Profile cover photo
Profile photo
Česká zemědělská univerzita v Praze
302 followers -
oficiální stránka ČZU na síti Google+
oficiální stránka ČZU na síti Google+

302 followers
About
Posts

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
REKTOR OCENIL VÝBORNÉ PEDAGOGY ČZU. Dne 9. dubna 2015 předal sedmi pedagogům rektor prof. Ing. Jiří Balík, CSc., dr. h. c., spolu s náměstkem ministra školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Klegou Ceny rektora za pedagogickou činnost pro rok 2015. (...) Cenu za pedagogickou činnost pro rok 2015 obdržel doc. Ing. Milan Houška, Ph.D. (Provozně ekonomická fakulta), Ing. Jan Kazda, CSc. (Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů), prof. Ing. Radomír Adamovský, DrSc. (Technická fakulta), Ing. Vilém Jarský, Ph.D. (Fakulta lesnická a dřevařská), Ing. Jiří Vojar, Ph.D. (Fakulta životního prostředí), Ing. Vladimír Verner, Ph.D. (Fakulta tropického zemědělství) a Ing. Jiří Husa, CSc. (Institut vzdělávání a poradenství). (...)
Add a comment...

Post has attachment
NA FARMĚ ROKU HOSPODAŘÍ ABSOLVENTI ČZU. Vítězství v soutěži Farma roku, kterou každoročně vyhlašuje Asociace soukromého zemědělství ČR, náleží v rámci 13. ročníku, který proběhl v loňském roce, rodině Zapletalových z Nové Vsi nedaleko Kolína, informuje aktuální číslo Zemědělce. Zapletalovi se svojí aktivitou zasloužili o to, že v obci, kde žijí a hospodaří, nabylo své původní hodnoty a významu minulým režimem zhanobené slovo sedlák. (...)
Add a comment...

Post has attachment
STUDENT ČZU SE STAL VRCHOLNÝM ZÁSTUPCEM STUDENTŮ V RADĚ VYSOKÝCH ŠKOL. Předsednictvo Rady vysokých škol na své schůzi 19. února 2015 potvrdilo Bc. Hynka Roubíka z České zemědělské univerzity v Praze na pozici místopředsedy. Studentský zástupce se tak oficiálně stal vrcholným reprezentantem vysokoškoláků. Potvrzení Hynka Roubíka na pozici místopředsedy RVŠ nastalo přesně týden po jeho zvolení Studentskou komorou Rady vysokých škol. Pro jeho zvolení přes 90 % všech přítomných delegátů SK RVŠ. (...)
Add a comment...

Post has attachment
ČZU OPĚT ZABODOVALA V ANKETĚ FAKULTA ROKU. Více než 20 tisíc studentů hodnotilo kvalitu tuzemských vysokých škol a fakult podle toho, jak se jim líbí kvalita výuky, atmosféra ve škole či připravenost absolventů na praxi. Hned tři fakulty ČZU v čele s Fakultou lesnickou a dřevařskou se umístily v první pětce v kategorii Veterinářství, zemědělství a lesnictví - veřejné a soukromé VŠ. Na třetí a čtvrté místo pak spokojení studenti poslali Fakultu tropického zemědělství a Fakultu agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů. V kategorii Pedagogika – veřejné VŠ první místo obsadil Institut vzdělávání a poradenství ČZU. (...)
Add a comment...

Post has attachment
ZAŽIJTE UNIVERZITNÍ ATMOSFÉRU NA ČZU. Už za týden zveme zájemce o studium na ČZU na Dny otevřených dveří, které se letos konají v pátek 23. ledna od 8 do 16 hodin a v sobotu 24. ledna od 8 do 13 hodin v univerzitním areálu v Praze-Suchdole (bus č. 107, 147 „Zemědělská univerzita“ ze stanice metra „A“ Dejvická) příp. v Institutu vzdělávání a poradenství (V lázních 3, Praha 5 - Malá Chuchle). Čekají na vás prohlídky areálu i učeben, debaty s vyučujícími i současnými studenty, špičkové laboratoře, školní formule, dokumenty z rozvojových zemí, bohatý doprovodný program a především informace, o tom, co se na ČZU opravdu můžete naučit.
Add a comment...

Post has attachment
ČZU VÍTÁ NOVÉ UCHAZEČE O STUDIUM. Česká zemědělská univerzita v Praze dnes odstartovala příjem přihlášek ke studiu, které je možné podávat do 31. března 2015. Uchazeči mají možnost na ČZU studovat přibližně 150 oborů. Jde o širokou paletu oborů od zemědělství, lesnictví, životního prostředí a ochrany krajiny přes bioekonomiku až k managementu, ekonomii, rozvoji venkova a souvisejících technologií. Sedm z 58 bakalářských oborů je možné studovat v angličtině a ze 70 magisterských oborů je jich anglicky vyučována celá třetina. Významnou motivací pro studenty je také možnost část studia strávit za zahraničních vysokých školách. „Neustále rozvíjená nabídka studijních oborů je jedním z hlavních důvodů dlouhodobě rostoucího počtu uchazečů o studium, a to jak z České republiky, tak i ze zahraničí,“ konstatuje prorektor pro pedagogickou činnost Ing. Petr Zasadil, Ph.D., který též vyzdvihuje velmi dobré procento uplatnění absolventů na trhu práce – v průměru 97 %. (...)
Add a comment...

Post has attachment
ČZU SE ÚSPĚŠNĚ ZAPOJILA DO OP VAVPI. Všech pět projektů, které předložila ČZU v rámci tzv. pražské výzvy, bylo MŠMT vybráno k financování a v minulých dnech řešitelé obdrželi rozhodnutí o poskytnutí dotace. Realizace těchto projektů výrazným způsobem prohloubí možnosti výuky a vědecké práce, bez které je vysokoškolské studium nemyslitelné, a také přispěje k posílení transferu technologií a inovací do praxe. (...)
Add a comment...

Post has attachment
STUDENTSKÁ FORMULE SPIKELET STARTUJE. Nový jednomístný závodní vůz formulového typu, který se účastní prestižní série závodů Formula Student v Evropě, představili 29. července 2014 studenti Technické fakulty ČZU. (...)
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded