Profile

Cover photo
918 followers|8,659,236 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Bimeks

Shared publicly  - 
2

Bimeks

Shared publicly  - 
1

Bimeks

Shared publicly  - 
2

Bimeks

Shared publicly  - 
2

Bimeks

Shared publicly  - 
4
1
Story
Tagline
Teknolojinin Kalbi Burada Atıyor
Introduction
1990 yılında kurulan Bimeks, Türkiye'nin ilk bilgisayar mağazasını açtı. En gelişmiş işlemcinin Intel 80386 olduğu, renkli monitörün lüks sayıldığı, henüz Internet'in kişisel kullanıma açılmadığı ve mobil telefonun hayalinin dahi olmadığı o yıllarda bir bilgisayar mağazası açma fikri birçok insana "saçma" bir fikir gibi geliyordu. Bilişim ve haberleşme teknolojilerindeki beklenen gelişmeyi sezenler ise - ki bunlar küçük bir azınlık idi - farklı düşünüyorlardı. Aradan geçen yıllar bu azınlığın ne kadar haklı olduğunu gösterdi. Zaten başlangıçta saçma bulunmayan hangi fikrin başarılı olma şansı vardır ki?

İlk Bimeks mağazası Kadıköy çarşı içinde 80 m2 satış alanı, 40 m2 idari alan (depo, teknik servis, muhasebe, yönetim) ve sadece toplam $24,000 değerinde mal stoğu ile açıldı. Çalışan sayımız sekiz ve sürekli müşteri sayımız ise 400 - 500 kişi idi.. Farklı ürün sayısı 125 idi. Bimeks mağazalarında bugün satılan farklı ürün sayısı 10,000'den fazladır. 2010 yılı itibari ile 17 şehirde faaliyete geçirdiği 34 mağaza ve 450 çalışanı ile verdiği danışmanlık ve satış sonrası destek hizmetleriyle Tükiye’nin öncü mağazalarından biridir. AVM içinde kurulan ilk teknoloji market ünvanı alan BİMEKS, Teknoport projeleri ile de Türkiye’de 1997 – 2007 yılları arasında Türkiye’de son 10 yılın en hızlı büyüyen bilişim şirketidir.
Perakendecilik konseptini teknoloji mağazaları ve geniş ürün yelpazesi, çocuk oyun alanı, cafesi, teknik desteği ve baskı merkezini içeren büyük mağaza konsepti Teknoport olmak üzere iki tip mağaza üzerine kuran Bimeks, Müşteri trafiğinin yoğun olduğu alışveriş merkezlerinde açılan normal mağazalar, taşınabilir ve bilişim teknolojisi ağırlıklı ürünlerin yanısıra beyaz eşya ve küçük ev aletleri ile de müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor.

Türkiye'de pek çok ilkin öncüsü olmuş şirket 2015-Büyüme Planları dahilinde Halka Arz edilen ilk teknoloji perakendecisi şirkettir.Kendine özgü geliştirdiği franchise sistemi ile de Anadolu'nun her noktasına Bimeks kalite ve güvencesini yaşatmak amacıyla çalışmaktadır.

Bu hızlı büyümeyi şekillendiren iki ana faktör, müşterilerimiz talep ve beklentileri ile teknolojideki gelişmeler olmuştur. Bu büyüme sürecini yaşarken çok şey öğrendiğimizi ve deneyim kazandığımızı düşünüyoruz. Bilgi ve deneyim düzeyimizi en yükseğe çıkartmanın ve en yararlı şekilde kullanabilmenin en doğru yolunun müşteri memnuniyeti odaklı ve teknoloji bilinçli büyüme tarzını seçmek olduğunu düşünmekteyiz. Müşterilerimizi sürekli dinliyoruz, teknolojideki gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve yol haritamızı bu bilgiler ışığında çiziyoruz.
Contact Information
Contact info
Phone
444 22 11