashi, Lunt, Imaging Source, Atik, Dedal - producenci, którzy na całym świecie posiadają miliony zadowolonych klientów.

Delta Optical to marka reprezentująca rewelacyjny stosunek jakości do ceny.
Nasze produkty to uznane w kraju i zagranicą lornetki, lunety celownicze i mikroskopy.
Starania w dziedzinie projektowania, wzornictwa, wykonania i funkcjonalności zaowocowały docenianymi od lat produktami:

  • lornetki i lunety z serii Titanium, Entry są używane od lat przez myśliwych, ornitologów i astronomów,
  • z naszych mikroskopów korzystają uczniowie i studenci z polskich szkół i wyższych uczelni,
  • niemiecki instytut DEVA testuje wiele spośród oferowanych przez nas lornetek i lunet,
  • naszymi produktami wspieramy pracę profesjonalistów – z naszego sprzętu korzystają: służby mundurowe, a przede wszystkim ratownicy  TOPR, dla których mamy zaszczyt być wyłącznym dostawcą sprzętu optycznego.
Rozwijając naszą pasję, rozwijamy naszą ofertę – ciągle poszukujemy coraz lepszych sprzętów, śledzimy trendy na rynku, testujemy nowości. I kiedy sami jesteśmy usatysfakcjonowani odkryciami w dziedzinie optyki, wprowadzamy je do oferty i słuchamy opinii naszych klientów.
Wierzymy, że mamy spore szanse na usatysfakcjonowanie Państwa, bo po godzinach pracy zajmujemy się wspólnie tą samą pasją i tego samego w niej szukamy.

Na stronach www.deltaoptical.pl jesteśmy bliżej pasji, nie tylko dzięki sklepowi oferującemu sprzęt optyczny. Nasza witryna to miejsce spotkań pasjonatów, dlatego wprowadzamy ciekawe opisy, dodatkowe informacje, komentarze użytkowników.
Miłośnicy astronomii mogą skorzystać z naszego serwisu poświęconego tej dziedzinie pod adresem www.deltasky.pl, gdzie zawsze można "zerknąć w rozgwieżdżone niebo" i sięgnąć po świeże informacje z ciekawych artykułów.

Delta Optical to nie tylko sklep internetowy czynny 24 godziny na dobę. Między obserwowaniem gwiazd, podglądaniem ptaków i przyrody, prowadzimy sklepy w Warszawie, Katowicach, Gdańsku oraz Nowych Osinach koło Mińska Mazowieckiego. Jesteśmy dostępni dla naszych Klientów, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące oferowanego sprzętu.

Zależy nam na tym, żeby inni pasjonaci mogli jak najwięcej czasu spędzać ze swoim hobby. Dlatego zakupy w naszym sklepie są łatwe i szybkie.
Wyszukiwarka pozwoli zorientować się, jakiego typu lub jakiego producenta towary są dostępne w naszej ofercie, i ułatwi dotarcie do tych, o których istnieniu nie wiedziałeś wcześniej.  Dzięki temu z dumą możemy się pochwalić, że coraz więcej osób odwiedza nas i robi u nas zakupy.
Contact Information
Contact info
Phone
801 011 337, 25 786 05 20