Profile cover photo
Profile photo
Alemi Haber
102 followers -
Alemi Haber'de en son haberlere anında ulaşabilirsiniz.
Alemi Haber'de en son haberlere anında ulaşabilirsiniz.

102 followers
About
Posts

Post has attachment
BM 72'inci Genel Kurulu toplantısında konuşma yapan Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari, Myanmar’da Ronhinya Müslümanlarına karşı yapılan saldırıların, Bosna ve Afrika ülkesi Ruan’da da yaşanan soykırım olaylarıyla benzerlik gösterdiğini söyledi. Buhari, Myanmar hükümeti tarafından desteklenen Ronhingya Müslümanlarının nüfusunun azaltılmasına yönelik etnik ve dini kökenli soykırımın “korkunç acılara” neden olduğunu ifade etti.

Post has attachment
Barselona'da yabancı gazetecilerle bir araya gelen Junqueras, İspanya devletinin baskılarına rağmen 1 Ekim'de bağımsızlık referandumunun yapılacağını savundu. 

İspanya hükümetinin itirazını kabul eden Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla askıya alınan referandumla ilgili "Bizim açımızdan tek meşruluk uluslararası yasalardır" diyen Junqueras, "Biz hiçbir yasa ihlalinde bulunmuyoruz. Uluslararası hiçbir yasa bir ulusun kendi geleceğine karar verme hakkını yasaklamıyor. Referandumun suç olduğu hiçbir yerde yazmıyor. İspanya ulusal birliğini savunabilir. Bizim istediğimiz de İspanya dahil tüm dünya ile iyi bir gelecek kurmak" ifadelerini kullandı. 

Post has attachment
İngiltere Başbakanı Theresa May, Myanmar'da Arakanlı Müslümanların güven içinde yaşayabilmesi gerektiğini belirterek, "İnsanların şu anda şahit olduğumuz gibi saldırıya uğramaması ve kaçmak zorunda kalmaması gerekli." dedi.

Kanada'ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren May, mevkidaşı Justin Trudeau ile bir araya geldi. İkili, Ottowa'da gerçekleşen görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Post has attachment
Terör koridoru için referandum tarihinin yaklaştığı Irak’ın Kuzey’inde, Barzani PKK Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ittifakı Kerkük’te provokasyona hazırlanıyor. ABD destekli kumpas planına göre Musul ve Telafer’de PKK ve Peşmerge’ye teslim olan DEAŞ’lı teröristleri kullanarak daha önce benzeri, Tel Abyad, Aynel Arab ve Haseke’de yaşanan sızma operasyonu bahanesiyle Kerkük’e operasyon düzenlenecek. Peşmerge ve PKK, DEAŞ saldırısını bahane ederek Kerkük’ü işgal edecek.

Post has attachment
Fransızların çoğunluğu, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un politikalarının zenginlere yaradığı görüşünde.

Liberation gazetesinde yayımlanan Viavoice şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Fransızların çoğunluğu Macron hükümetinin soldan çok sağ politikalar izlediğini düşünüyor.

Araştırmaya göre, Macron'un politikalarının özellikle üst gelir düzeyindekilere yaradığı görüşünde olanların oranı yüzde 53 iken, hükümetin bu hafta yasalaştırmayı planladığı çalışma yasa tasarısının çalışanların koşulları üzerinde negatif etkisi olacağını belirtenlerin oranı ise yüzde 58 oldu. http://www.alemihaber.com/dunya/7785218/fransizlarin-cogu-macronun-politikalarinin-zenginlere-yaradigini-dusunuyor

Post has attachment
New York'ta farklı etnik kökenden bine yakın Amerikalı Müslüman, Myanmar ordusunun "silahlı militanlarla mücadele"yi gerekçe göstererek Arakan bölgesinde gerçekleştirdiği katliam ve şiddet olaylarını protesto etmek amacıyla BM karşısındaki Dag Hammarskjöld Park'ta toplandı. Müslümanlar cuma namazını bu alanda kıldı.

Post has attachment
Rus tarım ürünleri denetim ajansı Rosselhoznadzor'dan yapılan açıklamada Türkiye'den yalnızca büyük şirketlerin domates sevkiyatı yapması için izin verilmesi konusunu incelemeye hazır oldukları belirtildi. http://www.alemihaber.com/dunya/7764043/rusya-turkiyeden-buyuk-sirketlerin-domates-sevkiyatina-izin-vermeye-hazir

Post has attachment
Toplantıya katılan kaynaklardan alınan bilgiye göre, ateşkesin garantörü Türkiye, Rusya ve İran heyetleri, dün ve bugün gerçekleştirdikleri görüşmeler sonucunda, İdlib ilinde kurulacak 4'üncü çatışmasızlık bölgesinin sınırlarını belirledi. Kaynaklar, İdlib bölgesine hangi güçlerin konuşlanacağına ilişkin görüşmelerin süreceğini bildirdi. Anlaşmanın kısa süre içinde deklarasyona yansıması bekleniyor. http://www.alemihaber.com/dunya/7762884/son-dakika-turkiye-rusya-ve-iranla-anlasti

Post has attachment
Rus Sputnik haber ajansının aktardığına göre, Güney Kore füzelerinden birinin Güney Çin Denizi'ne 250 kilometre mesafedeki simüle hedefi başarıyla vurduğu belirtildi. 2. füzenin ise denize düştüğü kaydedildi.

Post has attachment
Myanmar Devlet Başkanlığı Sözcüsü Zaw Htay, yaptığı açıklamada, Arakan'da 25 Ağustos'tan ordu ve Budist milliyetçilerin saldırısı altındaki Arakan'da yakılan 200 civarı Müslüman köyüne ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Zaw Htay, söz konusu köylerden 176'sının "tamamen terk edildiğini", en az 34'ünden de "kaçanların" olduğunu iddia etti.

Wait while more posts are being loaded