Profile cover photo
Profile photo
Şapka İmalatı -Turkuaz Tekstil Promosyon
10 followers
10 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has shared content

Post has attachment

Post has shared content
Burger King'in "at eti" itirafı tartışma yarattı

Fast food zinciri Burger King, ürünlerinde at eti kullandığı yönündeki iddiaları reddediyordu. Detaylı incelemelerden sonra, Burger King testlerin doğru olmadığını itiraf etti

ABD'nin ünlü fast food zinciri Burger King ürünlerinde at eti olduğunu kabul etti. Channel 24'te yer alan habere göre, haftalarca süren tereddüt ve artan denetlemeler sonrasında, Burger King hamburgerlerinde ve Whopper menüde at eti olduğunu itiraf etti. Uzun zamandır bu konudaki söylentileri ve suçlamaları kesin bir dille reddeden Burger King iddiaların temeli olmadığını savunuyordu. Ancak yapılan detaylı incelemelerden sonra, fast food zinciri testlerin doğru olmadığını itiraf etti ve müşterilerinden özür diledi. 

Burger King, at etli hamburgerlerin İrlanda’da bulunan ve ABF Foods Group’un şirketlerinden Silvercrest adlı bir imalat şirketinde üretildiğini açıkladı. Aynı şirketin Tesco, Asda ve the Co-op’a at eti gönderdiğine inanılıyor. Şirketin bir yıl boyunca yasaklanmış malzemeler kullandığı iddia ediliyor.

Burger King konuyla ilgili açıklamasında, “Silvercast’in Polonya’da izinsiz bir üreticiden ihraç ettiği bifteğin çok küçük bir yüzdesini almayı kararlaştırmıştık. Bu üretici yüzde yüz İngiliz ve İrlanda bifteğinden yapılmış köfte teslim edeceğine söz vermişti ama sözünü tutmadı. Silvercast’taki at etinin kaynağının Polonya’daki izinsiz üretici olduğunu ispatladık.” ifadelerini kullandı. Bu durumun kesinlikle kurallarına aykırı olduğunu vurgulayan Burger King, şirketle anlaşmalarını sona erdirdiğini duyurdu.

TAB GIDA'DAN AÇIKLAMA

Öte yandan Türkiye'deki Burger King tüketicileri, hamburgerlerde at eti olduğu ile ilgili çıkan haberlerin ardından Burger King'in Türkiye şubelerinde at eti olup olmadığını merak ettiler. Türkiye'de TAB Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Burger King konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Burger King ile ilgili olarak haber sitelerinde yer alan “Burger King hamburgerlerinde ve Whopper menüde at eti olduğunu itiraf etti” haberlerine ilişkin olarak müşterilerimizi doğru bilgilendirmek adına aşağıdaki açıklamayı kamuoyunun dikkatine sunarız.

Türkiye’de TAB Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Burger King’in, Türkiye restoranlarında satışa sunulan et ürünlerinin tamamı, yerli ve Türk Gıda Kodeksi’ne uygun şekilde üretim yapan tedarikçilerden temin edilmektedir. Yurt dışında yayınlanan bu haberlerin Burger King Türkiye ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır" denildi.

Türkiye'de gerçekten yedirilmiyor mu? Karar sizin...

Kaynak: mynet.com

-----------------------------------------
#omerfarukmazlum  
► LÜTFEN TAKİP ET 👍 BEĞEN ⤵ PAYLAŞ
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Şapka Modellerimiz
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-02-18
9 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded