Profile cover photo
Profile photo
Obec Baška
10 followers
10 followers
About
Obec Baška's posts

Post has attachment
Další výluka ČD. Provozovatel dráhy SŽDC, s.o. informuje, že ve dnech 1. a 2. 3. 2017 denně od 7:45 - 14:00 proběhne výluka v úseku Lískovec u Frýdku - Frýdek Místek. Náhradní autobusová doprava bude zajištěna.

Post has attachment
V obci pro Vás zavádíme novou službu Mobilní rozhlas. ZDARMA budete dostávat SMS zprávy, hlasové zprávy o důležitém dění v obci. Nic Vám tak neunikne. Zaregistrujte se na adrese: baska.mobilnirozhlas.cz
Photo

Post has attachment
Vychází nové číslo Zpravodaje obce Baška - Říjen 2016. Ve svých schránkách je budete mít v průběhu příštího týdne.

Post has attachment
Od pondělí 27. 06. do čtvrtku 30. 06. 2016 bude lávka přes řeku Ostravici v Bašce – Hodoňovicích uzavřena. Na lávce probíhá rekonstrukce.

Post has attachment
Mladí architekti představili své urbanistické návrhy pro úpravu přehrady Baška a blízkého okolí.
Studenti 3. ročníku fakulty architektury VUT Brno, představili zastupitelům obce své semestrální práce na téma Přehrada Baška a její okolí. Zastupitelé tak mohli shlédnout celkem 8 urbanistických návrhů jak by se mohla proměnit přehrada Baška s blízkým okolím tak, aby se maximálně využil její dosud skrytý potenciál a tím se stala atraktivním místem pro relaxaci a odpočinek nejen pro místní občany.
Občané obce se s návrhy budou moci seznámit na připravované kulturní akci, která proběhne v sobotu 28. května 2016 v areálu přehrady Baška. Budou mít zároveň možnost hlasovat, který návrh se jim líbí.
Photo

Post has attachment
Co děláte se starým elektrospotřebičem? Doby, kdy se staré elektrospotřebiče vyhazovaly v lepším případě do popelnic a v horším na černé skládky se pomalu ale jistě stávají minulostí. Víte, že tyto spotřebiče, které už dosloužily, můžeme odevzdat na sběrném dvoře v Bašce – a to bezplatně?

Post has attachment
Zdá se to být nesmírně pohodlné - vzít odpadky, hodit je do kotle či kamen a zbavit se jich spálením. Zůstane maximálně trocha popela, kterým pohnojíte zahradu…
Možná máte na věc právě tento názor, ale vězte, že spalovat odpady doma, je snad to nejhorší, co s nimi můžete udělat! Jaký je Váš názor?

Post has attachment
V sobotu dne 23. 4. 2016 bude provedena vakcinace psů proti vzteklině v jednotlivých částech obce. Dle zákona je majitel psa povinen nechat ho očkovat proti vzteklině od stáří 3 měsíců a pak pravidelně dle vakcinačního schématu, který udává výrobce vakcíny.

Post has attachment
Hledáte pomoc pro babičku či dědečka, kteří se už nedokáží o sebe plně postarat? Chcete jim zajistit pěkné bydlení s veškerou péčí, kterou vyžadují? Nebo jste se ocitli v těžké životní situaci a potřebujete poradit od odborníků? Či jen hledáte doučování pro své děti? Pojďte se dozvědět více o možnostech, kde řešit jakýkoliv sociální problém.

Post has attachment
Na obecním úřadě ‪#‎Baška‬ zvažujeme možnost zavedení platby kartou. Již by jste nemuseli nejdříve vybírat hotovost! Vstupenky, odpady, nájem, to vše by se dalo zaplatit bezhotovostně kartou. Co vy na to? Napište do komentáře jaký způsob platby poplatků by jste rádi využívali.
Photo
Wait while more posts are being loaded