Profile

Cover photo
Verified name
202,579 followers|3,620,706 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Akbank

Shared publicly  - 
 
Sinemayı çok seviyoruz. Yıllardır olduğu gibi bu yıl da İstanbul Film Festivali’ni desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 11. kez AKBANK sponsorluğunda düzenlenen 34. İstanbul Film Festivali kapsamında 20’nin üzerinde bölümde 62 ülkeden 222 yönetmenin 204 filmi izleyicilerle bulaşacak. 

Festivalin detayları için http://www.iksv.org/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 ·  Translate
6
1
Belgin Alagöz's profile photo

Akbank

Shared publicly  - 
 
Hızlı ve Kolay Başvuru! Başvurunuzu hemen yapın, kredi kartınız adresinize gelsin! https://sm.akbank.com/tabs/all/all.aspx
 ·  Translate
9

Akbank

Shared publicly  - 
 
 Akbank Direkt Serbest Hesap'ta %10,25 tanışma faiziyle vade beklemeden istediğiniz zaman para yatırıp çekebilir, paranıza yüksek faiz kazandırmaya devam edebilirsiniz!

Ne de olsa Akbanklı, Direkt Bankacılık'ta da farklı!
http://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/serbesthesap.aspx
 ·  Translate
22
2
Network. XTicaret www.evdeisnadzsi.com's profile photoMurat Şenlik's profile photo

Akbank

Shared publicly  - 
 
Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 76. yılında sevgiyle anıyoruz.
 ·  Translate
110
9
Ayhan BILDIRCIN's profile photoOngun Gokariksel's profile photo

Akbank

Shared publicly  - 
 
Acil paraya ihtiyacınız varsa hemen tıklayın; http://bit.ly/1dRw5PT
 ·  Translate
15
3
Pertev Baha Şentürk's profile photoMustafa aktaş's profile photo
 
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 99. yılında tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.
 ·  Translate
46
5
Durhan Slrakaya's profile photoOrhan Nur's profile photo
Have them in circles
202,579 people
nail öztürk's profile photo
Ahmet Guneş's profile photo
furkan polatkesen's profile photo
NURULLAH DOKUZ's profile photo
Yusuf Esen's profile photo
Hasan Akkurt's profile photo
yunus yavaş's profile photo
Dila Akar's profile photo
gülcan dogan's profile photo

Akbank

Shared publicly  - 
 
Sizin için sinema ne demek? #benimiçinsinema
 ·  Translate
11

Akbank

Shared publicly  - 
 
Akbank Direkt Serbest Hesap ile tanışmaya ne dersiniz? http://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/serbesthesap.aspx
 ·  Translate
21
1
Recep Yavuz's profile photo

Akbank

Shared publicly  - 
 
MTV ödemelerinizi Akbank ATM’lerinden ister hesabınızdan, ister kredi kartınızla haftasonu da gerçekleştirebilirsiniz. Son gün 2 Şubat! 
 ·  Translate
11

Akbank

Shared publicly  - 
 
Kurban Bayramınız kutlu olsun!
 ·  Translate
62
2
arslan akdogan's profile photoSerkan Beğhatun's profile photo

Akbank

Shared publicly  - 
 
33. İstanbul Film Festivali
25
1
Veysel Bakırtaş's profile photo

Akbank

Shared publicly  - 
 
Ne kadar kredi kullanabileceğnizi hemen öğrenmek ister misiniz? http://bit.ly/1dRw5PT
 ·  Translate
20
4
Osman Özer's profile photoNetwork. XTicaret www.evdeisnadzsi.com's profile photo
People
Have them in circles
202,579 people
nail öztürk's profile photo
Ahmet Guneş's profile photo
furkan polatkesen's profile photo
NURULLAH DOKUZ's profile photo
Yusuf Esen's profile photo
Hasan Akkurt's profile photo
yunus yavaş's profile photo
Dila Akar's profile photo
gülcan dogan's profile photo
Contact Information
Contact info
Phone
444 25 25
Story
Tagline
Akbank T.A.Ş.'nin resmi Google+ sayfasına hoşgeldiniz!
Introduction

Akbank, yerel bir banka olarak, 1948 yılının Ocak ayında, Adana’da kurulmuştur. Kuruluş amacı bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak olan Akbank, ilk İstanbul şubesini, 14 Temmuz 1950’de Sirkeci’de açmıştır. 1954 yılında Genel Müdürlüğü’nün İstanbul’a taşınmasının ardından şube sayısını hızla artıran Akbank, 1963 yılında tüm bankacılık işlemlerinde otomasyona geçmiştir.

Akbank, 1990 yılında halka açılmış ve 1998 yılında ikincil halka arz ile uluslararası piyasalarda American Depository Receipt (ADR) olarak da işlem görmeye başlamıştır.

1996 yılında Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (AKYatırım), 1998 yılında Ak B Tipi Yatırım Ortaklığı A.Ş., 2000 yılında Ak Portföy Yönetimi A.Ş. (AKPortföy) ve Özel Bankacılık Bölümü, 2003 yılında da Ak Emeklilik A.Ş. kurulmuştur. Akbank, 2005 yılında Ak Finansal Kiralama A.Ş.’yi (AKLease) bünyesine katmıştır. Şubat 2006’da ise Ak Emeklilik’in Aksigorta A.Ş.’ye satışı gerçekleşmiştir.

Akbank, yurt dışındaki faaliyetlerini Almanya (Akbank AG), Hollanda (Akbank NV) ve Dubai’de (Akbank Dubai Limited) bulunan iştirakleri ve Malta’da bulunan bir şubesiyle sürdürmektedir. Akbank’ın yurt dışındaki iştiraklerinin yeniden yapılandırılması çerçevesinde; Akbank AG ile Akbank NV’nin Akbank AG bünyesinde birleştirilmesine karar verilmiş ve birleşme işlemleri başlatılmıştır.

Temel bankacılık hizmetlerinin yanı sıra bireysel, ticari ve KOBİ, kurumsal, özel bankacılık ve uluslararası ticaretin finansmanı hizmetlerini sunan Akbank’ta, bankacılık dışı finansal hizmetlerle sermaye piyasası ve yatırım hizmetlerini iştirakleri yürütmektedir. Akbank, kullandığı en son bilgi teknolojileri ve deneyimli bankacılardan oluşan çalışanı ile geniş bir yelpazede yer alan bireysel ve kurumsal müşterilerine üstün kalitede hizmetler sunmayı hedeflemiştir.

Akbank Bankacılık Merkezi, Türkiye’nin en yüksek kapasitesine sahip işlem merkezi olarak, 2010 yılında hizmete girmiştir. Akbank’ın verimliliğini olumlu yönde etkileyen bu merkez, en yüksek teknolojiyle donatılmıştır.

Harvard Üniversitesi Kennedy School of Government (Harvard KSG), Akbank’ın 2001 krizi sonrasındaki dönüşüm hikâyesini ve büyüme stratejisini vaka çalışması (case study) haline getirmiştir. 2001’de yaşanan ekonomik kriz sonrasında Türk ekonomisinin ve bankacılık sektörünün krizin etkileri ile mücadelesi sırasında, “Yeni Ufuklar Değişim Programı” başlatılmıştır. Banka’nın uygulamaya koyduğu yönetim, değişim ve büyüme stratejisi, Akbank’ı sadece krizde büyüyen bir banka haline getirmekle kalmayıp aynı zamanda Banka’nın ekonomik krizden çıkış ve büyüme konusunda ders konusu ve referans kaynak olmasını da sağlamıştır.

Dünya trendlerini yakalama ve uygulamanın ötesinde, kişisel gereksinimlere özel yeni ürünler ve kanallar geliştirme yeteneğiyle Akbank, “Türkiye’nin yenilikçi gücü” olma fikrini bir iddia olmaktan çıkarıp, somut örneklerle hayata geçirmiştir. Büyük Kırmızı Ev ve Kredi Express şubeleri gibi yeniliklerle Türkiye’de pek çok ilki başlatmasının yanı sıra, şubeye gitmeye gerek kalmadan kredi alma olanağı sunan Kredi Makinesi ve Cep Kredi buluşlarıyla dünyada da ilklere imza atmıştır. Akbank, ürün ve hizmet portföyünü çeşitlendirmeyi, dağıtım kanallarını genişleterek müşteri tabanını büyütmeyi ve risk odaklı anlayışından ödün vermeksizin müşterilerine en mükemmel bankacılık deneyimini yaşatmayı sürdürmektedir.

Başarılı uygulamalar ve uzun dönemli stratejik yönetimi ile Akbank, 2010 yılında kullanıma giren müşteri ilişkileri yönetimi sistemi ile 2011 yılında Gartner tarafından verilen “CRM Excellence-Integrated Marketing” ödülünü almıştır. Akbank, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya-Pasifik ve Çin’i içine alan bölgenin (EMEA/APAC) tamamı için verilen bu ödülü alan ilk Türk bankası olmuştur.

Ayrıca, Palladium Group Avrupa tarafından, Orta Doğu ve Afrika Bölgeleri’ne (EMEA) yönelik strateji odaklı organizasyon modelini başarıyla uygulayan şirketlerin değerlendirildiği “Hall of Fame” ödüllerinde Akbank, “EMEA Bölgesi’nin En Başarılı Kuruluşu” seçilmiştir. Akbank, yönetim alanında, uluslararası düzeyde verilen en saygın ödüllerden biri olan bu ödülü alan ilk Türk bankası olmuştur.

Akbank, Brand Finance tarafından hazırlanan “Dünyanın En Değerli 500 Banka Markası” sıralamasında 1,58 milyar ABD Doları olarak belirlenen marka değeri ile “Türkiye’nin En Değerli Banka Markası” olmuştur. Ayrıca, dünya genelinde 500 bankanın bulunduğu listede 96. sırada yer almıştır.

Çağdaş sanatın Türkiye’deki en önemli destekçilerinden olan Akbank, sanatın her dalında var olma hedefiyle çeşitli alanlarda kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştirmektedir. Akbank, sunduğu bankacılık ürünlerinin yanı sıra, toplumun ilerlemesine yönelik caz, tiyatro ve çağdaş sanat gibi sanat etkinliklerinden karbon saydamlık projesi gibi çevre koruma uygulamalarına kadar yatırım yapan geniş vizyonlu bir bankadır.

Güçlü sermayesi, istikrarlı mevduat yapısı, ucuz maliyetli yabancı kaynak temin olanakları ve sağlam aktif yapısıyla Akbank, Türk bankacılık sektöründe öncü banka konumunu sürdürmektedir. Banka’nın 2011 yılı sonunda konsolide net kârı 2.535 milyon TL (yaklaşık 1.342 milyon ABD Doları), toplam konsolide aktifleri ise yaklaşık 140 milyar TL (yaklaşık 74 milyar ABD Doları) olarak gerçekleşmiştir. Banka’nın konsolide sermaye yeterlilik oranı, %16,8 ile sektördeki en yüksek oranlardan biridir.

Akbank hisse senetleri %31,0 halka açıklık oranıyla İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görmektedir. Yurt dışında ise Banka’nın “Level 1” ADR depo sertifikaları ABD’de OTC piyasasında işlem görmektedir. Akbank, 31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla 12,7 milyar ABD Doları piyasa değerine sahiptir.