Profile cover photo
Profile photo
Bigumigu
237 followers -
Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı.
Yaratıcı bünyeler için günlük besin kaynağı.

237 followers
About
Bigumigu's posts

Post has attachment
Public
Bu akşam düzenlenecek olan Oscar ödül töreni öncesi en iyi film kategorisine aday olan filmlere hem samimi fragmanlar hem de popüler kültür ikonlarıyla montajlar yapıldı. Rick and Morty'nin 3. sezon için hazırladığı jenerikle büyük bir eşek şakası yaptı. NASA ise tek yıldız çevresinde Dünya'ya benzeyen yaşanabilir 7 gezegen buldu. 

Hoversurf, motosiklet ve drone'u birleştiren tasarımıyla henüz prototip olmasına rağmen alternatif bir ulaşım aracı olmak için çalışmalarını sürdürüyor. UPS, üzerinden drone'ların kalkıp inebileceği kamyonlarla alternatif teslimatlar üzerine çalışıyor. Formula E'nin Buenos Aires ePrix'inde sürücüsüz araçlarla yapılan test yarışı kaza ile sonlandı. 

Snapchat'in hikayeler özelliğini son kopyalayan da WhatsApp oldu ve Facebook 3. çinkoyu da yaptı. Google'ın mesajlaşma uygulaması Allo, masaüstüne geliyor. Snapchat'in Spectacles'ı ABD içinde internetten satışa başladı. Disney Research ise tüm odayı kablosuz şarj alanına dönüştürecek bir teknoloji üzerine çalışıyor.

Kahvenizi alın ve geçtiğimiz haftanın gündemini yakalayın. İyi Pazarlar!

Post has attachment
Public
Portal Instruments CEO'su Patrick Anquetil tarafından geliştirilen iğnesiz enjektör PRIME, SXSW 2017 Interactive Innovation Awards'da finale yükseldi.

Post has attachment
Public
Aradan 20 yıl geçtikten sonra, Danny Boyle yönetmenliğinde Irvine Welsh'in Porno isimli romanı beyazperdeye adapte edildi. T2 Trainspotting başlıklı film, 1996 yapımı ilk filmin devamı niteliğinde. 

Post has attachment
Public
Fransız çizer Marietta Ren, sağa kaydırarak okunan Phallaina adlı mitolojik bir "mobil uygulama-çizgi roman" yarattı.

Post has attachment
Public
84 Lumber için hazırlanan ve tam haliyle yayınlanamayan Super Bowl filmi, Meksikalı bir anne-kızın ABD'ye göç hikayesini anlatıyor.

Post has attachment
Public
Fransız müzik grubu Naive New Beaters'ın kendini ibis Paris'in bir odasına 3 aylığına kapamasını anlatan sahte belgesel, komik detaylarıyla hem oteli hem grubu sevdiriyor.

Post has attachment
Public
ANZ Bank'ın LGBTİ festivaline verdiği desteği duyurmak için hazırlanan #HoldTight (Sıkı Tut), eşcinsel çiftlerin toplum önünde elele tutuşmaya çekinmesi içgörüsüne dayanıyor.Post has attachment
Public
Türkiye'de 30. yılını kutlayan şirketin yeni ofisini Türkiye ve Kafkaslar Markalar Direktörü Taygun Gunay'la birlikte gezdik.

Post has attachment
Public
Story, ahşap bir kadranın üzerinde süzülen krom bir küre ile dilerseniz zamanı gösteriyor, dilerseniz ayarladığınız özel bir ana doğru geri sayıyor.

Post has attachment
Public
The Bigger Picture, gerek 2B ile 3B'yi harmanlayan deneysel yapısıyla gerekse de doğal büyüklükteki figür, mekan ve objeleriyle dikkat çeken ödüllü bir kısa animasyon.
Wait while more posts are being loaded