Profile cover photo
Profile photo
‫دلدادگان‬‎
18 followers -
صفحه ی اسلامی و مذهبی دلدادگان کوی یار
صفحه ی اسلامی و مذهبی دلدادگان کوی یار

18 followers
About
Posts

Post is pinned.
سایت مذهبی دلدادگان: http://Deldadegan.ir
کانال مذهبی دلدادگان: telegram.me/Deldadeganir
دلدادگان در اینستاگرام: instagram.com/Deldadegan.ir
دلدادگان در توییتر: twitter.com/Deldadeganir
دلدادگان در فیسبوک: facebook.com/DeldadeganIr

Post has attachment
در این مقاله از سایت مذهبی دلدادگان به آموزش طراحی وب سایت مذهبی با وردپرس می پردازیم، تا علاقه مندان به فعالیت های فرهنگی و مذهبی بتوانند با ساخت وب سایت مذهبی ، با قدرت بیشتری در فضای مجازی و جبهه ی جنگ نرم فعالیت نمایند.

Post has attachment
#نماهنگ یه عده مادرای پهلوون با صدای حاج عبدالرضا #هلالی
تقدیم به #شهدای_مدافع_حرم و شهدای لشگر افغانستانی فاطمیون

Post has attachment
#نماهنگ ارغوان برای #شهدای_مدافع_حرم
این نماهنگ با بازی امیرحسین، فرزند شهید تقی ارغوانی، شهید مدافع حرم در نقش واقعی خود تولید شده است.

Post has attachment
«معنای #توکل بر اساس بیانات #امام_صادق (ع)»
حضرت صادق (ع) فرموده: توکل جام و کاسه ای است که روی آن با مهر خداوند مهر شده است. پس تنها توکل کنندگان حقیقی می‌توانند آن مهر را برداشته از محتویات آن جام بنوشند. چنان که خداوند می‌فرماید (تنها توکل کنندگان حقیقی به خداوند توکل می کنند) (و علی الله فلیتوکل المتوکلون) و باز هم خداوند فرموده (اگر شما مؤمن هستید پس بر خداوند توکل کنید) (و علی الله فتوکلوا ان کنتم مومنین)
خداوند توکل را کلید ایمان قرار داده و ایمان را قفل توکل (یعنی اگر ایمان نباشد توکل به درد نمی‌خورد همان طوری که کلید بی قفل و قفل بی کلید هم فایده ندارند)

Post has attachment
«#پیام_تسلیت رهبر در پی ارتحال حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی»
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی، ارتحال رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.
متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
با دریغ و تأسف خبر درگذشت ناگهانی رفیق دیرین، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی، و همکار نزدیک سالهای متمادی در عهد جمهوری اسلامی جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را دریافت کردم.
فقدان همرزم و همگامی که سابقه‌ی همکاری و آغاز همدلی و همکاری با وی به پنجاه و نه سال تمام می‌رسد، سخت و جانکاه است.
چه دشواریها و تنگناها که در این دهها سال بر ما گذشت و چه همفکریها و همدلیها که در برهه‌های زیادی ما را با یکدیگر در راهی مشترک به تلاش و تحمل و خطرپذیری کشانید. هوش وافر و صمیمیت کم‌نظیر او در آن سالها، تکیه‌گاه مطمئنی برای همه‌ی کسانی که با وی همکار بودند به ویژه برای اینجانب به شمار می‌آمد.
اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت در برهه‌هائی از این دوران طولانی هرگز نتوانست پیوند رفاقتی را که سرآغاز آن در بین‌الحرمین کربلای معلّی بود به کلی بگسلد و وسوسه‌ی خناسانی که در سالهای اخیر با شدّت و جدیت در پی بهره‌برداری از این تفاوتهای نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر خلل وارد آورد.
او نمونه‌ی کم‌نظیری از نسل اوّل مبارزان ضد ستم‌شاهی و از رنج‌دیدگان این راه پرخطر و پرافتخار بود.
سال‌ها زندان و تحمل شکنجه‌های ساواک و مقاومت در برابر این همه و آنگاه مسئولیتهای خطیر در دفاع مقدس و ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و غیره، برگهای درخشان زندگی پر فراز و نشیب این مبارز قدیمی است.
با فقدان هاشمی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی‌شناسم که تجربه‌ای مشترک و چنین درازمدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ‌ساز به یاد داشته باشم.
اکنون این مبارز کهنسال در محضر محاسبه‌ی الهی با پرونده‌ئی مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد، و این سرنوشت همه‌ی ما مسئولان جمهوری اسلامی است.
غفران و رحمت و عفو الهی را برای وی از صمیم قلب تمنا میکنم و به همسر گرامی و فرزندان و برادران و دیگر بازماندگان ایشان تسلیت عرض میکنم.

غفرالله لنا و له
سید علی خامنه‌ای
۱۹ دیماه ۱۳۹۵
Photo

Post has attachment
#امام_حسن_عسکری (ع):
عبادت کردن به زیادی روزه و نماز نیست، بلکه (حقیقت) عبادت، زیاد در کار خدا اندیشیدن است.
Photo

Post has attachment
«معنای #صبر_و_استقامت»
خدای تعالی در مورد صبر می فرماید:
«وَاصبِرُوا» [سوره انفاق، آیه ۴۶، «بردبرای داشته باشید»] «اِنَّ اللهَ مَعَ الصّابرینَ» [سوره بقره: آیه ۱۵۳، «خداوند با صابران است»]
«صبر» در لغت به معنای خویشتنداری از جزع هنگام رخدادهای ناگوار است، و طبیعتا درون انسان از اضطراب، و زبان انسان از شکایت، و اعضاء و جوارح انسان از حرکات غیر عادی حفظ می گردند.

Post has attachment
«#صبر_و_استقامت»
#حضرت_صادق (ع) در این باره می فرماید:
تنها #صبر است که آن چه را که در باطن بندگان از نور و روشنایی #ایمان هست ظاهر می کند، و شکایت و ناله در مقابل بلاها ظاهر کننده تاریکی و وحشتی است که در قلب اشخاص وجود دارد.

Post has attachment
نمی‌توانیم ما [سعادتمند شویم] مگر این که در یک دستمان قرآن باشد [و] یک دستمان عترت باشد و الا در همین دنیا پشیمان می‌شویم. و الا همین دنیایمان از دستمان گرفته می‌شود، کما این که گرفته شد!

دست برداشتند از قرآن و عترت، رضاخان وطن و مملکت شیعه را فروخت. مصطفی کمال هم مملکت عثمانی اسلامی را فروخت. ابن‌سعود هم حجاز را فروخت و تسلیم همین‌هایی که الان هستند [کرد].

یجوز الاستعانه بالکفار لحمایه الحرمین. بابا، راستش را بگو؛ یجوز الاستعانه بالکفار لهدم الحرمین! یجوز الیوم کما جاز بالأمس. بروید نگاه کنید اینها هدّام‌اند؟ یا نه، بانی‌اند؟ بانی حرمین‌اند یا هدام حرمین‌اند؟

باید بدانند به این که گم کرده بودیم راه را که این‌طور گرفتار شدیم. الآن ما دوَل اسلامیه شدیم ذلیلِ [دوَل] آمریکا و انگلیس و این ها، که از اخبث خبائث روی زمین‌اند! بلکه از متوحش‌ترین کسانی‌اند که اسم انسانیت گذاشته‌اند روی خودشان!

(بیانات آیت‌الله بهجت قدس‌سره در دیدار با یکی از علمای اصفهان)
Wait while more posts are being loaded