Profile cover photo
Profile photo
Alemi Haber
110 followers -
Alemi Haber'de en son haberlere anında ulaşabilirsiniz.
Alemi Haber'de en son haberlere anında ulaşabilirsiniz.

110 followers
About
Posts

Post has attachment
İşsizliğin çaresini bulmak, bilmek, eylemek isteyen mi var! “Ne bildiğin ne işlediğinden bellidir. Niçin öyle işlediğin ne olduğunu belli eder. Nasıl işlediğin yani idaren ve riayetin iradeni belli eder. Sarfımı gör sadrıma gir. İşim içimdir.” demiştik on ay evvel. 20 kadar insana işitebilmişiz.
“Alet işler el övünür” sözünü bilirsiniz. Peki o aleti kullanan el midir övünen, “el”den kasıt aletin yadı/yabancısı mı, yoksa övünç o aleti yapan ele mi aittir? Cevabınıza karışmayacağım.
Add a comment...

Post has attachment
Pence, Miami'de yaşayan Venezuelalılarla buluştuğu etkinlikte, Maduro ''rejimine'' karşı harekete geçilmesinin vaktinin geldiğini belirtti.
Washington'ın, Venezuela'da barışçıl bir geçiş ve kendini geçici devlet başkanı ilan eden Meclis Başkanı Juan Guaido'nun iktidara gelmesi için çalıştığını dile getiren Pence, "Maduro rejimine son verme zamanı geldi." dedi.
Venezuela'da diyalog zamanı olmadığını ve bütün seçeneklerin masada bulunduğu kaydeden Pence, Trump yönetiminin Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yu daha da zayıflatacağını sözlerine ekledi.
Add a comment...

Post has attachment
Cumhuriyet Savcısı Aykut Çelik kendisine cep telefonu aracılığıyla tacizde bulunan doktor Fatma Ö.B.’ye görülmemiş bir ders verdi.  Aykut Çelik, telefonuna taciz ve hakaret içerikli gelen mesajlar ardından savcılığa başvurunca şüphelinin doktor olduğu ortaya çıktı. Şüpheli hakkında ‘hakaret’ suçu kapsamında dava açıldı. Doktor uzlaşmak isteyince Çelik, Gaziler ve Şehit Aileleri Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’na 5 bin lira bağışta bulunmasını istedi. Bunun üzerine Fatma Ö.B. hemen bağışta bulundu.

Add a comment...

Post has attachment
Açıklamada, yapımın tahmini maliyetinin 1.4 milyar euro olduğu kaydedildi.
Karar, yeni boru hattının kapasitesinin rezervasyonu için düzenlenen ihale sonucunda alındı. Gelecek gazın yüzde 100'ü iki şirket tarafından rezerve edildi.
Bulgartransgaz, bu şirketlerle anlaşma imzalayacak.
Add a comment...

Post has attachment
Öte yandan Batı yarımkürede barış, istikrar ve güvenliğin tesisini hedefleyen Amerikan Devletleri Örgütü (ADÖ) 5 Haziran 2018 tarihli kararında Venezuela’daki seçimlerin meşru bir ortamda gerçekleşmediğini ve 1117/19 sayılı kararıyla Maduro hükümetinin tanınmamasını deklare etti. Nitekim Pompeo, BM Güvenlik Konseyitoplantısında diğer devletlerin de Maduro veya Guaido hükümetlerinden birini seçmeleri gerektiğini belirtti.
Bu çağrıya şimdiye dek, Lima grubundaki 9 Latin Amerika ülkesi, Kanada ve ABD, Guaido’yu geçici devlet başkanı tanıyarak karşılık verdi.
Add a comment...

Post has attachment
Açıkça ifade edelim, güvenli bölge düşüncesi, Ankara tarafından daha ilk savunulduğunda destek görse idi, bugün Suriye’de güvenlik ortamı çok daha iyi olabilirdi.
Add a comment...

Post has attachment
Fas'ın Suheyrat kentinde imzalanan Libya Siyasi Anlaşması'nın maddelerinin Libya'nın birliği, toprak bütünlüğü ve sınırları üzerindeki hakimiyetinin korunmasını öngördüğünü ifade eden Mişri, Başkanlık Konseyi üyeleri, savunma bakanı, genelkurmay başkanı, petrol kurumları muhafızları başkanı ve askeri bölge amirlerine, anlaşmanın yükümlülüklerini yerine getirme, sınırları ve stratejik önemi olan kurumları koruma çağrısında bulundu.
Add a comment...

Post has attachment
Putin tarafından gündeme getirilen bu mutabakatın ne olduğunu hatırlayalım.

Suriye’nin PKK’ya desteğinin Türkiye’yi artık çok bunalttığı bir dönemde, Ankara’nın bu sorunu kökten çözmek için Şam yönetimini doğrudan askerî müdahaleyle tehdit etmesi sonucu imzalanmıştı.

Türkiye’nin kararlılığını gören, o zaman ara bulucu olan Mısır ve İran’ın yetkililerinden de bu konuda artık Ankara’nın niyetinin gerçekten müdahale etmek olduğu mesajını alan Hafız Esad yönetimi bu mutabakatı imzalayarak PKK’ya destek politikasından geri adım atmıştı.

Adana Mutabakatı
Adana Mutabakatı
alemihaber.com
Add a comment...

Post has attachment
Amerika Venezuela’ya rahat vermiyor. Chavez’e de yapmadıklarını bırakmadılar. Yerine gelen Maduro’yu da baştan beri düşürmek için uğraşıyorlar. Dünyanın önemli petrol ve altın rezervlerinin üzerinde oturan bir ülke son yıllarda büyük ekonomik sıkıntılarla yüzleşmek zorunda kaldı. Şimdi de açıktan bir darbe girişimiyle boğuşmak zorunda. Trump açıkça dışarıdan bir devlet başkanı ataması yapmaya kalktı. Avrupalı devletler de hemen kuyruğuna takıldı. Maalesef Batı kamuoyu bir ülkede daha darbeleri savunacak hale geldi.
Add a comment...

Post has attachment
Ülkesinde "geçici devlet başkanlığı" ilan eden muhalifler, dışarıda ise ABD olmak üzere birçok batı ve Latin Amerika ülkesinin baskısı karşısında zor günler geçiren Devlet Başkanı Maduro, Carabobo eyaletindeki 41. Zırhlı Tugayı ziyaret ederek güvenlik güçleri ile bir araya geldi.
Burada askerlere hitap eden Maduro, orduyu bölmek için sürekli komplo kurulduğunu fakat güvenlik güçlerinin Venezuela'ya ve anayasasına giderek daha sadık hale geldiğini söyledi.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded